Manžel sa nevenuje bábätku

27. máj 2021

Minule som sem pisala, ze mame 2 mesacne babatko, a manzel ho nikdy nevezme na ruky, lebo sa boji, a ze jedine sa mu asi 6 slovami za den prihovori, pohladka ho po hlavke, da pusu na hlavku, a to je vsetko. Neprebali, nenakrmi, uplne nic. Ste mi tu viacere pisali, ze to je normalne, ze zena sa ma starat. Tak mame pokracovanie. Syncek sa zacal usmievat, a muz vidi ze na mna sa syncek stale usmieva, a na neho obcas, aj to nie taky velky usmev ako na mna. Tak dnes mi smutne vravel, ze preco sa aj na neho neusmieva. No co mu mam povedat... Ved sa mu vobec nevenuje 😕.

autor
27. máj 2021

Co by som dala za to, aby zobral manzel na ruky nase babatko, aspon obcas, a budoval si s nim vztah...Nie, nevezme, a este sa divi, ze sa na mna syncek usmieva a na jeho nie 😕😭.

denden77
27. máj 2021

moj sa aj venuje (ak je nahodou doma 😂) a aj tak mala krpana napr. par dnovu fazu, ze ho totalne ignorovala 🤷‍♀️😁

lucka_ke
27. máj 2021

nech si muž ľahne na gauč a daj mu malé bruškom na brucho, budú mať tesný kontakt a môžu sa "rozprávať", nespadne mu a zistí, že sa nemá čoho báť

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
27. máj 2021

Normálne mu daj dieta do rúk, podaj mu flašku a nech ho nakrmí
Začni čím skôr, aby zvykal že participuje na starostlivosti a výchove

autor
27. máj 2021

@lucka_ke Skusala som, sedel na gauci, a dala som mu maleho do ruk, ze len na chvilu kym odbehnem, tak zacal stresovat, ze ale rychlo, a on ho zle drzi, a cely bol rad, ked som vzala maleho, asi 5 sekund ho mal vtedy na rukach.

pribinak
27. máj 2021

Tak pomaly mu ho dávaj, nech stresuje, zvykne si

danim
27. máj 2021

A čoho sa boji?

autor
27. máj 2021

@pribinak No, to sa neda 😕, vkuse len vyhovorky. A, ked uz musel nakrmit, tak som musela dat maleho do perinky na gauc, a on sedel vedla synceka a krmil ho. Ani v perinke ho na ruky nevezme, ze on sa boji 😕. Uz som vsetko skusala a nic nepomaha.

lucka_ke
27. máj 2021

neboj sa, nechaj mu ho a odíď z miestnosti, zvykne si postupne

autor
27. máj 2021

@danim Boji sa, ze ho zle bude drzat, a ublizi mu. A mne je az tazko na srdci, ze aj navstevy synceka popestuju na rukach, a manzel nikdy.

danim
27. máj 2021

2 mesačne- tak mu ho daj v perinke/ pevnejšej zavinovačky ked on sedí na sedacke.

tncka
27. máj 2021

Presne to mu povedz,co si napisala sem,ze sa mu nevenuje,preco by sa mal nanho usmievat. Omacky okolo toho nepochopi,pekne narovinu. Bude to trosku studena sprcha ale snad sa preberie.

autor
27. máj 2021

@danim To som mu ponukala, kym sa este do perinku zmestil, aj to odmietal. A uz ma syncek 59 cm, uz sa ani do zavinovacky nezmesti. To by musel mat pokrcene nohy. Uz maleho mojkam len na rukach, bez zavinocky.

autor
27. máj 2021

@tncka Ved ale on tych 6 slov co na maleho prehovori, povazuje za venovanie. Ja som uz manzelovi vravela, ze sa nevenuje nasmu syncekovi. A on na to, ved teraz som bol pri postielke, a aj som ho pohladkal, venujem sa mu predsa. No ca uz na to povedat 😕

deti95060810
27. máj 2021

maminka nerob z komára somára... máloktorí muži sa venujú bábätkám.... 😉

simca06022011
27. máj 2021

Normlane manzela posad a nech si maleho vezme do ruk. Vybavene. Ked bude smutny, tak mu povedz presne toto.. ze to babatko ho ledva pozna, nech si sadne a chyti ho do ruk. Nema sa co bat, je to o zvyku. Ja som bojkom davala malu v perinke zabalenu🙂 Aj ocko tak zacinal:D tiez ju nekupal, neprebaloval, nakrmil ju len takto zabalenu a z kupelne mi ju prisiel zobrat, ked som ju okupala, ale to uz bola trosku vacsia...

autor
27. máj 2021

@deti95060810 No, ale keby si videla, aky bol dnes manzel smutny, ked sa prihovaral malemu, aby sa na neho usmial, a maly ziadna reakcia, a ukazala som sa malemu ja, a maly obrovsky usmev... Tak sa ma pytal, ze preco sa aj na neho neusmieva. A pritom si s malym vobec nebuduje vztah 😕.

dusankomoj
27. máj 2021

Si mama a všetko okolo dieťaťa vnímaš veľmi citlivo.Pre mužov sú také malé babatka ešte ,,nezaujímavé". Oni sa viac venujú neskôr,keď už dieťa reaguje naspäť. A vlastne ani ja nechápem,ako si predstavuješ venovanie. Potrebuješ pomoc pri dieťati,alebo je to skôr citová zaležitosť?

danim
27. máj 2021

Jasne deti rastu... spodnú cast nerieš, zaviaz len boky, nech nohy trčia.. Vies tak to bude pevnejší “balíček ;)” posmel ho... a povedz, nech sa na neho usmieva, dieta bude zrkadlit a úsmev opätuje 🙂

danim
27. máj 2021

Ja s tým vôbec nesúhlasím... že starat sa ma len mama- a to máš brat ako normál. Resp. Že máloktorý sa venuje... od malička vidno aký ten otec bude aj v budúcnosti....

evica01
27. máj 2021

Inak ti pomaha? Porobi doma nieco?
Ci sa boji, ze zlomi vysavac..

deti95060810
27. máj 2021

môj ex syna NIKDY ani neprebalil, ani nekŕmil - lebo som kojila pomerne dlho, dokonca ani s kočíkom na prechádzku nešiel...
Druhý mm už v pôrodnici obdivoval a rozplýval sa nad dcérinou malinkou nožičkou...😉

ajka0207
27. máj 2021

@danim dvojmesacne nie je novorodenec a v perinke ozaj nemá čo urobiť. Aj moja trojročná si vedela pokolisat sestru v tomto veku. Tak povedz mužovi nech sa neboji

saxana000
27. máj 2021

Babo do lehatka alebo na zem na deku hrkalku tatovi do ruky a nech varuje.zamkni sa im na zachode trebars alebo mu povedz ze si si nieco strasne dolezite v aute nechala a chod to hladat . musi ten strach prelomit..

danim
27. máj 2021

@ajka0207 veď áno nemusí... no keď mu to ma pomôcť prekonať strach..

fiafia
27. máj 2021

Neuraz sa ale tvoj muž by mal vyhľadať odbornú pomoc. ak je toto pravda a neskrýva neochotu pomôcť za strach tak ma vážny problém. Je to extrém. Všetci máme predsa rešpekt pred takým malým cloviecikom ale pre strach mu nedám jesť? Neprebalim? Neokupem? Tak sa musím snáď premôcť? Nepodporuj ho v Tom strachu, daj mu dieťa a čas postupne predlžuj

elizabet173
27. máj 2021

@evica01 mne to tiež príde ako výhovorka a ešte keď si autorka z tej predošlej témy zobrala akurát to, že je to to normálne, že sa má žena starať....

zuvelyn
27. máj 2021

Mnohé sme ti aj písali ze to normálne nie je a ze muz sa ma venovať aj bábätku, ale ty si si zobrala svoje. Vsak mu ho strč do tych ruk alebo ho nechaj v postieľke, na gauci na zemi a oznam ze ides do obchodu a vráť sa o hodinu 🤷🏼‍♀️

zuvelyn
27. máj 2021

@deti95060810 máloktorí muži sa venujú bábätkám? Osobne nepoznam ani jedného co by sa nevenovali, iba tu modrokonikovskych chmulov ktorých si zeny veselo obhajujú. To ze tvoj aktuálny ci ex ci kto sa nestará/l neznamená ze je to normálne ako vykrikujes v každej téme. Tebe to vyhovuje, ok, ale normlane to nie je.