Na větší nákup s lístkem nebo bez? Jezdíte tam samy?

verkapce
12. dec 2008

Jak jste na tom s pamětí od doby,co jste na MD?
Jste schopné jet na nákup bez lístku,aniž byste něco zapomněly a nebo bez soupisu potřebných surovin/produktů nevystrčíte paty z domu?
Jezdíte s dětmi/manželem nebo samy?

ukana
12. dec 2008

ja s listkom, ale na taky mensi nakup idem bez listka, niekedy idem s receptom na kolac na nakup 😅 , aby som nic nezabudla... potom su mojou zachranou Vecierky 😀

gucz
12. dec 2008

s lístkom ak ho nezabudnem doma 😉

miresta
12. dec 2008

určite s lístkom, alebo s mobilom, kde to mám poznačené, napr. : minule sme šli do tesca s manželom po návšteve bola som už dosť unavenáa a vedela som že nahlavnejšie je kúpiť cukor, múku a plienky pre malú. Tak plienky aj utirky sme kúpili, všetko možné, ale cukur a muka ostali v tescu. 😀 Takže určite napísať. 😉

danulka2
12. dec 2008

ja tiez pouzivam listok. A ked ide manzel na nakup a vezme si listok, tak ho nevyberie a pokupi uplne ine veci 😠 😝

janette4
12. dec 2008

danulka 😀 😀 😀 aj my tak.

lennis
12. dec 2008

Tak super téma 😀 😀 😀 lístek mi právě visí na lednici a celý týden tam dopisuju co mám koupít, zítra jedem na větší nákup i s malým a to je vždycky očistec, takže já jedině s lístkem!!! 😀
zdar nákupům 😉

aponchie
12. dec 2008

pozoruje nekdo,ze kdyz poslete chlapa pro neco do obchodu tak utrati majlant za blbosti zbytecne co nejsou treba a podstatu nedonese nebo se to v tom mnozstvi ztraci 😀 ja teda poslat toho mojeho na nakup tak utrati vsecko a moc a jeste to svali na me ,ze to kvuli me a pro me dobro kupoval nedejboze mi chtel radost udelat 😀 😀 😀

kozinka
12. dec 2008

Tak já se hlásím jako další, co bez lístku na nákup nemůže jít 😀 Ať už jde o velký a nebo malý... seznam si ale zásadně píšu do mobilu, protože ten mám vždycky při sobě a už se mi stalo mooooockrát, že lístek jsem si doma napsala, ale taky ho doma nechala 😅 😀 Snažím se na velké nákupy (tak 1-2x za měsíc) chodit s manželem, a malou hlídá ségra nebo babičky. Nemám řidičák, takže jsem vázána na chlapa.. 😅 Jinak když vyšlu do obchodu jen jeho, přinese vše co má a nic na víc (jen pár dobrůtek.. 😵 ) takže když jde sám s lístečkem hoooodně ušetříme.. 😀

aguaverde
12. dec 2008

Já si většinou lístek píšu, ale stejně ho zapomenu doma 😀 😀 😅 😅

lu777
12. dec 2008

nakupuju vetsinou sama a to s listkem pokud mam naplanovano varit urcitou vec.. pokud ne, tak ovoce, zelenina a jogurty pro maleho a pro me si to taky pamatuju, muz je casto pryc a je vybiravy plus vecer uz moc neji, takze pro nej primo moc nenakupuju

pokud nemam plan varit urcitou vec, tak jdu bez listku a casto mam inspiraci primo v obchode... treba jdu koupit testoviny a na zadni strane je recept, tak koupim podle toho a varim 🙂

jinak ja teda pokud nemam nakupovaci naladu (a tu mam malokdy) tak muzu nakupovat bez listku i hladova, na me to nema moc vliv.... mne jde spis o to, ze kdyz uz jdu nakupovat tak se snazim toho pobrat co nejvic, protoze nechci jit za dva dny znova 😅

3558
12. dec 2008

ja zijem v Coventry v Uk . do velkeho tesca to mam 10min. autom. nemozem si dovolit z casovych dovodov behat po obchodoch kazdy den.mam aj dolezitejsiu robotu. takze ja sa bez listka na chladnicke nepohnem. cely tyzden zapisujem co som minula a v piatok si k tomu pripisem co budem varit dalsi tyzden a pridam ingrediencie. kupim, a mam na cely tyzden. uplne v pohode. na nic nezabudnem, nekupujem co nieje na papieri a usetrim. som spokojna. 😵 😵

nobody
12. dec 2008

já s lístkem na vlak nechodím do obchodu

3558
12. dec 2008

nobody.
vies ako sa sklonuje slovo chlieb?
1.pad- kto,co chlieb
2.pad-s kym s cim so salamou
3.pad-komu comu mne. 😀

nobody
12. dec 2008

zuz 😀

hupcza
12. dec 2008

tak já i lístek nepíšu ....podle mého to zdržuje ...hlavně, když jde člověk do obchodu, který zná
párkrát m jej nanutil manžel a opravdu to bylo zbytečné - zmatek v obchodě, ztráta čau při jeho sestavování

navíc když vidím lístky, kde je psáno ovoce, zelenina, sýry, pečivo.. chce se mi řehtat - to by ten člověk musel být úplný mamlas, kdyby to nezvládnul mít v hlavě - vždyť to je tak obecné a nakupuje se vždy

lístky chápu ještě tak teď před vánocema při nákupu specialtek pro recepty, co se běžně nekupují
ale stejně to jen omezuje

navíc vařím podle toho, co mají v obchodě - když mají chlazené ryby, nebudu se přece urputně držet nějakého lítku 🙂

lu777
12. dec 2008

jinak ja teda nakupuju casto s KUCHARKOU v ruce... jelikoz na jeden recept nemaji mozzarelu, na druhy zas bazalku, na treti nemaji slaninu... takze ja si vyberu dva tri recepty, kucharku do ruky a vetsinou skoncim u toho 3. receptu 😀 😀

kili
12. dec 2008

väčšinou chodím nakúpiť s deťmi v rámci prechádzky, niekedy nakážem MM keď ide z roboty a výnimočne na väčší nákup. To väčšinou ide MM sám. No a väčšinou idem bez lístka, lebo ja si ho zabudnem napísať, alebo aj keď idem písať, tak zabudnem, čo vlastne chcem, alebo ak ho aj napíšem, tak ho zabudnem doma, výnimočne nezabudnem všetky vymenované body 😀 , takže obvikle veľa vecí zabudnem, tak potom volám MM, že čo má ešte dokúpiť 😀

kristi
12. dec 2008

ja si vemu vzdycky nakej letak a pisu, ne kvuli cenam ale kvuli tomu, ze to vidim a vzpomenu si,co jeste tak potrebujeme

certica
12. dec 2008

ja si aj napisem a aj tak sa vratim z obchodu s niecim uplne inym. mne sa vlastne este nikdy nepodarilo nakupit presne to, co bolo na papieriku. nejak to je nad moje sily, lenze stale mam tendenciu si dokazat, ze tentokrat sa to urcite podari a tak pisem a pisem jak diva 😀

alcatko.j
12. dec 2008

😀 😀 😀 😀 Ja s listkem, listek si peclive predem pripravuju, dopisuju, vzpominam a opet pripisuju, ve finale vezmu listek a jiny listek a pekne si zapsane potraviny roztridim do skupin - zelenina, ovoce, uzenina 😅 😅
Pak vezmu 3. listek a pekne peclive uhledne vsechno prepisu 😀 😀 😀 😀

na nakupy mensi s deckem a na vetsi s deckem a Jirinem 😀

maart
12. dec 2008

Zasadne "s"....ALE....nekdy na ten listek doma jeste neco v rychlosti naskrabnu....ale v obchode za zivyho boha nemuzu zjistit, co to melo byt....To zjistuju zasadne az doma, kdyz to chybi....

....a vylozene nemam rada nakupovani se vsemi tremi potomky....to je potom spis bojovka nez seriozni rodinny nakup 😀 , takze velke nakupy nechavam na vikend, kdy hlida manzel 😉 .

kocurik16
12. dec 2008

ja nakupujem tak že viem čo idem variť čo k tomu nemám doma a podľa toho píšem,veľký nákup mám tiež lístok na chladničke tam píšem čo treba a ide sa nakupovať!!!!

luciask
12. dec 2008

ja si v den nakupu pozriem letaky na nete, a podla toho zostavim zoznam potravin, co su v akcii, dopisem bezne potraviny, nachystam kupony(viem ze tento system este na Slovensku, ci Cechach nefunguje), a idem do obchodu niekedy sama(ked mam v plane obehnut viac ako dva obchody) a niekedy s detmi(tie su motivovane posluchat, kedze v jednom supermarkete dostanu cookie z ich pekarne, teda ak posluchaju). Ak vidim cosi zlacnene, co pouzivam bezne, tak to kupim(maso hodim do mraznicky, chlieb tiez) i ked nie je na zozname. Myslim, ze tym, ze sa pripravim na nakup dopredu doma, som schopna usetrit viacej ako nakupovat bez pripravy.

misulka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bianca
12. dec 2008

pokial nezabudnem zobrat zoznam tak zasadne so zoznamom 😉

katka76
12. dec 2008

pre istotu si pisem, co kupit aj pri mensich nakupoch, pretoze sa mi bezne stavalo, ze som sla kupit krupicu, dotrepala som plnu tasku a pri vykladani som zistila, ze krupica ostala v obchode 😵

hupcza
12. dec 2008

probůh kolk času strávíte sestavováním těch lístků, tříděním, hledáním v letácích 🙂
za tu dobu já mám 3x nakoupeno ...a zcela výjimečně se mi stane, že něco zapomenu - což vám se seznamy se evidentně stává taky 🙂
jak to tady čtu, mám dojem, že jem za ty roky, co zajičťuju zásobování jsem ušetřila v sumě pěkných pár dní života 😀

kili
12. dec 2008

alcatko, tak ty si iný maniak 😀

leishmania
12. dec 2008

s listkom, postupne si pisem co nam chyba vacsinou...

marika80
12. dec 2008

a co namiesto pisania listka, odfotit prazdnu skrinu na mobil?