Nechuť na sex po pôrode. Ako to zmeniť?

oalaa
18. máj 2009

Ahojte snazilky, tehulky a maminky.Mam takyto problem. Este pred tehotenstvom som bola ja ta, ktora v nasom vztahu mohla mat sex aj kazdy vecer. no potom som otehotnela a nemilovali sme sa pocas celeho tehu plus sestonedelie. teraz ide o to, ze sa tomu neviem dostat ani 1xza 2-3tyz. Mozno je to pre niekoho normalne mat sex 1-2za mesiac a pre niekoho nie. Ja to chcem zmenit, len neviem ako. S manzelom o tom komunikujeme, on ma chape, ale vidim, ze mu to uz niekedy lezie na nervy. no keby mi toto robil on, tak ho asi podozrievam ze ma inu, ale v tom to nieje. Ak ma niektora z vas podobny problem, tak hodte info.

sumienka2525
18. máj 2009

Ahoj, no neviem ci ti pomozem ale aj ja mam podobny problem. Sice nie po tehotenstve ale jeden cas som uzivala antidepresiva a tam bolo v neziaducich učinkoch: Znizena chut na sex. A aj po ich vysadeni mam od vtedy stale znizenu chut na sex. Cize pokial to nechce partner mna to ani nenapadne -asi tak. Tiez ma to velmi stve pretoze pred tym sme mali sex pravidelne skoro kazdy den a teraz raz cca za tyzde.....Tym chcem len povedat ze aj nirktore tabletky to mozu ovplyvňovať a zevraj aj antikoncepcia. Tiez by som uvitala rady ako dostat spät do normalu 😀 .

oalaa
autor
18. máj 2009

Sumienka, ja beriem antikoncepciu Minerva a pytala som sa nato gynokologa, no on vravel, ze to s tym nema nic spolocne. tak neviem. presne ako vravis, keby ze nie partner, tak mne to nechyba ☹ obcas sa pytam sama seba, ci som normalna, ale... uz uvazujeme ze nam mozno pomohla zmena prostredia, mozno dovolenka. Ja som na MD uz druhy rok a je to pre mna stereotyp, on ma vzdy zmenu, ved chodi do prace.

oalaa
autor
18. máj 2009

ale ked sa uz k tomu dostaneme tak je to parada, ale .... problem je v tom, dostat sa k tomu 😅

lenka386
18. máj 2009

Oalaa, nepises ako dlho si po porode..Nas maly bude mat rok a k "normalnej" frekvencii sexu - teda ako pred tehotenstvom sme sa dostali az nedavno..Niekedy "to" bolo 1-2 krat za mesiac, niekedy viac, ale potom bola pauza dlhsia..Tiez som sa cudovala, ze si manzel nenasiel milenku..Ale postupom casu sa to zlepsilo.. Takze ak manzel vydrzi, trpezliivost a ono to same pride..Snad.. 😉

oalaa
autor
18. máj 2009

lenka, som takmer 2 roky po porode

edita33
18. máj 2009

no presne tak ,dostat sa k tomu je problem,,uz ked sa ide nato uz je to fajn,, 😅 len ten cas,deti,zhon,unava,a tak ide kazdy den do okola,a na seba zabudame,a este ked po materskej nastupim aj ja do roboty,,no potom to uz sa bude pocitat na mesiace,,, 😀 😀

sumienka2525
18. máj 2009

oalaa: Niektore baby co beru antikoncepciu pisali na forach ze spozorovali znizenu chut na sex. Ja neviem - moze byt aj v tom nieco, mozno zalezi aj aka HAK aj od organizmu, kazda sme ina a nie na kazdeho posobi vsetko rovnako. Ale urcite je viac bab s takym problemom ako mas aj ty aj ja. A neboj si normalna. 😀 To sa asi len v nasom tele hormony poblaznili a myslim si ze sa to casom da do starych kolaji. Aj ked nam to trva uz dost dlho toto obdobie a cakam a cakam a chut na sex akosi nie a nie prist.

sumienka2525
18. máj 2009

Inac ja poslednu dobu cca rok pocitujem aj dost unavu a akosi sa mi nic nechce.

oalaa
autor
18. máj 2009

tak to aj ja. cely den som s malym a vecer som stastna, ked si lahnem. ale to mam len jedno dieta, co bude ked ich bude viac??? manzel si ku mne lahne, zacne ma objimat, hladkat ma a ja som z toho nervozna, pretoze viem, ze on ma nato obrovsku chut a ja nic

saska.t
18. máj 2009

oalaa nic si z toho nerob, tento problem mam aj ja a presne ked sa k tomu uz dostaneme je to super ale mne sa snad nikdy nechce ☹ niekedy mi je uz trapne ...
ale ja to pozorujem odkedy som zacala jest HAK beriem Mercilon, no ale neviem ci tam je suvis, no snad sa to coskoro popravi 😅

sumienka2525
18. máj 2009

Oalaa: Presne aj ja to mam tak , som nervozna ked ma zacne obijmat a hladkat a vobec sa mi nechce a uz ked na to pride tak je to ok. Kolko krat som si hovorila ze ked vecer pride tak ho prekvapim a premozem sa ze zacnem prva sa ale to sa neda ked nemam ten zapal tuzby v sebe po sexe.

saska: Ja som citala ze z tej HAK to je dost mozne , ja som brala triqilar a od dnes zacinam s Chloe, tak som zvedava ci sa hormony trosku z tej zmeny HAK poburia a bude to lepsie aj v sexe konecne.

No ked mi moj zacal davat otazky typu : Ty ma nemilujes? uz ta nevzrusujem? Mas niekoho? Skoro mas porazilo. Bola by som rada keby to bolo ako kedysi. V tedy ma volal dracica a uz vyse roka som jeho leniva pipinka 😀 .

saska.t
18. máj 2009

sumienka 😀 😀 😀 to ako keby si hovorila o nasom vztahu 😀

kili
18. máj 2009

oala, každá môže na HA reagovať inak, ja som tiež reagovala nechutenstvom na sex, ale ja som mala fakt silnú HA. Rozhodne stojí za to skúsiť ju na čas vysadiť, nech si dr hovorí čo chce

sumienka2525
18. máj 2009

saska: 😀 ale myslim ze tento problem je u viacerych. Len ziskat liek alebo navod ako sa spravne nastartovat. Kto poradi??? 😀 . Ja si uz tiez pripadam ako lemra leniva a som smutna z toho ze mu nedokazem vyhoviet v poszeli tak casto ako by si on prial. Este ze to ako tak pochopil a štve ho to a aj mna. Uz si robi zo mna srandu ze by si mal najst nejaku 18-stku co jej sex chuti.....

kili: a aku si mala HAK?

maryx
18. máj 2009

Ahojte,
no tak ja mám opačný problém ☹ ja sex chcem, ale môj muž nie 😠 a u nás sa pauza medzi milovaním počíta na mesiace 😕 tento rok sme sa milovali naposledy v januári a je pravda, že mne to už pomaly kvapká na mozog ... a neviem čo robiť...skúšala som všetko možné ale muž ma vždy odbije slovami, že sa mu nechce 😢 a potom sa to prenáša aj do ostatných oblastí nášho manželstva...neviem čo robiť

mysti
18. máj 2009

ahojte baby, aj ja sa pridavam...beriem HAk vela rokov a je t naozaj pravda, lebo predtym to bolo uplne super a teraz? Ani mne to az tak nechyba, uplne by mi stacilo raz za tyzden...mrzi ma to, ale momentalne neviem s tym nic robit. Manzel mi urobi vdy pekny vecer alebo poobedie, naozaj sa snazi a ja ho niekedy az tak surovo odbijem, az mi je to strasne luto. A navyse sa nedokazem ani tak vzrusit, ako predtym ked som nebrala HAK, takze nieco stipka pravdy na to je... ☹

sumienka2525
18. máj 2009

maryx: Zaujimave, viac menej to byva opacne ,ze muz je ten co by stale chcel sex a stoji mu uz rano o 5:00 hod. Ale sranda ked chce muz ,zena nema chut a ked chce zena tak muz nema chut. ..... Inac bola by som rad keby tu niekto hodil nejaku radu ako sa da zvysit chut na sex......Urcite by nas to vicerych potesilo.....

Ozaj a v lekarni nie je dostat nejake tablety co podporuju na sex??? Neviete niektora o niecom?

saska.t
18. máj 2009

inak toto mal aj moj muz pred a pocas mojho tehu, vzdy som ho musela dokopat k tomu aby nieco bolo ale je fakt, ze makal od rana do vecera a vzdy vravel ved pockaj po porode 😀 a mal pravdu uplne sa to obratilo 😅

maryx
18. máj 2009

sumienka2525, sú nejaké vitamíny na podporu sexuálnej chuti, teda aspon som ich videla
zaujímavá situácia je to, to máš pravdu, len mne je z nej priam do revu...sme tri roky manželia a dokopy sme za ten čas spali spolu asi 6 - 7 krát...a už som s nervami na konci
😖

maryx
18. máj 2009

saska.t - ale ja som dva roky po pôrode a on začal mať nechuť na sex už pred tehotenstvom ☹

sumienka2525
18. máj 2009

maryx: No budem to musiet na nete pozriet ked budem mat cas.....Ale nechcem papat tabletky stale aby som bola sa schopna s radostou milovat s drahym......len by som potrebovala aby ma to nejako nastartovalo.........
Ja viem ako sa citis. Ja mam to iste ale hlavne ma to stve koli mojmu, ze ma doma zenu a nic z nej nema co sa tyka sexu...........

maryx
18. máj 2009

no žiaľ, ja z toho môjho nemám vo viacerých veciach nič...ale aspon sex by mohol byť, no nie? 😢

kili
18. máj 2009

sumienka, minisisston

natalyi
18. máj 2009

ahoj maryx, my sme na tom podobne... ja by som chcela ale moj muz jednoducho nema chut 😠 My sme manzelia vyse roka a od februara som tehu. odvtedy sme sex nemali. mojmu manzelovi sa "nechce". verim ze je unaveny z prace ale aspon cez vikend by sa mohol premoct. ani pred otehotnenim sme sa nemilovali nejako casto cca 2x mesacne ale aspon nieco. a teraz? a nemyslim si ze je to tehotenstvom, skor mu to vyhovuje ako vyhovorka 😒 Velmi ma to trapi, chybaju mi dotyky, bozky....

sumienka2525
18. máj 2009

natalyi: My sa aspon kazdy vecer tulkame, bobinkujeme, a sme v posteli na sebe pricucnuty a to som rada ale mne to akosi staci a sex ma ani nenapadne a nemam chut na neho.

mysti: Nieco na tom pravdy urcite bude, ze aj HAK ma na to vplyv. Ja som ju dnes zmenila aj koli problemamy s pletou ale a uvidim cim mi to aj ta stara HAK nerobila

Inac dobra tema. Ja som si myslela ze to len ja som taka divna a nemam chut na sex. Este to tak vyriesit a som happy 😀

oalaa
autor
18. máj 2009

natalyi, je velmi dolezite sa o tom s manzelom aspon porozpravat. my sa o tom vela rozpravame. co ma trapi, co by som rada robila, co by som rada zmenila atd. ked si ku mne lahne a zacne ma hladkat tak to uz potom ide. viete ist spolu niekam na par dni na dovolenku? tam by si tvoj manzel oddychol a ziadna vyhovorka na pracu by nebola akceptovatelna.

oalaa
autor
18. máj 2009

ja som uzivala triqilar a teraz minervu, no vcera som dobrala poslednu tabletu cyklu, tak rozmyslam, ze to vysadim uplne. mne nasli po porode na vajecnikoch cysty, ktore mi LPS odstranili, takze som mala brat HA preventivne. no uvazujeme aj o druhom mimi, ale ak opät nebudem mat takmer rok sex, tak potom uz neviem co to so mnou urobi. bud sa do zlepsi alebo este zhorsi. ale naozaj pred HA som bola aktivna, dokonca ma uz "odhanal"ze nevladze, a teraz ...

maryx
18. máj 2009

natalyi, no s tým tehotenstvom to poznám...výhovorky typu nemôžme, aby sme babu neublížili boli na dennom poriadku...a to sa nám podarilo hned po svadbe na prvý šup splodiť malú...to je zhoda okolností, že proste lenivý muž na sex splodí hned na prvý šup dieťa... :(

najhoršie je že tá frekvencia milovania sa stále znižuje, ved teraz sme pri jednom raze za pol roka 😠 čo bude o rok o dva? neviem či som schopná to vydržať ☹ s nervami

natalyi
18. máj 2009

maryx, ver alebo nie ale aj nam sa zadarilo na prvy sup 🙂 presne toho sa bojim aj ja, co bude o dva, tri, pat rokov? som mlada a chcem si uzivat. desim sa predstavy ze o par rokov budem na sex len spominat

oalaa
autor
18. máj 2009

maryx, no my sme boli obaja dohodnuti, ze pocas tehu nebudeme mat sex. zdalo sa nam to ako dobre riesenie, aj ked väcsina dr.vravi, ze babu neublizis a dokonca ak nechces prenasat, staci si dat kvalitny sex a ides na salu 🙂 no u vas to bolo asi iba manzelove rozhodnutie vsak? ale klobuk dole, nie kazdy manzel to tak zvladna