Mali ste pocit, že deti mať nechcete?

daniell_ka
11. apr 2019
Ahojte.Píšem sem pretože sa potrebujem uistiť či to čo cítim je v poriadku.Mám 22 rokov mám staršieho partnera živím sa sama a došlo na tému deti.Veľmi ma zaujimálo či môj partner deti mať chce a odpoveď znela áno.Ale keď sa to on opýtal mňa zaváhala som.Nie preto, že by som deti nemala rada ale preto, že je medzi nami vekový rozdiel a kvôli tomu, že ja chcem byť mladá mama plná energie a venovať sa dieťaťu na plno.Zase na druhej strane sa bojím toho, že už upadnem len do role matky, už nebudem príťažlivá, partner o mňa stratí záujem.Vo všetkom ma uisťuje, že to tak nebude ale ja mám pochybnosti.Vôbec sa nebojím o moju mladosť tak či onak v mojom živote by sa zmenilo minimum.Ďalšia vec ktorej sa bojím je práca.Čo ak o ňu prídem? Nemám problém robiť čokoľvek ale toto bol môj sen.Ako najväčší problém však vnímam moje materinské pudy.Zahrám sa deťmi, nekričím po nich atď.ale nerozplívam sa z nich.Nemám tu túžbu po deťoch.A nie nie je to vekom... len sa na to všetko pozerám realisticky čo to obnáša mať dieťa nie len ťuťuli muťuli.Či sa zmierim s tým, že moje telo sa zmení, že môj vzťah s partnerom sa zmení, že ja už budem len matka a nič viac.Ja rozmýšľam či to nie je tým, že mám dvoch mladších súrodencov a preto mi tie deti tak nechýbajú.On je jedináčik.Ešte nevieme kedy by sme chceli mať dieťa ale ja si chcem byť istá, že moje pocity sú spôsobené len strachom alebo mám vážny problém, že po tom netúžim.Teraz si to ešte predstaviť viem tak do 25tky prvé ale neskôr už nie.Svoje dieťa by som určite milovala som o tom presvedčená ale momentálne mi to nedáva význam aký pocit to má vyvolať v žene... chtíč po dieťati.Prebdené noci? Prebalovanie? Plač? Byť neatraktívna? Čo je to ten materinský pud.Čo je jednoducho na tom tak úžasné mať chtíč po dieťati.Ako sa cítite? Čo vlastne od toho (mať dieťa) očakávate? Snažím sa len pochopiť ako sa cíti žena ktorá ten pud má pretože ja sa cítim ako anomália prírody.Ja uvidím dieťa poviem si.. hmm milé a idem ďalej.Pretože viem čo to všetko obnáša kedže to vnímam už 15 rokov doma.Proste deti mám až za ušami ale neviem si úplne predstaviť byť bez nich.Na jednej strane sa bojím, hnusím sama sebe ako rozmýšľam ako to celé vnímam, že som sebecká ale jednoducho mám strach, že to čo obnáša tehotenstvo, pôrod a materstvo ma úplne zničí a ja už nebudem tá žena ktorú môj partner miluje.

Poprosím aby ste ma v príspevkoch neurážali a nepodceňovali na základe veku.Ďakujem.
moonlight1210
11. apr 2019
@daniell_ka co je to ten materinsky pud?
to je to nieco, co ti zadrzi ruku vo chvili, ked ta dieta tak stve, ze ineho cloveka by si uz zabila. 🙂
dovozadokoca
11. apr 2019
V 22 som určite nemala potrebu mať deti, teraz mám 28 a čakám druhé plánované. A vlastne som mala podobné myšlienky, ako ty. Sú to blbosti. Ale to pochopíš buď keď budeš mať dieťa (to znie ako také blbosti, lenže vážne to tak je, ono sa to nedá opísať) rozhodnes žiť bez detí a vlastne no a čo, tvoja vec. (čo pochybujem, máš 22, to je stále času a času) ... 🙂
tyrkysova_kobyla
11. apr 2019
@daniell_ka niekedy mam pocit, ze rozmyslam ako ty 😃 realisticky, co vsetko sa zmeni v zivote, na tele... Ale zaroven si zacinam az teraz uvedomovat, ze roky pribudaju, a v mojom veku uz maju zeny aj dve deti tak sa zamyslam, ci mi nieco v zivote neuteka... Drzim ti palce, nech najdes svoj smer a nech si stastna 😃
sivana09
11. apr 2019
Ja som si vzdy myslela, ze deti rozhodne chcem.. ako na to prišlo a som tehotna, uz teraz citim zmeny, ktorych sa bojim. A keď počítam ze o pár mesiacov sa ma babo narodit, cely zivot bude zrazu uplne iny. Bojim sa velmi. Stat sa rodicom je vazne a veľké rozhodnutie, myslim, ze hlavne pre ludi, ktori zili naplneny zivot aj predtým. Ak niekto nevidí ziadny zmysel vo svojom zivote iny ako mať dieťa, vtedy je to rozhodnutie asi jednoduchsie... Rozumiem o com pises.. medzi mnou a mojim muzom je rozdiel 9 rokov, ale vekovy rozdiel u nas nehra ziadnu rolu v tych pochybnostiach.. skor je to ten strach ze pridem o svoj zivot. O nejaky zmysel, o moznost nieco dosiahnut, hoci myslim, ze to nebude také dramatické ako to vnímame. Dieta je urcite velka zodpovednosť a vela prace, ale pri spravnej organizacii a prioritach zena moze podla mna stále pokračovať v cinnostiach, ktore ju naplnaju. Dufam 🙂 drzim palce pri rozhodovaní
bobula46
11. apr 2019
@daniell_ka ahoj, mám vek ako ty len s jedným rozdielom že ja už mám desaťmesačného syna. Ja som vždy po dieťati túžila, manžel má tiež viac rokov, je o šesť rokov starší. Ja som mala zdravotné problémy a preto sme riešili bábätko tak skoro, ale pravdu povediac, keby som nemala zdravotné problémy možno by sme bábätko riešili o rok, dva neskôr.
To že sa teraz ešte necítiš na bábätko nevadí, ono to príde. Zrazu budeš niečo cítiť a bude to také že si zrazu v jeden večer povieš že dnes je ten čas a túžim po bábätku. Nikde nie je správny vek kedy mať bábo, či to bude 22, 25, 30 alebo 40. U každej je to iné.
To že sa bojíš že nebudeš taká ako pred tehotenstvom toho by som sa nebála. Ja som po pôrode zhodila ešte viac ako keď som mala váhu pred tehotenstvom, dokonca aj pokožka sa zmenila ku lepšiemu. Je pravda že s manželom už na seba nemáme toľko času, samozrejme baby je teraz pre nás prednejšie 😃 to ale neznamená že si nenájdeme pre seba večer. Stále dokážeme ísť na večeru, prípadne ležať večer na gauči a rozprávať sa. Nie je to každý deň, ale vždy nájdeme čas, dokonca plánujeme dovolenku, dieťa nie je prekážka. A tie noci, prebaľovanie.... Do toho vbehneš a už ti to nepríde divné 🙂 budeš za z toho tešiť, budeš nazerať do postieľky a tešiť sa. Keď bude starší budeš sa tešiť z každého papá, ťap ťap či prvého postavenia.
Ten čas príde 😊
lucy0807
11. apr 2019
@daniell_ka Toto ma pobavilo. Ja v 22 som bola na to asi ešte horšie ako ty, deti nikdy. 😃 Pritom som už vtedy mala dobrého partnera, ale hlavne som ešte študovala. Teraz mám 26, pomaly tiahne na 27, skvelého manžela (je teda starší len o dva roky), máme vlastné bývanie, v práci mám tiež už odrobené a tak sme si povedal prečo nie. 😃 som v šiestom mesiaci. Doteraz ke´d vidím cudzie deti, vôbec ma to k nim netiahne. Keď idem do obchodu a je tam veeeľa ľudí, dôchodcov a k tomu vreštiace deti, prípadne pobehujúce a mama z toho nervózna, tak ma to tiež štve a ide mi to na nervy 😃 😃 😃 pritom som tehotná a na naše sa teším, ale do obchodu ho brať nebudem, resp. budem sa to snažiť riešiť inak...mohla by som ti písať veľa..ale poviem ti, nestresuj sa, nie si nijako zlá, je to normálne 😃 😃
1natasa1
11. apr 2019
@daniell_ka pozri ja keď som mala 22 rokov, cítila som sa rovnako, deti som nechcela mať, nemala som ich rada, potom som si našla priateľa, začala som sa na deti kukať inak, všimol si to na mne aj priateľ, že či to na mňa už ide, povedala som,že som žena pre ženu je to biologicky vrodená vec, máme v sebe zakódované,aby sme boli matky. Povedal, že jasné že to chápe, ale, že ho to pobavilo lebo som nikdy nechcela, No tak ma donútil tiež sa nad tým trošku zamyslieť, došlo mi, že aj keď som mala partnerov,ktorý už premýšľali, deti, rodina ja som to odmietala a jediné čo mi z toho vyšlo je, že som bola moc mladá a nemala som pri sebe správnu osobu, priateľ je odo mňa starší o 8 rokov 🙂
gagik
11. apr 2019
mas 22rokov,na dieta sa necitis,tak to neries. ak to takto budes citit aj o 5_10rokov,potom sa nad tym zamyslaj. ja ked som mala 22rokov,studovala som na VS, nevedela som si predstavit zeby som mala dieta, ani zeby niekto mohol v tomto veku aj chciet dieta.tak ale casom sa tieto pocity samozrejme zmenili.
lea202
11. apr 2019
Máš 22 🙂 Pokiaľ ťa partner nenúti aby ste mali deti hneď teraz, že je ochotný počkať tak sa do toho tak nežente. Uvidíš za pár rokov či budeš mať také isté pocity, rozprávajte sa stále o tom aby ti potom nemohol povedať, že on o tom nevedel a uvidíš čo bude ďalej
soldi
11. apr 2019
haha, Tvoje pocity su uplne normalne 😀
myslim ze je skor raritne ked ma niektora Tvoj vek a tuzi po detoch a bez obav.
clovek sa vzdy boji neznameho. ja mam deti 4 a do kazdeho tehotenstva som sla s obavami a vycitkami ze no naco? 😀

takze v pohode, si normalna. casom ten pocit ze chces mat dieta pride aj sam. a ak nepride a budes to dieta mat tak ho budes milovat. ale to nepochopis, kym nezazijes 😀
asia83
11. apr 2019
@daniell_ka Správne. Konečne jedna inteligentná mladá žena, ktorá do materstva nejde "hurá" spôsobom, ale plne si uvedomuje, čo to znamená byť matkou. Vás veľmi ovplyvňuje váš partner, podvedome. Nemali by ste mať ešte dieťa, najskôr o tri-päť rokov. Nech sa partner prispôsobí. Ste mladá. Poznám ľudí, ktorí sú najstaršími súrodencami a deti nechcú tak skoro. Vy ste si to už totiž zažili. Chtiac-nechtiac tú zodpovednosť ste už zažili. Mali by ste počkať. Nič vám neujde a partner, ak vás naozaj má rád, počká. U vás len treba počkať na tie materinské biologické hodiny, aby začali tikať.
daniell_kaautor
11. apr 2019
Ženy vy ste úžasné 😊 odpísala by som z každej z Vás ale napíšem to radšej takto hromadne 🙂.Popravde som 2 dni teraz mala veľmi zlú náladu.Bola som nahnevaná sama na seba, že som mladá, že môj priateľ ma ľúbi, podporuje ma a ja len hundrem čo všetko dieťa zmení.Väčšinou je chlap ten čo sa bojí.Ja mám strašne premenlivé nálady.Raz nechcem nikdy lebo vidím ako deti dokážu vytočiť moju mamu a ako na nič nemá čas a už vôbec nie na seba.Potom si poviem, ale veď s jedným sa to ešte dá. Potom ma chytí, že preboha! Veď moja mama ma mala keď bola o rok staršia o domňa.Potom preboha ja stárnem 😂 potom vymýšľam, že ja nechcem prvé v 30tke lebo mám zdr.problémy a aj vnútorne cítim, že ja neotehotniem hneď.A za ďalšie ak ja budem mať 30 môj priateľ už bude mať 43.Ja si myslím, že teraz je jeho vek ideálny aj nato aby sme zvládli tie najťažšie roky.Samozrejme obaja sa pozeráme aj na to, že nie len deti ale aj financie treba.Preto som sa nad témou deti ani nijak zvlášť nezaoberala.Ale tak prekvapil ma odpoveďou ( Veď každý chce mať raz deti nie)? Na otázku kedy 😃 sme si ešte neodpovedali.Myslím, že ešte mám 2 roky čas hlavne preto, že by som nedostala ani materskú.Ja dúfam, že keď raz ostanem tehotná tak sa z toho budem tešiť a nie frflať na to, že som žena 😃 a prečo ja a prečo ja si mám všetko vytrpieť 😂 nedosť trpím každý mesiac.Dobre uznávam, že mám 3tí deň po menštruácií a som citlivá na tému zmena môjho tela, pôrod, nastrihávanie a všetko kolo toho čím by som sa mu mohla zhnusiť ale evidetne mám fakt dobrého muža pri sebe ktorý vie, že každá žena po pôrode nevyzerá zo dňa na deň tip top.Dobre človek nikdy nevie a možno to všetko príde vtedy keď to najmenej budeme čakať a podľa mňa to bude ten moment keď to somnou pohne.Ale spomenula som si ešte na niečo s čím by som potrebovala poradiť.Chcela by som si dať predpísať antiku.Znovu.Od doby keď som ju brala naposledy sa toho veľa zmenilo čo sa týka môjho zdravia.Ani neviem či ju môžem brať a zároveň nechcem riskovať antikou, že naozaj raz budem mať problém otehotnieť.Čo myslíte? Môže nejak antika ublížiť a spôsobiť problém s plodnosťou? Keď som bola mladšia chcela som sa hlavne chrániť ale teraz už rozmýšľam do budúcna.
adelkaa159
11. apr 2019
Ahoj ja mam 2 deticky prve v 22 neplanovane proste bola to premna rana mala som 30 rocneho priatela s ktorým som bola kratko deti neprichadzali do uvahy (moje rozmyslanie vtedy) mala som robotu kupila som si auto bola som sebestacna sporila som si ale aj žila som svoj zivot chodila kde chcela a robila co chcela zrazu bum, myslela som ze sa vtedy asi zavesim proste son myslela ze uz sa skocil moj zivot myslienky mi behali hlavou ako to zvladnem co ja budem robit proste v hlave som mala psychiatriu cistu ako to jemu oznamim ze ostanem sama ze ked ma necha idem na potrat a bla bla... Nakonec po pol roku tehu som sa s tym zmierila partner mi v tom pomohol podporoval ma a bol mi oporou pritom som cely zivot zila v tom ze niekedy v zivote deti chcem ale vtedy este nie prkslo na to ze mame mat svadbu no neexistuje nechcela som kedze sme boli malo spolu ze mozno po porode rok po porode sme mali velku svadbu.. Dom kapitola toez sama o seba nastahovalo sme sa do nasich partener toho extra v zivote vela nemal robil za oar supky tak som ho namotivovalauz ked som sa z nim rozhodla zit nebudeme predsa zit z 700e ja som mala vacsiu materskú ako on vyplatu nakoniec som ho svojim naliehanim vymakala zaraba nadpriemerne a staviame si domcek trosku to trvalo pokial som si zo svokrinej výchovy ho preorientovala do reality pre nu neexistovalo nic len robit šporit a nežit teraz chodime kazdy rok na dovolenky stavame si domcek nas sen uz od kedy sme zacali spolu žiť a mame dva deti a uz vobec to neberiem tak tragicky ako vtedy milujem deti vychovame ich najlepsie ako vieme. Takze tvoj strach je opodstatnený a uplne to rozumiem ale neboj sa uz ked to pride zmenis aj postoj k tomu
popolusska
11. apr 2019
@daniell_ka v 22 rokoch som chcela obajvovat svet, cestovat, studovat a ani by mi nenapadlo mysliet na to, mat deti 🙂.
eliska13
11. apr 2019
@daniell_ka to príde časom nesil to....v 22 r som nad tým ani nepomyslala.ani si nedávaj limity, že do 25 r načo?mňa to chytilo v 28 a takmer 2 r som nevedela otehotnieť.Trocha ako problém vidím to, že partner je starší
Si zodpovedná to je dobre, zmení sa všetko😁ale stojí to za to
daniell_kaautor
11. apr 2019
Žienky nie 🙂 priateľ ma nenúti on je na svoj vek mlaďas, športovec nie taký ujo pred telkou.S deťmi je v kontakte pomerne často pretože ich trénuje takže tiež nepociťuje nejaký deficit.Len som mala potrebu sa o tom s ním porozprávať pretože som nevedela, že deti mať chce kedže nič nenaznačovalo, že by ich mať chcel 🙂.Popravde by som to na neho nepovedala.Je pomerne tichý, zároveň energický, všímavý, milý stojí pri mne vždy.Prišiel zamnou aj niekoľko km a najpodstatnejšie je, že náš vzťah je založený naozaj na láske a nie sexe.Ten človek spraví čokoľvek len aby som bola šťastná a v poriadku a zdravá preto nepochybujem o tom, žeby bol z neho úžasný otec.Presne taký akého by som ja chcela ale nemám.Taký čo sa deťom aj bude venovať a nerozbije rodinu.V našom vzťahu hádky neexistujú.A veľmi podstatná vec je aby sme držali spolu pretože ja chcem aby moje deti mali otca.Ja aj preto nie som taká odhodlaná do toho ísť pretože potrebujem istotu.Istotu, že moje deti budú mať budúcnosť.Síce ja mám prácu ktorú milujem ale svojim deťom chcem zabezpečiť vzdelanie a podporiť ich v tom čo budú chcieť aby sa im otec nevykašlal na hlavu tak ako mne.Dnes som na seba pyšná a šťastná ale nebolo a nie je to ľahké bez pomoci oboch rodičov.
kulumulu123
11. apr 2019
@moonlight1210 velmi trefne napisane lepsie sa to snad vyjadrit neda 👍👍👍👍👍
dovozadokoca
11. apr 2019
@daniell_ka ked raz ostaneš tehotná, ešte možno budeš vydesená. A riešiť 300 blbostí. A budeš rozmýšľať, že prečo, načo. 😃 ja to tak mám aj teraz a obe deti sú plánované. Dieťa zmení veľa, ale myslíš, že by to ľudia robili, keby to za to nestojí? Nezabudnem, keď som raz kamoske opisovala, aká je to láska, to dieťa. A ona mi teraz (už má svoje) povedala, že si myslela, že mi hrabe 😃 ale, že už chape.

A chlap keby ma aj 40, to nie je nejaká tragédia. A hlavne, v 22.rokoch bol môj najväčší problém našetriť na Uprising festival, takže vôbec si nevyčítaj svoje pocity.
kittykat22
11. apr 2019
@daniell_ka problém je vek tvojho partnera. Ty máš 22 a on 43 a je pre Teba starý. Nemyslím, že v 43 je muž starý, ale na vzťah s mladou kočkou. On chce deti, rodinu, dobrý bujarý život má už za sebou a tým, že Ti spraví dieťa získa rodinu, a bonus - mu nezdrhneš. Nájsť v jeho veku babu ako si ty nebude ľahké - podľa toho čo píšeš máš okrem veku, aj rozum. Ja som takto mala priateľa keď mi bolo 20 a jemu 37. Boli momenty keď sme sa názorovo nestretli - ale veď to je v každom vzťahu. Potom som mala 28 a ex bolo 45. Stretli sme sa kamarátsky na káve. A tam už bolo jasne vidieť vekový rozdiel. Riešil problémy so srdcom, a on už prestával vládať, balancoval o živote. Ja tehotná s manželom o 3 mesiace starším ako som ja sama, som tam sedela a počuvala ho. A jediné čo ma napadlo, že som štastná, že to dieťa nečakám s ním. Po narodení dieťaťa som zistila, čo to je mať rodinu a aký je to záprah - aj na mladého muža. Neviem si predstaviť, že by mi 45 ročný chlap skákal okolo novorodenca.
ivca88
11. apr 2019
Tak ja by som sa skor zamerala na to, či mam podmienky mat dieta.
Tým myslim, dokonale poznat partnera ( vydavala som sa. ked sme spolu boli 5 rokov ).
Ci si ma partner zobral za zenu - hovorte si co chcete, ale myslim ze ked uz planuje niekto so mnou dieta, tak si ma musi najprv zobrat.
Ci mame spolocne vhodne byvanie.
Ak tieto body nie su naplnene, tak by som sa venovala najprv im a az potom tak zavaznemu kroku ako mat dieta.
daniell_kaautor
11. apr 2019
@adelkaa159 Tak toto bolo ako z filmu 😊 katastrofa so šťastným koncom.Ja si ani nemyslím, že problém je môj vek ale to, že človek potrebuje byť zabezpečený a v dnešnej dobe to nie je jednoduché.Nevravím, že potrebujem luxus ale dôstojný život ako je mať kde bývať a čo jesť je základná potreba pre rodinu.Ja som si až teraz našla prácu z ktorej ma neberie sanitka, milujem ju a nerada by som o ňu prišla.Najdlhšie som bez práce bola 2 mesiace pretože som bývala mimo mesta a ponúkali mi len dohodu a za tie peniaze by som len cestovala.Akonáhle robím čo ma baví tak mi zvoní telefòn ponúkajú mi prácu už aj na zmluvu 😂 dokonca aj tam kde brali len na dohodu.Za prácou s radosťou dochádzam a bojím sa len toho, že aby som po materskej neostala bez práce.Pretože dnes je žena matka asi asociál a neschopná práce.Bezdetná a mladá je problém a žena s deťmi je tiež problém preto sa bojím o budúcnosť.Ja nechcem aby všetko bolo len na mojom priateľovy preto si myslím, že je asi lepšie počkať ako sa čo bude vyvíjať 🙂 pretože mať stabilitu je základ.
andreagartnerova
11. apr 2019
V tvojom veku som este o detoch ani neuvazovala popravde, maleho som mala v 27 a urcite este jedno chceme, ak sa zadari. Su to prebdene noci, prebalovanie, atd ale stoji ti to za to. Inak to budes brat ked to bude tvoje babatko ako cudzie. Ked sa na teba usmeje tak aj zabudnes co bolo zle. Ja som mala pocit, ze ani v 27 nie som pripravena ak mam pravdu povedat, ale nelutujem to.
tyrkysova_kobyla
11. apr 2019
@kittykat22 odkial mas, ze jej partner ma 43? 😀
kofoluska
11. apr 2019
@daniell_ka V prvom rade - nie si žiadna anomália, nenormálna ani nič podobné. Proste to takto cítiš a je to tak v poriadku. Niekto deti chce a má v tom jasno celý život, niekto ich jednoducho nechce. Nemusíš sa vôbec za svoje pocity ospravedlňovať, ani ich nemusíš obhajovať.
Mám 39, deti som nikdy nechcela. Môj manžel je odo mňa o 6 rokov starší a ani on deti nechcel. Nechcela som deti ani keď som mala 30 (čiže argument "máš len 22...." nie je argument). Z podobných dôvodov, aké opisuješ Ty. Som najstaršia zo súrodencov, aj bratranci a sesternice sú mladší, niektorí aj o 18-20 rokov, veľmi dobre som vedela, čo to obnáša mať dieťa. Nie len po finančnej stránke, ale aj po tej stránke, že to budem ja, komu to podstatne zmení život, zastaví kariéru. Nie len na čas materskej. Ale aj keď dieťa nastúpi do škôlky, je to obvykle matka, ktorá s ním ostáva doma, keď je choré. Nakoniec sa nám holt "pošmyklo" a dieťa máme, v lete bude mať 6 rokov. Ale vieš čo? Stále sa nedokážem rozplývať nad cudzími deťmi, otravuje ma, ak mi kamarátky neustále posielajú fotky svojich miminiek a dopodrobna popisujú, ako sa vykakali, vycikali, čo všetko už papajú a podobne. Nezájem. Nie je to moje dieťa a môj svet sa nezúžil len na témy o deťoch. Áno, dodnes si pamätám, koľko vážil a meral pri pôrode, že som týždeň prenášala, že začal samostatne chodiť keď mal 11 mesiacov....všetky tie mýľniky mám v hlave. Milujem ho najviac na svete a urobila by som pre neho prvé posledné. Môj muž tak isto, až sa mi chce niekedy plakať od dojatia a šťastia, že je z neho taký úžasný otec. Je úžasné byť matkou, ale vedela by som si svoj život predstaviť aj naďalej bez dieťaťa. Už by som nemenila, to o to pokoj. No jednoducho som neostala len matkou. Naďalej som ženou, milenkou, priateľkou. Naďalej si budujem svoju kariéru, vzdelávam sa, mám prácu snov (ktorú sa mi podarilo zmeniť až cca rok po materskej, ale dôvodom na zmenu nebolo to, že mám dieťa, môj šéf bol v tomto veľmi chápavý a mala som možnosť pracovať z domu, boli v tom iné faktory). Raz do roka idem s kolegami na lyžovačku (nelyžujem, idem proste do hôr). Neprestala som sa o seba starať, mám čas aj na seba, svoje koníčky. Už nie toľko ako kedysi, to je jasné. Ale o to viac si to užívam. A zároveň, my dvaja nie sme len rodičmi. Naďalej pracujeme na svojom vzťahu a využívame každú príležitosť byt sami dvaja. Keď ideme napríklad k mojej mame, malý spí u nej, my na hoteli.
Čo je to materinský pud? Ten som ja pred pôrodom nemala. Nie, ani počas tehotenstva. Až keď sa malý narodil, nejako sa to vo mne začalo prebúdzať. Nebola to automatika, neprišlo to samo.
Čo tým všetkým chcem povedať je, že ak to takto cítiš, nesil sa do ničoho. Nedávaj si ani ultimáta, že do takého alebo onakého veku to dieťa mať budeš. Maj ho, ale len v prípade, že to tak budeš vnútorne cítiť. Netráp sa tým, že Tvoj partner má podstatne viac ako Ty. Jeho život sa zas tak nezmení, najviac zmien bude u Teba. 🙂 A či otehotnieš hneď alebo nie.... Nuž, tak Ti napíšem. Mám polycystické vaječníky. Na dieťati sme nepracovali, dieťa sme neplánovali. Proste stačila jedna dobre mierená. 🙂 Čiže aj toto je vo hviezdach. 🙂
jana19877
11. apr 2019
Ešte máš podľa mňa málo rokov na to, aby si si bola istá svojimi pocitmi. Môže to byť tak, že deti proste mať nebudeš, no možno sa tento tvoj názor zmení. Nie je to ale nič, čo by sa dalo okresať ako nejaká nenormálnosť
daniell_kaautor
11. apr 2019
@popolusska Tak ja študovať už nemôžem resp.Nemám na to financie aby som z môjho platu vedela vyplatiť školné, cestovné, stravu, bývanie atď... a ešte aby niekto robil ústupky v práci kvôli mne 🙂 cestovať som cestovala ba dokonca som aj žila 2 krát v zahraničí aj som tam pracovala.Vlastne chcela som cestovať a hľadala som cestu, že ako... tak som si zarábala aj cestovala 🤣 príjemné+ užitočné.Ja som ešte počas SŠ toto stihla.Potom som bola na VŠ ale to bolo komplikované.Nie každý si môže dovoliť byť študentom do 26 takže som to zobrala do vlastných rúk.Zistila som čo ma baví to aj robím 🙂.Nad deťmi rozmýšlam skôr do budúcna.Teraz len uvažujem ako sa na to pripraviť kedže človek mieni, pán Boh mení 🙂 je dobre byť pripravená na všetko.Nie je vždy všetko tak ako si to naplánujeme.
terezka1947
11. apr 2019
@daniell_ka vies,je idealne,zodpovedne a kazdy normalny bud.rodic chce vytvorit vhodne podmienky pre deti,zabezpecit ich.
Ale.....su veci,kt.neovplyvnime,nevieme,co raz o XYrokov bude. Takze zase az tak.sa buducnosti neboj,resp.neries...
Ja v tvojom veku som sa deti doslova skoro bala....no prisiel ten pravy,dozrela som...v 30 som rodila prve,neskor druhe. A az pri.druhom.som pocitila taku tu neznost materinsku....
daniell_kaautor
11. apr 2019
@moonlight1210 Tak toto mi je známe aj pri súrodeneckej láske 😂 veľmi dobre a stručne napísané 😃
daniell_kaautor
11. apr 2019
@dovozadokoca Ja si to len tak poviem, že nechcem... ale sama tomu neverím.
renirv
11. apr 2019
U niekoho sa to casom zmeni, u niekoho zase nie 🙂 Si este mladucka takze mas cas podla mna este aby si o tom popremyslala

Tu začni písať odpoveď...

Odošli