Novopečený otecko

limetka69
10. dec 2015

Žienky zaujímal by ma postoj vašich manželov, alebo partnerov po narodení prvého potomka. Ako sa k tomu postavili? Roztopili sa láskou a nehou, alebo nedali na sebe nič poznať? Čakáme prvé bábätko a môj manžel vníma, že bude otec, natiera mi brucho, sem tam mu niečo povie, chytá brucho ci ho uciti kopať, ale väčšinou to je na môj podnet, samého ho to nenapadne. Akoby sa nezaujímal. Tak neviem ci mu po pôrode dôjde keď bude mať syna v náručí.... Zaujímali by ma vaše skúsenosti. Ci to chlapi nechali na vás všetko, ci vám pomáhali, ci sa tešili apod. Ďakujem 🙂

jadelka
10. dec 2015

@limetka69 chlap to nepreziva tak, ako zena, bude sa tesit, ale prvotne nadsenie ho rychlo prejde, chlap dieta zacina viac vnimat az ked uz nanho reaguje, novorodenca a v prve mesiace, kedy este dietatko velmi nereaguje na okolie ho berie skor ako zivu hracku :D

moni244
10. dec 2015

@limetka69 su to chlapi, maju ine vnimanie a prejavy citov

jasminet
10. dec 2015

@limetka69 podla mna chlap to tak nepreziva, v nom to dieta nerastie... aj ked po prvom kopanci do ruky si asi uvedomi, ze aha, nieco sa deje 😀 moj zrovna neslzil od nehynuceho stastia pri pohlade na moje tehotenske brucho ani nic podobne, na porod sa netesil vobec, ze ci teda naozaj musi tam byt...ja ze nie, nemusi, ale bolo by fajn, ved aj pri robeni deti bol.... tak siel. on je taka chladna hlava, flegmos 😀 😀

ale od momentu ako sme si ju doniesli domov si nechal ukazat ako sa prebaluje (sam sa pytal - co som sa cudovala) a odvtedy mi ju v noci ked som spala a malu ani nepocula plakat doniesol - ze na, prebalil som, nakrm ju 😵 to som bola milo prekvapena... kupat zo zaciatku nekupal, chapem, ze sa bal, ale po par mesiacoch aj to prislo. nejak same od seba, nerobil to casto, ale aj ten par krat to bolo fajn a asi sa to aj jemu pacilo, lebo mala uz fialova a on ju stale cvachtal 😀

limetka69
autor
10. dec 2015

Viem, že to chlapi tak neprezivaju, práve preto ma zaujíma ako to prežívali. Keďže so sebou ho porovnávať nemienim. Viem, že dieťa nevynosili tak nemôžu cítiť to co matky, ale dopriala by som im aspoň týždeň, nech mu fajne tlači na rebrá 🙂
@jadelka
@moni244
@jasminet

bubelko
10. dec 2015

hmm, tak u nas to bolo inak... prezival aj tehotenstvo, ked som 5min pred zaverecnou vyhlasila, ze mam chut na vanilkovu zmrzlinu a clausthaler, tak utekal na pumpu, aby to stihol... alebo ked som chcela grilovane kura, tak doniesol, zjedla som kridlo a bolo dost, tak sa tym kuratom dzgal este 3 dni...
bol pozorny a vnimavy.
a po porode robil okrem kojenia vsetko... kupal este v porodnici, prebaloval a obliekal skor ako ja... doma tak isto... aj kocikoval...v noci sice nevstaval, lebo som so synom spala v inej izbe, ale ked som sa vratila do spalne, tak vstaval - castejsie ako ja.
niekedy mam pocit, ze u nas je "matka" moj muz, co sa spravania tyka... 🙂

dominikav123
10. dec 2015

moj manzel to teda preziva a preziva to intenzivne...nemyslim ze kazdy chlap je len "na rubanie dreva a pitie piva" obrazne povedane...

limetka69 co tak sa opytat muza ako to preziva ? 🙂

limetka69
autor
10. dec 2015

@dominikav123 tak viem, že sa teší, na Mikuláša mi do balíčka dal chmeľ, lebo sme dvaja už. Sem tam ho chytí panika, že preboha, že to je už za dverami.... Ale mňa skôr zaujíma po pôrode a na to sa ho nemôžem pýtať, keďže to ešte nezažil :D

siska53
10. dec 2015

@limetka69 moj mi tiez malokedy pohladkal brucho. Nebol ani na ziadnom ultrazvuku. Samotne narodenie prezival,to ano. Ale specialne nepomahal,skor len s kupanim,vynimocne s prebalovanim a tak. Skor byval nervoznejsi a stval sa pre blbosti. Ale deti miluje,to je jasne.
Oni to vnimaju inak,my ich mame v bruchu,takze je tam.rozdiel my ich inak citime ako oni...
Navyse chodil do prace,chodil dost neskoro..po 2.sekcii mi mama chodila pomahat,kedze uz bola na dochodku a mala bola kolikova,maly este len 2rocny.

libka1
10. dec 2015

@limetka69 moj muz je presne taky ako popisala bubelko. A rozplyval sa pri kazdom dietati. Ved uvidis po porode, kazdy chlap je iny. Ja ked vidim mojho s detmi tak si vzdy poviem ze toto je viac ako vyhra v loterii 😀

margaretka_
10. dec 2015

môj mi vždy večer chytá brucho, aj mu niečo porozpráva. a ráno tiež, ked ma budí 🙂 aj malého hladká po hlavičke, keď sa tlačí cez brucho 🙂 poctivo číta všetky knižky, ktoré som čítala aj ja, resp. on číta nejak viac, takže ma už predbehol 😀 pomáha mi so všetkým čo treba, až mi je to niekedy blbé, napr. včera niesol dosť ťažký nákup a ja akurát kalendár, ale vždy mi zvláča z obchodu kilá ovocia, aby som nejedla hlúposti. inak mi vždy povie, že mám myslieť na to úbohé dieťa, akože pri jedení tých hlúposti a tak 😀
vozí ma k lekárovi, keď ho poprosím, aj keď môžem ísť busom. chodil so mnou aj na predpôrodnú prípravu. ani mu nevadilo, že sme kvôli tomu museli cestovať, aj keď sme mohli chodiť v našom meste.
včera sa dokonca sám ponúkol, že večer vyvenčí psa, že vraj vyzerám unavene. to ma milo prekvapilo, lebo sem tam ho pošlem, včera som ani neplánovala.
a po pôrode sa chystá dieťatko napr. tiež nosiť v šatke, aby som si mohla oddýchnuť, lebo čítal, že dieťatko potrebuje oddýchnutú mamičku 😀
tak som zvedavá ako to bude, keď príde malý na svet 🙂

limetka69
autor
10. dec 2015

@margaretka_ aj môj manžel je taký v podstate. Šetrí ma, nech nenosím nič, som rada, že mi dovolí sa hýbať a ja sa len smejem, že som tehotná nie chorá 🙂 a tiež ma vozí na poradne hoci je po nočnej a vôbec to od neho nechcem. Zlatý je. Takých mužov si treba vážiť. Ale myslím, že budú dobrí otcovia. Tiež som zvedavá 🙂 dúfam, že nezačne utekať od plaču :D

mimcurik
10. dec 2015

No moj manzel sa pri prvom syncekovi nevedel dockat .... hladkal brusko ,rozpraval sa s malym ( i ked nam povedali ze to bude dcera a az do porodu sme babo oslovali ako Karin ) .... a velmi sa tesil na nasu prvu dceru ,.... nebol pri porode ,ale ked som mu zavolala ze sa nam narodil syncek (Tomas po nom) ,tak plakal od stastia a pomahal mi s nim .... vedel pomoct so vsetkym (okrem kojenia :D ) ....teraz ked mame a cakala som druheho synceka uz to tak neprezival tehotenstvo vobec a synceka lubi ,aj sa tesil z eho ale nebolo to take ako prvykrat

romina1912
10. dec 2015

Super tema 🙂 moj sa pocas tehu tiez niako nedotyka alebo nerozprava s bruskom aj ked obcas jej tam zaklopka ci spi 😀 on sa velmi tesi na prebalovanie 🙂 nerozpravame sa o tom casto ale obcas sam od seba mi ukaze ako Bude nosit hrdo dieta v ruksaku haha samozrejme ze to nemysli vazne ze ho tam da a pojde niekam, aj na porod sa tesi hlavne Ziadna panika lebo on je flegmos "s kludom aglicana " a aj je 😀 no uvidime potom ale moja skusenost s "novopecenym "oteckom je u mojej kamosky , to je cisty stres. ... nechytat, nefotit iba mamka moze, nerozpravat lebo spi, nechodit von lebo je Zima, vsade vylucne autom a vyhriatom, najlepsie zostat doma a nikam nechodit .... to by mna osobne uz rozculovalo

alicka850
10. dec 2015

Moj bol taky isty.Aj sme sa pre to hadali,mala som pocit,ze sa netesi. On sa vsak v skutocnosti iba o nas bal,aby to dobre dopadlo. Bal sa porodu,kedze prvy som mala velmi tazky. Okrem toho je lekar,takze vedel velmi presne o komplikaciacb,co mozu nastat. Po porode je najstastnejsi otec,maleho miluje,aj by zanho dychal. Muzi nie su taki silni ako my zeny,podla mna sa tvoj o vas boji a nevie to vyjadrit inak.

nevelyn
10. dec 2015

tiez to neprezival, sono ho nezaujimalo, vraj mal vela prace, kopance ho tiez nebrali. AJ teraz je dieta z vacsej casti na mne, ale ked je doma a nemusi riesit pracu, existuje iba pre nas. Napriek tomu, ze sa nerozplyva nad kazdym prdikom, je to skvely a velmi zodpovedny otec rodiny. Nemenila by som ho za nic, ale pocas tehotenstva som z toho tiez bola niekedy smutna.

bonaqa2013
10. dec 2015

neviem koľko máš rokov, ale ja som mala syna ešte ako študentka, chodila som do školy tehu a mňa vôbec nezaujímalo tehu, ani dieťa. Sono sa v tých časoch konalo len raz - aj to pozerala len lekárka do obrazovky, nič nepovedala.... Dieťa som nepočula sa hýbať viac ako mesiac - okolo 30 tt, ale aj to mi bolo jedno. Až potom keď sa bábo narodilo, až vtedy sa niečo stalo a ja som môjho syna neskutočne milovala a milujem doteraz - a to je už dospelý..... Takže tvoj mm sa môže tak isto rýchlo zmeniť pri pohľade na bábo...

zuska2001
10. dec 2015

je to normálne. dokonca ten moj ešte 3 mesiace potom, čo sa malý narodil, nejasal radosťou a dnes , ked ma syn 8 mesiacov, si ho nevie vyhachváliť a su super dvojka. Chlapom velke brucho nič nehovorí a aj maličké babatko je prenho len kopka plaču a plienok. Nevedia, čo s tým maju robiť. treba tomu čas.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lady511
10. dec 2015

@limetka69 u nás to v prvý okamih začal.brať veľmi vážne,,okrem.prebalovania kakaniciek, ,všetko kúpanie,,vydávanie v noci aby.mi.ju.prilozil bo.ja.som.už bola.úplne mimo z.toho.že bola.aj 10x v noci hore,,prechádzky s koníčkom,,neskôr krmenie, ,a trvá to.už.nádherné 4roky,,keď.som.po.nočnej zoberie ju von aby som sa vyspala, ,oblečie,,vie jej nakúpiť, ,pozná.veľkosti všetkého čo.nosí pretože.sa.pri.nej.angazoval od narodenia,,aj v domacnosti veľmi pomôže,,podlahy,,umývanie zachová sem tam, ,okná, ,lepšieho.otca pre.naše.dieťa ai nemôžem želať,,neviem.si.predstaviť že.by som bola.na všetko sama,,je.to.predsa dieťa oboch

mia265
11. dec 2015

@bonaqa2013 to nemyslíš vážne......

marionmarion
11. dec 2015

@limetka69 toto je vysoko individualne, zalezi na tom nakolko je muz vnutorne zrely a zodpovedny..su taki ktorych realny prichod dietata doslova polozi na lopatky, nedokazu sa so svojou novou rolou otca vyrovnat, vadi im ze sa na ne zrazu kladu poziadavky, ze zrazu su zodpovedni aj za toho maleho tvora, niektori su z toho vydeseni, alebo nahnevany, travia doma co namenej casu, unikaju od toho...a potom su taki, ktori to beru opacne, tesia sa, podielaju sa na vsetkom, su vnimavi, pomahaju aj bez vyzvania...
To, do akej kategorie zapada tvoj muz, vias asi len ty sama...ved sa s nim o tom porozpravaj, opytaj sa ako to berie, ci nema strach a podobne...

fuska
11. dec 2015

Boze, co sa tu clovek nedozvie. Ze ked buduci ocko nemasiruje nohy, nehladka a nemasiruje brucho 24 hodin denne, nelakuje nechty na nohach, tak to bude naprd otec. Najvyssi cas vypnut kona. Amen.

nyusika
11. dec 2015

@margaretka_ podla mna je toto normalne spravanie normnalneho chlapa.
nielen pri tehotnej partnerke.

emilia25
11. dec 2015

Mi čakáme 4 babo vždy mi sám od seba hľadí bruško bozksvs ked pride z prace najprv bruško potom mns a najviac miluje ked si z neho urobím vankúš a malá ho kope do ľadvín na toto sa vzdy tešil a teší najviac.bol pri 2 porodoch pri 3 mi pomáhal dýchať cez TELEFON o 5 rano a aj teraz bude pri mne.co sa týka prvého najprv sa bál ho chytit ale potom sa to naučil a v pohode.joj ale pri prvom bol riadne nervózny ked sme sli do porodnice.a natieranie to si robim sama.

kvetka589
11. dec 2015
Používateľ kvetka589 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kvetka589.

@emilia25 tak mas dokonaleho manzela 🙂

emilia25
11. dec 2015

@kvetka589 joj veru to je moj princ na bielom koni.aj moje chute plni stačí ze mu poviem raz a ked sme v obchode hned strci do košíks.ked ideme spolu vzdy sa spolu zastavíme v detskom a nieco nskupime pre malu.minule sme sa bavili o kociku a postielke ze sa po obzeraj to bolo rano po nocnej hodinu spal a ja za tu hodinu si vybrala kocik a postielku a tak sme hned išli preto spolu aj ked spal len hodinu ked mám depky hormony pracujú vzdy vie co povedať urobiť aby som malá opet usmev na perách.ale tiez zbožňuje ked je nieco dojímavé a ja placem tak sa kuks na mňa a obims a hovori ze je to pekne.mám super muža s veľkým m.

ralficka
11. dec 2015
Používateľ ralficka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ralficka.

chlapi su ini ako my, ale musime ich tak brat 🙂

ena1903
11. dec 2015

MM ani pri prvom, ani teraz tehotenstvo velmi neprezival - jasne, ze ho zaujimalo, co je nove n aporadni, ale inak ani brucho nejak nehladkal, ani ho maly nechcel kopat, ani na ultrazvuk so mnou netuzil ist, k porodu isiel len na moje prianie. Ale otec je skvely a bol od zaciatku. Maleho zboznuje, vie s nim pomoct, od malicka sa ho nebal brat na ruky, prebalit, prezliect... A aj vravel, ze keby vedel, ake to je, ze by sa nanho uz skor viac tesil. Takze predpokladam, ze teraz, pocas druheho tehu, sa tesi viac 🙂

margaretka_
11. dec 2015

@nyusika
ved jasné, že mi pomáhať nezačal až ked som otehotnela 😀 ale s bruchom sa mi pred tým nerozprával 😀

a inak ja si určite nemyslím, že niekto, kto sa napr nerozpráva s bruchom je horší alebo čo. ved jasne že každý je iný a každý prežíva všetko inak, inak sa správa v rôznych situáciach, inak prejavuje emócie navonok...
a určite by som v živote nevyčítala mužovi, že za to, že nerobí to a to, že sa neteší alebo čo. k čomu to vedie?

liuliu
11. dec 2015

Moj chlap nepreziva ani tak dieta ako preziva mna. V zivote som si nemyslela ze daky chlap neustoji gynekologicke vysetrenie a bude ziarlit na gynekologa. . No ale omyl moj muz sa tvaril ako keby som ho na tej sale podvadzala a dalsie dva tyzdne sa so mnou nerozpraval, a tie sproste otazky co stale mal este aj k tym nastrojom 😀 a mne to bolo tak jedno hlavne ze je nase babatko v poriadku. Ja cakam kazdym dnom a on si ho zatial asi neuvedomuje ze je fakt realne . Vsetko je stale len o mne, ci ja budem ok ci ma nieco boli neboli ci nieco potrebujem ci ma budu nastrihovat.. ale ze by sa zaujimal o babatko ze mu ma zmontovat postielku alebo nieco take to ho ani nenapadne 😀