Nastupujem do práce. Robím dobre?

zuzulik280
8. sep 2014

Od oktobra nastupujem do práce, doteraz som bola na rodičovskej, ktora mi konči vo februari...mam dilemu, robim dobre? zvladnem to? maly je na pol dna v školke, ked budem v praci bude pre neho chodit mamina, ktora je este pracujuca, no bude s nim musiet byt skoro cele poobedie, suhlasila s tym. Maly si pomaly zvyka....Ja dufam , že nebudem lutovat, že som už nastupila, maly bude mat v case mojho nastupu 2 roky aj 10 mesiacov.....chcela som vyuzit to, že mam rodičoak plus aj vyplatu, dokoncujeme este prerabky na dome.....robit budem dvanastky, aj soboty a nedele, i sviatky, kedze robim v zdravotnictve.....viem že je tu vela takych tem, a každej žene je smutno za životom na materskej dovolenke, i ked to dovolenka nie je v pravom zmysle slova, neviem ako to zvladnem bez maleho, v noci s nim bude manžel kedže robim aj nocne.....za aky cas ste si zvykli VY? už pracujuce mamičky? v praci zarobim okolo750e a ked k tomu dam este rodičak je to celkom pekna suma, i ked precestujem .....ale tak žiadne peniaze nenahradia lasku a cas straveny s detmi......mam take zmiešane pocity, ci budem zvladat domacnost, narocnu pracu a nočne...

materina_duska
8. sep 2014

@zuzulik280 To sa teraz bavíme o dvoch mesiacoch? Nemyslíš vážne 😉

guinevre
8. sep 2014

@zuzulik280 Ked tak budes rozmyslat, tak nikdy do roboty ani nepojdes, lebo ti vzdy bude luto. Podla mna je dva roky celkom dost, a malemu tiez bude robit dobre, ze je v skolke s rovesnikmi, a urcite mu to prispeje aj v pohlade kognitivneho vyvoju.

ivett1
9. sep 2014

@zuzulik280 ahoj, podľa môjho názoru ...robíš dobre😉 ... malý si zvykne😉 ...aj tak by si predsa raz do tej práce musela ísť, či?... dva mesiace nie je tak veľa ... ak máš obavy, že či to budeš zvládať, tak treba najskôr vyskúšať a potom uvidíš ...

misinka26
9. sep 2014

Pozri ja som dala malého do jasiel v 18 mesiacoch, peniažky boli potrebné a aj ja som potrebovala ísť medzi ľudí ... vôbec to neľutujem, malý je spokojný, ja tiež, dilema peňazí je vyriešená ... bez pomoci rodičov to jasné nejde ale inak všetko ok ... neboj sa dobre bude ...

alicka850
26. sep 2014

Ved take velke dieta je už uplne v pohode zrele do školky. Tie nočne su blbe, ja mam tiež nervy na to, tiež pracujem v zdravotníctve a od malej som šla v 15 mesiacoch...Vadi mi to aj teraz, ked uz ma takmer 5 rokov. Ale čo sa da robiť, pracovať sa musí... Neda sa so zamestnavatelom dohodnuť, že nočne robiť nebudeš?

harula1
5. okt 2014

@zuzulik280 ahoj, urcite robis dobre! Vsetko si urcite prebrala z kazdej strany, ja som si to pri prvych dvoch detoch nevedala predstavit, ze by som sla do prace skor ako po troch rokoch, ale pri tretom dietati, som isla do prace, ked mala dcerka rok aj pol a bolo to spravne rozhodnutie! Mala je spokojna, k opatrovatelke chodi uz skoro rok, je sikovna, bystra, ma vybornu slovnu zasobu. Neboj sa, vsetko dobre dopadne 🙂

ajana1
5. okt 2014

ja som sa do prace tesila ako male decko 🙂 a to som bola doma len nieco vyse 6 mesiacov. Uvidis ze ti to doda viac energie a budes si viac uzivat spolocny cas

janinah
5. okt 2014

poznám prácu v zdravotníctve,ešte aspoň rok by si mohla robiť len denné smeny,,nedá sa?a prečo nechodí do škôlky na celý deň? mamka súhlasila,lebo mamky sú také,ale bude to na ňu veľa aj keď sa neprizná...mám kolegyňu 52r. ,ktorá občas stráži vnúča ,v robote reči,že nevládze,ale predsa neodmietne vlastné vnúča

katika55
5. okt 2014

Robíš dobre... ja nastupujem do práce v januári, malá bude mať 16 mesiacov. Tiež mi to je ľúto, rada by som s ňou bola doma čo najdlhšie, ale o prácu prísť nechcem, teraz ledva prežívame... povedala som si, nie som prvá, ani posledná, ktorá ide do práce skôr, ako má jej dieťa 3 roky. Mňa musela dať mama do jaslí, keď som mala 6 mesiacov, tiež sa to inak nedalo riešiť. Moja mama mi vždy povie, "keď si to zvládla ty, zvládne to aj ona." 😉 😉 A má pravdu... 🙂

ajana1
4. máj 2015

@zuzulik280 tak ako nakoniec dopadol navrat do prace?

zuzulik280
autor
4. máj 2015

@ajana1 ahoj, maly je v školke už si zvykol , ja teda robim na tie smeny.....nie je to až take zle, čo sa tyka maleho, naštastie mi neplace za mnou, je v pohode, na jesen bolo horsie ked byval chory a ja som bola napr po nočnej a on bol doma, ale uz nebyva tak chory.....ale pracu mam narocnu a byvam unavena, nastastie s malym je to v pohode, aj so školkou to je velka pomoc pre mamicky, ktore robia.....

metisa
10. júl 2015

v USA su matky doma s dietatom asi tak mesiac. Ked som ja bola mala, tak mamka som mnou bola doma pol roka, a potom musela ist do roboty ( taka bola doba). Takže si myslím, že ak si chces zarobit a dat svojmu dietatu nieco viac, tak neries, iste sa to zvládnes 🙂 nechat si ujst taký príjem je hlupost.

natalym
10. júl 2015

@zuzulik280 Normálne. Je už dosť veľký, moja prvá išla do škôlky 2,5 ročná a druhá od roka bola u babky a od 2 v jasliach. Dali sme to.

katariang
14. júl 2015

Tak ja som sla do roboty ked mala moja mala 11 mesiacov.Ona sla do jasliciek.Tam je az doteraz a v septembri uz ideme do skolky.Nemame ziadne problemy je naucena na kolektiv a je aj celkovo dost samostatna a rozumna.Myslim ze jej to len pomohlo.Ja som sla do prace pretoze som jednak chcela a aj financne sa to po skonceni materskej na rodicovskom nedalo moc tahat z jedneho platu.Nelutujem moje rozhodnutie aj ked ma v tej dobe sli vsetci ukamenovat.Teraz nemusim riesit histerie z odlucenia a nastupu do kolektivu trojrocnej co by bola naucena len na mna.
Ja som za kolektiv.Podla mna deti potrebuje deti.

emma_932
14. júl 2015

@zuzulik280 ano, robis dobre 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katariang
14. júl 2015

@fidka79 Ako vravis)

regina22
17. júl 2015

važ si že máš robotu

waitinka7
23. feb 2016

Môj malý šiel do jasiel od 10 tich mesiacov, ja som musela ísť do práce, aby sme mali z čoho žiť....a všetci sme spokojní, malému to len prospelo, dnes má takmer 8 rokov. 🙂

maykaaa1122
25. apr 2016

ahojte, aj ja som išla skôr do práce ako som mala..bol to problém..iné matky ma nechápali, stalo sa mi, že som bola odstrćovaná..ale mne to nevadilo..stačili mi moji blízki.. 😉