Nespavosť na materskej

ema0408
3. jún 2017

ahojte.v poslednom obdobi ma velmi trapi nespavost☹ mam 10 mesacne dietatko, ktore sa v pdstate uz iba raz budi a kojenie, cize je uplne zlatucky a ja pozeram do stropu. Za posledne 3 noci som naspala dokopy asi 5 hodin. liekov na spanie sa bojim, kedze su navykove, chcem to zvladnut bez nich. poradte mi, čo mam robit. kolko taky organizmus vydrzi bez spanku?som zufala...

rennn
8. okt 2017

@janka95 ahoj, ako sa máš po dlhšej dobe ? Zlepsilo sa ti to ? Dufam že ano

janka95
8. okt 2017

@rennn ahoj vôbec už to neriešim lebo neverím zemi dačo pomôže. Po najnovšom idú malému konečne zúbky tak ani v noci nechce spať. A ty? 🙂

rennn
8. okt 2017

@janka95 u mňa ako kedy niekedy celkom dobre už to je a inokedy zase hrôza....a chodis aj do práce?zvladas to tak?

janka95
9. okt 2017

@rennn nie už nechodím zamestnávatel bol hrozný dodnes mi nevyplatil peniaze dúfam že sa k nim dopracujem takže hladám niečo iné. Inak bol to tažký mesiac v práci ale človek si zvykne .Len to asi potrvá kým sa zas niečo nájde a dúfam že už niečo na dlho :( Niektoré noci mám aj ja výnimočné že sa mi podarí vyspať ale určite je viac tých zlých 🙂 Aa ty máš aké velké dieťatko?

rennn
9. okt 2017

@janka95 to ma mrzi co sa ti stalo, hádam to nakoniec dobre dopadne...no keď sa občas vyspis tak je to ešte dobre, som myslela že vôbec nevies....mam 2 rocne dieta🙂

andocka
14. jún 2018

Ahojte zienky.Chcela by som obnovit tuto temu. Ako sa mate po case? Ja mam 2,5 mesacne babatko a nejak mi zacina nespavost. Uz 5.noc som nespala, ale ze vobec. Je to hrozne. Pocas tehotenstva som brala 1/2 tbl Sertraline a 1/3 Trittico na noc. Po porode som vysadila, doteraz spala v pohode. Tak neviem ci sa mam vratit k liekom , no velmi chcem kojit 😕Poradte prosim. Citala som aj na viacerych poradniach ze tieto davky by nemali prechadzat do mlieka, no nechcela by som malinkemu uvlizit

ladydia
14. jún 2018

Trittico 1/3 som brala každý večer aj po pôrode aby som mohla spávať... kľudne pokračuj, je dôležité aby si bola oddýchnutá. Ja som kojila do 2 rokov 😉

andocka
14. jún 2018

@ladydia este pockam par dni no ak sa nevyspim zacnem s tym Tritticom. Len neviem, ci si mam nasadit aj ten Serttaline rano. Ty si mala len to Trittico? Dakujem pekne za odpoved

ladydia
15. jún 2018

@andocka ano pocas kojenia len to trittoco, snazila som sa cez den zvladat ako sa dalo...dolezite bolo aby som sa aspon v noci vyspala

tslobik
16. jún 2018

@ema0408 Ja som to mala tiež. Aj keď malý sa budil napr. len 2x - 3x za noc. Ale medzitým som nemohla spať. A ani cez deň, keď on spal. Potom som bola taká vyčerpaná, že mi pomohli až lieky na spanie. A vôbec som sa na ne nenavykla. Ale bola som šťastná, keď som bola vyspaná.

nataly20121991
1. dec 2018

Ahojte mamicky, chcem sa spýtať, ze ci lieky ktore ste odporucali okrem melatoninu(ten mi nezabera) mozem brat aj pocas tehu. Mame 4mesacneho synceka ktory v podstate spava celkom ok ale ja ked si lahnem po celom dni znicena ako kon tak dalsie 2 az 3 hodiny len lezim a rozmyslam nad nesmrtelnostou chrusta a kym zaspim maly uz je hore a opat dokola to iste. Zacalo mi to odkedy sa maly narodil ale aj predtym som nemala bohvie aky spanok, ale nikdy mi netrvalo dlhsie ako 15min zaspat. A potrebujem to uuz ako sol lebo som s malym cely týždeň sama, ocinko pracuje v zahranici a bojim sa dat si lieky kvolo druhemu tehu. Dkaujem za rady.

erienka
3. dec 2018

@nataly20121991 viem, ako sa citis. Osobne si myslim, ze pocas tehotenstva by sa brat nemali, ale radsej by si mala zavolat lekarovi, ktory ti ich predpisal. V pribalovom letaku nehovoria nic o tom?

andocka
3. dec 2018

@nataly20121991 Ahoj , ak mozem poradit, zajdi za nejakym dobrym lekarom homeopatom a ten Ti nariedi spravne davky homeopatik. Mne toto pomohlo v hodine dvanastej 😊 Neverila som, no uz som skusila vsetko. Trpela som strasnou nespavostou, bola som schopna nespat aj 5 noci....ale ze vobec. Mam 8 mesacneho synceka, ktoreho kojim. S homeo sa da kojit. Vyskusaj, mne zabrali hned....viem ako sa citis.Drzim palce

erienka
4. dec 2018

@andocka prosim, das mi kontakt na tvojho homeopata? Ja som uz u homeopatky s tymto bola, ale nepomohla mi. Dakujem

andocka
4. dec 2018

@erienka Je to pani doktorka Dubayova 0376522780, Homeo Nitra. Mozem sa spytat, co si uzivala? Alebo do spravy mi napis

erienka
6. dec 2018

@andocka ja som mala od homeopatky len taku tinkturu alebo nieco take vo flasticke a davala som si par kvapiek denne, nechcela mi povedat nazov, aby som si to zbytocne negooglila. Nepomohlo to vobec, uz su to 3 roky odvtedy. A dakujem za ten kontakt.

nataly20121991
6. dec 2018

@andocka dakujem velmi pekne. Sestra robi s homeo tak sa s nou poradim. Dakujem velmi pekne

andocka
8. dec 2018

@nataly20121991 potom daj vediet, co Ti dala a ci pomohlo. Kludne Ti mozem napisat, co mam ja.

andocka
8. dec 2018

@erienka napis potom, co Ti dali. Ja to mam v pohode aj s nazvami. Ak chces, mozem Ti napisat co mam ja. Aj som googlila 🙂 a v pohode.....

erienka
8. dec 2018

@andocka jasne, napis, aj ked neviem, ci by mi to mohlo tiez pomoct, kedze homeopat musi pre pacienta "usit" liek na mieru na zaklade jeho osobnosti, priznakov...Inak mne sa za posledne 2 tyzdne spanok trochu zlepsil, takze zatial s navstevou homeopatky este pockam - zacala som uplatnovat zakladne pravidlo, ze cez den nedospavam noc bez ohladu na to, ako velmi som unavena. Odvtedy sa mi zlepsila kvalita spanku. Len aby som to nezakrikla.

juliet86
3. nov 2020

@tslobik prosim ta ake lieky?? dojcila si s nimi? ako to dopadlo?

juliet86
3. nov 2020

@sirema prosim ta a akymi v akej davke a mohla si s nimi dojcit? kolko si ich brala?

juliet86
3. nov 2020

@ladydia ahoj prosim ta ako ryvhlo ti zabralo triticco ako dlho si ho brala ako si zvladls nocne kojenie? predpisal ti ho psychiater? akekolvek rady k pomoci od nespavosti uvitam. a tiez ci si neostala na nich zavisla. dakujem

ladydia
5. nov 2020

@juliet86 Trittico som si dala večer a za účinkoval okamžite, do pol hodinky som zaspala, dojcila som normálne aj v noci a nebol problém znovu zaspať, pozor na to aby si nemala babo pri sebe, spánok je tvrdší, aby si mu náhodou neublížila, vždy ho daj do postieľky, predpísala mi ho psychiatricka, beriem ho stále, ale nieje návykový, jednoducho sa potrebujem normálne vyspať nakoľko mám dosť náročnú prácu s veľkou zodpovednostou a samozrejme 3 deti, domácnosť.... Atď

juliet86
5. nov 2020

@ladydia dakujem pekne za odpoved. prosim ta aku davku beries? babo uz teraz spi v inej izbe s manzelom.. citis sa po spanku oddychnuto? mas nejake vedlajsie ucinky? nebadas nejaky ucinok na dieta? co rozhodlo ze si do liekov sla? dakujem

ladydia
6. nov 2020

@juliet86 žiaden vplyv na dieťa to nemá, ja som nemala na výber, nakoľko som nemohla zaspať, cez deň som mala mokrospanky a z toho potom fyzicky kolaps... Beriem len 1/3 tabletky a spim úplne rovnako ako,, predtym" keď bolo všetko v poriadku, dôležité je ze doba zaspáva ia je krátka, takže žiadne zbytočne premýšľanie a prebdene noci, pekne si oddýchne tvoje telo i hlava

juliet86
6. nov 2020

@ladydia dik.