Muž ma fyzicky nepriťahuje

ali218
17. okt 2016

Ahojte zienky. Tento prispevok bude asi trosku dlhsi,takze dakujem vopred kazdej jednej,ktora si ho precita a povie svoj nazor. Mam priatela,sme spolu vyse 4 rokov. Mame spolu dve deti-dvojicky. Akonahle som zostala tehotna,tak sa zmenil. Alebo mozno som sa zmenila ja. Ale stale nam to klapalo,ale nebol mi oporou. Odvtedy sa udialo velmi vela veci,ktore zapricinili,ze v mojich ociach to uz nebol clovek,s ktorym som chcela byt navzdy. Nemohla som sa o neho opriet,nepomahal mi s detmi..vzdy slubil zmenu,ale nevydrzalo mu to..stalo sa aj,ze som mu nasla sex po telefone..a aj spravy s nejakou slecnou,ale nic hrozne si nepisali..nechcem ho ukazovat len v zlom svetle,nie je zly chlap,len chcem povedat,ze sa udialo priliz vela veci,kedy som si uz od neho jednoducho vytvorila odstup..a za posledny rok nam to absolutne neklape v posteli..povedala som mu to,ze to nie je ono..a bol prekvapeny,pretoze ja ho stale pritahujem..posledne mesiace sa snazi,je naozaj vzorny otec;vzorny partner,asi naozaj si uvedomil,ze sme pre neho dolezity..lenze problem je v tom,ze mna uz nepritahuje..mna jednoducho uz nevzrusuje..mame sex tak raz do mesiaca a aj to si v podstate plnim povinnost..nie su mi uz prijemne ani objatia,ani len pusa..mozno niektore z vas pohorsim,mozno sa niektore citite tak ako ja..stretla som niekoho,pri kom sa citim zase ako zena..nespavam s nim..na to nemam zaludok..ale mam pocit,ze ak to bude takto dalej doma,tak ho podvediem..neviem si predstavit zivot,kde chyba vasen s muzom,sex je podla mna dolezity vo vztahu. Otazka je,ze co mam robit..bude to vzdy take,ze ma chlap po tejto stranke omrzi,alebo to naozaj moze fungovat aj parom,co su spolu 15 rokov? Je to asi dost sebecke,ale nechcem cely zivot zit takto..poradite,co robit? Naozaj som uz nestastna..

livka_
17. okt 2016

Moze to byt len prechodne..vztah ma rozne fazy.hormony tiez robia svoje.cele sa to este moze posunut a najdete si krasnu cestu k sebe.ked odides za inym muzom koli 'kvalitnemu sexu' budes si to vediet zhryznut pred deckami? Ani nevies, ci ti novy sadne...

dominika6
17. okt 2016

@ali218
Ano funguje to parom co su spolu 10-15-20 rokov...
Len obrovsky rozdiel je,ci dokazu za svoju lasku bojovat,udrziavat plamen,vasen,uctu,...navzajom si davat podporu...
Napriek depke,unave,aj detom si najst cas vecer venovat sa jeden druhemu..vypocut ho a hlavne staaaaale sa rozpravat o ton co vas trapi..
Lebo chlap ked je zanedbany,hlada utechu inde...a kym sa zena uvedomi zisti, ze ju bud predbehla ina,alebo jeden druheho uz tak nepritahuje...

Moja rada?
Nezatracuj uplne vztah,vzdy si povedz co ta stve,co citis ake su moznosti...
Az ked uuuuuplne vycerpas aj tu poslednu moznost,je moznost rozchodu...ale nie bez boja

0silvia0
17. okt 2016

@ali218 tak ja som vydatá 15 rokov a môžem povedať, že u nás všetko funguje práve po 15-tich rokoch oveľa lepšie ako doteraz. Máme odrastené deti, človek nie je malými deťmi vyčerpaný, nie je stále v strehu, nikto ni nevtrhne do spálne, máme čas a pohodu na venovanie sa jeden druhému. Mám pocit, že si len očarená tým iným chlapom a samozrejme, že v očarení nemáš chuť ani náladu na toho svojho okukaného doma.

mrkvicka060
17. okt 2016

Jaj ja som mala takyto osial tiez, bohuzial... niekoho som stretla a zrazu som na tom mojom videla len chyby, vadila mi pusa aj objatie, nemala som vobec zaujem... nastastie som sa pocase spamatala a ,,zalaskovanie" opadlo a rozmyslala som, ako som vobec mohla na tamtoho pozriet pri tom mojom, nesiahal tomu mojmu ani po clenky, ked si to spatne premietnem.. v nicom, ani vyzore, ani mentalitou a spravanim ku mne a celkovo nazormi. Ale holt, ked sa zena zabuchne tak je to cira katastrofa 😀 asi len preto, ze som sa mu pacila a lichotilo mi to, aj jeho kompliemnty a podobne.. a akonahle to opadlo, lubila som toho mojho este viac aj ma viac pritahoval... podla mna u teba toez zohral velku rolu novy flirt... len neurob nieco,co budes mozno pocase velmi lutovat.

allima
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januli89
17. okt 2016

Ha no to už si si tusim rovno odpovedala.asi cakas útechu od inych žien že keď predsa opustis toho tvojho chlapa aby si si to nedávala za vinu. No ak je v tom už iný chlap tak..jedine prerušiť s ním kontakt a nájsť si so svojím manželom znovu spoločnú cestu. Ale myslím že ty už sama vieš čo chceš.keby si ma medzi mnou a inou môj muž vybrať no už by som ho nechcela.nech si ide za tou druhou.za lásku sa nemá bojovať to má teda naučil on. .. a ak to urobíš budeš to možno ľutovať ak nie tak tiež budeš ľutovať.

ali218
autor
17. okt 2016

Nehovorim,ze nie som ocarena inym chlapom. Ale nam to nefungovalo uz predtym ako som ho stretla. Mali sme vela problemov,velakrat sme uz boli vo faze rozchadzania..tazko sa nam spolu komunikuje,ak pride na hadku..velakrat sme sa nebavili aj dva tyzdne..ja od neho nechcem odist preto,aby som mohla spat s inym,mozno som to zle napisala..jednoducho neviem,ci sa da zmenit to,ze ma nepritahuje..

ali218
autor
17. okt 2016

@januli89 Janka,nechcem utechu,ze to nebude moja chyba..tu nastalo vela chyb uz predtym a to z priatelovej strany,preto je pre mna tazke verit,ze teraz to bude ine ako predtym..vinu maju vzdy obidve strany,ak na vztahu nieco nefunguje..

allima
17. okt 2016

@ali218 tiež som riešila práve toto...dá sa ešte zmeniť to, že má nepriťahuje?!? Premýšľala som aj nad psychológom atď..ale nakoniec som si odpovedala sama, že to sa asi nezmení a vzdala som to...ale možno sexuológovi... netuším...skús sa ak tak popýtať, resp.polož si otázku...bude mi chýbať , on, spoločný život, nejaká jeho vlastnosť, ak ho stratím? Len toto si niekedy uvedomíme až to stratíme..ale nie vždy...ja som neľutovala NIKDY! 😉

januli89
17. okt 2016

Možno ja zle pochopila..🙂..no ako máš tráviť život s niekym s kým si nerozumieš.v ies si to takto predstaviť o 20rokov?Ja napr vidím na našich a potom na mazelovych rodičoch ako dopadli.moji sú spolu skôr koli tomu že by bolo zložité rozviesť sa a majú komfort.aj keď si idú na city.manzelovi majú 60 a spokojní šťastní.tak chcem byť aj ja raz..zas keďže mi dvaja sme stále spolu okrem práce.. spolu sami.zijeme v zahranici neviem si predstaviť že by som zila s niekym kto so mnou nekomunikuje.nechape má.a si myslím že tak by to malo byť.oporou si jeden druhému.u vás to proste seklo.hlavne z tvojej strany. Myslim ze ľudia sa ťažko menia.musia asi zazit to "dno" možno potom sa zmenia.. v tom istom prostredí stereotype a istote sa moc menit neda..Deti ešte nemáme.ale bude z neho skvelý tatko.a j mi si vieme ísť na city ale to nikdy dlho netrvá.dame hodku o samote a už sme zase ok.

0silvia0
17. okt 2016

@ali218 neviem či to majú všetky ženy tak, ale u mňa to funguje tak, že mňa muž priťahuje vtedy (a mám chuť byť s ním intímne), keď som s ním aj po psychickej stránke naladená a je nám spolu dobre, rozprávame sa, trávime spolu čas, muž mi prejavuje náklonnosť, dáva mi najavo, že som atraktívna a že ho priťahujem. Keď to v partnerstve nefunguje, ľudia sú k sebe chladní, muž sa mi vzďaluje, nemám chuť s ním zdieľať svoj čas a samozrejme aj intimita je narušená...
Takže ak chceš, aby ťa manžel priťahoval, treba napraviť svoj vzťah, naučiť sa komunikovať, veci si vyrozprávať, neurážať sa, nedržať tichú domácnosť, nehecovať sa do hysterických hádok. Treba si preukazovať vzájomnú úctu, nebojovať o akési partnerské pozície, ale skôr sa dopĺňať, smiať sa, tráviť spolu čas... Som 15 rokov vydatá a tiež sme si prešli rôznymi etapami, lepšími, horšími, aj citovým ochladnutím z mojej strany, aj znovuzaľúbením do toho istého manžela... na vzťahu treba pracovať a len ty musíš vedieť, či ti za to tvoj partner stojí...

ebi88
17. okt 2016

@0silvia0 da sa znovuzalubit do toho isteho muza? 🙂

janinah
17. okt 2016

@ebi88 a keby len raz 😉 ja som sa zaľúbila už niekoľkokrát.....a stále do toho istého muža...naposledy cez víkend 😉

marina24
17. okt 2016

mala som to ,čo ty, hoci nie som vydatá,no páčil sa mi strašne jeden chlap kedysi, a ten môj partner mal potom všetučky chyby sveta 🙂a nechutil mi s ním ani sex,pár týždnov, ale potom sa to utriaslo, prestala som najmä myslieť na dotyčného druhého,a už som svoju pozornosť sústredila iba na MOJHO frajera,a tak je to super 🙂 to je tým novým chlapom v tvojom živote, na tvojom mieste by som sa od neho,co najviac vzdialila 🙂

euka210
17. okt 2016

myslim ze sa ide zo zleho konca...od sexu. Podla mna nepritahovanie je len dosledok nedorozumeni atd. co opisujes. Skuste sa otvorene porozpravat v com vidite problemy, ako by ste ich mohli riesit, co Ti chyba, otvorit svoju dusu pred tym druhym. Komunikacia je zaklad vztahu a to nehovorim ako frazu. Zeny potrebuju byt vypocute a milovane a muzom treba pocit, ze su dolezity a potrebny. Pripadne skuste manz. poradnu.

silaviat
17. okt 2016

co skusit poradnu? ty si nanho mozno len nahnevana za to,ze nie vzdy bol ako si chcela... na vztahu sa ma pracovat rozvijat ho a nie hned zahodit... dvojicky a nielen dvojicky proste dieta zmeni i psychyku zeny a aj muza.. je normalne ze pri druhom sa citis fajn ale to len preto,ze je to daco nove neskusene.. ale to pomynie ... miesto travenia casu s novym, skus viac travit s vlastnym znoa v nom najst to,zo si na nom kedysi milovala... travit spolocne chvile prechadzky a dokonca sa pokusit spolu smiat a zabavat ;) hlavne ty sa musis psychysky dat dokopy inak to nepojde ...

martinka6282
17. okt 2016

Čo prezivas s tým novym chlapom? Ste na seba milí a neustale ste v kontakte, myslíš na neho a cítiš sa ako zamilovaná 17-ka? .......Tiež som si prešla niečím podobným, potom som sa uvedomila a začala som sa tak zamilovane správať k mužovi.....najskôr to bolo z mojej strany "silene" keď som mu do práce písala zamilovane smsky a pri tom myslela na toho druhého.... ale stačilo zopár krasnych chvíľ s mužom a na toho druhého som už ani nepomyslela 🙂 .....chapem ta, máš u neho to čo si možno u muža už stratila ale ak sa snaží tak sa snaz aj ty a najdite spolu opäť to stratené 🙂 držím palce, podľa mňa sú takéto situácie vo vzťahoch normálne, keďže nám stále prichádzajú do života noví ľudia ale treba si zachovať chladnú hlavu, ono je to často iba o krátkodobých emociach ....

mimka11111
18. okt 2016

@ali218 ahoj,zaujimalo by ma z akeho dovodu si vztah neukoncila este pred tym,ako si spoznala pana dokonaleho? Preto,lebo by si bola sama? Nezda da ti trosku sebecke,aby si vazne o rozchode zacala rozmyslat az vtedy,ked stretnes druheho? Priznam sa, ze ked som zacala citat tvoj prispevok,nevedela som sa dockat celej pointy. No uprimne,nesklamala si. Bol na konci,tak ako pri vsetkych,ktorym ich partnet nevyhovuje lebo ma milion chyb. Uz vo chvili,kedy si zacala pokukovat po druhom,nemala si mat pri sebe ziadneho partnera. Zjavnr ani len netusis,ako sa on prave v tejto chvili moze citit. Len aby sa ti to v zivote raz nevypomstilo a aby si sa nrdostala presne do tej iste situacie,ako tvoj partner.

0silvia0
18. okt 2016

@ebi88 určite dá...

sasa1983
18. okt 2016

@mimka11111 nechcen sa zastavat autorky, ale veci nie su cierno biele.

emilia25
18. okt 2016

Neviem si to predstavit veru.ja som s muzom za par dni 11rokov z toho 8 manzelia a stale ked sa na neho kuknem mam chut na neho.a to sa kolko razy len tak zahladim pri obede a v mysli proste ....si domyslite a to mame 4 deti.ziadna kriza za tie roky ja to nepoznam.a aj ked aj ja mam svoj den tak mu to proste poviem co ma trapy vlastne aj moj muz to vidi hned sam ked sa neusmievam a som vazna tak vie co ma urobit co povedat a opet smiech a usmev.zmena no ano zmenili sme sa hned na zaciatku nasho vztahu.proste ziadne krcmy diskoteky pre nas uz existoval svet ja a on a taky sme aj dnes aj ked uz sme mi ja on a nase 4 krasne vytuzene a naplanovane deti.a take ako tu vela zien popisuje ze prichodom deti.u nas prinieslo len stastie bol mi oporou pri vsetkych bol pri porodoch somnou dychal tlacil.pomahal pri dokrmovani zaspavani kupani.varit nema problem upratat nema problem.proste moj muz je otec s velkym o manzel s velkym m milenec kamarat vsetko v jednej osobe.vazi si ma ja jeho tiez.nikdy u nas ani len zvieracie nadavky nikdy nepadli hovorime si laska moja.vieme sa blaznit ako deti a je nam jedno kde sme ked to na nas pride vieme sa vasnivo pobozkat aj v obchode na parkovisku si vieme zatancovat proste ako blazni.deti riesime tiez spolocne ked jeden povie druhy za nim stoji ziadne prieky.takze ano existuju pary co su dlho spolu a miluju sa ako kone a tomu sa hovori laska ako hrom.

ali218
autor
18. okt 2016

@mimka11111 presne viem ako sa moze citit..tak ako som sa citila ja,ked som sa sama starala o deti zatial,co on si behal po vonku a pisal s inou..nebojim sa byt sama,to ani nahodou. A nestretla som pana dokonaleho,pisem,ze som stretla ineho muza,ktory mi ukazal,ze sa moze ku mne niekto spravat aj inak. Nie som hlupa..viem,ze ma nieco,co ten moj nema a mozno preto ma tolko zaujima..a aj viem,ze by ma to po case preslo..otazka znela inak,pointa bola v tom,ze ma prestal priatel pritahovat a nema to nic spolocne s tym druhym,pretoze sa to dialo uz predtym..

0silvia0
18. okt 2016

@ali218 dobre, nepriťahuje ťa... otázka znie, chceš vôbec aby ťa priťahoval, chceš pre to niečo urobiť... samo sa to neurobí...

ali218
autor
18. okt 2016

Samo sa to neurobi Silvia,ale myslis,ze sa to da "vybudovat"? Ak ta niekto nepritahuje,tak ako sa to da napravit?

zuzka_puska
18. okt 2016

skuste ist niekam - nejaky wellnes, vylet, hotel, proste niekam vypadnut z domu, kde ste kazdy den.... Bez deti, alebo aj s detmi... Nam toto s muzom velmi pomaha, ist niekam aspon na 1- 2 noci, do cudzieho prostredia, trosku "vypnut"... aj sex je tam lepsi, viac sa dokazeme odviazat ako doma, pri 3r dcere ktora moze kedykolvek nabehnut do spalne 🙂 Tiez som sa kedysi citila podobne ako ty, ale prave tieto vylety-ulety nam pomohli, nasla som si cestu ako zachranit vztah, vedela som ze pre moju dceru bude spravne, ak budu jej rodicia spolu a budu sa vzajomne respektovat a milovat. Samozrejme, ak vyskusas vsetko, a naozaj to bude zle a budes sa trapit, tak to uz asi vela nenazachranujes.... Vela stastia!!

dendula123
18. okt 2016

ali218 to akoby si pisala o mne..presne tak sa momentalne citim a neviem najst riesenie.partner sa moc nezaujima, ani pocas tehu ani teraz a to bude mat maly skoro 9 mesiacov..chodieval radsej do krcmy akoby mal byt doma so svojim synom..o mne rozpraval veci,ktore mali daleko od reality, len aby on bol ten "dobry" aby ho vlastne lutovali a on sa tak obhajoval,ze ma dovod sediet napr.v tej krcme..tiez si vypisoval ( so svojou byvalou) a pritom tvrdi,ze ja ho stale pritahujem, no su dni,ked sa vobec nerozpravame alebo dojde z prace vecer a ide hned spat..neviem dokedy to este vydrzim..

0silvia0
18. okt 2016

@ali218 včera o 22,37 som tomu venovala príspevok... nebudem sa znova opakovať, ale zhrniem to stručne: najprv treba napraviť vzťah a potom bude aj fyzická príťažlivosť. Ak o to ale stojíš...

dendula123
18. okt 2016

A chlap nemusi nic?? Tiez zije tym zivotom, musi si vsimnut,ze sa nieco deje..nemyslim tym,ze si ma domysliet, ale ked uz mi boli veci vysvetlene..a on nema zaujem nic menit, tak co potom?

0silvia0
18. okt 2016

@dendula123 jasné, že aj chlap musí chcieť pre vzťah niečo urobiť, samozrejme aby to fungovalo, musí to byť vzájomné.

libawet
18. okt 2016

@ali218 je to všetko zhrnuté v predošlých príspevkoch, čo som chcela povedať aj ja...tak len dodám - lásku, vzťah, vášeň treba živiť, je to v komunikácii, v trávení spoločných chvíľ, v humore, lebo treba sa aj vedieť zasmiať jeden z druhého, nebrať sa a nebrať všetko tak vážne, zaflirtovať si spolu, priniesť nové prvky do postele, sexu, oživiť ho...možno keby Tvoj terajší partner zistil, že sa Ti páči niekto iný, začal by žiarliť a možno by o Teba zabojoval a vtedy by si aj zistila, že Ťa stále ešte priťahuje, že znovu by tá iskra medzi vami preskočila....samozrejme, je to určitý risk, no záleží ako svojho partnera poznáš, či vieš odhadnúť ako by asi zareagoval....ešte by som nehádzala flintu do žita.