Kuchyňka pre chlapčeka?

minnie55
19. mar 2011

Nájde sa tu maminka, ktorej synček sa hrá s detskou kuchynkou ? Alebo je to podľa vás hračka len pre dievčatá ? ja som našla na nete jednu nádhernú kuchynku Tefal a rozmýšľam, že ju kúpim drobcovi, len nie som si istá, či to fakt nie je dievčenská hračka 😀

bianca
19. mar 2011

nie nieje.Poznam viac chlapcov co varia v kuchynke lebo ich to bavi a par co kocikuju kociarik.Maju proste vzor v mamine.

lucyka1
19. mar 2011

ahoj. no môj maly ked sme u kamosky tak sa s jej dcerou hra najradsej na kuchynke. zalezi od vkusu. 🙂 ale ja by som mu ju urcite nekupila 😉 ale proti gustu ziaden disputat.... 😅 ty kludne môzes.... zalezi na tom ci to tebe vadi, nie inym.

stvura
19. mar 2011

Moj maly zboznuje kuchynky a kocariky (na kuchynke ho najviac bavi mikrovlnka a pokladna)...dokonca aktivne dojci babiku a vsetky plysove hracky... 😀 . Vobec nemusis mat nejake vycitky, kludne mu ju kup, ja v tom nevidim nic zle, moj ma tiez kocik s babikou. 😎

lucia.kl
19. mar 2011

ahoj.
ja som učiteľka v škôlke a veľmi vela chlapcov sa hráva s kuchynkou a bábykami, je to uplne normálne, takže mu ju kludne kúp. aj ja som sa ako malá hrávala s autíčkami a brat s bábikami, je to úplne v pohode...

syslica
19. mar 2011

Ja by som kupovala hneď, ale manžel je striktne proti 😀 Našťastie kuchynku má babka, kde sa naši syslíci +
Amelka vyhrajú do sýtosti. Najobľúbenejšia spoločná hra tých troch je na reštauráciu: samozrejme s jedálnym lístkom, stolom aj vlastnoručne urobenými sviečkami z papiera aj akváriom pre lepšiu atmosféru (tiež z papiera), s možnosťou návštevy "šéfkuchára" v kuchyni a kvalifikovanou obsluhou milou čašníčkou/čašníkom. 😀 😀

koniarova
19. mar 2011

Mám dvoch synov, obaja sa s kuchynkou krásne prehrajú. A kúpila som im ju napriek tomu, že sú chlapci. A čo na tom. Môj manžel tiež rád varí. 😉

amadora
19. mar 2011

môj malý sa v škôlke hrozne rád hráva v kuchynke. a dokonca keď som tam bola s ním tak dievčatá si kreslili a tak a všetci chlapci boli v kuchynke 😀 má veľa kamarátok a keď ideme k niektorým na návštevu tak sa veľmi rád hrá s kočíkmi a bábikami. ja som sa ako decko hrávala s autíčkami miesto bábik. takže ak ho to baví prečo nie 🙂

jarunka111
19. mar 2011

náš malý sa doma hrá aj s autíčkami, ale ako som ja v kuchyni, tak má všetky varechy a mištičky a varí so mnou 😀 U kamarátky, kde majú dievčatá si vezme kočiarik a prechádza sa. Tiež v ich kuchynke toho už dosť navaril 😀 😀 😀 Takže nevidím na tom nič nezvyčajné, keď sa s tým vie a chce zabaviť, tak lepšie ako keby sa nevie s ničím zahrať.

kakajka
19. mar 2011

aj moj maly sa rad hra v kuchynke a nekupila som ju len kvoli tomu, ze ju ma v skolke a doma ma uz toho vela.. a ked je u sesedky, ktora ma presne tu tefalku, tak sa tam prehra perfektne.. a cez leto im to daju na balkon a k tomu riadiky a vodicku a to su hodiny hrania! ja by som na tvojom mieste nevahala a vobec, nech si chlapi vytvoria ku kuchyni vztah, ved kazdu z nas potesi, ked nam chlap navari, no nie? 😉

lejlla
19. mar 2011

myslim ze nemusis mat ziadne obavy.segra ma dievca,ja chlapca a ked prideme ku nim tak prva cesta maleho je ku kuchynke 😀.a ona zasa u nas autodrahy,auticka.ja si myslim ze ho to dlho nebude bavit,ako kazde dietatko chce vyskusat nieco nove,co doma nema 😝

vejinka
19. mar 2011

moj starsi miluje vsetko co je v kuchyni od lyziciek cez pohare az po spotrebice.tiez rozmyslam nad kuchynkou ale uz ma tolko hraciek ze by som ju nemala kde dat.na vianoce dostal taky mini sporak hrnce naberacky a kopu ovocia v kosiku.velmi sa tesil.doteraz sa s tym hra len keby obcas posluchal.uz som sto krat chcela vsetko vyhodit alebo poschovavat ale nemam to srdce.radsej budem o hracky zakopavat.no o kuchynku by som nechcela zakopnut. Ved uvidim do vianoc a narodenin casu dost.

alca85
19. mar 2011

nechápem prečo by sme mali už od malička deti učiť na to, že sú vyslovene ženské a mužské práce, keď to tak už dávno nie je. Podľa mňa je to úplne normálne keď sa hraje chlapec v kuchynke, alebo má malý obchodík. Presne tak ako je normálne, keď sa dievča hraje s autami. Aj v škôlke sa chlapci hrajú v kuchynke presne tak ako dievčatá. Myslím, že je to lepšie pre rozvoj ich osobnosti. A nie hneď od narodenia škatulkovať.

ena
19. mar 2011

minnie55 my mame troch chalanov a doma mame aj babiku, aj ruzovy golfac pre babiku... aj detske riadiky z IKEA, tak neries ci je kuchynka pre dievcata alebo pre chlapcov.. a nasi sa hraju aj s kuchynkou, ale u susedov- tam maju dve dievcata, tak sme nemuseli my kupovat :D
Neviem, preco su tie kuchynky len v ruzovej pripadne bordovej farbe, tusim len v mothercare som videla svetlo modru.. to potom mozno aj to odradza maminy chlapcov, ze ved je dievcenska uz len tym, ze je ruzova...
a ved to je len vyhoda, ked chlapi radi varia 🙂 Este ma napadlo, kedze mas aj starsieho syna, tak tu kuchynku moze s tatinom pre toho mladsieho vyrobit 🙂 na nete je kopa inspiracii..

dada78
19. mar 2011

kľudne kúp, veď aj tak svetoví kuchári sú chlapi nie ženy, zober si takého Jamie Olivier, Zdeněk Pohlreich atď .... môj malý vždy oceňuje ako môže miešať v hrncoch s vareškou alebo voziť kočík ... len nech sa to naučí, bude raz dobrý kuchár a možno aj tato 😵

ela2710
19. mar 2011

@minnie55 ahoj, kludne ju kup, my tiez nebudeme proti, ked nas bude chciet, chlapi su najlepsi kuchari presne ako pise @dada78, dokonca sa musim priznat, ze ja sa tiez len obcas dostanem k varechce 🙂 moj je vyuceny kuchar casnik a stale je v tom, ze kuchyna patri ,len jemu 😀 a ked si doslova vydupem, ze varit idem ja, tak ma furt pouca, ze co a ako, lebo si myslim, ze on vie varit najlepsie, to iste aj moj otec, aj pre neho je kuchyna jeho teritorium 😀 vobec si nemyslim, ze je to len dievcenska hra, ked priatel studoval, v jeho odbore boli len tri dievcata a 16 chalanov....podla mna je pekne, ked to chalana bavi, dnes uz nie su zenske a muzske prace, poznam babu, ktora robi elektrikarku 😉 a dokonca aj jednu murarku.

katren
19. mar 2011

😀 to ako keby som dievcatku nemohla kupit auticko, lebo je chlapcenske 😀 jasne, ze kup....niekedy vedia chlapi lepsie varit, ako zeny

titkovamiriam
19. mar 2011

jasne!!!je to naj hracka v skolke aj u marekovej kamaratky,doma nemame klasicku kuchynku ale dve sady riadikov 🙂

evickapooh
19. mar 2011

ano ten tefal vyzera celkom unisex -mame aj my[je super vydava zvuky svieti ,je super] ,nie je ruzova ako tie typicky dievcenske,a suhlasim s katren ze muzi [niekedy]vedia lepsie varit ako my zeny ved najznamejsie profi kuchari na svete su muzi!!odpoved-jednoznacne ano!

kaara1980
19. mar 2011

ja som kúpila kuchynku synovi na 2 narodeniny.Je síce ružová,ale skor som kukala na to čo obsahuje a či vydáva zvuky.A že je to nieje origoš chlapčenská hračka som vobec neriešila.Za chvíľu má 5 rokov a aj tak sa rád hráva ,že varí.Radšej takto,ako kupovať zbrane.

janulka182
19. mar 2011

jasne, ze kup ak ho to bavi. nie je to hracka len pre dievcata. a mozno z malickeho raz vyrastie jamie oliver 😵 .

sanym
19. mar 2011

Mám dvoch synov a kuchynka je u nás jedna z najobľúbenejších hračiek. Už dávno neplatí, že chlapcom autíčka a dievčatám bábiky. 😉

evkacka
19. mar 2011

podla mna určite kúp 😵 Adelka ma tiež doma auto aj tatru 😵 su to deti a rizvýjaju si motoriku a fantaziu a v tom ich treba podporiť 😵 nie sa obzerat či sa niekomu nebude pozdavať že je to "dievčenská" hračka 😵 určite by som ju kúpila 🙂 alebo su take pultiky pre majstrov, v podstate ten isty princip len je v sade vrtačka, šrobovaky a pod, tak by som k tomu dokupila kuchynske riadiky 🙂 ale nevahala by som ani nad kuchynkou 🙂

anibas
19. mar 2011

odporúčam - 😉 😉 😉 😉 môj je zaťažený na kuchynku

estterka
19. mar 2011

odporucam vam to..u nas v rodine totiz vari vyhradne moj muz,pretoze ho to bavi a vari perfektne. 😎
treba budovat vztah k tejto cinnosti od malicka 😀 ako svokra budes raz isto oblubena,ak mu to zostane 😀

mmonika
19. mar 2011

U nas nas nezbednik odchadzal na narodeniny z Dracika z kuchynkou a kopu dets.riadov 😉 😉 😉 😉 ani za svet nechcel pocut o auticku ,ci inej "chlapcenskej" hracke...
a teraz ked je vacsi mi taaaaaaaak s radostou pomaha v kuchyni ,a zo vsetkeho najradesj ma ked mi moze daco pomixovat ...to sa priam vyziva 😀 😀 😀 😀 😀
a naopak co mam dcerku ta sa odmalicka hrava s autickami,naradim ,vrtackami a pod .. samozrejme ma aj babiky od vymyslu sveta ,ale jej prva hracka bolo velke smetierske auto ... 😀

takze si nemyslim ze by sa mali delit hracky na chlapcenske a dievcenske .. jednoducho treba kupit dietatu to co mu spravi najvacsiu radost .. 😉 a myslim si ,ze raz mi buduca nevesta podakuje,ked naucim maleho aj varit ,prat a ostatne zenske veci .. preco by chlapci nemali pomahat v kuchyni???

ikke
19. mar 2011

u nas je zarial iba jedna latkova babika - najlepsia kamaratka 😀 ale miesto na kuchynku uz hladame, zatial si nastastie vystaci s vyradenou panvicou, varechou a par krabicami po spotrebovanych potravinach 😅 vzdy lepsie, ak chlapec vari vo vlastnej detskej kuchynke, nez by sa stveral pri vareni na skutocny sporak 😉

dadka212
19. mar 2011

určite je to skvelá kúpa 🙂 môj syn sa hráva s dievčenskými hračkami (prídu aj mne trocha kreatívnejšie) varí v kuchynke, vykrajuje tam koláčiky z plasteliny, vozíme kočík (on ružový golfáč),hráme sa na obchod...má rád aj autíčka, dinosaurov...

petusko
19. mar 2011

mame dvoch synov a hned vedla pultika s naradim je pristavena kuchynka 🙂 a hadaj, s cim sa hraju viac 😉 hrnce, lyzicky, umele ovocie jednoznacne vedu. na dvore mame maly kocik este po neterke, polorozpadnuty, ale keby som ho vyhodila, riskujem kolaps mladsieho syna, je to jeho uplne najoblubenejsia hracka 😅
neriesim to, ako bolo spominane, chlapci aspon ziskaju kladny vztah k vareniu. aj moj manzel vari velmi dobre a rad 🙂 a urcite su to lepsie hracky ako typicky chlapcenske zbrane, bojovnici a pod. toto ja neuznavam, nemame doma jedinu zbran, ani tu do vody.

lukinkowa
19. mar 2011

Ahoj, aj môj malý - 3,5 r.má kuchynku - Tefal, je úplne super, aj so zvukovými efektami, veľa vecí sme do nej aj dokúpili.. 🙂 Keď varím obed, tiež varí vždy so mnou, má aj práčku, žehličku a vysávač - jeho to veľmi baví, tak neviem prečo by som si ho mala tvarovať podľa seba alebo podľa niekoho iného predstáv - svokra mu to napríklad kúpiť nechcela, že vraj sa s tým sa hrajú len dievčatká, však poznáte... 🤐 o tom rodičovská láska nie je..a raz sa mi za to jeho nevesta poďakuje 😉

lante
19. mar 2011

Vili tiež prišiel za mnou, že chce kuchynku. Keby som ju mala kam umiestniť, tak mu ju kúpim 😉