Kedy ste dostali menštruáciu po pôrode?

miss
20. mar 2007

Som nieco cez 2 mesiace po porode, mlieko už skoro nemam, ale menstruacia stale v nedohladne zdá sa mi to divne, kedy ste dostali menstruaciu ked ste už prestavali kojit? kojim už len tak 2-3 x denne

janka2307
6. jún 2012

ahojte, dostala som menstruaciu 11mesiacov po porode, potom prisla druha cca 40dni a dalsia nechodi a nechodi, uz cakam druhy mesiac ☹ maly ma 14mes a kojim stale, cez den 2x, vecer aj rano. Je to normalne že pride a zasa odide???

katren
6. jún 2012

@janka2307 nechcem ta strasit, ale ja som mala tiez normal 40 dni a nakoniec som poslednu cakala a cakala a ani som sa nedockala.....uz som v 5-tom mesiaci 😉

janka2307
6. jún 2012

@katren jeeeeej tak to by ma aj potešilo 😉 ale nemyslím že som tehotná

niki0121
6. jún 2012

@janka2307 Ahoj! JA som dostala menštruáciu 1,9 mesiaca po pôrode. druhá meškala 2 týždne, ýe je to o.k. a tretia prišla na 28 deň a tretia nedošla do teraz a som v 5 mesiaci tehotenstva.

janka2307
6. jún 2012

@niki0121 @katren tak baby nepotešili ste ma ☹ zajtra kupujem teh.test a dám vám vedieť 😉

katren
6. jún 2012

@janka2307 no daj 😉

janka2307
7. jún 2012

@niki0121 @katren baby tak nič, test mi ukazuje jednu čiarku.

niki0121
7. jún 2012

@janka2307 No tak neviem či mám gratulovať, alebo mi ot má byt ľúto. Ale aj tak ti držím palce aby si bola v poriadku a to meškanie bolo len spôsobené hormónmi.

brumka111
7. jún 2012

ja som dostala menstruaciu cca po sestonedeli raz aj druhykrat kratko po sebe, ale potom uz nic a uz je 4.mesiac po porode a ja nemam menstruaciu...a brucho mam nejake vacsie, nejak sa mi to nezda...stale plne kojim svoju dcerku...myslite, ze sa mohlo nieco pritrafit? je to normalne, ze uz som menstruaciu dostala po sestodeneli a viac sa neobjavila?

niki0121
8. jún 2012

@brumka111 A baby test si nerobila? Na tvojom mieste by som to rýchlo urobila a hlavne ak sa ti narástlo aj bruško. Dieťatko nezbadalo zmenu v mliečku? Môžeš byť tehotná.

anjelicek26
8. jún 2012

@brumka111 - no byt tebou, idem si dnes spravit test. Ak si menstruaciu mala, moze jej vynechanie znamenat tehu, to je jasne...

niki0121
8. jún 2012

@brumka111 Urob si tehu test a daj vedieť ako dopadol.

brumka111
9. jún 2012

@niki0121 prosim ta pekne a aka zmena v mliecku moze nastat? ma ho byt viacej, menej, ci co ako? :-}

niki0121
9. jún 2012

@brumka111 Čítala som, že ak žena otehotnie tak sa zmení chuť materského mliečka a aj jeho konzistencia. Ja s tým nemám osobnú skúsenosť. A tiež som čítala aj to, že je veľká pravdepodobnosť potratu ak je žena tehotná a kojí. Ale tomu by som veľmi veľkú váhu neprikladala, lebo poznám osobne viac mamičiek čo kojili až do pôrodu a po pôrode kojili tandemovo novorodenca aj staršie dieťa.

alex1983
9. jún 2012

@brumka111 ahoj, ja som tiez po sestonedeli dostala menzes, potom este o mesiac a potom az po 9.mesiacoch. Takze si myslim ze je to v poriadku 😉 No a cakame babatko a stale kojim a v pohode. Pytala som sa nato aj u gyndosa a ze nevidia problem preco by som nemohla kojit dcerku dalej. Chut mliecka sa meni okolo 20tt, vtedy sa meni opat na kolostrum.

niki0121
9. jún 2012

Tak zas sme o niečo múdrejší.

lenka_da
9. jún 2012

Dostala som vzdy mesiac po tom, ako som uplne odstavila deti od kojenia, t. j. pri prvom dietatku 14 mesiacov po porode, pri druhom dietatku 19 mesiacov po porode.

brumka111
9. jún 2012

@niki0121 ahaa, no dakaujem za info...tak som teda zvedava, ci je to len moj divny pocit ze mohlo by ist o teho alebo to tak aj je...na jednej strane by som bola velmi rada druhemu babatku ale na druhej strane by som mala obavu....nakolko by som nechcela zanedbat moju milovanu dcerku...chcem aby som sa mohla obidvom detickam plnohodnotne venovat...:-}

brumka111
9. jún 2012

@alex1983 neviem ako chuti to mliecko, ale mne sa skor zda, ze ho mam akosi trosinku pomenej :-}...tak ale to tehotenstvom urcite nebude xixi...a kedze sa meni na kolkostrum, tak babatku staci papat aj take mliecko? hm ci nevies...

niki0121
9. jún 2012

@brumka111 To si chcela povedať, že ak má niekto viac detí tak sa im nevenuje? Ja mám doma plánované 4 a čakám 5, ktoré je neplánované ale aj tak sa teším a venujem sa im všetkým. Podľa veku a potrebám. Tak nemaj obavy, že by si to nezvládla. A z mojej skúsenosti viem aj ot, že je lepšie mať viac ako jedno dieťa, lebo niesi naň tak fixovaná aj ono nieje tak závislé na tebe a potom aj to dieťa sa nenudí ak má súrodencov a nie len rodičov, starých rodičov......... a rodinu .

luciferkax
9. jún 2012

Ja som dostala menštruáciu osem mesiacov po pôrode, trikrát prišla pravidelne, po mesiaci, potom si dala dva mesiace pauzu a odvtedy chodí ako chce, obvykle po 4-6 týždnoch :D

luciferkax
9. jún 2012

@brumka111 mne sa raz stalo, že mi jedna menštruácia neprišla, čiže osem týždnov som bola bez menštruácie, myslela som, že so m určite tehotná, no testy negatívne, gynekologička tehotenstvo vyvrátila, tak som dalej nestresovala 🙂
Niežeby som sa bála mať Ďalšie dieťa, ale syn bol straaaaaaašne uplakaný a ja som si nevedela preedstaviť dalšie bábo

alex1983
9. jún 2012

@brumka111 no zevraj im kolostrum moc nechuti a vacsinou sa deticky odstavia 😝 Som zvedava ci to bude aj moj pripad, lebo mala je total zavislacka od mliecka 😀

petra171
10. júl 2012

ahojte baby som uz skoro 4mesiace po pôrode uz nekojim a este som nedostala menstruaciu je to normalne alebo by som mala zajst ku ginde dakujem

magnetism
10. júl 2012

Ahojte, potrebujem poradiť. Som 2 týždne po pôrode. Po týždni som prestala úplne krvácať, všetko sa vrátilo do pôvodného stavu. Dnes som začala krvácať, ale už tak inak - vyzerá to na normálnu menštruáciu. Je to normálne? Tak skoro? Malého plne dojčím, cez deň aj v noci každé 2-3 hodiny. Akurát dnešnú noc prespal 5,5 hodiny bez dojčenia. Všade čítam, že sa môže dostaviť po 6-nedelí, ale nie takto skoro.

konickarka
13. júl 2012

Ahojte ja som dostala MM akurat dnes presne na 3mesiac od porodu.Tiez som si myslela ze je to skoro ale ako citam tak niektore to mate aj skor tak som pokojnejsia 😉
Iked by som bola radcej keby že to dostanem az po omnoho dlksej dome. 😀

konickarka
13. júl 2012

a zabudla som napisat stale kojim 🙂

munu
22. júl 2012

ja som dostala, ked mal maly Samko 5 mesiacov, ale to som ho kojila do 3.mesiacov.. a pri Matkovi sa uz nepamatam kedy som dostala, ale tiez dlho nie, mozno aj polroka po porode az.. a Matka som kojila len 6 tyzdnov, aj to uz s dokrmovanim, lebo som stracala mlieko..

nena13
19. aug 2012

Nekojím od začiatku,som 12 týždňov od pôrodu a menzes nikd...?Neviete dokedy mám čakať,že príde,alebo to nejak riešiť(tehotná nemôžem byť-ešte nič nebolo🙂)

afra
19. aug 2012

ja som dostala tyzden po tom, ako sa moj maly sam odstavil od mliecka. takze 7 mesiacov po porode(porod bol sekciou )