Manžel nechce druhé dieťa

janakor3
28. dec 2014

MM mi prednedávnom povedal že nechce druhé dieťa. Jeho odvôvodnenie je, že je s dieťaťom veľa starostí a že sa cíti že nezvláda starostlivosť o dieťa. Pritom nerobí ani 15% toho čo ja. Večer chodí z 12 tky unavený a keďže momentálne staviame svojpomocne dom tak aj zo stavby chodí max vyčerpaný. Malú prebalí a aj si ju rád popestuje, ale keď už silno plače a vyskúša všetko aby ju utíšil a nedarí sa tak sa automaticky obracia na mňa ako keby ja som lepšie vedela prečo plače. Mali ste s tým po pôrode skúsenosť žeby vám to manžel povedal? Nechcem mať jedináčika :( myslíte že názor zmení? malá má 2 mesiace

janakor3
autor
28. dec 2014

@niki101988 áno pracujem aj popri materskej...

janakor3
autor
28. dec 2014

a tými 15% som myslela povinnosti okolo dieťatka, takže ste to asi jednoducho nepochopila

aicha15
28. dec 2014

daj mu čas

katka1981
28. dec 2014

Ako si vypocitala, ze pracuje 15 percent z toho co ty? To, ze ti povedal, ze nechce druhe dieta, neznamena este nic. Ako stare je babatko? Predpokladam, ze male. Poviem ti za seba. Vzdy som chcela deti 2 mozno 3. Tesne po porode som chcela urcite 3. Neskor uz ani jedno. Ked mala dcerka necele 2 roky, chcela som druhe dieta, no prisiel vzdor a uz som nechcela ziadne. Vzdy som vedela, ze nechcem jedinacika, lenze okolnosti a narocnost dietata, vela zmenia. Ked mas 5,5 rocne dieta co prespi noc ozaj malokedy, tak je to tazke. A momentalne sme v stadiu, ze chceme druhe, ale ani nevieme kedy 😀 Tiez som sa tym trapila, ale je to zbytocne. Mozno o pol roka bude prave on, co bude chciet druhe a ty budes ta, co sa tomu bude branit. To, ze ty utisis babo skor, to je normalne, ja som do istehoveku musela vstavat k malej, lebo inak sa nedalo, pritom od narodenia bola zvyknuta na manzela ako na druhu mamu. Lenze dieta prechadza obdobiami kedy si ziada raz jedneho, raz druheho, a podobne. Ja verim, ze si unavena, bola som aj ja na MD. Ale ked som nastupila do prace hoci dcerka chodi do skolky a ja len pridem z prace a len ju pobalim do skolky, obriadim, navarim, tak som k.o. Naozaj sa vobec netrap druhym dietatom, podla mna sa to dost meni v kazdej rodine, zavisi len od toho ako narocne maju dieta, ake zazemie, kolko maju prijem, ako su vycerpani.....

mimikas
28. dec 2014

Neboj nazor zmeni. Tie prve mesiace su vycerpavajuce pre oboch, ked babatko podrastie bude viac oddychu a vacsia sranda. Ja aj moj mm sme boli rozhodnuty mat len 1 dieta ale obaja sme zmenili nazor a uz rozmyslame nad druhym, takze zatial si uzivajte co mate a zvysok pride neskor.

79marry
28. dec 2014

@janakor3 Ahoj, no my sme mali opačný problém, muž chcel už po pôrode, s čím som ja nesúhlasila.Pretože sme tiež stavali, chodí za prácou von, aby sa mohlo stavať a splácať hypotéka, ja som bola medzitým u jeho rodičov v jednej izbe. Pomoci s výchovou som sa moc nedočkala. Pred rokom sme sa nasťahovali , hoci do nedokončeného, ale mám svoj priestor. Keď je doma, tak robí okolo domu aj to čo nemá a požičiava si nato, takže ma dostáva do mínusov, keď zarobí, tak splácam dlhy a zase nie je a on by len staval a robil, nech všetci vidia. No keď sa má postarať o dcérku, tak má milión výhovoriek, že radšej pôjde do roboty ako malú varovať. a pritom je už veľká, vie sa hrať sama, cikať, papať... Nikdy ju neprebalil, neokúpal, nepomohol v domácnosti. Druhé stále chce, aj ja, len neviem, či na ne nebudem aj tak sama, síce sme kľudnejšie keď nie je doma, no potrebujeme aj otca, nie len živitela-neživitela.
Možno si to Tvoj manžel s odstupom času rozmyslí, keď sa budú vedieť spolu zahrať a budú si spolu rozumieť. Netreba tlačiť na pílu.
Moja sesternica hovorí: maj toľko detí o koľko sa budeš vedieť postarať ak by si zostala sama.

janakor3
autor
29. dec 2014

Dakujem za rady aj za hlupe reci niektorych

shia
8. dec 2015

@janakor3 podobny "problem", az nato, ze dcerka ma uz cez tri rocky a stale je rovnako narocna, ako ked mala tie dva mesiace, takze uz sa zacinam obavat, ci sa to niekedy zmeni, aj ekd v to pevne dufam...V tvojom priapde by som sa nebala, povedal to unahlene, prve mesiace su najtazsie, plus dom a vsetko, urcite nazor zmeni, len teraz to nechaj "plavat" a uvidis, aj tak by si si mala dat trosku zdravotnu a psychicku pauzu aj ty....neries a potom sa urcite potesis, drzim palce! ;)

lajlilinka
8. dec 2015

U nás je to presne naopak... Nechcem ja. Dôvodov je viac, od tehotenstva plného obrovských bolestí, ked dokonca musela zasahovať aj sanitka lebo som šla z bolesti do šoku...po dlhom a ťažkom pôrode, po dlhej rekonvalescencii... Malá za 7 mesiacov robí všetko preto aby tým jedinacikom bola...
Neviem, všetci hovoria že to prejde, ale ja keď si predstavím to absolvovať ešte raz, ide na mňa hrôza...

Teraz si uzivajte toto prvé...na druhé máte ešte čas... Podľa mňa názor zmení 😉 ale treba počkať...

samara1609
9. dec 2015

ja si myslim ze urcite bude chciet to su take afekty..mate toho vela a kazdy svoje..ver ze to nebude ine..mam dve deti a je to stale tak..vsetok cas venujeme praci a detom..pockaj..este je skoro🙂

mayamibee
9. dec 2015

@janakor3 vobec sa mu nečudujem, že vyhlasil že nechce mat druhé dieta, ved mate 2 mesačné babo, ešte dllllhoooo to bude naročné a tažké. Sama vidiš že ma toho až nad hlavu, napisala si, že nerobí pri malej iba 15% z čoho mi vyplyva, že by si prijala viac pomoci pri malej, tak nechapem, prečo rozmýšlaš nad druhým. Ked moj syn mal 2 mesiace bolo ešte celkom dobre a potom sa to zhoršilo ked isli zuby. Po pol roku kedy neustále mrnčal som bola vhodna na psychiatriu. Dnes ma 32 mesiacov a stale nechcem druhé dieta ale ani manžel a fakt neviem či nas to niekedy prejde. Ked človek večer pada na hubu od unavy tak dalšie dieta je to posledné čo by chcel človek planovat. Držte sa a uživajte si malinku 🙂

miroslavab13
9. dec 2015

Vsak mate babatko doma tak to teraz nerieste s nim ze chcete druhe dieta .... o rok o dva ... nie hned. 🙂

janakor3
autor
9. dec 2015

Dakujem. Dcerka ma uz rok a druhe zatial nechcem ani ja. Bolo by to prilis skoro

evicka547
9. dec 2015
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

veru na vsetko treba cas, po case mozno bude chciet aj to druhe

nevelyn
9. dec 2015

tiež by nám vyhovovalo len jedno dieta, ale oba ja si uvedomujeme, že keď su na to možnosti, finančné i časove, mali by sme mať dve až tri, na staré kolena budeme mať aspoň veselo a porodnost pracujucich jedincov treba dvihat, ak chceme zachovat našu spoločnosť. také pragmatické dovody🙂