Manžel neznesie naše druhé dieťa. Mám sa rozviesť?

susanh
25. jún 2009

Ahojte, uz asi4 mesiace, odkedy sa mi narodilo druhé dieťa, rozmyslam aj o rozvode, lebo to s mojim muzom uz nevidim ruzovo. Nejdem to hned rozpisovat, sme sa odcudzili. On hadze vinu na toto druhe dietatko ze to kvoli nemu, co nie je pravda. Ja by som s nim chcela zit aj dalej ,ale asi nebudem moct, kedze nema rad toto male babatko. Co si myslite, ked päsťou pod nosom hrozi malemu 4-mesacnemu babatku a potom do neho soti, ma ten malicky sancu ze ho otec bude mat rad, mam s nim zostat? Je mi velmi luto ze toto musim pisat...

susanh
autor
8. aug 2009

Vies on ho vnutri ma rad, aj mu to zacina davat najavo. Len tym ze je zly nas vztah on to preniesol na babatko. Tymto ho nechcem obhajovat len pisem skutocnost. A nielen ja to vidim, aj ini ludia si vsimaju ze on ho ma rad len to nevie vyjst na povrch lebo on nechce. Pred par mesiacmi to bolo ovela horsie.

bodka13
8. aug 2009

susan je veľa ľudí(aj žien=matiek) ktorí ľubia,ale nevedia tú lásku prejaviť ☹ akoby sa hambili za objatia,pohladenia,...možno to oni detstve prežili-že ich rodičia neobjímali a neprejavovali im lásku a tak si v dospelosti myslia že je to normálne
susan a ty ho máš ešte rada?

laila22
8. aug 2009

susan - mas nadherne deticky, nedovol aby vyrastali v strese a v nefungujucej rodine... ja riesim nieco podobne a poviem ti, že chlap sa nezmení, ak nie je rodinne založný, nikdy to tak cítit nebude a ak je sebec, sebcom zostane... jasne pohrajka sa trosku s detmi aj ich má rad, len ho to zatazuje... naoko fungujete, ze je vsetko ok, len ty sama vies, ze nie si stastná, lebo to nie je zivot ay si si predstavovala... hm? bud k sebe uprimna...

sedlica
8. aug 2009

Tvoj mazel mal zachvaty zurivosti ,ked rozmlatil dvere,lebo malej dcerke je zle a on uz nechcel dalej pocuvat jej plac? Dobre som rozumela?A malemu hrozil pastou ,lebo tiez plakal-tiez som dobre rozumela?Ak ano,nerozumiem ,ze sa nebojis o svoje deti pri manzelovi ,ktory evidentne nezvlada svoj hnev a prejavuje sa agresivne,nehovoriac o tom ,ze jeden dospely clovek-milujuci rodic by mal chciet umriet za stastie a zdravie svojho dietata a nie davat najavo nicenim spolocneho nabytku, ako velmi mu vadia,ked placu.Uz by som len chcela vediet ake vysokovane musia byt vase deti ,ked sa manzel naserie a vyburi sa ako ho napadne,ale kazdopadne agresivne a nepripustne.Mila moja daj si s nim pokoj,nebudes ani prva ani posledna rozvedena s detmi,lebo ja prepac neverim,ze toto su jeho jedine ataky-ci uz mensie alebo vacsie- a hlavne neverim,ze su posledne!!!!
Ale....kazdy je strojcom svojho stasia,no nezabudni ,ze za vase deti -za ich stastie si zodpovedna aj ty,kym nebudu sanostatne.

newyorkgirl
8. aug 2009

susanah ja suhlasim veru s vacsinou asi tuna, neviem si predstavit zivot po boku takehoto muza a je uplne jedno cim si to ty ospravedlnis.... precitala som si to tu cele a presne ako si to napisala raz, ze si si na to asi vybrala nespravneho muza.. a viem, ze to nie je lahke ak zostane zena sama s detmi, ale ani ty a ani tvoje deti si nezasluzite mat takehoto manzela a otca... ked som otehotnela tak prve co mi moj manzel povedal vtedy sme este neboli zobrati, ze on sa na dieta este neciti... ale co uz nam ine zostavalo, ja som ho do nicoho nenutila, prislo to vsetko samo, vzali sme sa... nakoniec bol aj pri porode a malu strazil ako poklad... viem, ze nie kazdy otec sa vzorne stara o svoje deti a venuje 100percent volneho casu rodine, ale taketo nervove vystupy je jedno ci 1x alebo 3x do roka, toto proste nie je normalne a nech by som ja lubila akokolvek svojho manzela, toto by som proste nedopustila aby moje deti boli cohosi takehoto svedkami... nie je to dobre pre nikoho, ani pre teba ani pre tvoje male deti a tiez som si myslim ze kazdy je strojcom svojho stastia, ja by som osobne bola radsej sama nech by to bolo akokolvek tazke ale mala doma klud a pokoj a laskyplne prostredie pre vychovu svojich deti.. viem ze je to tazke ak niekoho lubis ale daj dolu tie ruzove okuliare a pozri sa pravde priamo do oci, ked si napisala sama, ze keby nemate spolu deti, uz by si s nim nebola... to hovori samo za seba... drzim ti moc palce aj tvojim detickam a dufam ze tvoj manzel si vstupi do svedomia a uvedomi si co ma doma a co moze stratit

nina41
9. aug 2009

susanh nas byvaly muž tyral,a banujem ,že sme neodyšli odneho skôr,teraz to vyšetruje policia,aj ked sme samy,.mame klud 🙂

dai
10. aug 2009

susanh,
musim suhlasit v niecom s koniarovou ☹
preco by si mala ist k psychiatrovi - podla mna aby si si zrovnala co chces pre seba a pre svoje deti, co je naozaj dolezite vo vasom zivote...a mozno aby ti otvoril oci co je v poriadku a co nie... naco ti je muz ktory sa nezaujima o teba ani o deti? len na peniaze? to nie je dovod na manzelstvo susan, ver mi - toto urcite nie ☹ - mozno vam bude trvat 2, mozno 5 rokov pokial sa postavite na nohy... ale mas sancu ze sa na ne postavite a budete stastni, s takymto chlapom tu sancu mas viacmenej nulovu 😔

ak nie si ty stastna, ani tvoje deti nikdy stastne nebudu... nic nie je podla mna pre dieta horsie ako sledovat svoju nestastnu matku... to ti potvrdia baby ktore take matky mali...

moja mamina mala otca alkoholika - on ich miloval 🙂 to myslim vazne... az nato ze ked si vypil tak skoro zabil babku, bral jej peniaze, krical na nu etc. ... ked bol triezvy bol najlepsi otec na svete ( nebolo to ale casto ) - moja babka dlho s nim trpela - ona z presvedcenia ze sa rozviest nesmie lebo je krestanka... nakoniec sa rozviedla pomaly v dochodkovom veku -moja maminka doteraz hovori ze spravila najlepsiu vec na svete a nechape preco tak neskoro, spomina si na par peknych chvil ( lebo on ich na rozdiel od tvojho muza miloval... ) ale potom na vela skaredych... MOj stary otec alkoholik uz zomrel, moje spomienky na neho su len pekne... pretoze miloval aj svoje vnucata a mamina mu nas ukazovala len ked bol triezvy... a napriek tomu ked mi mamina o nom rozprava tak mam zimomriavky a nechapem preco s nim moja babka bola tak dlho, preco mu dovolila aby spravil svojim detom to co spravil - ich sa nikdy nedotkol - ale dovolil im sledovat ako trpi ich matka ☹ a moja mama ho zato nenavidi... aj teraz po smrti ☹

otazka co je tyranizovanie a co nie, je velmi individiualna ...
neviem ci to co ty zazivas tyrania je, ja mam dceru ktoru jej otec zboznuje, mam muza ktory ma miluje ( sme spolu 10 rokov...), nie som taka naivna aby som si bola ista ze to tak bude navzdy, cim som si ista je jeho laska k jeho dietatu... keby tato chybala, tak by mu nepomohlo ani keby mna do nebies na rukach nosil... som matka, a moje dieta mi je prednejsie ako ja... ked ty pises ze kvoli dietatu s nim zostavas, ja byt tebou by som kvoli dietatu od neho odisla 😔 aby aj ono mohlo byt raz stastne ☹

frisbee
10. aug 2009

dai...naprostý súhlas

wild.horses
10. aug 2009

ja osobne suhlasim s vacsinou nazorov, ktore tu boli popisane- neostala by som v takom vztahu a uz vobec nie, ked su deticky na svete 😕
drzim palce, nech sa rozhodnes spravne pre tebe a hlavne deti

susanh
autor
10. aug 2009

Bodka, ja ho asi mám rada, lebo mi nie je mi ľahostajný, neviem si žiť len tak ako keby on nebol. Pri všetkom beriem ohľad na neho, lenže on to vôbec netuší. On práveže na začiatku nášho vzťahu sa vedel objímať aj všetko, len teraz je zatvrdnutý a nechce to zmeniť, hovorí že nemôže ale ja si myslím že by vedel keby chcel.

Laila toto všetko viem, ale napriek tomu si myslím že ešte je nejaká šanca dať náš vzťah dokopy. On sa moc nezmení, len jeho vzťah ku mne snáď by sa ešte mohol..

scandya
10. aug 2009

V tom je ina zena, vsadim sa ze ma milenku!!!

mamutka
10. aug 2009

susanh, mne sa skor zda, ze je absolutne jedno ci vas vztah este ma cenu. nie je predsa dolezitejsi ako klud a bezpecie tvojich deti. co sa tu snazis zachranovat egoistu ktory sa prejavuje agresivne?
na samaritanku si sa mala hrat kym neboli do toho zatiahnute dve bezzbranne nevinne deti. teraz je tvoja povinnost drzat ich v bezpeci a medzi kludnymi a vyrovnanymi ludmi. nie sa tu hrat na dobru, lebo ty sa snazis svojho egoistickeho muzika opatrovat..................prepac, jednoducho mne dosla trpezlivost a tebe by malo dost co su priority. takzo zo svojich deti vychovas rovnake egoisticke nepokojne trosky, ak sa doziju dospelosti pri nom.

zuzu333
10. aug 2009

vsetkym sa to tu hovori : zbal veci a odid od neho.. lenze damy,to nie je take lahke ako sa to vyslovi.. kazda zena chce mat uplnu rodinu.. zeny mnoho veci trpia od svojho muza zo zaciatku z lasky,casom uz myslia len na dobro svojich deti,aby mali otca a povedia si ved ziadny chlap nie je dokonaly.. zeny su naivne stvorenia a vela vedia vydrzat v nadeji ze raz to bude lepsie..

susanh,prajem ti zo srdiecka aby sa to u vas urovnalo..

a este nieco.. chvalabohu,ze mam takeho muzicka akeho mam..

susanh
autor
11. aug 2009

Sedlica: nie, on nerozbil dvere pre ten plač, ale preto, že mu bolo tak ľúto že ona je chorá, plače, a on jej nevie pomôcť. Takto si on vybil tú bezmocnosť ktorú cítil. Je to choré. Ale v podstate je to opak toho čo si myslíš. A malému hrozil preto, lebo mne sa vygulala slza bezradnosti keď plakal, a on zase nezvladol to, že mi dieťa robi "zle". Je to otrasné, ale o niečo lepšie ako keby takto vystrajal iba pre detsky plač. Moj muz nielenze nezvalda hnev,ale ani ine emocie. Ale takyto agresivny byva malo kedy, a voci mne taky nikdy v zivote nebol. Skor sa to tyka toho, ked nieco robi a nedari sa mu. A svoj zivot by za svoje deti urcite polozil, a keby im niekto skrivil vlas na hlave dokazal by to 1000-nasobne vratit. To som si ista. Keby si ho poznala tiez by si si bola. Takze si to cele trochu zle pochopila, mozno som to jasne nepisala, ale nie je to tak ako si myslela. nastastie.

Dai: moj muz Natalku naozaj velmi lubi, aj ked sa s nou moc nehra, len ju obcas vystekli. Ale on to inak nevie. Len pri malom Jarkovi to vyzeralo od zaciatku tak ze ho nikdy lubit nebude, vrchol bol to co urobil ked som sem prvy raz napisala. Potom som mu ale povedala, co a ako, a on sa k nemu zacal spravat krajsie a ako som uz pisala, ma ho rad len stale si mysli ze on moze za zlyhanie nasho vztahu.

Mamutka: druhym sa lahko povie rozved sa... beriem to ako poslednu moznost....

Scandya: ja sa vsadim na 99% ze nema, ale ak to takto pojde dalej, o 2-3 mesiace ju mozno bude mat. 😠

Zuzu: dakujem a tes sa z toho co mas...

ssiissaa
12. okt 2009

ssusanh,
prepac, ale to co je za idiota ked sotí svoje vlastné dieťa?ved to male za nic nemože.problém je len v nom.chapem ta ze ti je nanic, pretoze praca s detmi byt 24 hod. k dispozícii nerobi vždy úsmev na tvári a mal by ti ten tvoj pomoct ak chce mat aj zenu v posteli. Cim skor sa s nim porozpravaj, viem ze je to tazke,lebo chlapi su tazky pripad a robia si len to co oni uznaju za vhodne.....

natusss
12. okt 2009

Myslím že hej vyzerá to tak ☹ ☹ je mi to ľúto

kristina25
12. okt 2009

a co ked neskor soti teba, ja by som od neho utekala kade lahsie a cim skor.
ja som to prezila na vlastnej kozi. Snazila som sa manzela zmenit za pat rokov a dospela som ktomu, ze fyzicky napadol mojich rodicov, ktori mu nic nerobili.
Ako tu niekto pisal, on si hlada slabsieho.
Chlapa nikdy nezmenis.

janette4
12. okt 2009

Prečítala som si celú diskusiu a tiež súhlasím s väčšinou názorov.Myslím,že ani koniarova ťa nechcela uraziť,len ti napísala trochu tvrdšie,v podstate to,čo ostatné.keď si čítam problémy tvojej rodiny,až mi chodia zimomriavky po tele.Ssunanh,s mojim mužom tiež momentálne nemáme zrovna najlepšie obdobie,a ako u teba,hlavne kvôli mojej nechuti na sex,ale NIKDY, opakujem NIKDY by si nedovolil to,čo tvoj manžel.Keď som mu oznámila,že som tehotná,povedal,že on sa na manželstvo a dieťa akosi necíti,ale prijal situáciu tak ako bola a nášho syna bezhranične miluje.Keď sme mali prísť z pôrodnice,povedal mi,že k malému nič necíti,že k nemu nemá žiadny vzťah,chápala som to,lebo viem,ako boli vychovaný,aký vzťah majú jeho rodičia.keď som mu malého dala prvýkrát do náručia,jeho prvý pohľad ma presvedčil,že ho bude milovať a v živote by mu neublížil.KeĎ bol Maťko chorý a mal vysoké horúčky, zobral si dovolenku,aby mohol byť s ním.Keď plakal malý,bolo do plaču aj jemu,neviem si predstaviť,že by trieskal do dverí,alebo sa malému vyhrážal za to,že náš vzťah jeho príchodom na svet už nie je taký,ako predtým.Preto som toho názoru,že správanie tvojho manžela NIE JE normálne,ani len 2-3krát za rok.
Viem,že ho máš rada, keď ti je smutno,myslíš na to,že ste spolu prežili aj pekné chvíľky,to sa nedá zahodiť za hlavu,ale tvoj syn,aj keď si túto situáciu nebude pamätať, tvoju nervozitu a tvoj smútok z teba cíti.
Myslím,že by si si to mala v hlave trochu upratať a myslela hlavne na to,čo je dôležité pre tvoje deti,pretože tie sú teraz najdôležitejšie v tvojom živote, nie manžel,ani ty.ale deti,ktoré sa nedokážu o seba postarať a potrebujú ťa.podľa toho,čo píšeš, tvoj manžel potrebuje hlavne svoje ego a Tvoju pozornosť,NIE vaše deti!!!Mysli na to.Máš náááádherné deti,malá je jak princezná a ver tomu,ako ti tu niektorá už písala,že niekedy cudzí človek bude možno raz milovať aj tvoje deti.
Ssusanh, držím palce,aby ste vyriešili svoje problémy a aby vaše deti mali nakoniec šťastné detstvo,hlavne tvoj syn,keďže on je za všetko "Vinný".

janette4
12. okt 2009

PS:Myslím,že pomoc nájdeš aj v rôznych centrách pre matky s deťmi, nemusíš tam hneď ostať, môžeš sa ísť poradiť,ako túto situáciu riešiť.Ľudia,ktorí týmto ženám pomáhajú, majú s takýmito problémami veľa skúsenosti a vždy hľadajú riešenie najlepšie pre deti.
Ešte raz držím palce.

daniela1983
22. okt 2009

by ma zaujimalo ako to dopadlo

janette4
22. okt 2009

to aj mňa, lebo autorka sa už dlho neozvala.

sasulec
22. okt 2009

Susanh..toto co opisujes sa riesi..ja byt na tvojom mieste,by som mu to liecenie navrhla s odovodnenim,ze ak sa nezmeni,moze mozno nevedomky ublizit malej ci malemu..a navyse sa deti budu chovat tiez agresivy ktori sa nebudu moct zaclenit do spolocnosti..toto chces? to su len 2 dovody z... pre ktore by som na Tvojom mieste zacala konat.. ☹
urcite ta podporia rodicia,tak sa pusti do boja,drzim paste 😉

susanh
autor
24. okt 2009

No ahojte, vidim ze sa zaujimate ako zijeme. .Tak vztah muza k synovi je uz v poriadku, ziadne agresie a tak.... Asi si to uvedomil, a jednak babatko uz podrastlo a on vidi ake je mile a oblubil si ho. Niezeby sa mu nejako venoval, ale aspon nerobi co nema... Horsie je to medzi nami, stale vztah o nicom. Ci uz ta laska ozaj zmizla - neviem ☹
Danka dlho som sa ti neozvala, no nebolo sa cim chvalit.. Je to vsetko po starom...

jajka968
25. okt 2009

susan som rada, že ako tak sa vzťah jarina k malému zlepšil, no je mi ľúto, že váš vzťah stagnuje, ale možno ešte prídu pekné dni, čo myslíš? držím vám obom palce a sem tam sa ozvi, ako pokračujete ďalej 🙂
P.S. detičky sú nádherné 😵 😵

susanh
autor
25. okt 2009

Dakujem, ak bude nejaka zmena, zase sa ozvem 😉

renata5
11. aug 2012

@susanh ahoj ako ste na to ste spolu???

jabadaba
18. aug 2012

@susanh ved tu je prave pes zakopany - za zly vztah medzi vami vini male babatko. A to je prejav nevyrovnaneho slabocha. Normalny, dusevne vyrovnany clovek sa jednak nepoddava ak sa nieco zmeni vo vztahu narodenim deti, prave naopak, je oporou a trpezlivo pocka kym sa veci okolo zotavovania po porode, tehotentsve utrasu, kym prejde unava a vycerpanost. A jednak sa nevrsi na dietati! Tvoj muz potrebuje psychologa ako sol, patrala by som v jeho vlastnej rodine - niekde spravili sakra pruser pri jeho vychove . Pytala si sa jeho matky ako to u nich bolo? Bud pan manzel dostal privela lasky a pozornosti (mam na mysli ten druh opicej lasky kedy je dieta stredobodom vesmiru a ak tak nie je tak pruser) a teraz nevie coby roupama alebo naopak, kdesi sa mu niecoho nedostalo a tak nevie ani davat. V kazdom pripade nevyrastal v zdravom prostredi a tomu primerane sa sprava - ako nezrely idiot.

moon1979
18. aug 2012

@renata5 susanh zrusila ucet ...

jabadaba
18. aug 2012

@moon1979 hm, ale ani sa nedivim. Diskretnost podaktorym nehovori nic. Tu narazka na pracu, tam na spolocnych znamych...toto sa nerobi. Ak poznam tak fajn, ale nevykvakam to verejne aj s doplnenim detailov. Za hlavu sa tu chytam... 😕

blueberry21
20. aug 2012

@jajka968 boze to co tu ty vypisujes... 😒