Manžel neznesie naše druhé dieťa. Mám sa rozviesť?

susanh
25. jún 2009

Ahojte, uz asi4 mesiace, odkedy sa mi narodilo druhé dieťa, rozmyslam aj o rozvode, lebo to s mojim muzom uz nevidim ruzovo. Nejdem to hned rozpisovat, sme sa odcudzili. On hadze vinu na toto druhe dietatko ze to kvoli nemu, co nie je pravda. Ja by som s nim chcela zit aj dalej ,ale asi nebudem moct, kedze nema rad toto male babatko. Co si myslite, ked päsťou pod nosom hrozi malemu 4-mesacnemu babatku a potom do neho soti, ma ten malicky sancu ze ho otec bude mat rad, mam s nim zostat? Je mi velmi luto ze toto musim pisat...

jankajs
26. jún 2009

Poznám veľa mužov, ktorí vychovávajú nevlastné deti a majú ich úprimne radi. A poznám aj takého, ktorý svojho vlastného syna niekedy odmieta vziať v dohodnutý termín, lebo má iný program a malý školák by prekážal - a to ho vidí párkrát za rok, lebo robí v zahraničí. 😖
Chlap, ktorý nemá rád vlastné dieťa, sa nemal stať otcom. 😔

bejbypd
26. jún 2009

no tak ja tu budem asi za zlu ale raz by to moj chlap spravil na nase dieta ze by jej hrozil pastou alebo podobne veci ako velmi ho milujem by neexistovalo ziadne ospravedlnenie behom piatich minut by ma nebolo...jednoducho to nesmie a ani hladat vyhovorky,ani ty mu to neospravedlnuj to kde sme aby si vlastneho muza prosila nech ma rad vase dieta...do riti by som ho poslala s prepacenim ale naozaj...

aleka
27. jún 2009

tak ja by som urobila to isté, zbalila sa alebo jeho??

a ako sa správa k prvému dieťatku? tiež takto? je pravda ako píšete že je veľa stresu, ale odtiaľ potiaľ. aj môj manžel je v ťažkej psychickej práci, ale bozky keď odchádza a milé slová každemu tak to je u nás samozrejme. ja si neviem predstaviť že by mal takéto chovanie. veď keď je maximalné unavený ide spať nevyvršuje sa na nás. no ale to som asi natrafila aj na toho milujúceho otca. klop klop.

keď sa nedá komunikovať, a žiť v strese v obave, tak radšej by som bola sama s deťmi. ja viem ťažké je začať, ja ti želám veľa síl aby si sa správne rozhodla pre teba a svoje deti , aby si mala spokojný a krásny život, drž sa 😉

susanh
autor
29. jún 2009

Caute, tak odvtedy sa sprava pekne, asi ho to mrzi. Dnes rano sa mu aj pozdravil ked odchadzal do roboty. POvedala som mu ze nenecham deti pri takom otcovi. Viete ked to tu citam, vela veci je pravda, v istych veciach je moj muz nenormalny, ale naozaj nie je ani tyran ani "nizky clovek" ... Ono je to skor na toho psychologa, aby sa vedel vyrovnat s istymi situaciami v zivote... Uz nie je ale v poriadku, ked si to ma odniest babatko. Teraz sa sprava akoby sme boli normalna stastna rodina, aspon naoko, tak uvidime dokedy nam to vydrzi... Prri najblizsom probleme sa ukaze ako sa veci maju a ci to s nami uz mysli dobre.

vanja
29. jún 2009

susanh, až dnes som si prečítala tvoj problém a príspevky, ale asi budem súhlasiť s názormi dievčat, že to čo urobil bábätku nie je normálne. Našťastie môj manžel obe deti ľúbi, aj keď pri druhom ešte nebol úplne rozhodnutý že už, chcel ešte počkať, ale dnes by nemenil ani za svet. Verím, že vieš čo robíš, a že svoj problém vyriešiš k svojej spokojnosti, ale hlavne aby deti boli šťastné a vychovávané v milujúcom vzťahu. Nikde v tvojich príspevkoch som nemala pocit toho, žeby si manžela ešte ľúbila. A preto kvôli deťom aj sebe si musíž zvážiť plusy a mínusy vášho vzťahu, buď ostať, alebo radšej čím skôr preč.

megi93
29. jún 2009

Ahoj susanh. Tvoj príbeh ma zaujal. Na jednej strane mám pocit, že tvoj manžel asi fakt nie je úplne v poriadku. Ale na druhej strane sa u nás v rodine stalo niečo podobné. Moja babka čakala moju maminu a všetci, najmä jej manžel sa tešili na to, že konečne po dvoch dievčatách príde chlapec. Keď sa narodila mamina, babka povedala v nemocnici, že nech si ju nechajú, lebo také má doma už dve, že ona chcela syna....nakoniec si ju idniesla domov a jej manžel, môj dedko sa nielenže s babkou nebavil asi pol roka, ale nepozrel ani na svoju tretiu najmenšiu dcéru. Pol roka ich ignoroval až nakoniec to skončilo tak, že mamina ako bábätko sa začala vrtieť na stole, ked babka odbehla do kúpeľne po dačo a prevrtela sa na koniec stola odkial spadla. Ale v poslednej chvíli ju zachytil dedko, teda jej otec a odvtedy sa stala jeho miláčikom. Nechcem tým povedať, že máš zhodiť dieťa odniekial, aby ho tvoj manžel začal mať rád, ale existuje prípad, kedy sa city otca zmenili. Možno to môže byť aj váš prípad a možno nie. Ja osobne by som od neho asi šla...ale chápem, že hladíš aj na deti aj na to, že ho máš ešte určite rada. Môj manžel povedal, že ak by som zostala znovu tehotná, on odchádza, pretože ďalšie dieťa by už nezvládol (kvôli neustálemu plaču, keď mala malá koliky a pod.) Takže radšej si dávam pozor, aj keď ma to neteší. V každom prípade daj na svoj inštinkt...ten ti napovie najlepšie. Ako každá žena určite cítiš, čo je najlepšie pre teba, aj pre tvoje deti. Ty poznáš manžela najlepšie, ty vieš najlepšie, čoho je schopný. Tak sa skús riadiť intuíciou. Budem držať palce, aby si sa rozhodla pre to najlepšie riešenie.

susanh
autor
2. júl 2009

Dakujem Megi, ved prave ten inštinkt ma do rozvodu neženie... Snad to neolutujem, aj ked medzi nami už asi nie je taká veľká láska, vzhľadom na malé deti by to nebolo nič moc zostať s nimi sama. Momentálne sa všetci správame pekne, no uvidíme čo ešte život prinesie.

estella
2. júl 2009

ahoj susan...tak ja stale sledujem tvoj pribeh teda citam si to tu...nejako nestiham zavolat aby si ma informovala co nove....
susan aj jej manzela dobre poznam aj jej teda ich deticky....je mi to hrozne luto ze susuan musi prezivat taketo nieco...jej manzel je sice dost naladovy a svojsky clovek ale na druhej strane je s nim aj zabava...je pravda aj to ze k detom nikdy nemal nejaky dobry vstah vsak susan...pozname tie jeho reci o detoch asi vsetci z partie...ale narodenim Natalky sa zdal byt stastny aj ked vtedy cakal syna...a prave preto nedokazem pochopit toto jeho spravanie teraz ked ma vytuzeneho syna...dokonca Jaroslava 3 ako vzdy chcel...mal by sa tesit a nie robit totot...
mozno by pomohlo keby ste sa viac stretavali s chalanmi z jeho partie kedze vsetci uz maju rodinu a deti mal by vidiet ze sa momentalne kazdemu jednmeu toci zivot okolo deti a aj manzelky vsetkych jeho kamaratov sa musia tocit okolo deti tak isto ako ty...bohuzial manzel je momentalne na druhom mieste lebo inak to nejde...ale deti vyrastu svojich rodicov uz nebudu non stop potrebovat ako teraz a potom sa aj ti manzelia venuju sebe viac ako ked mali deti malicke ved je to uplne normalne a je to tak vsade v kazdej jednej rodine...
no zasa je velmi dolezite podnikat spolocne vylety...a travit spolu aspon tie vikendy...vy travite velmi malo casu spolu a to je ta chyba....skus aj ty nieco vymysliet a dat mu najavo ze ho potrebujes aj ty aj deti..urobte si nejaky vylet...chodte niekam spolu vsetci...ved vtedy ked ste boli na tej opekacke bolo super a Jarino sa aj s malinkym poprechadzal-pokocikoval....
ja chapem ze aj ty mas toho plne zuby a si vycerpana z toho jeho spravania no ak si fakt rozhodnuta to s nim este skusit nedovol aby ste vikendy travili kazdy po svojom....travte ich spolu...a ono sa to mozno fakt spravi....no a tie jeho nalady a hlavne ten vypadok koli ktoremu si sem aj zacala pisat tak to ja dufam ze sa uz nezopakuje....
ja som sa aj mojmu manzelovi hovorila nech mu nejako dohovori lebo so susaninym manzelom su kamarati ale on nevedel co povedat kedze Jarino mu povedal ze sa mate ok...ale ak budes chciet tak sa na niecom dohodneme a on to potom na neho vybali....
vela stastie vam zelam..... 😉 😉 😉 😉 😉 😉

libka1
3. júl 2009

"Dnes rano sa mu aj pozdravil ked odchadzal do roboty" - Susan, ta veta ma prekvapila, uvadzas to tu ako nejaky uzasny bonus, ale teda... 😔
Drzim palce nech to dobre dopadne, tazko nam sudit v com je problem, nevidime do toho tak ako ty, riad sa naozaj to intuiciou, to je asi najlepsie a nepozerala by som sa na vec tak ze pri nom nam je lepsie ako ked budem sama s detmi (tu druhu moznost si asi este nemala sancu skusit...), tak je tazko porovnavat. Vacsinou sa mamicky na materskej boja, su financne zavisle, zavrete doma s detmi, muz je pre nich istota, ale... ja by som tiez odisla (nevravim ale ze je to dobre riesenie, proste by som to ale tak spravila), aspon docasne a mozno by sa to cele nejak vykrystalizovalo.. a ked nie, holt, zivot ide dalej. 😉

frisbee
4. aug 2009

susanh..ako sa máš,a ako to dopadlo? 🙂

nina41
4. aug 2009

ahojte

susanh ja som rozvedena a vychovavam svoje deti sama,

koniarova
7. aug 2009

Susanh, nehnevaj sa na mńa, ale podľa mňa potrebuješ psychológa aj ty.

susanh
autor
7. aug 2009

nehnevam len to prosim ta upresni ked uz takto...

tutifruti
7. aug 2009

...Ty predsa vieš čo je pre Vás najlepšie a Tvoje srdce /inštinkt/ Ti to hovorí, čo?... vrieska... Tak urob čo treba....
Myslím si, že aj ked mi niekto radí čo mám robiť, ja som rozhodnutá a budem obhajovať svoj názor a v podstate presvedčím aj druhých, že takto je to lepšie....
Urob to tak, aby bolo dobe všetkým... Ty určite vieš ako, však si žena... 😉

susanh
autor
7. aug 2009

Ninka ty mas 5 chlapcov! a sama s nimi, to si urcite mala velmi vazny dovod na rozvod.

Muz sa odvtedy k malinkemu sprava normalne, ziadne blbe poznamky ani nic. 🙂 To ze neznasa ked deti placu a ze sa s nim dobrovolne nehra beriem uz ako fakt, lebo on sa vseobecne rodine nevenuje ale len sebe takze to uz neriesim ☹ .

Som ale nestastna ze medzi nami to neklape, aj ked navonok to vyzera ze ano. Ale este sa to mozno spravi. Je pravda ze moj muz este nebol zrejme zrely na manzelstvo a hlavne na deti. Je ako take velke egoisticke decko, no ale ktory chlap nema chyby. ☹ Len keby sa aj ku mne spraval ako sa patri, keby sa zo mna tesil... Neviem ci este budeme vediet mat normalny vztah, ale pokial sa bude spravat v ramci normy k detom a ku mne este to s nim skusim. Asi uz nikdy nebudeme patrit k tym stastnym manzelstvam, ale zatial o tom nie som 100% presvedcena tak to este nevzdam.... Aj ti co nas poznaju si myslia ze sa mame radi len je to roznymi problemami udupane. Tak uvidime...

tutifruti
7. aug 2009

...Tak si vlastne rozhodnutá.... To je super... Už si to len "učeš", že za akých podmienok a držím palce.... 🙂
... A Nina... Klobúk dole... Máš môj úprimný obdiv.... Si určite silná žena, lebo len taká to dokáže....

serifka
7. aug 2009

mila susan mas to tazke ale pockaj nech sa on venuje chlapskym pracama ty detom mozno zte sa odcudzili koli sexu ale len sex nie je to najhlavnejsie mozno mu chybas a vini za to deti.ak ho lubis tak dokazes aj ty jemu ze zivot stoji za to skus urobit peknu vecernu hodinku a len spominaj ako bolo pekne a veselo len ho pocuvaj a dozvies sa co sa deje ak chces chlapa trestat sexom trestas aj seba.volo urob pre seba ,umen uces alebo farbu vlasov alebo sa inak oblec cokolvek aby si bola so sebou spokojna a stastna staci malo a vela veci sa umeni snaz sa byt vesela a chod s detmi medzi ludi.vychutnaj si ake je to uzasne byt mamou .muz ale nemoze byt na druhom mieste ste obaja rodicia a nauc ho aby malmdeti rad mozno aj jeho otec bol taky .ze nevedel dat city na javo.zelam ti vela trpezlivosti ale ak ta udrie alebo deti tak to si nedaj ani nadavat.

sedlica
8. aug 2009

SUSANH:moj nazor je vlstne otazka (prepac mi moju hrubost ,ale...) nesibe ti nahodou? To chces cakat az kym niektoremu z Vasich deticiek naozaj strci tu past do tvare celou silou?
Ja viem,ze vela veci si nenapisala-vsetko sa dopodrobna neda vysvetlit mozno mate aj pekne chvilky,ale past pred nosom 4 mes.vlastneho synka....!!!!!!!?????????
Cim si to ten maly vlstne zasluzil? Ze plakal? Ze dychal?Ze ho mozno bolelo brusko?Ze sa mu zacinaju kdesi v hlbke dasien rezat zubky z kosti von?Cim si zasluzil tu past Tvoj syn?A dcerka?Pisala si,ze aj pri nej mal podobne vypadky...
Urobit to moj manzel nasej dcerke pod momentom -prisaham celemu svetu-vyrazila by som s nim najblizsich 5 dveri aj so zarubnami a s peklom v ociach by som mu radila aby toto viac neurobil ani vo svojom sne -to by bola jedina a posledna sanca v zivote ,co by som mu v tejto veci dala!
A mila ESTELLA:je pekne,ze chces pomoct kamosom,ale nezdielam tvoj nazor, ak podobny atak unho voci vlastnemu potomkovi nebol prvy ,nikdy sa nezmeni a uz vobec nie koly kamaratom.Ak by chcel ,skludnil by sa koly milovanym osobam-svojej rodine.........ale vlastne pockaj-taka malickost....... svojej rodine on otrca past popred tvar-skoro som zabudla 😠 😠 😠
SUSANH-neodpovedaj prosim,len sa sama zamysli-nema tvoj manzel zo seba nejaky handicap a tymto spravanim si nafukuje svoje ego?
Mozno pozeram vela filmov,ako sa hovori ,ale vela nasilnikov si vraj vybija svoju zlost na nevinnych a kedze sami su neschopny sralovia vybijaju sa na tych ,ktori su este slabsi,neschopny branit sa-napr.4mes. babo.

Prepacte, ak som niekoho urazila,nebol to umysel,ale dost ma poburilo co robi manzel susanh svojim detom.

koniarova
8. aug 2009

To ze neznasa ked deti placu a ze sa s nim dobrovolne nehra beriem uz ako fakt, lebo on sa vseobecne rodine nevenuje ale len sebe takze to uz neriesim - toto si napísala ty. A ty sa čuduješ, prečo ťa posielam k psychiatrovi?

bodka13
8. aug 2009

ak pôjde susan k psychiatrovi začne sa jej muž hrávať s deťmi????prestane mu vadiť ich plač??? ...nemal by toho psychiatra(asi skôr psychológa 😉) navštíviť on???
....poznám veľa mužov=otcov rodín,ktorím vadí detský plač(najmä v noci) a ktorí sa svojim deťom venujú minimálne=vôbec...svoju úlohu poňali že oni musia rodinu uživiť,zarobiť peniaze....je to smutné,ale je to krutá realita ☹

koniarova
8. aug 2009

Nie, keď pôjde susan k psychiatrovi, jej muž sa z detmi hrávať nezačne, ani sa jeho vzťah k nim nezmení, keď sa doteraz nezmenil.Tu nejde o jej muža, tu ide o ňu. V prvom rade sa musí ona pochopiť, čo vlastne chce od tohoto vzťahu a čo je ešte ochotná obetovať. Nech sa to medzi nimi aj naoko zmení k lepšiemu, ona nikdy nezabudne na obdobie, ktoré prežíva teraz a vždy sa bude obávať, že sa raz vráti. A ono sa vráti. Lebo žije s človekom absolútne nezrelým a neschopným mať plnohodnotný vzťah a rodinu.Ale to je len môj názor.Odborník.psychológ, psychiater by jej určite vedel na veľa vecí odpovedať presnejšie. My to tu na fóre nevyriešime.A určite to nevyrieši ani ona sama doma.Tu sa totiž nejedná o nejakú blbosť. Tu sa jedná o budúci život troch ľudí.

susanh
autor
8. aug 2009

Baby ja vam vsetkym dakujem za nazory.

Sedlica: neviem ci si to tu citala vsetko ale moja rodina kvoli ziadnemu tyranovi netrpi - bol to proste vypad ktory sa neda ospravedlnit, ale zaklad to malo v zlom vztahu medzi mnou a mojim muzom. Preto som zacala s tym rozvodom, ze ked mame my zly vztah to sa da zvladnut, ale taketo spravanie k detom sa neda. Takze som chcela pocut na to nazory. A konkretne toto iste nerobil starsej dcerke, nikdy jej ani neublizil, len napriklad ked chces vediet, nezvladol ked bola chora plakala v horucke, a on preto pastou rozbil zachodove dvere.... Takze viem ze nezvlada zatazove situacie... A ze nas podporuje Estella - robi to co by robil kazdy, snazi sa pomoct.

Akurat kto ma tu stve je Koniarova - ak nechces normalne napisat svoj nazor, naco mi pises? Ja som vsetkemu pristupna, a nakoniec komu by sa obcas psycholog nezisiel? Ale ty ma len podpichujes. Uz sa konecne vyklop a porad alebo s tym prestan.

koniarova
8. aug 2009

Myslím, že som ti svoj názor napísala normálne. Nikde ťa neurážam a to čo píšem myslím naozaj v dobrom. Nechápem o čo ti ide. Veď ty nevieš čo chceš. Keď píšeš do verejného fóra, musíš sa zmieriť aj s tým, že má niekto iný názor ako ty. Ty naozaj nechápeš, že túto situáciu sama nevyriešiš? Ale ty nechceš riešiť. Podľa mňa si sa chcela len posťažovať a aj tak ostane u vás všetko po starom. Len aby ten tvoj muž niekedy namiesto dverí nerozbil niečo iné. Zvaľuješ všetku vinu vo vašom vzťahu na seba a správanie svojho muža neustále obhajuješ. Zobuď sa. Takto sa normálny otec nespráva. A urážaj sa koľko chceš, je to môj názor.

dioliana1
8. aug 2009

ja by som zobrala deti a zdrhla keby moj muž toto urobil...

koniarova
8. aug 2009

Prepáč susana, ešte niečo. Tvoj syn je nádherné dieťa, ak ho jeho otec neľúbi, je to idot. Tak krásne dieťa sa nedá nemilovať. Som zvedavá, ako to neskôr svojmu synovi vysvetlíš. Asi zase zvalíš vinu na seba. A píšeš, že tvoja rodina netrpí. No poľa toho čo píšeš, šťastím nežiariš.

susanh
autor
8. aug 2009

Keby som nechcela pocut ine nazory, tak by som sem nepisala. Toto fórum existuje preto, aby sme si tu písali, sťažovali sa, poradili si, potešili sa,... Kazdy nazor mi ukaze iny pohlad na vec. A ked som tuto temu zakladala, bola som naozaj zufala a myslela som si ze jedina cesta je rozvod. Nemala som to v tej chvili komu vyrozpravat...
Ja sa neurazam ale mam z teba zly pocit, pripada mi ako by si ma hresila ako male decko... Ja ti poviem co chcem - keby sme nemali deti nezostala by som s mojim muzom. Lenze ich mame preto chcem zachranit nas vztah.

koniarova
8. aug 2009

Ty chceš zostať s mužom kôli deťom? A to sa chceš celý život prizerať, ako tvoj manžel nemiluje vaše spoločné dieťa? Ty dokážeš žiť s takým človekom? Ja ťa nechcem hrešiť ako malé decko, ako sama píšeš. Ja ti len píšem svoj názor a čo by som v tvojej situácii urobila ja. Ani ťa nechcem súdiť, na to ozaj nemám právo. Len si myslím, že si pokazíš život. Nikdy nezažiješ ten pocit, mať šťastnú rodinu. Možno s iným, ale s týmto určite nie. A už ozaj nič nenapíšem, nechcem ťa hnevať.Držím palce.

susanh
autor
8. aug 2009

Tým že moja rodina netrpí som myslela to, že moj muž nás netyranizuje. To neznamená že som šťastná, to som nikdy nepovedala. Nie som šťastná.

susanh
autor
8. aug 2009

Fejusa dakujem za IP 🙂

molnarovak
8. aug 2009

ja mám známu, ktorú manžel dosť bil a podvádzal ju, ale ona zostala v manželstve kvôli deťom. Nikdy nezistila ako sa to stalo, ale jej manžel sa postupne celkom zmenil. Teraz jej splní každé želanie, stále jej kupuje darčeky akoby jej chcel vynahradiť všetko, čo jej spravil zlé. Tým som chcela povedať len to, že poznám prípad, kedy sa chlap dokázal zmeniť a išlo doslova o tyrana.
Susan, si určite vo veľmi ťažkej situácii. Iba Ty jediná poznáš všetky detaily, ale ak máš silu aspoň sa pokúsiť zachrániť váš vzťah, tak to skús. To je môj názor.