Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manžel prehnane nadáva a uráža ľudí

3. júl 2020

Mala som najlepšieho chlapa na svete,pokiaľ sa nám nenarodila dcérka.Odvtedy sa zmenil o 180 stupňov.Hovori že boji sa o malú,no on to až moc preháňa.A by som povedala že niekedy sa v tom výživa a hľadá dôvody aby mohol nadávať a urážať ľudí.Snad miliónkrát som mu povedala nech s tým prestane,že to ako sa chová je zle.Povie že dobre dobre a na ďalší deň všetko odznova.Staram sa nonstop o malú,ale už prešiel istý čas a mne to doslova prekáža ako sa on chová.Odkedy sa dcérka narodila,neobjime má,pusu mi nedá,ani jedno milé slovo.Ked sa ho opýtam prečo odpoveď je že máme malé dieťa o ktoré sa musíme starať a nemáme čas na blbosti ako sú bozky dotyky a pod.Nechcem malej brat otca a odísť od neho.Ale trápi ma a boli to keď koľkokrát aj na mňa nadáva alebo má urazí pre úplnú blbosť.Furd som sprostá alebo krava alebo nadávky čo nebudem sem vypisovať.Neviem čo mám robiť.On je neaky divný tvrdí že rodičia by mali ísť na školenie až potom by mali mať deti.A že deti do päť rokov by mali žiť v bubline aby si neublížili.Niekedy mi to príde už choré čo hovorí.Je to naše prvé dieta.Sice máme viac rokov,on 45,ja 40ale to ešte neznamená že musí sa takto správať.Poradte mi čo mám robiť?

fiafia
3. júl 2020

Podľa mňa by mal navštíviť psychiatra. Otcom ostane aj keď nebudete spolu. Čím bude dieťa staršie tým bude viac vnímať, takýto vzor by som pre dieťa nechcela. Kadečo sa vo vzťahoch pritrafí, hadky, krizi ale nadávky mne alebo dieťaťu, prípadne fizicke ublizovanie by som nikdy netolerovala.

autor
3. júl 2020

@fiafia Toho sa bojím aj ja že mala to vníma a keď bude väčšia bude myslieť že je to normálne.Som mu hovorila príklad mala v škôlke povie učiteľke že krava sprostá,čo by potom robil A on sa smial že to nepovie Lebo jej to vysvetlí čo môže a čo nie

dollyzv
3. júl 2020

No tak potom ako prvý by takým školením pre rodičov mal prejsť on 🤣🤣

sashabb
3. júl 2020

No krásny základ dáva svojej dcere, keď hovorí manželke/matke, že je krava 😨 ja by som mu tie urážky spisovala na papier a potom mu to ukázala.
Jemu zrejme preplo, a ako je napísané vyššie, on mal ísť v prvom rade na to školenie. Veď sa chová ako čistý debil.

tami2014
3. júl 2020

Odist.(pokial s tym uprimne nic nechce robit) Nezlepsi sa to len tak lusknutim prstov.

tami2014
3. júl 2020

Vysvetli jej co moze a co nie? Ha ha ha. Velmi by ma vsak zaujimalo, ako jej vysvetli, ze ucitelke sa take nema hovorit, ale ocko mamke moze.

jaja23
3. júl 2020

Bože nie hneď odísť... Koľko má mala? U nás to bolo hrozne, keď sa narodil syn. Aj na rozvod. Ale pomaly sa to mení. Nebude to už žiaľ nikdy ako pred tým, ale netreba to hned vzdávať. Hlavne nie, keď bol pred tým iný..

autor
3. júl 2020

@jaja23 Predtým bol iný pozorný,milý.Mala bude mať onedlho rok.Nechcem hneď odísť od neho ale vyrieši to keby sa dalo.Len neviem ako.

jaja23
3. júl 2020

Rok, to je veľmi krátka doba. Malý ma 2 roky a my sa každý deň snažíme dávať dokopy. Tiež sme si predtým nenadavali a teraz skoro denne. Ale už si to pomaly uvedomujeme a aspoň ospravedlníme. Môj muž bol pre mňa najlaskavejsi človek na svete. A to mi včera povedal, že som "tupá". Ja už sa ani neurazí, len poviem, že mi je smutno z toho a on sa ospravedlní, je mu to ľúto. Dieťa veľmi zmení vzťah, treba ale zabojovať. Možno to nepôjde už, ale rok je krátko veľmi podľa mňa.

autor
3. júl 2020

@jaja23 Aj ja mu hovorím že mi je smutno z toho ako sa vyjadruje.No on sa ani neospravedlní.Nic.

janci05
3. júl 2020

Mne toto hlava akosi neberie. Aj my sme mali prvé a posledné dieťa pred 10 rokmi sa narodil syn, ale vôbec mi manžel nenadával, ani mu to nenapadlo takto sa chovať ku mne. Samozreme nejaký stres, nevyspatost atď bol, ale urážky to vôbec. To nie je normálne takéto chovanie.

jaja23
3. júl 2020

Ja si myslím, že to príde. Ani môj sa predtým neospravedlnil. A stále si k sebe hľadáme cestu. Tiež bol prehnane úzkostlivy na syna, ale teraz začína vidieť, že sa to nevypláca. Malý je trochu citlivka kvôli tomu. Ono sa to všetko začne postupne ukazovať.

jaja23
3. júl 2020

@janci05 no každý je iný, niekto po narodení dieťaťa prechádza krízou, niekto nie. Niekto sa rozide, niekto nie. Všetko človeka posilňuje. Nehovorím, že sa to na 100% autorke zmení. Len nech to nevzdáva po roku.

janci05
3. júl 2020

@jaja23 Nehovorím, že sa má hneď rozviesť, len ak to takto pôjde ďalej a nič sa nezmení, tak to nie je dobré ani pre autorku ani pre jej dieťa. Nech ten manžel navštívi nejakého psychológa alebo odborníka. Lebo takýto prístup manžela je nesprávny.

pribinak
3. júl 2020

Máš rodičov? Zbal sa aspoň na mesiac a odidi. Uvidis ako sa zachová on, či pochopí, že takéto správanie nehodlss tolerovať, alebo budeš ešte väčšia krava
Nápis mu list, že svojho partnera si predstavuješ inak a toto nie je ani správanie 45 ročného muža, ale dsjakeho nevyzretého sopliaka

Neviem si predstaviť keď ti nadáva do kráv, ako sa budete tváriť keď ti mala na ulici povie že krava.

deti95060810
3. júl 2020

to sa nehanbí tebe povedať krava? Ja by som mu to raz - dva vytmavila. Bujakovi.
Možno je práve problém v tom ,že máte len jedno dieťa. Neplánujete ešte viac? to by podľa mňa pomohlo.
Prosím ťa, načo hneď odísť...To ani nerozmýšľaj takto....

bmuller
3. júl 2020

Deti do 5 rokov by mali zit v bubline? Kde otec sprosto nadava matke? Vyborna bublina, to by im urcite do zivota neublizilo 🙄 A podla jeho spravania a nazorov mal mat najskor dieta v 60tke ...

penelope11
3. júl 2020

Toto by som nezvladla, nechcela by som aby dieta takto v takejto pritomnosti vyrastalo, lebo ho to moze dost ovplyvnit. On by mal pomoc vyhladat :O

jaass
3. júl 2020

Fuu, manžel má veľké psychické problémy podľa toho čo si napísala. Nedá ti pusu lebo máte dieťa? Atď...?!??
Daj si pre/proti. Čo najskôr začni situáciu riešiť aby si sa potom netrápila ešte viac.

autor
3. júl 2020

@pribinak Nemám, rodičia už zomreli, súrodencov nemám.S manželom máme spolu dom na hypotéku,tak ani nemám kam ísť.

autor
3. júl 2020

@deti95060810 Ja by som ešte jedno dieťa chcela.Ale máme už vysoký vek.Mabzel by sa možno dal prehovoriť na ďalšie,ale keď si predstavím že aj pri druhom babu by bolo všetko ako pri dcérke.Mam strach.

pribinak
3. júl 2020

Aspoň nejakých príbuzných, tetu, sesternicu, .... vieš, tým odchodom získaš aj nejaký odstup od situácie A celé si to premyslis

autor
3. júl 2020

@bmuller Tu bublinu prirovnával preto aby dieťa nespadlo,neudrelo sa atď atd.

autor
3. júl 2020

@penelope11 Aj ja to ťažko zvládam.A najviac ma trápi že mala toto všetko prežíva.
@jaass Nedá lebo že musíme byť nonstop pri malom,nesmie padnúť,udrieť sa atď.Tym pádom žiadna pusa ani dotyky,lebo musíme dávať pozor na malú.Toto sú jeho slová.Mne to niekedy príde už na hlavu čo on natara.Lenze takto mne to pripadá ako keby sme žili dvaja cudzí ľudia vedľa seba.Ze ťa láska čo bolo medzi nami sa pomaly ale isto vytráca.

jaass
3. júl 2020

Veď správne to celé vnímaš len dávaj pozor aby si sa z toho nezbláznila. Je ťažké žiť so psychicky chorým človekom.

stanulienkat
3. júl 2020

Ja by som s takýmto chlapom do druhého dieťaťa určite nešla. Nielen kvôli veku, ale aj kvôli jeho povahe. S jedným dieťaťom sa ti ľahšie odíde ako s dvoma.

hipuska
3. júl 2020

Ako dlho ste žili spolu predtým?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli