Na větší nákup s lístkem nebo bez? Jezdíte tam samy?

verkapce
12. dec 2008

Jak jste na tom s pamětí od doby,co jste na MD?
Jste schopné jet na nákup bez lístku,aniž byste něco zapomněly a nebo bez soupisu potřebných surovin/produktů nevystrčíte paty z domu?
Jezdíte s dětmi/manželem nebo samy?

liviky
12. dec 2008

chodím s holkama,pokud to de,tak taky s babi.....seznam si píšu,ale nikdy ho nevytáhnu a koupím spoustu jiných věcí,....samo že někdy dojdu domů a vlastně to co sem potřebovala se pořád směje v obchodě 😅 😀

pacna
12. dec 2008

tak ja to mam jasne ked namam listok tak som stratena a kupujem to čo nemam.muž sa mi smial ale už chodi aj on s listkom
včera sme boli v cechach a samozrejme s listkom a kukal aj on 😀

titkovamiriam
12. dec 2008

ja ani nemusim byt na materskej a listky si pisem 😀 ,lebo stale som nieco zabudala a nebavilo ma chodit spat do obchodu.ja si pisem aj cez tyzden co potrebujem a potom v piatok a v sobotu nakupujem.
samozrejme ze ked robim taky nakup ze neviem co varit tak si listok nepisem a nieco kupim ,no ked konkretne nema to a hento tak si to napisem a kupujem podla listka a potom aj veci mimo neho 😀 ,tak sa stne ze sa priatel opyta -kolko to bude stat a je prekvapeny kolko to nakoniec stoji 😀
vypisujem si aj akcie ci uz v metre alebo v tescu 😀
najcastesjie nakupujem s priatelom a stredny synom/ten je najtrpezlivejsi a nevadi mu ked sme v drogerii aj pol hodinu 😀 ,ja to zasa prezijem v elektronike a spolu sa vyblaznime v oddeleni hraciek 😀 😀

sissik
12. dec 2008

jednoznacne s listkom.
na listku mam aj zoznam veci, co treba urobit.
a asi zacnem pouzivat listky aj pri prechode z jednej izby do druhej, lebo kym prejdem, zabudnem na to, co som si v tej prvej izbe zmyslela urobit 😀

konja
12. dec 2008

Nakupuju jedině s lístekm a i tak jsem schopná toho spoustu zapomenout. Ne že bych si to z lístku nepřečetla, ale zapomenuto napsat už do toho lístku 😀 Manžel se vždy rozčiluje, ale jemu se stává to samé 😀 Takže to není jen problém žen na MD 😀

aponchie
12. dec 2008

s listkem i bez ja odolat umim lakadlum 😎 a zasadne bez male ..nejlepe sama a nekdy s manzelem.zaprve je to silene tahat tam deti do toho mumraje a za druhe ja nemam rada neustale oduvodnovani proc zrovna to nesmi mit pac mam veeelmi ptave dite 😀

petrahy
12. dec 2008

na velky nakup jednoznacne s listkom bola som parkrat aj sama s malym ale to je dost o nicom, takze snazim sa chodit s muzom a s najmensim ked su deti v skole a skolke a ked to nejde inak chodime vsetci spolu. Teraz naposledy som brala aj sestru a manzel si vyskusal co to je vybavovat urady s malym a my sme si uzivali nakupy. Z jedneho obchodu sme isli taky plny ze kazdy mal ruky obe zatazene a manzel drzal dieta na rukach a v druhej 5l prasok a stale sa zastavoval a prehdzoval dieta z ruky do ruky 😀 velmi som sa pobavila lebo tieto nakupy som robila v poslednej dobe sama. Auto sme mali odtial zaparkovane asi 500m. 😀 ale nakupili sme lacno a vsetko co sme potrebovali

titkovamiriam
12. dec 2008

inak co sa tyka pamate je to katastrofa nieco idem spravit -do toho jeden syn druhy syn a hop uz aj zabudnem co som chcela.asi zacnem chodit do centra memory/centrum na cibrenie si pamate/ kam chodi nas riaditel no ten ma 80 rokov

len
12. dec 2008

Myslím, že tohle vůbec nesouvisí s mateřskou 😀
Ač mám jinak paměť dobrou, chci-li pět a více věcí, bez lístku nejdu ani omylem 😉

tannawe
12. dec 2008

tak uprimne, na nakup jedine s listkem, protoze i muj muz se smeje, ze z kdysi brilantni pameti jsou dnes uz jen oharky. A ma bohuzel pravdu 😀 Jezdim s detma, vetsi nekdy do koutku, mensi se vzpouzi v nakupnim voziku. Vetsi nakupy ale nejradeji jezdim sama...a i tak mam nekdy pocit, ze kdyz dojde nastceny rohlik a mensi ma pocit, ze musi okamzite zacit behat po celem obchodaku, ze rezignuju na nektere polozky v seznamu a padim k pokladnam sec mi sily staci, abych odolala utokum zvykacek, serepeticek a vsech tech zivotne nutnych drobnosti pro male deti!! A to mam pred sebou jeste vetsinou nejake ty koniky,auticka, postaky paty a ja nevim co jeste, kde mi po dvou minutach "houpani" jde hlava kolem z vlezle muziky...takze ja co bych si nenapsala, to by opravdu nikdy nedorazilo k nam do spajzu... 😀 😎

titkovamiriam
12. dec 2008

jaj tiez si myslim ze to s tehu nesuvisi 😀 ,ale stres a starosti nas oberaju o sustredenost 😀

lenkabu
12. dec 2008

Nejradši chodím sama,ale většinou musím s Vandou a ona mně pořád prudí že chce ven z kočáru 😀 Jedině s lístkem,od 3 věcí víc si to prostě musím napsat 😅 Ale MD s tím nemá nic společného,musela jsem si nákupy psát i v práci 😀

mobina
12. dec 2008

Zásadně se seznamem odjakživa. Jakmile si to hned nenapíšu, tak to zaručeně zapomenu, takže mám papíry s tužkou po celým bytě. Jinak menší nákupy sama s dítkem, větší autem s manželem a dítkem 😀 .

kristi
12. dec 2008

se seznamem 🙂 jinak toho pulku zapomenu

nevesta
12. dec 2008

Najradsej chodim bez malej a vacsinou s listkom... Niezeby som zabudla, co chcem kupit, ale s listkom idem priamo po tom, co potrebujem, teda nakupim rychlejsie a dovleciem menej veci navyse 😉 😀

petruna
12. dec 2008

ja se bez listku neobesla ani pred materskou 😀

na nakup chodim vetsinou smaa a narvu celej kosik v kocarku. S MM nesnasime velky nakupni centra, tak tam jedeme jen kdyz potrebujeme koupit vody nebo opravdu velky nakup (nejen potravin) a jezdime s malym....jeste je ve veku, kdy v obchode nedela sceny 😉

zuzana76
12. dec 2008

akurat minule sme sa bavili trochu na tuto temu

Svokor aj moj otec chodia do obchodu na vacsie nakupy zasadne s listkami, no a aj ja, lebo tiez by som podonasala kopu zbytocnych veci a nakupovanie by mi trvalo velmi dlho, kym by som nasla vsetko co potrebujem. No a svokor poznamenal,ze akurat stretol v obchode suseda a ten nakupoval bez listku. Tak ze sa ho spytal- "Jano, a ty nepotrebujes listok a pamatas si vsetko co ti nakazu kupit? " 😕 a Jano poznamenal:" Moja zena len vyplazi jazyk a ja hned viem co treba kupit." 😀 On ma taku erdegbabu doma, co rada rozprava.

kacka.va
12. dec 2008

někdy s lístkem někdy bez.

len
12. dec 2008

Já jsem přeborník v pexesu, každýho porazím, ale když tak stojím mezi těma regálama, nevím, kde je vlevo a kde vpravo (obzvlášť, když to pořád přestavujou 😝 ), natož co nám doma zrovna chybí ve spíži 😀

janette4
12. dec 2008

ja som s lístkom chodila aj pred MD. a aj na malé nákupy, lebo som neni schopná zapamätať si tri veci. včera som išla do obchodu kvôli žiletkám(bez lístka) a nakúpila som všetko možné okrem žiletiek. 😠 😀
tiež si celý týždeň píšem, čo nám dochádza a bude treba kúpiť a potom cez víkend alebo,keď mm príde výplata ideme na veľký nákup.

marse
12. dec 2008

s listkom na velky nakup??? 😀 😀 haha ja aj na maly 😀 😀

komaro
12. dec 2008

Jasan, jedině s lístkem pokud si ho člověk nezapomene doma na stole 😀

prasiatko30
12. dec 2008

ja si pekne napisem na vacsie nakupy listky a hlavne ked treba kupit nieco take co sa nekupuje kazdy tyzden - ale aj tak sa mi stalo ze listok napisany strceny v bunde a v garazi supermarketu som si iniciativne pomyslela ze mi bude teplo a bundu aj so zoznamom som nechala v aute 🙄 takze asi tak ku zoznamom - nielenze zabudnem to co mam kupit ale aj ten blby zoznam 😀

alterna
12. dec 2008

na větší nákupy jezdí manžel. Lístek vždy napíšem. Je výhoda že manžel kupuje jen co je na lístku. já totiž hrozně utrácím a kupuju pak i co už na lístku není, jen že je to v akci atd.....

smisela
12. dec 2008

Tak malé nákupy zvládam bez lístka a tie absolvujem s malou,ale tie väčšie nákupy,to si píšem na lístok,lebo by som nakúpila aj to,čo netreba a radšej bez malej,lebo tá nemá výdrž na dlhé nakupovanie😀
Aj môj drahý uznal,že s lístkom je to lepšie a hlavne rýchlejšie 🙂

kocurik16
12. dec 2008

väčší alebo menší všetky s lístkom a ked je doma s mužom ked nie tak s mladším synom/ten menej frfle ked treba niesť nákup/.potim nemusím chodiť po celom obchode a strácať čas s obzeraním regálov.rýchlo nakúpim a domov,nemám rada ked sa dostanem za ľudí čo hodinu obzerajú police,nákupný vozík v strede medzi policami,to sú nervy.najradšej makupujem hned ráno o 7:00 ako otvoria 😅 😅

monkula
12. dec 2008

ja a jna maláý naálup musí ms lístkom, pretože doma si vetk ozpopakujem ,čo má mkúpiť a doam zistím ,že kvôli čomu som išla do obchoduso mnakoniec a jtak nekúpila....
Ale aj keď ideme na veľký nákup a ja poctivo spisujem na lístok potraviny, tak v obchode zistím, že lístok je doma...

kocurik16
12. dec 2008

a zaujímavé je to že vždy ked idem bez lístka zabudnem kúpiť to čo mi najviac treba 😀 😀
uplne chorá som z nákupu s mojim drahým lebo ten obľubuje štýl popozerám celý obchod a mňa čerti berú lebo sama by som mala už doma vyložený nákup a on obzerá iba začiatok obchodu 😠

andrea.m
12. dec 2008

z lístkom aj na malý nákup 😀

zuzu13
12. dec 2008

andrea...vyfúkla si mi to...jednoznačne ak chcete ušetriť...do obchodu bez lístku ani nechodťe 😀 😀 😀