Koľko času denne trávia vaši manželia s deťmi?

tamia
9. jún 2008

Ahoj,
zaujímalo by ma koľko času denne trávia vaši manželia s detmi. A tiež aj cez víkend. Máte nejaký harmonogram, kde máte napísané kto kedy a čo má robiť? Alebo sú takí ochotní a radi, že môžu byť s detmi?
Moj manžel strávi denne 1 hodinu s malou, aj to nie previdlo. Pretože častokrát má robotu alebo spí a tak.
A ešte by ma zaujímalo kedy chodia z práce a čo robia potom? Moj príde, zje niečo, trochu pokecá s malou a potom ide spať.

janka196
9. jún 2008

ahojky tak moj priatel travi s malou vsetok volny cas ktory ma 😉 casto sa mu stava ze ked pride z prace tak sa ani nenaje a uz ma malu na rukach. robi tocene smeny, ranne a poobednajsie.

danulka2
9. jún 2008

tamia my si mozeme podat ruky. Ten moj je bud stale v praci /robi na zmeny/ a ked je nahodou doma, tak tiez bud spi alebo je na pocitaci. Vynimocne ked je doma ide s nami na prechadzku. Ale len teraz, ked je teplo. V zime to bolo veeeelmi vynimocne. Hra sa s nim, ked ma velku chut alebo ked dcera nie je doma a ja mam robotu /ale aj vtedy to nakoniec ostane na mne/. To mi viac pomoze dcera. Este, ze ju mam 🙂

mirka414
9. jún 2008

moj je pokladik a ma nekonecnu bateriu,pride domov z prace a ide dat ponikovi zrat,pokosit travu unas a este berie aj fusky a kosy starsim ludom v dedine,tam chodime vsetci spolu aj s dcerkou.potom s vecer este najde cas poblazdnit malinkej hlavicku,tak,ze je zrela hned do postele 😵 😵

karolinkafe
9. jún 2008

Mirka aj ten moj kosi travu susedom 😀 My teda este nemame spolu deticky. Ale moj drahy deti zboznuje, tak dufam, ze s nimi bude travit dost casu 😉

tamia
autor
9. jún 2008

ešte aby osm to dokončila.....

ked sa vyspí a sme doma tak je s ňou, niekedy sa hrajú a inokedy zase iba civí na ňu potichu ani k nej neprehovorí. Malá sa zbytočne snaží nadviazať kontakt.
Teraz ked je pekne tak sa stáva malo krát, že sme doma a tak mu uniká aj tá hodina starostlivosti. Občas ide s nami von ale tiež nie stále.
Sobotu si rezervoval celú pre seba, tak som s nou sama. Ja som si rezervovala nedelu ale to už neplatí, lebo zase spí do cca 11,00hod. a potom ideme k našim a potom zase spí a potom si niečo robí na pc. Neviem ako može byť taký lenivý ☹

janka196
9. jún 2008

tamia tak to ten moj je uplne pravy opak. kolkokrat sa stane ze ide sam s malou sa prejst ked je pekne aby som si mohla porobit co mi treba.

mirka414
9. jún 2008

mna by skor zaujimalo ako vstavaju vase polovicky do prace ci si nadstavia budik,tak aby mohli este chvilku pobudnut v posteli,alebo hned bezia s postele do noveho dna??

janka196
9. jún 2008

mirka tak to teda neviem 😅 , ked ma ranne tak to este spim. 😀

gucz
9. jún 2008

tamia môj je niečo medzi spomínanými exemplármi. rád sedí za pc, ale ak mu poviem tak zavaruje malú, aj sa s ňou zahrá, aj ju zoberie na prechádzku, ale treba mu to povedať. Teda nehovorím, že by si ju nevšímal. Ak sa malá zobudí v noci, a nechce spať, je s ňou hore väčšinou on, je to nočný vták a ja som v noci uplne nemožná. 😒

andy75
9. jún 2008

aj moj je nieco medzi- z prace chodi domov medzi 18-19h,stiha akurat okupat malu /kupe ju vacsinou on,lebo inak okrem pusy na dobru noc,by s nou vela nebol 😒 /,ale musim ho pochvalit-v poslednej dobe ju aj vecer uspava
a cez vikend rozne-ked ma naladu, pekne sa s nou hra a zas niekedy ho musim upozornit, ze hrat sa a venovat sa malej neznamena sucasne citat si alebo pozerat TV 😠

sylverka
9. jún 2008

No aj spi aj trávi čas s nimi so sabkou sa hrá malého nosí na rukách veľmi sa mi páči keď sa hrá s dcérou on vie lepšie hry ako ja ja sa viem hrať len s barbiami moja dcérka má rada lego a autá a to ja nie ja som taká cukríková bola ona je ako chlapček syn sa hrá len s kúsatkami lebo je ešte malý

vavka33
10. jún 2008

Nas tatko travi s nami vsetok cas co je doma,ked pride s prace sme vsetci spolu-aj ked domov pride o pol 5,cize do siedmej kym sa nekupu deti nie je moc casu,ci dnu a hrame sa,alebo vonku,alebo teraz mame zavaracie obdobie,tak mi pomahaju vsetci traja.cez vikend sme tiez stale spolu.Niekedy tatko zaspi,ked uspava malau,ale ked sa zobudi lea,tak aj on.

otrivinkajanka
10. jún 2008

tamia ja mam doma to iste rano odide vecer pride kolko krat odchadza mala spi a prichadza ked zasa spi vikendy byva doma ale tie prespi alebo je za pocitacom alebo za televizorom to je jeho cele staranie sa o rodinu zavidim mamickam co im muzi doma s dietatom pomozu ja som si moju dceru od narodenia vychovala sama

julova
10. jún 2008

tak moj je s malou tiez takmer vsetok volny cas...robi dlhy-kratky tyzden, tak ked je v praci (od 9:00 do 21:30), tak si ju moc neuzije...ale aj v pracovny den su rana ich 😉....sice "vstava" do prace az o 8:15 (ma budik v mobile...ale uz je to len zvyk 😀 ), ale mala sa budi spravidla o 6-6:30 hod..tak jej dam napapat, prebalim ju a potom ideme "zobudit tata" 😀...je to pre neho to najkrajsie zobudenie...a ja idem do kuchyne umyt riad z vcerajsieho dna, pripravit ranajky a uz len z izby pocujem ako sa jašia 😀...no a ked je volno, tak sa jej venuje maximalne, aby som si aj ja oddychla...castokrat s nou ide von aj sam a ja si doma porobim - pozna v nasom parku asi viac mamiciek z videnia ako ja 😅 ...alebo ide na velky nakup, ked sa nechceme tahat aj s malou...ale ked je doma a mala nespinka, tak sa s nou jaši ako male dieta 😀...a vacsinou co nam treba vybavit si naplanujeme tak, aby isiel, ked Terezka spinka...a odkedy je Terezka vacsia a uz sa s nou neboji "manipulovat", tak kupanie mi ani nedovoli, ked je doma on 😀....je to skvely tato, aj ked mam niekedy pocit, ze je to vacsie dieta ako Terezka 😉

adetka
10. jún 2008

tamia... moj sa Mirke venuje tolko kolko moze... vacsinu dni je to maximalne hodinku, dve... vo stvrtok vsak chodi s nami plavat... a cez vikend... pokial nema robotu.. to je tak zhruba kazdy treti vikend... tak ide s nami aspon jedno popoludnie von... inak stale pracuje... v robote i doma... ale zato... robi nam vacsie nakupy, vynasa smeti, odvezie, ked niekam potrebujem ist... takze: mohlo by to byt aj lepsie... ale poznam aj horsie pripady...

xena22
10. jún 2008

Mirka414 ,tak moj si nadstavi budika na 6tu,aby o 7mej mohol vstat,to ze ja tam pocuvam co 5 minut to pipanie,to ho netankuje,ale to je asi jedina vec co by som mu mohla vytknut 😀 ,lebo inak je velmi vzorny otecko,rano vstane nachysta detom ranaky,zubne kefky,desiatu a veci.Ja ich potom len zozeniem z postele a odpravim do skoly a skolky.Ale ked boli chlapci malinki,tak sa tiez staral,v noci vstaval on,lebo ja ked sa raz vstanem ,tak uz nezaspim,kdezto on dokazal pospiacky najst dudel a zalahnut nanovo a rano o tom ani nevedel 😀 K lekarovi chodil zasadne on,teraz aj na rodicovske zdruzenia,ked ide z prace zavola,ci nema nakupit a ked pride z prace venuje sa detom.V sobotu spolu upratujeme,alebo ho s detmi vyzeniem na plavaren,alebo do kina a ja si upracem sama,varim na 99percent ja,na to mu uz nezvysuje cas,aj ked vari lepsie ako ja 😉 Domace ulohy si so synom nerobi,to je moja parketa a tiez su veci,ktore robim vylucne ja a niektore vylucne on.No a pradlo a pracka mu nic nehovori,hadam by ju ani nevedel zapnut 😀..ale to uz odbocujem od temy,skratka vsetko mame podelene a u nas plati pravidlo,pokial si nemozeme sadnut a relaxovat obaja,tak sa ani jeden sadnut neodvazi 😀 ,najprv to chce organizaciu a potom nam vyjde cas aj na vlastne zalezitosti,ale v prvom rade su deti a ked ma moznost s nimi vypadnut z domu a uliat sa s domacich prac,tak zvoli radsej to 😉

ivca82
10. jún 2008

No u nás je to v podstate tak, že keď je doma, tak sa snaží venovať, ale sem tam pri tom zaspí a malá mu skáče po hlave 😀 Ale inak sa s ňou naozaj vyhrá, či už von alebo dnu, aj keď niekedy by som potrebovala klapky na oči aby som nehíkala zakaždým keď sa nehrá tak, ako by som si to ja predstavovala. On má hranicu bezpečnosti celkom inde, takže nie raz radšej odídem do inej miestnosti, alebo sa niečím zamestnám, len aby som ho neokríklam, lebo predpodkladá, že by sa potom radšej nehral, nech má pokoj od mojich večne ustarostených rečí 😅 😀

luculka
10. jún 2008

aj náš tatino trávi s malou vsetok volný cas,,,teda ak je doma,,,tak vsetok 🙂 ....dokonca dáva v noci papat,,, prebalí....a niekedy ked skorej vstane zoberie ju oblecie a maminku nechá vyspinkať 😵
dokáze s nou donekonecna blbnút.....no proste super,,,a ked som bola chorá dokonca s nou sám spával v izbe a robil vsetko,,,ja som bola K.O...aspon viem co vsetko zvládne a nemoze sa uz vyhovorit,,,, 😀

andykras
6. aug 2012

u nas je to presne tak isto pride s prace vecer, ide na WC, naje sa, semtam okupe, povie nam ahoj, sadne na gauc a spi. a cez vikend to sa s malym hra tak maximalne pol hodinu, a zas spi. kazda jedna jeho odpoved je tak chod ty do roboty, a pri tom sa o maleho nedokaze vobec postarat nevie ho dat spat, nevie kedy ma papat, tak ako by pri nom mal ostat doma. tiez neviem co mam robit ?? odist ostat...

andreah25
6. aug 2012

@tamia Keď toľko spáva, nie je mu niečo? Nie vždy je spanie a nemé civenie z lenivosti...