Mám nechuť ku všetkému, čo sa týka sexu

danianela
17. apr 2019

Problem sa zacal ,ked sme spolu začali bývať. Bola som v 7 mesiaci tehotenstva. Nikdy som nemala veľkú chut k sexu, ale obcas Ano a spali sme s partnerom spolu asi tak normalne. Partner to predtym tiez nevyžadoval az tak casto. No ked sme začali spávať vedľa seba , tak to zacal vyžadovať casto. Zacal sa na mna lepiť zo zadu a mala som pocit , ze akýkoľvek fyzicky kontakt je z jeho strany myslený tak sexuálne, aj ked som mu dala len pusu alebo sa pritúlila. Pred pôrodom , sme sa milovali viac , aby sa babatko rozhýbalo von , chcela som to , nebolo to nasilu. Po pôrode som 2 mesiace a je to strasne , nemam absolutne chut na sex a ani nic take , hnusí sa mi to. Mam akokeby blok. Akákoľvek narážka, pomyslenie na sex s mi hnusí. Všeobecne, nie len s mojim mužom. Lubim ho , Ano mame nezhody od porodu , ale vsetko sa stale točí okolo sexu mam pocit. Ja som unavena z dieťaťa a on sa na mna len lepi. Mysli si ze ho uz nemilujem , ked snim nespavam. Vysvetľujem mu , ze to nieje nim a ze mam s tym nejaky problem , ale stale akoby to nechápal a pokusa sa o to a mna to este viac odpudzuje. Citim sa obťažovana.:( tazko som niesla pôrod aj materstvo zo zaciatku som mala depresie . Moze to byt tym? Nechcem ho stratiť aj ked uz teraz mam pocit , ze sme nas vztah stratili navždy. Sme spolu ani nie 2 roky a nemame ani 30 ,sme mladi ludia a nas vztah bol krásni ,velmi sme sa ľúbili aj preto sme chceli babo samozrejme. Uz mi aj napadlo ,ci nemam nejake sexuálne traumy z detstva alebo take nieco ,na co si nepamatam. To sa vraj zvykne takto potom prejavovať. Myslela som ze to je normalne po pôrode , ale tym ako to vníma partner, ze to nieje normalne , si uz niesom ista Ani ja.

kerstina
17. apr 2019

Skuste poradnu. Aj ked podla mna je to normalne (nezazila. Som). Len predpokladam, ze mas v sebe tolko emocii, ze sex je to posledne, na co myslis. Partner by to mal asi pochopit. Ja ked som zistila ze som tehotna, tak uplna nechut, ale časom, ked som si zvykla na novu situaciu a v podstate sa ukludnila tak to bolo ok. 🙂

deti95060810
17. apr 2019

neberieš lieky? hormóny lietajú po pôrode hore, dole....a potom si isto unavená, bábo dáva každej maminke zabrať...samozrejme že potom sa maminke nechce ani sex keď je unavená, vyčerpaná...

danianela
autor
17. apr 2019

@deti95060810 neberiem ,ani som nebrala , akurat som nestastna , psychika je zla no. Tiez si myslim , ze je to normalne. Len mi napadlo , ci nieje chyba vo mne a ci naozaj to nieje nenormalne . A ci nekrivdim mužovi , ale asi nie....

saja1
17. apr 2019

@danianela dva mesiace po porode??? Akoze fakt pochybujem ze vacsina zien je 2 mesiace po porode hned naruziva. Ved mna to este par mesiacov bolelo, nehovoriac o tom ze hormony su uplne inde ako pred porodom, hlavne ak kojis. Muz by ti mal byt teraz velkou oporou, nechat ta co najviac vyspat a ist na to pomaly. Chapem ze jeho libido je teda ocividne vseobecne vyssie ako tvoje, a je to pre neho frustrujuce, ale halooo... 2 mesiace po porode???

eliska13
17. apr 2019

@danianela je to bežné kojis a všetku energiu dávaš bábätku a hormonálne si naladená starať sa o bábo a nie chlapa😁.ale chlap tomu nerozumie môže byť z toho veľký problem, lebo čím viac bude tlačiť, tým horšie.Skus sa mu povenovať nemusíte mať zrovna sex.Nemyslim si, že je to blok

katka009
17. apr 2019

No poznam to...na sex ni nepomyslim pri dvoch detoch..najmladsi ma 1 mesiac a uz aka som zena, ja sa nestiham ist poriadne osprchovat a kde to sex...mam pocit ze vacsina muzov mysli iba na seba...😞😞😞😞

janinah
17. apr 2019

Si príliš krátko po pôrode a príliš vyčerpaná,to je všetko....a nanešťastie máš pri sebe muža,ktorý sa neunúva pochopiť tento stav čerstvej matky /nieto ešte niečo o tom prečítať či pogoogliť/ a myslí len na seba.Mne pomohlo sa odsťahovať s dieťaťom do inej izby /nie kvôli sexu/,ja som sa vyspala ako sa dalo,manžel sa vyspal normálne a normálne v práci fungoval a nechrápal mne do ucha,odbehnúť k nemu do spálne sa dalo kedykolvek- ale hlavne vtedy,ked som sa ja na to cítila oddýchnutá a "nastavená" .

mircalla
28. apr 2019

@danianela To, ze nemas chut na sex teraz chapem. Ale pises, ze si na neho nikdy nemala ktovieaku chut, a to uz nechapem a nejaky problem tam bude. Ste spolu kratko, nemat chut a mat odpor su 2 rozdielne veci. Zrejme budes clovek, co sex velmi k zivotu nepotrebuje a neuziva si ho, co vyhovuje len muzom, ktori su podobni a tych je velmi malo. Otazne je, ci toto bude prechodne, alebo si Vas sexualny zivot totalne pochovala - co iste nemoze dopadnut dobre
On by mal byt tiez chapavejsi a momentalne to od tebe nevyzadovat, ale zase donekonecna to takto nepojde.

codal
28. apr 2019

@danianela tvůj chlap na tebe očividně hrozně tlačí. To že po porodu nemáš chuť je úplně normální ( kór takhle brzo), hormony, kojení, únava, tělesné změny, celkově obrovkaá životní změna.Ja jsem po porodu půl roku a teprv teď mám pocit,že se v tomto směru vracím do normálu a i tak je náš sexuální život hodně omezený, protože s dvěma malýma dětma je to prostě náročný 😂. Pokud to tvůj muž nechápe,dej mu přečíst nějaké články o téhle problematice, na netu toho najdeš mraky, on to nechápe,protože nezažil a zažít nemůže. Měl by si ale uvědomit,že tím jak se chová,to akorát zhoršuje. Bohužel chlapi mají sex spojený s intimitou víc než ženy (těm často stačí pusa nebo objetí), chlap opravdu může mít bez sexu pocit,že je nemilovaný. Navíc řada chlapů má po porodu pocit,že je žena odstrčila na druhou kolej kvůli dítěti a nejsou-li dost zralí na to,aby to přijali jako součást rodičovství,tak pak to může ve vztahu dělat velkou paseku. Tady fakt nepomůže nic než v klidu o tom mluvit, případně mu dát něco přečíst nebo ho poslat za odborníkem,který mu to vysvětlí,že to neděláš z nelasky nebo naschvál,ale že je to fyziologické a po porodu normální.

rybkoava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rainbow82
16. jún 2019

Ja mám tiež dve detičky,jedna má už 11rokov a druhá 15 mesiacov.A povedať pravdu chuť do sexu ma oputsila už dávno 🤔. Večer som rada že si idem ľahnúť.Priatel ten aj každý večer 🤔.Mne stačí tak raz do týždňa možno do dvoch aj to preto aby nemal blbé reči.Uz to tak ťaháme dlho a začal ma podozrievať z nevery 😣.A problém je na svete,jediné čo vidia je nevera nič iné!Moja snaha mu vysvetliť všetko bola zbytočná!