Mám mať druhé dieťa?

25. jan 2022

Dobrý večer dievčatá.
Dopredu píšem, že určite sa nebudem rozhodovať podla názorov, aké si tu prečitam-to len pre tie, ktoré by chceli rýpať 🙂 Ale rada by som otvorila túto tému a prečítala si ako to vidia aj iné mamičky.
Ide o to, že zvažujeme druhé dieťa. Prvý syn ma 4 roky. Moj partner strašne túži po druhom uz veľmi dlho-on je však taký optimista, všetko vidí ružovo, je skratka taký dobrák a v ničom nevidí problém. Ja však váham, doba je, aká je a ja vôbec neviem, či chcem do takejto doby priviesť ešte ďalšie dieťa. Mám strach skratka. Ale kedže mám 30 rokov, asi by bolo vhodné sa čím skôr rozhodnúť...
Inak máme obaja super robotu, kde nám s čimkolvek výdu v ústrety, nemáme na rozhadzovanie, ale ani netrieme biedu, máme aj niečo malo našporené, myslim si, že taký zlatý stred.
Tak ma zaujíma, či sa tu tiež nájde taká, ktorá niečo podobné riešila a ako sa nakoniec rozhodla 🙂
Ďakujem za Váš čas a prajem ešte príjemný večer 🙂

anonym0001
25. jan 2022

Neriešila, ale hlasujem za áno.

slovakboy
25. jan 2022

Určite ešte jedno.

54tinka54
25. jan 2022

Tiež som za ešte jedno dieťatko.. predsa je lepšie mať súrodenca

sasa1310
25. jan 2022

prosím ťa, deti sa rodili aj v horších dobách a prežili krásny život a mnohé aj to detstvo. A aká je doba? Veď zatiaľ najlepšia aká bola.

andreagartnerova
25. jan 2022

Mám dve, rozdiel 3,5 roka ale nemenila by som ľúbia sa. Vidím to na krstniatku má skoro 4 a vidno, že tam súrodenec chýba.

ailiba
25. jan 2022

Tak my sme sa rozhodli, že druhé chceme. Ale ja budem mat reťazový pôrod. Čím bližšie su deti pri sebe, tým lepšie (no, nie úplne tesne). Dobre, keď ma dieťatko súrodenca. Aspoň čo ja poznám jedináčik ov, tak by radi mali súrodenca. Ale zas chápem, že už ste zabehnúť a možno sa vám do toho už tak veľmi nechce.

nika12323
25. jan 2022

Aká doba ?? Bože veď je najlepšia doba zo všetkých … a nerieš čo bude , rieš prítomnosť , ja by som do ďalšieho dieťatka určite išla 😉😉 a čo bude to bude , nerieš lebo zblbnes🙄

kuko55
25. jan 2022

@andreagartnerova a v čom mu súrodenec chýba?podla čoho tak usudzujes?

lucinka1988
25. jan 2022

urxite áno, mám 2 chlapcov, vekový rozdiel 3 roky a nemenila by som za nič na svete

mimi2018
25. jan 2022

Mne to pride že máš skôr strach ani nie ze zlá doba ale bojíš sa ísť do toho kvôli tomu, aby si nestratila štandard ktorý máš, prácu.. keď príde dieťa cele ti to nabura, zmení život, proste aj to pohodlie co máš teraz. Ako ti tu radia tak určite vieš aj sama že určite treba mať aj druhé dieťa, no vravím bojíš sa že všetko sa ti znova zmení. Podľa mňa tu ani nepotrebuješ nejaké rady, sama vieš čo je pre teba najlepšie. Držím palce.

andreagartnerova
25. jan 2022

@kuko55 je jej smutno lebo keď príde môj syn tak sa hrajú aj ho chce na prázdniny k nim, uzavretá je voči iným deťom, neviem, či sa ich bojí keď nebola zvyknutá s inými, vidno, že je jedináčik aj v správaní, delení o veci..

kuko55
25. jan 2022

@andreagartnerova ďakujem za odpoveď

ikonica
25. jan 2022

Tiez som vahala... Ale mna tlacil viac cas ako teba... Ty moze mat este kludne aj dalsie dve tri deti... Ja mam o par dni 40... A o cca dva mesiace nam porodim druhu dcerku... Bojim sa ale aj velmi tesim... A myslim, ze sme sa rozhodli spravne aj napriek tomu, ze uz mame vyssi vek...

autor
25. jan 2022

@mimi2018 tak Ti pride zle 🙂 Ano mám svoj štandart už, to je fakt, ale mám aj super partnera a svojich rodičov, takže viem, že by som si mohla dovoliť aj to, čo doteraz, napr. venovať sa svojim zálubam, či vybehnúť s kamoškou na kávu (napriklad). Ja som jedináčik, takže naši sa vyslovene "pretekajú" kto si zoberie malého, su rozvedení inak, takže niekedy je u mami inokedy u otca. Práca je fakt super, tam už vôbec strach nemam, jedine, žeby skrachovala firma, žeby sme o ňu prišli, aj keď nikdy nehovor nikdy. Takže o toto tu vôbec nejde.

@nika12323 ja neviem, ja si v poslednej dobe všetko akosi beriem, keď vidím, čo sa deje vo svete, fakt mam strach byť tehotná a priviesť na svet ďalšie dieťa a strachovať sa 2nasobne😣

kuko55
25. jan 2022

Ja tiež intenzívne riešim tuto otázku a prišla som na to ze ma dve roviny 1) pozerám sa na to co sa zmeni pre mňa 2 ) co sa zmení pre prvorodene dieťa....je nám teraz taaaaak dobre....no neviem prečo si každý (chce) mysli(et) že s druhým dieťatkom je TO len lepšie, čo ak je to horšie....ja osobne si predstavím seba o 20 rokov ako budeme velka rodina, Vianoce a koledy l, krása......noooooo potom príde obraz my možno 4 o 2roky a hroza (som úprimná, pardon ak niekoho pohorsim) ....úprimne bojím sa, že toho bude veľa, ťažké, že budem úplne k.o. kolotoč 24/7.... váham tiež ako ty

autor
25. jan 2022

@ikonica to je krasne, držím Vám velmi palce a prajem veľa zdravička celej rodinke❤️🍀

rhodesian
25. jan 2022

Pozri rozhodnutie bude vždy len na tebe ako sa Ty vnútorné cítiš.
Ja som napríklad veľmi dlho tvrdila že druhé dieťa ani za svet. Práca výborná, vysoká pozícia perfekt platená nič mi nechýbalo.
No potom mi zomrel brat a ja som si uvedomila že som tu vlastne "sama" . Že keď raz nebudú rodičia tak už nebude nikto .
A to ma zlomilo a začala som po druhom túžiť.
2x sa nepodarilo a bábätka nás strážia z hora spolu s mojim bratom 😇
Teraz čakáme na príchod nášho bába, o ktorom som tvrdila že už by som v živote nechcela byť tehotná a rodiť a starať sa o ďalšie 🤭 že raz mi stačilo 🤭 a predsa niečo moje presvedčenie dokázalo zmeniť aj napriek stabilite a pohodlnosti v mojom živote.
A aj starší sa s tým zmieril , síce handra zo začiatku ale už sa teší ako bude čítať rozprávky, kočíkovať a pod 🤰
Prajem ti aby rozhodnutie ktoré urobíš ti prinieslo šťastie 🙃

nevenka
25. jan 2022

Mona stara mama sa vydavala pocas 2.sv.vojny, mali krcmu a chodili im tam Nemci aj partizani, raz ju nemecky dostojnik nadrzany nahanal, susedia ju skryvali, nakoniec ho vlastni spacifikovali, ze on je taky, ked si vypije 😒. Potom aj dieta hned mali a zhodou okolnosti bol drobec chory, mal zapal priedusiek alebo co, vysoke horucky a nejaky nemecky lekar mu zohnal lieky. To bola aka doba? Dobra? Zla? Potom este mali 2 deti, to posledne je moja mama. Vsetky sa narpdili doma v posteli, pri babici, bez lekara.
Ja som otehotnela neplanovane na zaciatku korony, na jar 2020 a nic lepsie sa mi nemohlo stat. Mame nadherne tretie babatko, bol to taky vianocny darcek, napriek komplikaciam. A to som mala 37 rokov. Ty mas este sice cas. Ale naco cakat? Nasi starsi dvaja su uz pomerne velki. Z braceka sa tesia, ale uz sa nebudu spolocne hrat, maju 8 a 6. Cim blizsie su si vekovo, tym lepsie, aj z pohladu buducnosti, budu mat k sebe blizsie, ak ich samozrejme, k tomu budete viest. Za mna druhe ano. V kazdej dobe je nieco...

number19
25. jan 2022

@andreagartnerova O jedinacikovi tvrdis: "je jej smutno lebo keď príde môj syn tak sa hrajú aj ho chce na prázdniny k nim, uzavretá je voči iným deťom, neviem, či sa ich bojí keď nebola zvyknutá s inými, vidno, že je jedináčik aj v správaní, delení o veci.."

Mam jedinacika, neplace za sesternicami (skor oni 2 sestry placu za nou, lebo medzi sebou maju priserny surodenecky vztah a skoro ziadne ine socialne kontakty). Moj jedinacik sa nikdy inych deti nebala, mame tu u nas stale jej kamosky, alebo ona je u kamosiek. Moj jedinacik sa vie absolutne podelit o vsetko a stale si s kamoskami poziciavaju veci, dokonca si pre seba robia hand-made darceky...len tak z kamaratstva...
Skratka s tvojimi predsudkami voci jedinacikom nesuhlasim.

A este dodam, nie vzdy su tie surodenecke vztahy take idealne.

zuzula507
25. jan 2022

Za mňa áno, my sme váhali 6 rokov najmä ja ale nakoniec sme sa rozhodli že predsa skúsime.Vekovy rozdiel bude síce väčší, a priznám sa že lutujem že sme do toho nešli skôr lebo takto s odstupom čase je všetko už komplikovanejšie po viacerých stránkach, ale tak nevadí som teraz v 32 tt a tešíme sa

nika12323
25. jan 2022

Áno ja som momentálne tiež tehotná a tiež som uvažovala nad druhým bábätkom či áno ci nie lebo ten covid a jedno s druhým .. ale neboj , všetko prehrmí 🥰 treba veriť a nezmyslat negatívne , aspoň ja som tak naladená 🙂

ibrunova
25. jan 2022

Určite áno, ľutovať určite nebudeš 😍 nie nejako nasilu, ale nechaj tomu voľný priebeh a uvidíte.

h2
25. jan 2022

@mimi2018 Hm, čo sa tu človek nedozvie... Že "určite vieš aj sama, že určite treba mať aj druhé dieťa"? Tak toto som doteraz nevedela. Fakt to určite treba?

ikonica
25. jan 2022

Dakujeme 😉

andreagartnerova
25. jan 2022

@number19 je to môj názor a každé dieťa je iné, ja ti neberiem tvoj

mimi2018
25. jan 2022

@h2 beriem to z pohľadu dieťaťa, asi žiadne nechce byť jedináčik.

h2
25. jan 2022

@mimi2018 Určite sa nájdu aj takí.

autor
25. jan 2022

@mimi2018 Ja som jedinačik a pravdu povediac, nepamätám si, že by som niekedy tužila v detstve po súrodencovi, nikdy mi to ani nenapadlo, ale je fakt, že hneť vedľa vo vchode byvali moje 2 sesternice, s ktorými som vyrástala. Mala som od puberty vždy veľmi veľa kamarátov, rôzne partie, takže možno aj preto. Ani teraz v dospelosti mi to nejako nedochádza, len teda až sa rodičia pominú zostanem "sama", to je smutné. Ale určite je aj plno jedináčikov,ktorým ten súrodenec chýbal. Je to o človeku, ako so všetkým 🙂

autor
25. jan 2022

@nika12323 ďakujem za názor❤️ Ja sa tiež snažím naladiť na pozitivitu, ale hovorím,v poslednej dobe som veľmi precitlivelá na akékolvek negatívne správy od nás, zo sveta... Asi mi šibe, alebo čo to somnou je,neviem...

laurika999
25. jan 2022

@mimi2018 ja som jedináčik a vždy mi bolo super. súrodenec mi vôbec nechýbal.