Kríza v manželstve

fantagiro30
15. apr 2014

Ahojte, nezvyknem ziadat o radu v dolezitych oblastiach mojho zivota cudzich ludi, no tentoraz mam pocit, ze potrebujem objektivnu radu. Niekoho, kto sa na moj problem pozrie nezainteresovane. Som v manzelstve 4r., predtym sme s manzelom boli spolu uz 7r. teda dokopy sme spolu 11r. Mame 2r. dceru a nas vztah sa asi ruti do zahuby ☹ Prezili sme uz viacero mensich kriz, no teraz neviem ako a ci vobec mam este chut "bojovat". Moj muz je sice fajn otec, pomaha mi s malou, aj s domacnostou, no v poslednom case /asi 2mesiace/ neprejde pomaly den, aby sme sa nepohadali...On tvrdi, ze je to kvoli unave, nedostatku spanku, no ja to citim inak. Nemilovali sme sa uz takmer 2mesiace a ja uz dlhsie citim, ze si ma nevazi ako zenu. A dnes mi to pri hadke ciastocne potvrdil. Vraj kvoli nasim hadkam. Velmi sa ma to dotklo, lebo ani on nie je idealny, no snazim sa ako viem cele roky a teraz toto 😒 Tvrdi, ze ma lubi, no to predsa nemoze ist dokopy s tym, ze si ma nevazi. Rozmyslala som uz aj nad rozvodom, no neviem si predstavit zit bez neho. Ja ho stale lubim a mala je nanho silne naviazana. Ako by ste taku situaciu riesili vy? Dakujem za radu...

briketa
15. apr 2014

@fantagiro30 to co pises znie ako retazec, ze jedna udalost krmi druhu.
Ked nemate ziadny sex, nemate ziadny impulz partnerskej blizkosti.
Denne sa hadat da len koli banalnostiam. Ked nie je usmev, pekne slovo a take obycajne prepac, alebo "dobre dnes vonias" (hocijaky iny maly kompliment) vas vztah sa nema na com zase nastartovat. Vies to prelomit? Skusila si napriklad mu na nieco sushlasit aby mal radost, ked je to len nieco banalne? Aj led s nim nesuhlasis, odvrkni mu len v duchu, nie nahlas 😉 pokial to nie nieco zivotne dolezite. Nemozte byt obaja zatati. Zacni byt mila,alebo aspon milsia, dat mu pusu len tak, navar mu nieco co ma rad. Nemusis robit okate veci,aby to neposobilo nutene, len zacni takymi drobnostami. Kompromisy, kompromisy. Mal by sa potom aj on pohnut.

ladywitch26
16. apr 2014

ja len nechapem jednu vec...namiesto toho, aby sa ludia snazili veci zmenit a riesit situaciu, ako prve ich napadne najskor rozvod. to ma byt akoze riesenie, rozbit rodinu? co tak namiesto riesenia tu na koni a pytania sa nezainteresovanych, ktori vas fakt nepoznaju a neprezili s vami tych 11 rokov vztahu, si to radsej vydiskutovat medzi sebou, preco ste dospeli tam, kde ste a ako to idete riesit.

monicm
16. apr 2014

úplne súhlasím s @briketa ,skús začať ty.ak sa ani tak nič nezmení,budeš vedieť,že si urobila všetko pre váš vzťah.prípadne,ak si s tým neviete (nevieš) sama rady,skús/te manželskú poradňu.

lienkan
16. apr 2014

@fantagiro30 Nieje v tom niekto 3 ? ( nedajboze)

margarita
16. apr 2014

ja by som urcite skusila zistit od neho, co mu vadi, ale konkretne, najlepsie v klude, nie pri alebo po hadke...chlap to casto ani nevie dobre definovat, tak pripadne mu dat cas, unava a malo spanku robi vela...my zeny sme kvoli detom viac zvyknute to zvladat, ale aj ten moj, ked sa zle vyspal alebo malo, nie je prave najprivetivejsi...a potom staci drobna zamienka a hned je hadka hotova.

podla mna ide o bezny stereotyp, unavu, dlhodobo nerieseny problem, rozvod je dost skratkovite a divne riesenie v takomto pripade. To by som sa ja rozvadzala posledne 2 roky, ako sme stavali dom popri 2 malych detoch a mojom dalsom tehu, v jednom kuse obden 😀

drzim palce, moja rada teda je, daj mu nejaky cas napr. 2-3 dni, nech skusi porozmyslat alebo si aj spisat, v com je u vas problem a potom si dajte kludny konkretny cas, kedy to spolu preberiete...hlavne netlacit a nevycitat v hadke, to sa len dalej zacyklujes...

8pete9
16. apr 2014

Poznas teoriu o 5 jazykoch lasky?
Kazdy clovek hovori inym jazykom lasky a tie su:
1. Fyzicky kontakt
2. Slova uistenia
3. Pozornost, vypocutie
4. davanie darcekov
5. skutky sluzby

Kazdy svoju lasku inak prejavuje a inak ju aj vnima. niekto sa velmi tesi, ak je obdarovany, niekto zase potrebuje byt uisteny, ze je to on, ktory je pre partnera najdolezitejsi. Skus mozno najst najdominantnejsie jazyky lasky vo svojom manzelovi a podla toho mu vyjst v ustrety. Skus si o tom na internete precitat viac. Je to zaujimave a myslim ze to celkom funguje. Toto iste by bolo fajn uvedomit si aj u manzela 🙂

paskolinka
16. apr 2014

@fantagiro30 naozaj je dobre precitat si niektore mudre knihy. mne sa este viac ako "5 jazykov lasky" paci kniha "Moje tuzby, tvoje tuzby". naozaj sa tam aj dospely clovek s dlhorocnou skusenostou vo vztahu dozvie co-to nove a hlavne nacerpa nadej, ze sa to da zachranit 😉 len to chce samozrejme obojstrannu snahu - aj tvoju aj tvojho manzela

fantagiro30
autor
16. apr 2014

@ladywitch26 samozrejme, ze situaciu chcem riesit. Inak by som tu vobec nepisala a hned sa rozvadzala. Bola som len uprimna a napisala, ze ma napadlo uz aj to/ kedze ma to velmi trapi/ My sa rozpravame pravidelne, kazdy den a vela. Niekedy az privela, nepozanm par, ktory by tolko spolu komunikoval. Vsetko sme uz 100x. prediskutovali a teoreticky vieme, ako to riesit. No v beznom stereotype a v unave clovek rychlo spadne do vsednosti dni a pohada sa aj pre blbosti.
@briketa suhlasim s tebou, ze nam velmi momentalne chyba partnerska blizkost a sex. Nie je pre nas najdolezitejsi, no teraz nas jeho absencia este viac vzdaluje. Mozno som to zle opisala, bozkavame sa pravidelne, zaspavame stale zmiereny a so slovami lubim ta a pod. Na beznych veciach sa vieme vzdy dohodnut a najst kompromis. Nehadame sa nonstop v jednom kuse, len je to teraz proste castejsie ako je zdrave.
@lienkan viem, ze nikoho ineho nema, nie som naivna, no on proste taky nie je. Vzdy mi na to povie, ze chce mna a jednoduchy statsny zivot, ze milenka su len problemy. Ze si ma na to nebral za manzelku a neal so mnou dieta, aby sklzol k tomuto. ALE...citim, ze niekde v podvedomi ma /mozno nechtiac/ no porovnava so svojou kolegynou, ktora je vzdy usmiata, vtipna, vesela..a slobodna, bezdetna... Samozrejme, nema doma dieta, ktore v noci nespi atd. S tymto ja nevladzem bojovat, niekedy som fakt rada, ze zijem a inokedy som za taku hravo aj ja. Hmm.
@monicm ano, rozpravali sme sa aj o poradni. Len obaja sme dospeli k zaveru, ze to uz mame vykomunikovane zo vsetkych stran, aj vieme ako na to, uz to len dodrziavat...
@margarita uplna trefa s tym sterotypom a unavou. Chystame sa po sviatkoch vyletovat, tak snad zmena prostredia + sex 🙂 nam prospeje. To vzdy doteraz pomohlo.

hanaja
16. apr 2014

@fantagiro30 Odporucam vypadnut niekam aspon na tyzden bez muza. Na dovolenku s rodicmi a s dcerkou alebo s nejakou kamaratkou. Potrebujete si od seba asi oddychnut. Za ten tyzden uvidis, nakolko ste si chybali. Moj muz chodieva casto na sluzobky a teda vzdy po navrate su z nas dve hrdlicky. Nevieme sa dobozkavat, co si tak velmi chybame. Mozno vam chybaju taketo zamilovane navraty.

fantagiro30
autor
16. apr 2014

@ 8pete9 a @ paskolinka prepacte, vasu odpoved mi ukazalo az teraz. Ano, skusime si o tom aj precitat, citame radi, takze nie je problem 🙂 Vdaka za tipy

fantagiro30
autor
16. apr 2014

@ hanaja na to sa aj chystame. Najskor spolu mimo znameho prostredia, potom budeme tyzden bez seba. Ja uz teraz viem, ze mi bude chybat 😝

ewka0012
16. apr 2014

ahoj presne ta chapem,to com citam ako by si pisala o mne,uz dlhsie uvazujem ze sem napisem nieco podobne,aby mi niekto objetovne poradil,a najdem ze pises presne co trapi mna.neviem ako mam poradit ale aspon napisem co sa deje nam lebo je to podobne.s muzom sme spolu 4roky,ako vy.ale my aj s chodenim,poznali sme sa 2roky z prace,potom nieco vyse pol roka chodili,zacali sme spolu byvat a hned som otehotnela,teraz mame 2rocneho syna,presne ako vy.na zaciatku sme boli strasne zalubeny,hned som vedela ze on je ten pravy,nevahala som co sa tykalo svadby aj ked mnohi nadavali ze sme spolu malo.boli sme obaja rodinne zalozeny,na dieta sme sa velmi tesili,chceli sme byt komplet rodina s rovnakym priezviskom,sme katolici takze sme sa brali ked som bola v 5tom mesiaci.vsetko bolo uzasne,az na to ze nam svokra trosku zneprijemnovala zivot,nevedela sa zmierit ze uz nema svojho synacika.nemali sme vlastne byvanie kvoli nej ani nemame doteraz,ale to je iny pribeh,byvame v podnajme.mala som velmi tazke tehotenstvo,pribrala 30kg,skoro prisla o syna,este tazsi porod pri ktorom mal syn neokysliceny mozog a ma nejake neurologicke problemy,cize od jeho narodenia kolotoc,lekari,vysetrenia,rehabilitacie,ja som to psychicky nezvladla,a dostala poporodnu depresiu,musela ist k psychiatrovi a bola na liekoch,popri tom sa mi podarilo z toho dostat,s malym som tolko cvicila a chodila po lekaroch az sa jeho stav zlepsil natolko ze nie je nic vidno,okrem dvoch zrastenych prstov na ruke,je ako rovesnici nastastie,ja som vyhrala boj s kilami,schudla tych 30kg,popri tom stihala aj domacnost,nik z rodiny ani kamaratov mi nepomohol v tazkych chvilach,popri tom vsetkom sme sa s manzelom velmi odcudzili,kazdy riesil svoje,on aby nas zabezpecil,ja maleho rehabilitacie a seba,chudnutie,cvicenie,az sme sa zacali strasne hadat,jemu sa nedari v praci,nosi domov malo ze nam to ledva vystaci na zivobytie,vsetky uspory sme minuli na zariadenie do bytu,pre maleho,lekari a rehabilitacie nas vystavili zo vsetkych penazi.aj moje chudnutie,novy satnik stal dost.jedine co mame svoje je auto.inak nic.muz je nestastny ze nas nevie zabezpecit,ja som zarabala lepsie ako on,ale kvoli malemu musim byt s nim este doma a nemozem ist spat do prace,lebo nas este cakaju vysetrenia a asi aj operacia tych prstov,ani si neviem predstavit nechat muza s malym,ani ho dat do jasiel kedze je trochu iny a ma nejake tie zdravotne problemy.muz mi zacal najnovsie klamat co sa tyka penazi,zatajil mi dost vaznu vec a klamal mi do oci,uz dva dni sa s nim nebavim a neviem co dalej.predtym sme posledne mesiace ako pises ty tiez vela hadali,kvoli sexu,kvoli peniazom,byvaniu,aj malickostiam,mala som pocit ze sa snazim len ja,ze on mi nic nepomaha,ze sa velmi zmenil.ked sme sa spoznali,javil sa mi ako najlepsi chlap na svete,mali otca tyrana a staral sa o mamu aj o sestru ako otec,zivil ich,bol mily,zodpovedny,gentleman,starostlivy,citlivy,doniesol darceky,mavali sme romantiku,nevedeli bez seba spat.teraz je vsetko inak,hadame sa,kazdy chce nieco ine,on sa velmi zmenil,ja asi tiez,ale zmenilo ma vsetko to co sa udialo od porodu.aj napriek tomu ze som mala tazky porod,vela ma zasivali,soms a vzdy snazila co sa tyka sexu a vzdy sme sa milovali aspon 2x tyzdenne,ale jemu bolo aj tak malo,zacal mi nadavat,ze byvam unavena,smutna,nechape ze ma maly a domacnost hrozne vycerpava,nik mi s nim nepomaha,rodina sa nezaujima,on prestal pomahat,a ako pises ty mam pocit akoby si ma prestal vazit,som z toho velmi smutna,mozem povedat ze som na dne,a nemam sa ani s kym porozpravat,neviem co dalej,ako mu dalej verit,mam pocit ze mi spadli ruzove okuliare a ze ho ani nepoznam.kamoska mi povedala ze to je taka kriza ked ma dieta okolo 2r ze treba len vydrzat.no u nas neviem,uz nic neklape,tiez som uvazovala nad rozvodom,ale neviem si to predstavit,maly je na muza hrozne naviazany a ja tiez,neviem bez neho ani spat.lenze pri tom dietati nie je kedy sa ani porozpravat.svokra a jej rodina sa o nas nezaujima a moji rodicia len sem tam,v mame som podporu nikdy nenasla ani sme si nikdy neboli blizke ako kamosky,sestra svoju rodinu este nema takze ta mi tazko poradi,a vsetky kamosky mam mamicky ktore nemaju cas,jedna byva daleko,dalsia ide rodit,atd.proste ani sa nemam komu vyzalovat iba tu,a vy preco spolu nespavate,on nechce ci ty?

ewka0012
16. apr 2014

@ewka0012 este dodam ze manzela tiez milujem,on mna tiez,aspon dufam,ale niekedy som s nim len kvoli manzelskemu slubu pred bohom,a dufajuc ze ta kriza pominie,inak by som uz utiekla,lenze kam?k rodicom tazko a nemam nic svoje,vlastne ani spolocne,vcera ked som mu prisla na to klamstvo som ho chcela vyhodit z bytu aby sa uvedomil,lenze nemam ziadne peniaze,vsetky ma on na svojom ucte,z coho by som zila ked som na materskej?
aby ste si nemysleli nie som ziadna naivna hlupana,mala som predtym vztahy s muzmi aj sa viackrat sklamala kym som nasla muza,a v neho som fakt verila ze je iny,ze je ten pravy,ale teraz uz nic neviem,mam chut niekam odist aj od neho aj syna,aby si uvedomil o co prisiel,ale nemam kam ani zaco,neviem opustit maleho,jeho mi je luto vyhodit lebo tiez nema kam ani zaco

adri266
16. apr 2014

@fantagiro30 ja by som tu poradnu uplne neodvrhla. Pises, ze mate vsetko vykomunikovane 😉 , ale ver mi, ze psycholog z vas vytiahne veci, ktore Ty nechces povedat jemu a ktore on taji pred Tebou. Skuste to, ved co mate stratit?

lulu369
16. apr 2014

@fantagiro30 @ewka0012 rozvod je v niektorých prípadoch riešenie, ale aj to posledné...je na vás dvoch aby ste si sadli porozprávali sa a vyriešili si problém, ktorý vás trápi 😉 V každom vzťahu sa z času nač vyskytnú problémy ale keď chcete obaja, tak sa problém vždy vyrieši...Ja som s mojim manželom 10 rokov, z toho 6 rokov sme manželia a už sme riešili problémov a problémov (no s niektorími sa človek musí naučiť žiť ☹ )...Ja viem, že ma manžel ľúbi, tak ako ja jeho a v poslednej dobe nás postretli aj problémy, ktoré nás spojili ešte viac a aj keď boli chvíľky keď sme rozmýšľali nad rozvodom vždy sme nakoniec našli riešenie, ktoré bolo najlepšie pre nás a naše deti 🙂

fantagiro30
autor
16. apr 2014

@ lulu369 pisala som vyssie, ze sa spolu rozpravame a aj o problemoch. Aj my sme si uz za tie roky preskakali rozne problemy, ovela zavaznejsie ako tieto a ustali sme to. Preto verim, ze taketo "banalnosti" nas neznicia, kedye sa navzajom lubime a riesime to.
@ adri266 viem, ze to znie neuveritelne, no my si skutocne hovorime vsetko 🙂 Aspon teda ja, nemozem hovorit za neho 😝 No pre mna je a vzdy bol okrem roly manzela aj najlepsi priatel. A mozno prave to je problem...do poradne by sme aj sli, len nemame komu nechat zatial malu.

@ewka0012: obdivujem ta, ze si to vsetko zvladla. A prave preto si myslim, ze ked ste uz toto vsetko ustali, ustojite aj tie docasne financne problemy, ktore sa vzdy daju riesit. Hlavu hore 😉 Ved ked pises, ze ty zarabas viac ako on, pockaj, kym bude po operaciach a vymente sa s muzom / ak teda zvlada starostlivost o malickeho/ Odstrani sa vas hlavny problem /ked som to spravne pochopila/ a ked pojde malinky do skolky a budete pracovat obaja, bude uz len lepsie 😉 Drzim silno palce!

Vsetkym vam maminy dakujem za rady, pomohli, dnes sa uz citime obaja lepsie a istejsie v manzelstve 😉 Drzim vam vsetkym palce, aby vas zle dni obchadzali a ak vzniknu problemy, vzdy ich vyriesili k spokojnosti oboch + samozrejme deticiek 😉

ivetoy
17. apr 2014

@8pete9 jooj super ,ze si to napisala...pretoze mne velmi nedochadzalo ako mi moj muz prejavuje lasku,pretoze dostavam iba posledny bod....a aj to sa pocita..hahahah 😀

jahodka8
2. máj 2014

@ivetoy To sa máš, ja by som tie skutky služby teraz potrebovala a muž je stále unavený a neviem ako ďalej, stále myslí len na jedlo, priberá a ja sa už na neho ani pozrieť nemôžem. No aj ja som pribrala, pripadám si hrozne.

ivetoy
3. máj 2014

@jahodka8 hej ten moj trpi nejakou hyperaktivnou poruchov...bo robi 100 veci naraz a este sa neciti nervozne ked ho otravujem s niecim, ja uz ho prosim len tak lebo jeho to ocividne bavi...No a ten tvoj ..tak mu povedz ZDVIHAJ SUNKY POZRI JAK VYZERAS A CHOD UZ DACO ROBIT BO VYZERAS JAK DIVA SVINA A CIM VIAC BUDES PRIBERAT TYM HORSIE BUDES LENIVY.....A KOPNI HO DO ZADKU A ZAMKNI DVERE Z VNUTRA ...NECH PRIDE DOMOV AZ VECER... 😀 KED POROBENO,POKOSENO...!!!!!! 😀

jahodka8
3. máj 2014

@ivetoy no včera sme trochu pohádali, dnes pracoval celý deň vonku aj ked pršalo a fúkalo 🙂

ivetoy
3. máj 2014

@jahodka8 😀 😅 supeeeerrrrr

jahodka8
3. máj 2014

@ivetoy no v práci má toho dosť, niekedy pracuje aj v soboty. Aj deťom sa dnes venoval.