Nechuť na sex po pôrode. Ako to zmeniť?

oalaa
18. máj 2009

Ahojte snazilky, tehulky a maminky.Mam takyto problem. Este pred tehotenstvom som bola ja ta, ktora v nasom vztahu mohla mat sex aj kazdy vecer. no potom som otehotnela a nemilovali sme sa pocas celeho tehu plus sestonedelie. teraz ide o to, ze sa tomu neviem dostat ani 1xza 2-3tyz. Mozno je to pre niekoho normalne mat sex 1-2za mesiac a pre niekoho nie. Ja to chcem zmenit, len neviem ako. S manzelom o tom komunikujeme, on ma chape, ale vidim, ze mu to uz niekedy lezie na nervy. no keby mi toto robil on, tak ho asi podozrievam ze ma inu, ale v tom to nieje. Ak ma niektora z vas podobny problem, tak hodte info.

loxa
21. feb 2013

Mamicky obnovujem temu...Mam skveleho muza, super deti, dari sa nam ,mame sa radi a manzel ma stale ubezpecuje , ze on sa mojmu "tempu" prisposobi, ze mu nerobi problem obcas to zvladnut "samostatne" ak mi to nevadi atd..problem je, ze ja viem ako miluje sex..vidim, aky je po nom stastny, dokonca aj do roboty sa mu vstava lepsie..😀 zasluzi si fungujuce manzelstvo so vsetkym co k tomu patri..LENZE jeho milujuca manzelka sa k tomu nevie prinutit..Kedysi davno som bola tvrdo zneuzita..mala som v tomto ohlade problem , bola som aj u psychiatra aj sexuologa, preto sa manzel snazi netlacit na pilu..lenze ja viem ze to s tym nema nic..Ze je to poporodneho charakteru..mozno hormony..mozno lenivost , neviem..hovori sa ze "s jedlom rastie chut" ..poradte co zabera,aby som aj ja mala chut ako pred porodom,..

maribell
3. jún 2013

..ja som tak isto mala tento problem po sestonedeli ale to len preto lebo som sa nedokazala uvolnit ... a navyse musime si priznat ze ani ta lubrikacia nebola taka ako pred tym ..mne velmi pomohlo ze sme si kupili lubrikacny gel ..aa milujeme sa zasadne po tme.. viem ze je to nepochopitelne ved je to moj manzel ale ja sa sama sebe po porode nepacim nneni to kilami navyse vazim 50kg ..ale ide o tie prsia po dojceni... nechcem aby sa na ne pozeral :( ... ako vravim nam velmi pomohol gel a tma...vtedy sa dokazem uvolnit a vyjst az na vrchol ...cize sa na to vzdy tesim 🙂 ..

m_artin
7. jún 2013

tiež by som mohol prispieť k téme..ale skôr by ma zaujímalo ako ste to nakoniec vyriešili, máme to doma rovnako.. celé dni som doma, podnikám, času dosť..a ajtak nič..snažím sa, urobím atmosféru, večera uvarím, vínko.. a ona zaspí skôr ako sa k niečomu dostaneme.. po pôrode 7r, niekdy ked tlačím, máme sex aj 3x za týžden..ale teda, myslím že skôr preto aby sme sa nepovadili kvôli tomu, a nie preto že by aj ona chcela.. čos tým? dakujem..

marian86
7. jún 2013

ahojte, bohužial musim byt členom,pred a počas tehu bola sex, ako tak Ok, ale po narodeni syna už tak nechcem sex, /syn ma 2 roky/ , ako ste tu niektori pisali, už ked ku mne prituli, alebo iba len obijma ma, už som nervozna, a idem od nej preč... no ale kedže chceme druhe babo, musi byt aj ten sex, ale neviem ako na to...nemože byt problem v tom že pri porode bol aj priatel? vy ake skusenosti mate?

marian86
15. júl 2013

Baby od toho posledneho komentara sa všetko zmenilo, vela som nad tym rozmyšlala ako všetko urobit a žit tak, ako pred porodom...no a stalo sa, moj priatel je fantasticky za tie 2 roky čo sme stale iba hadali, a mali sex iba 3 krat, ani raz nerozmyslal nad tym že najde niekoho ineho, Milujem ho! Musela som si uvedomit že ked ja v hlave neurobim poriadok, tak ho stratim, nabrala som silu a urobila som prvy krok, od teraz je všetko uplne ine, navzajom sa milujeme , chystame sa na druhe babo, stale sa kedy sa da poviem mu že ho lubim, a že dakujem že to vydržal tak dlho...netreba žiadna tabletka, nič, iba nabrat silu, a urobit prvy krok...držim vam palce.. 🙂

myshalka
16. júl 2013

mne v tomto pripade zienky veeeeelmi pomohlo vypadnut..porozpravali sme sa o tom,boli sme na vecery,potom zas v kine..proste viac sme zapojili babky,aby sme na seba mali.viac casu,a islo to samo..po case sa mi to vsetko akoby vratilo,a sama si hovorim,,ty krava,ako si si dlho "odopierala"a pri tom si skodila len sebe 🙂🙂 a teraz uz je to dlhodobo super..klop klop 🙂🙂

987654321bbbb
22. okt 2013

@oalaa ahoj je dobre ze sa o to zaujimas, ze ta to trapi, je to zvlastne ked si mala sexx rada predtym potom nie, mozno to chce len cas, mozno by ste nemuseli mat rovno sex, skuste maznania, dotyky, masaze... hm? 🙂

matulinuska
24. okt 2013

Baby ja verim tomu ze to je z antikoncepcie. Po porode som bola rozhodnuta ze HAK brat nebudem no napriek obavam z druheho tehotenstva so HAK brat zacala cca ked mala dcera 3 mesiace t.j. 4/2013. Pred,pocas aj po porode som mala chut na sex takmer kazdodenne ak neratam dni ked som o 20:00 padla do postele jak kabela od unavy. No po zacati bratia HAK sa vsetko uplne zmenilo, sex max. 2x do tyzdna a najlepsie je ze pri tejto HAK sdom mavala aj ovulaciu to je gool. Vysadila som ju 9/2013 po pol rocnom uzivani no ani po vysadeni nemam stae chut na sex. Uplne lutujem ze som ju zacala brat dovtedy bolo medzi mnou a partnerom vsetko ok :/

pupka11
12. dec 2013

aj ja mam tento problem po druhom porode proste nemam na to chut neviem sa uvolnit nic proste len co pocujem suchnutie deti tak som v strese auz si to neuzijem...cez porod sme to robili normalne ale po porode prisli komplikacie a bolesti zly nastrih ,zapal a neviem co a ja som zostala divna uz ma to sere lebo taka som nebola muz je uz ako tiger a ja neviem co zo sebou dala som si aj mirenu aby som neotehotnela lebo aj to som sa bala a po nej je to este horsie...pomoooooooooooooooc

pupka11
12. dec 2013

@myshalka toto by asi aj mne pomohlo len neviem kde dam deti a moj muz nieje ochotny proste ostal na mna uz agresivny a ja uz som unavena zo vsetkeho len rano vstanem, a mam dost

myshalka
12. dec 2013

@pupka11 chlap zakonite musi mat prazdne gule a plne brucho...ak to nie je,je problem...odkedy som pisala moj prispevok,my sme sa uz rozisli...ale v podstate vsetci muzi su rovnaki..jeho nezaujima nic..len aby mal proste prazdne gulky...neviem,preco su taki..keby sme sa my mali spravat ako oni,nikam to nedotiahneme...ak nemas kam dat deti,nech niekto pride strazit ku vam..vezmi ho trebars na punc..tam si pokecate,,a ked pridete domov,deti uz budu spat...dajte si rychlovku v kupelni,a neboj sa aky bude pptom milucky a dobrucky...

esther1599
12. dec 2013

Myslim ze tento problem sa tyka viacerych zien. Tiez som v minulosti nemala tento problem mohli sme mat sex aj kazdy den no po porodoch 1 aj 2 mam na sex velmi malu chut da sa povedat ze mi ani nechyba. Samozrejme kazdy chlap to k zivotu potrebuje takze chapem aj ich a snazim sa v tomto toho mojho respektovat. No dalsia vec je ze po porodoch mam pri styku bolesti v podbrusku neviem cim to bude, ci tym ze sa nedokazem uvolnit ☹

pupka11
13. dec 2013

@myshalka na noc mi nepride nik k detom cez den este ako tam mozem prehovorit mamku ale to len ked nieco surne potrebujem a na vecer nemam koho ja som nebola na noc nikde ako sa narodil syn a raz som sa bola pozret na svadbu aj to sme spali u svokry ja som si dieta dala na poriadok a mohla som ist tak na hodku lebo som vedela ze potom uz budeme v panike ak sa junior zobudi a ako je mala na svete tak som bola az 3 krad niekde bez deti a to syn v skolke a mla na hodinku ci dve u mamky a to som sla k doktorke cize na noc nemam kde dat deti a vecer som ja uz v stadiu ko a hlavne teraz ked som uz mesiach chora nejdem sa dostat z toho dako a syn je ties doma nechodi do skolky tak toho mam dost ale dakujem za radu nieco skusim vymysliet

myshalka
13. dec 2013

@pupka11 pri dvoch krpanikoch je to uz veru vacsi problem..chapem...a oni ti v noci zle spia?kolkoizbovy mate byt?ak spia deti oddelene,ja nevidim.problem v tom urobit si "pekny vecer"vedla v izbe bez televizora 🙂

pupka11
13. dec 2013

no syn uz je lepsie tak spinka uz ok ale mala ta je v noci aj 2 hodky hore alebo vstava o 5 a ak nespi v noci tak spi do 7 ale syn je hore o 6..mame 2a pol izbak syn je vo svojej izbe a dcerka pri nas ...ono to niej e problem si spravit super vecer len keby sme nezaspali bud jeden alebo druhy

biba
27. máj 2014

Ahojte baby,u nas jem podobny problem,tak dva mesiace pred narodenim maleho uz nechcel moj oriatel sa milovat, nemal z toho dobry pocit tak som to vzdy riesila rucne-strucne,ale po porode a po sestonedeli som akosi nevedela nabehnut na to,co bolo pred porodom,rodila som cisarskym takze porusena nie som,ale nemam chut,akoby som si odvykla,cely den skacem okolo maleho a vecer som rada,ze maly zaspi a ja si mozem ist tiez lahnut,sem tam drahemu pomozem,ale sex sme mali zatial len dva krat a to mam maly 3,5 mesiaca a z toho prvy krat som to robila s nechutou a potom som potichucky plakala na zachode,a druhy krat to bolo uz lepsie,alé nemohla som sa na seba pozerat,ja som strasne frustrovana z toho,aku mam rozkysnutu postavu a aj ked mi drahy stale vravi,ze sa mu pacim taka aka som,nemozem si pomoct,je to o psychike,neberiem ziadnu HAK ale viem,potrebujem si na to postupne zvykat,aj ja si vzdy vravim,ze vecer ked sa drahy vrati ho prekvapim trochou iniciativy,ale vzdy do toho nieco pride,alebo proste nalada v byte je ina,jednoducho chcem,ale nemozem, mam skveleho priatela,ale strasne si uvedomujem to,ze musim a to mi akoby zvazuje ruky,hlavne uz si to akosi neuzivam a nechchem sa sustredit na moje pocity,musim sa to opat nUcit,ale viem,ze u nas to bude ok,ked ja budem opat spokojna so svojim telom,lebo pokial nie sme spokojne same so sebou a neprijimeme sa take ake sme,nedokazeme si uzivat . . . Je to jeden zacarovany kolotoc ☹

fatimuska
17. jan 2017

@maryx ja myslím ze naschvál tu hadku vyvolal..vedel presne ako sa opat vyhnúť sexu

fatimuska
17. jan 2017

Ako to tu tak čítam vidím ze.v podstate žiaden problém nemám..asi len ten ze moje dve manželstvá skončili kvôli mojej nenásytnosti co sa sexu týka..a začínam mať pocit, že toto tretie ak sa neupokojim skončí rovnako,existuje niečo na.potlačenie?

ellynka333
19. nov 2017

Zdravím ja mam tiez ten problém som 3 mesiace po pôrode a zatial sme sa len pokusali o sex ale mala som taky akoby strach ze to bude boliet a nevedela som sa vzrusit takze sa to ani nepodarilo.. počas tehu tiez nic nebolo pretoze som mala bradavice .. po pôrode som uplne stratila chut na to ani nejak nerozmýšľal o tom som unavená nervózna kojim a v noci som casto a dlho hore potom mam domáce povinnosti ked manzel pride s roboty som rada ze postrazi maleho on aspon na 3 hodiny kym si ja urobim co som cez den nestihla potom zase ja ho okupem a ukladam spat aj hodinu aj viac kym zaspi potom si idem hned lahnut a aj to sa llen prehadzujem on ked pride zobudim sa neda sa mi spavat musim mat stuple v usiach chrape sem tam maly sa zamrvy a hned som hore on to akceptuje ale vycita mi to mysli si ze cez den nemam nic take na robote ze ked je maly zly dam mu prsnik furt sa hadame hlavne kvoli tomu mysli ze sa len vyhovaram ze ani za nim nepridem ze neprejavujem ziadnu naklonnost .. nic neuzivam a stale ho lubim tak neviem preco som tak strasne ochladla ... sme tu sami nikto nam nepomaha rodicia byvaju daleko ked niečo chcem aspon chvilu pre seba okupat sa zacvicit si na co tiez nikdy nemam energiu musi ho on postrazit nikdy nepovie nie na nic o co ho poziadam fakt neviem ci za to mozu tie hormóny alebo sa mam k tomu nieak dokopat sama :/

juliavilikova
10. apr 2019

O