Používame cookies. Viac informácií tu. OK
jaja23
30. okt 2019

@sefko13 ja som rodila 7/2018 a za celý čas sme boli len na jednej svadbe, ale o ôsmej sme utekali domov, malý bol u mojich rodičov. Mal 9 mesiacov vtedy. Inak sme všade s nim a stále. O spoločenskom živote sa tiež nedá veľmi hovoriť. Návštevy chodia k nám, my akurát ku starkovcom.A to bývajú 200 km od nás. Už ma 15 mesiacov, ale neviem si predstaviť byť bez neho. Mame 35 a tiež bývame v BA.

evittam
30. okt 2019

@sefko13 Normalne zijeme aj s deťmi-to hlavne ale aj bez a to mame 1 starú mamu.

mogaa
30. okt 2019

@sefko13 záleží aké máš dieťa a či ho má kto varovať.....aby sa návšteva divadla alebo kina neskončila tak, že starká čo syna varuje ho nebude vedieť uspať lebo jej bude revať 2hodiny v kuse😀

janba
30. okt 2019

Rodila som 10/2018 a odvtedy som bola na vianočnom večierku v robote, malý mal 2 mesiace a bol s mužom, s mužom chodíme do kina skoro pravidelne, ja niekedy len s babami..
Ale to kvôli tomu, že naše mamy sa rozplývajú keď im dáme strážiť malého a sú len rady 🙂
A to ti teda poviem, ja som na malého dosť naviazaná, je to môj cecek, niekedy mám problém dať ho niekomu z rúk. Ale prenechám ho aj ostatným 🙂

lenicka298
30. okt 2019

@sefko13 ahoj, ja som rodila 10/2018, a keď tak nad tým rozmýšľam, veru že sme sami ani nikde neboli od pôrodu. Ale vôbec mi to nechýba. Užívame si malú spoločne. Chodíme spolu plávať, na túry, prechádzky, výlety, chata, nákupy... zapojili sme ju do všetkého. Ale chceli by sme ísť sami do wellnessu na 3 hodky, len kedy sa to podari 😀 ja mám 27 a priateľ 30 rokov...

janickacrazy
30. okt 2019

@sefko13 ja som bola na kávu s kamoškami, ked mal malý 3 mesiace a ked mal 5 mes. tak sme si urobili výlet s mužom bez malého len na jeden den a noc a bolo to super, malého strážil dedko plus 2 pubertálne netere a zvládli to na jednotku, nám s mužom to veľmi prospelo, volá sa to psychohygiena a nie je na tom nič zlé urobiť si občas den bez dieťaťa, tak smelo do toho

lucyluv
30. okt 2019

Rodila som 7/2017 a chodime s mužom sami asi tak od kedy mala malá rok, kedy nam začala intenzívne pomáhať s malou babka. Takže najskor bola tak pol hodinka na kávu, alebo hodinka na obed. Teraz uz si tak zvykla,ze kludne som bez nej aj par hodin a zvládla by uz zrejme aj noc bez nas, uz s babkou aj zaspí na obed, ale bohužiaľ, uz nestíhame, lebo sa narodi druhe dieťa :D

julianadrx
30. okt 2019

Ahojte, ja mám 2 deti, 4 ročná dcérka (2 roky kojená) a syn má 1rok a 8 mesiacov (stále kojený), takže celé 4 roky som stále s nimi. Keď niekam ideme s manželom deti si berieme so sebou, tiež máme po 30tke a berieme to tak, že sme mali kopu času užívať si, chceli sme deti tak si aktivity organizujeme také aby mohli byť s nami, čas rýchlo beží, vyrastú a zasa budeme mať čas len pre seba... nastavila som im taký režim, že o 20tej už spinkajú, takže máme vždy čas na pekný večer :-* ...

pininka1
30. okt 2019

Tri deti, najmladšia má 2,5 roka. Spoločné aktivity môžem spočítať na prstoch jednej ruky od keď máme deti, čiže 12 rokov. Nieje kto strážiť ale môj muž ani veľmi nechce. Niečo také ako wellness pobyt sami dvaja je u nás čisté scifi. Proste on už nás berie ako rodiny s detmi a nechce aktivity iba že my ako manželia. Pri ročnom dieťati si to ani ja neviem predstaviť, že kino a pod.

siska53
30. okt 2019

@sefko13 to je na vasej dohode. Ja som po roku od narodenia 2.dietata zacala cvičiť raz do týždňa, chodila mi mama vtedy. Ale s priateľom sme boli sami len vtedy, ked uz deto chodili do skolky,btak cez prázdniny. Ale kino co divadlo to este nebolo. Ja som.bola.obcws s kamoskami ci stretku zo skoly, priatel to iste. Inak eln ako rodina vsetci spolu.

diewcatqoo
30. okt 2019

Zijeme v zahranici, nemam ziadnu pomoc rodiny, ani nikoho, kto by mi s dietatom pomohol. Obcas manzel, ale ten casto pracuje, takze pomoc fakt minimalna. Maly bude mat o mesiac 3 roky a za ten cas som bola sama 2x na kave s kamoskou, 1x na vianocnom vecierku z firmy, 2x na prehliadke u gynekologa a 2x u zubara 🤦‍♀️ inak vsade taham syna so sebou, pripadne ideme cela rodina.
Co sa tyka spolocnych aktivit s manzelom, nie sme velmi wellnessove typy, takze to u nas nehrozi. Namiesto kina si pozrieme nieco vecer doma, ked uz syn spi. Vzdy, ak niekam ideme, ideme aj so synom - nakupy, restika, puby, dovolenky.. syn na svoj vek uz videl pekny kus sveta a cim je starsi, tym viac si uziva vsetky aktivity mimo domova, kam ideme spolu ako rodina.
Ja priznavam, ze mi obcas chyba ten pocit byt len sama so sebou alebo len sama s muzom. Ale syn je maly len raz, zachvilu ide do skolky a uz tych spolocnych aktivit asi bude trochu menej a asi mi to aj bude trochu chybat, ked napr pojdem nakupovat bez neho 🙂

kristina2412
30. okt 2019

@sefko13 nasa mladsia sa narodila 8/2018 a zatiaľ sme nikde sami neboli.( Pár krát som bola s kamarátkami na káve) A keďže máme staršiu ktorá začala chodiť do školy,treba sa venovať aj jej, pomôcť pri úlohách atď. Keď chceme zrelaxovať otvoríme si víno a pustíme film.

paskolinka
30. okt 2019

no my sme 4 roky nikde neboli sami, max. tak nieco vybavit, ak bolo nutne treba, ale zeby sme sami isli do kina alebo nejako inak sa zabavit to nie. aj sa zacinam zamyslat, ze by sme asi uz aj mohli 😅 mame blizko svokrovcov (moji rodicia su daleko) oni by aj postrazili, ale nejako tak bezi ten cas, ze sme nic nezrealizovali zatial...

sefko13
autor
31. okt 2019

Ďakujem všetkým za rady, som rad, ze pohľady sú rôzne... Na moje margo, chodím do roboty, mal som svoje záľuby, ktoré som obmedzil. Do dieťa sme boli aktívny, všetko sa dalo, bývalí sme u rodičov, odsťahovali sme sa o 800 metrov ďalej a za 11 mesiacov raz nezavolala polovička svokre, že pod kočíkovat alebo pod postrážiť na 2 hodky,idem si navariť, nakúpiť atď. Dôjdem z roboty po 10hodinovej službe a vidím na nej ako je zničená, ale odpoveď mam, ja to nemám za potreby, ja zvládam všetko... Ničí ma to... Naklonený som všetkým kompromisom, alternatíva, ale poznať TV program po 20hodine naspamäť ma nebaví,sme dosť mladi na to, aby sme este žili život a nespadli do stereotypu.

janba
31. okt 2019

Ked vam ma kto pomoct, postrazit, neviem preco nie..
Ja ked poviem, ze som unavena, potrebujem si oddychnut (ked aj od maleho), tak to neznamena,ze ho nelubim. Znamena to,ze si potrebujem oddychnut. Tak ked ma kto strazit, smelo do toho 🙂

janickacrazy
31. okt 2019

@sefko13 tak zavolaj svojej mame ty a naplánuj dáky výlet pre vás dvoch s tvojou polovičkou, hádam sa poteší

lucinka1988
31. okt 2019

@sefko13 ahoj, ja som rodila 04/2018, našťastie mám úžasného manžela, ktorý sa vie plnohodnotne postarať o maleho od narodenia, nakoľko raz v tyzdni chodím na pár hod do prace, pracujem od nástupu na MD pre pôvodného zamestnávateľa a to mi veľmi pomáha udržať si taký ten life- balance a odreagovať sa. Boli sme pár krat v kine, pár krat sami na večeri, starí rodičia si zvykli maleho zobrať tak na pol dňa, ale to bolo keď bol menší, posledné mesiace ani to, svokra nula bodov..Takze snažíme sa tráviť čas všetci spolu, sem tam nejaká dovolenka, v zime chodíme do súkromného wellness, detské centra, a keď ideme na veceru, ide s nami aj maly..Ja idem pravidelne kozmeticke, kadernicke, ale to všetko môžem absolvovať len vďaka manželovi, ta pomoc z rodiny je fakt minimálna, takmer žiadna.
Mám 30 a som tiež z BA.

blumie
10. nov 2019

Tiez som rodila 11/2018 a sami az tak casto nechodime, muza poslem s kamaratmi jed tak a ja som bola raz vonku s ksmoskami, inak iba raz v kine. Ale chodime na wellness a vylety s malou, pripadne vybehneme aspon na Zeleznu. Najviac mi asi chyba to kino, lebo tam sme chodili kazdy mesiac, stari rodicia du 160km a 550km vzdialeni, takze tak.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre