Mám prvé dieťa a nemám záujem o city

30. nov 2022

Ahojte, mam 3 mesačnú dcéru a je normalne ze nemám vôbec záujem ani city? Zase sa mi vracaju pocity zo sestonedelia ze ju nechcem a pod :((( celé dni len revem nič iné nerobím ... psychológ očividne nepomohol

sovicka94
30. nov 2022

nemozes mat poporodnu depresiu ?? a ono hned nemusis babatko lubit najviac na svete a citit tu nekonecnu lasku hned od zaciatku je to velmi narocne obdobie prve mesiace malo spis uplne sa ti vsetko zmenilo a hlavne hormony ti letia hore dole ono sa to zmeni casom

nafka0483
30. nov 2022

Ries s inym psychologom. Povedz to manzelovi, rieste hned. Je to poporodna depresia, neboj sa, existuje pomoc a bude dobre. Len to nedus v sebe.

nevenka
30. nov 2022

Urcite depresia a chce to psychiatra a antidepresiva.

zooeynka
30. nov 2022

Pomoci mas dost? Vycerpanie je tiez svina a nalade nepridava. (U mna sa laska k 1. dietatu prejavila mozno ked malo 5 mesiacov...ked uz bolo interaktivnejsie.) Ale teda, nerevala som cele dni....:/

jazula
30. nov 2022

Chcelo by to zrejme znovu psychológa, nech sa netrápiš sama. Držím palce. A u mňa to bolo na začiatku skôr o tom udržať malú nažive a v poriadku…ten wau pocit bol, keď mala pár mesiacov, mala som ju na rukách a ona mi položila rúčku na krk…dovtedy som si myslela, že som nejaká divná, bez veľkých citov…takže riešiť s odborníkom a nevzdávať sa, verím že to príde 🤗.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuska9999
30. nov 2022

Vyzerá to na poporodnu depresiu a určite to netreba brať na ľahkú váhu. Je veľa prípadov kedy to dopadlo katastrofálne.. ja tvojom mieste si urobím termín u psychiatra. Áno psychiatria, nie psychológa. Pokiaľ viem ten ti predpise lieky a môže ti predpísať sedenie u psychológa a psychoterapie. Určite ro rieš prosím ta, nenechaj to len tak

marianarem
30. nov 2022

Treba psychiatra a ak sa co len trochu da, tak pridat oddychu, delegovat viac na muza alebo na niekoho ineho.

krisbar
30. nov 2022

Utekaj k psychiatrovi. Poporodna depresia. Prosim neodkladaj to. Pre seba, pre svoje babatko. Zlepsi sa to. Len o tp HOVOR ! RODINE BLIZKYM kamoskam a najma lekarovi.

autor
1. dec 2022

@sovicka94 myslíš?
@nafka0483 manžel vie o všetkom bol doma ked sa narodila mala 2tyzdne a teraz 3 týždne no v pondelok musel ísť do práce... chodí na tyzdnovky som stále sama
@zooeynka nie nik mi nepomaha len keď idem k maminke a ta je ďaleko 😭
@marianarem no veru ja ho strasne chcem mať doma keď je tu on je mi lepšie

autor
1. dec 2022

Dnes som sa zobudila s otrasnymi myšlienkami ... nechápem ako ženy vedia vychovať deti ja nato asi noe som... chuda ta mala aj ona je so mňa už smutná

zooeynka
1. dec 2022

A co tak tie tyzdne ked je muz prec ist s malou k mame?

nafka0483
1. dec 2022

Hovor o tom s mamou, nenechavaj si to pre seba.
Manzel nech vezme OCR na malu a ty smer psychiater (v dobrom ti radime). Nasadi liecbu a bude dobre, uvidis.

Len neostavaj s tymi myslienkami sama, povedz to mamke, susedke, volaj manzelovi ze ti nie je dobre.
Netreba robit paniku ale treba to brat vazne, aby to neskoncilo zle.

Neboj sa, lekar ti pomoze, za chvilku bude dobre a budes rada ze si vyhladala pomoc. Keby ta bolelo hrdlo tak tiez to riesis, ked boli dusa tak je to rovnake.

svokrinjazykmonika
1. dec 2022

Ja som mala depky prvé dva týždne, potom 4 týždne úplne fajn a zase sa mi to vracia 😭

sovicka94
1. dec 2022

Velmi ma to mrzi ze mas taketo pocity rychlo sa treba objednat k psychiatricke ona ti nasadi liecbu za mesiac budes sa citit dobre skus zavolat a povedat aky mas problem toto je ozaj caste co popisujes a tam su dve moznosti vydrzat dokym to same odide co moze byt az o rok alebo lekar, urcite si najlepsia mamina aka vies byt len hormony su svina a netreba to odkladat 🙂

juliet86
1. dec 2022

ak si z ba tak psychiatricky magda frecer alebo silvia bogyaiova vela stastia pripadne s aobrat na vydumamky.sk

julish
1. dec 2022

Neboj sa, nie si v tom sama, je to búrka, čo sa v želé deje. Navštívi psychiatra, povedz, že si po pôrode. Možno si vypočuj aj nejaké podcasty o popôrodného depresii. Držím silno palce

autor
1. dec 2022

@zooeynka bývame u svokry a svokra s tým nesuhlasi a u mojich rodičov je veľa detu😭

zooeynka
1. dec 2022

Mojka, tak to ciastocne vysvetluje tvoje pocity - to byvanie u svokry :/ (a o.i. s cim svokra suhlasi a nesuhlasi maj u riti, skus sa aspon na par dni dohodnut s mamou ze prides a potrebujes pomoc, to ze je tam uz vela deti ta nemoze odradit....ved tam nejdes nastalo)

autor
1. dec 2022

@zooeynka ale nemáme doma ani posteľ voľnú🙂 je tu vrla ludi