Mám výčitky kvôli dovolenke bez detí.

yollanda
11. júl 2019

Ahojte Maminy.
Mám trochu výčitky.... Rada chodim na dovolenky bez deti. Nie sú to žiadne vylihovacky pri mori, ale riadne spoznavacky na opačnom konci sveta. Hrozne chceme s manželom aspoň dva týždne stráviť spolu sami bez deti. Nieže by som ich tam nechcela, ale raz za rok vypadnúť sami ako za mlada, nič neriešiť, proste venovať sa sami sebe. Len mám výčitky a je mi to luto. Deti bravame cez rok kade-tade. Výčitky mám kvôli tomu, že deti to ťažko nesú. Nie sú moc zvyknuté na babky a dedkov. 😟😟😟

timetotime
11. júl 2019

ake su velke tie deti? tak ako vies je to take, az sa o tom doma bavite, tak je jasne, ze nechcu zostat doma niekde u babky

yollanda
autor
11. júl 2019

@timetotime 10 a 6. Nebavíme sa o tom pred nimi. Take 2 mesiace to pred tym oznámime

vamajka
11. júl 2019

@yollanda v pohode chodte ja to schvalujem aj my sme parkrat boli bez deti a spokojnost bola na obidvoch stranach😉

evinkakub
11. júl 2019

@yollanda nemusis mat vycitky. ked budes starsia, oni si zasa budu uzivat dovolenky s partiou a vas nechaju doma 🙂))) skratka dva tyzdne v roku este nikoho nezabili. a mozem ti povedat, ze ja zmyslam rovnako.... urcite treba zobrat pocas prazdnin aj deti na dovolenku ked uz si dopriavate vy dvaja,,, ale tiez som za tie 2 tyzdne aj bez deti, len s partnerom.

kvetinka75
11. júl 2019

@yollanda sú už dosť veľké. V pohode choďte, budete spokojní vy, budú aj deti.

erikad82
11. júl 2019

Ja som ešte nikdy bez detí nikde nebola,lebo moji sú podstatne menší. Ale schvaľujem to nakoľko aj vzťah muž+žena treba trošku oživiť, byť len sami a venovať sa jeden druhému!!! 🙂 Veru aj my by sme to potrebovali...

martinka13
11. júl 2019

Úplne to schvaľujem. Podľa mňa to udržuje vzťah medzi manželmi ako párom a nie sú už len rodičmi. Tiež chodíme a tiež mám trochu výčitky. Ale predsa pre deti sú základom šťastní rodičia či nie 🙂?

eliska13
11. júl 2019

@yollanda už ste asi boli viac x tak by si mala byť zvyknutá aj ty aj oni nie?určite je to fajn, ale ešte sme tak neboli.niekedy treba byť sebecka a myslieť na seba.

lucinkab
11. júl 2019

Mne to pride divne... Ist si uzit k moru bez deti.... My sme boli ajs detmi ,tiez to bolo poznavacie,prenajali sme si aj auto....no naco si robia deti ked si idu odnich oddychnut? Dovolenka ma byt spolocne straveny cas..... Nepoviem vikend vo velnese bez deti ok...ale dovca a este 2tyzdnova.to mi pride divne 🤔🤔🤔 vyjadrila som svoj nazor ,tak ma zan nezabite

monane
11. júl 2019

hehe ja si myslím, že to je úplne ok byť aj samy, prehlbujete si vzťah aj po rokoch, prečo by ste raz za rok nemohli? keď nie sú zvyknuté tak ich tam dávajte častejšie ak babičky súhlasia, prípadne do nejakých táborov, podľa mňa by mali deti existovať trošku aj bez rodičov, učiť sa samostatnosti, nie sú také malé už, aby dva týždne v roku niekde nevydržali, keď ste s nimi celý zbytok roka a venujete sa, podľa mňa máš výčitky zbytočne

hettinka
11. júl 2019

@yollanda ty máš výčitky, deti to zle nesú... asi by som obmedzila cestovanie osamote na nejaký čas, pripadne si vyrazila s mužom len na víkend, vyberala destinácie, kým môžu aj deti. To už nie sú malé deti, veď takéto už zvládnu v pohode aj poznavacku s upraveným programom a už sa im netreba venovat 24 hodín denne, vedia sa zahrať aj sami.
Moji majú 12 a 18 rokov a ešte sme bez nich na dovolenke neboli nikdy. Boli sme len na víkend a potom mi bolo ľúto, že nemajú tie zážitky a šli sme ešte raz s nimi. Možno som “vadná”, ale keď mám raz deti, tak som s nimi. Nepotrebujem si od nich oddychovať. Oddychujeme spolu.

U nás skôr už deti chodia bez nás. Ale klamala by som, keby som povedala, že zo dávam s prehľadom. Vždy mi veľmi chýbajú, hoc aj mám čo robiť.

kvetinka75
11. júl 2019

@lucinkab nenapísali že k moru ale spoznávačka. Možno to deti ani nebaví. Ak si chcú dvaja spolu užiť dovolenku a poriadne si ju vychutnať a niečo spoznať, prečo nie? Netreba všade ťahať so sebou deti, hlavne keď budú od rána do večera behať po nejakých pamiatkach a pod. Počúvať potom otrávené deti ktoré to nebaví? Deti nemáme len na to , aby sme s nimi boli v kuse každý deň až kým sa neosamostatnia ale aby obohatili náš život. To neznamená že nemôžeme bez nich niekam ísť. Komu to tak vyhovuje, nech ide, komu nie, nech nejde. Veď si s nimi užijú ešte zvyšok prázdnin.

sorciera24
11. júl 2019

@lucinkab nejdem ta zabit za nazro, ale ano, odych potrebuje kazdy a mna nik nepresvedci,z e si oddychnem s detmi...no, neoddychnem.....aj partneri/manzelia potrebuju cas pre seba (ano, potebuju byt aj o samote, nie ze sa vsetko toci okolo deti....inak sa tie vztahy rozpadaju...).....dieta nie je predsa na to, aby sa clovek obmedzoval.......chapem, ze si chce niekto fakt oddychnut a plne to schvalujem.....kludne si mozu dat dovolenku s detmi a potom aj sami bez...preco nie?
inak ano, dovolenka am byt spolocne straveny cas.....a preco vzdy len s detmi?...moze to byt spolocne straveny cas s manzelom...plnohodnotne....naco dovolenka, kde sa vsetci vadia, hlusia, obcas vystruhaju stastnu foto na FB (aby sa im zavidelo)...ale podstata usla...

sandri
11. júl 2019

My sme boli bez deti prvy raz tento rok. Boli sme na poznavacke v Parizi na 5 dni a bolo to super! S detmi by to bolo bez sance, nebavilo by ich to. Velmi to prospelo aj nasmu vztahu, psychicky sme si oddychli a nacerpali energiu. Boli sme v maji a stale na to spominame a zhodli sme sa, ze minimalne na predlzeny vikend budeme chodit niekam raz rocne bez deti. Mne osobne sa zdaju 2 tyzdne uz dost, ale je to kazdeho osobna vec. Takze za mna - chodte 🙂

nika3136
11. júl 2019

Plne ti to schvaľujem.
Práve dnes mi napadlo, takto to asi budúci rok vyriešime. Aj my si potrebujeme oddýchnuť a naviac sa náš vzťah teraz trocha otriasa, tak nám to možno aj prospeje

lucinkab
11. júl 2019

@sorciera24 kazdeho vkus a vec...

sixas
11. júl 2019

2 týždne je podľa mňa dosť.. Ale ja mam male dieťa takže asi preto 😊 ale určite choďte ved ste manželia... Podľa mňa to dosť ľudí potrebuje raz za rok alebo za 2.... My ideme na svadobnú cestu v októbri.. Na týždeň.. trochu sa obávam, ale mala to ešte tak nevníma.. No my uz plánujeme ďalšie roky spolu..a hlavne ďalšie dieťa 🤣. Podľa mňa choďte určite..

yollanda
autor
11. júl 2019

Ďakujem za názory! Jedna sa o krajiny ako je thajsko, Čína atd. Maly vy to nedal. Už len to že doma mi nič nezjedia nieto ešte v hentakych krajinách. S detmi sme stále vkuse spolu. Sem tam idu k babke. S nami majú stále program každý víkend. By ste neverili aký ma takýto oddych blahodarný vplyv na vzťah.

sorciera24
11. júl 2019

@lucinkab presne tak!

sorciera24
11. júl 2019

@yollanda presne tak, nebudes tahat deti do Číny!..ak mate tu možnosť, chodte....ty vies, predsa že sa detom venujete a presne, potrebujete aj cas pre seba!.....(viem o com hovorim🙂) užite si!

blackcat8885
11. júl 2019

Ja sa vždy tesim keď starší 6r syn ide na 2-3noci k babke a dedovi. Všetkym to prospieva a hlavne keď máme teraz aj 10mes syna takže som vyťažená na max. Starší sa teší lebo u nich je vonku, má bazén, trampolinu. Ešte sme bez nich neboli preč no keď bude mať malý tak 1,5-2r a bude zaspavat aj sám urcite aspoň na predĺženy víkend pôjdeme

eliska13
11. júl 2019

@yollanda tak nie je nad čím rozmýšľať, keď sú to také krajiny.

hettinka
11. júl 2019

@yollanda no to sa teda čudujem, že sme spolu s mužom skoro 19 rokov bez takéhoto vylepšovania vzťahu 😂

Ako jasne, choďte ak ste s tým všetci v pohode. Ak nie, nepremáhaj sa len kvôli tomu, že kamošky chodia, alebo chlap chce, alebo písali baby na koňovi, alebo iným dôvodom...

Ja si hovorím, že už nie je daleko ten čas, kedy deti už nebudú chcieť ist s nami, dcéra už ani tento rok moc nechcela, ale nakoniec ide na rodinnú dovolenku + 5 týždňov z leta má svoj program mimo domu. A potom pôjdeme aj sami, alebo len so synom.
V nedeľu ide preč aj syn, tak budem 10 dni “ bezdetna” 😢

evkamotka
11. júl 2019

Ak to tazko nesu, isla by som najblizsich par rokov sama len na, predlzene vikendy. Na spoznavacky bude cas aj ked budu pubertaci celi statni ze na cas odidete

deti95060810
11. júl 2019

moji rodičia tak boli keď som mala 6 rokov. Nechali nás doma - 3 deti. Prišla ku nám babka a bolo supéééér. Na rodičov sme si ani nespomenuli. doteraz nato všetci spomíname...deti na volnosť a rodičia na dovolenku....bol to síce len týždeň na lodi, nie dva.