Po narodení syna neviem vystáť môjho muža

jaja23
16. nov 2018

Prosim o radu.Pred 4 mesiacmi sa nam narodilo babo.Odvtedy neviem vystat muza.Mrzi ma to,v tehotenstve som na nom vysela,od lasky som bola bez seba.Teraz mi na nom vsetko lezie na nervy.Neviem co s tym.On je kludas,aj ked som hnusna,tak ma chce objat,upokojit a ja ani to neznesiem.Chodi do prace,ja som s malym tak 10 hodin denne sama.Byvame v meste,kde nemam kamaratky,ale snazim sa uzivat si maleho.Mali ste aj vy take stavy?Preslo to?Nechcem sa s nim hadat,ked som s malym tak som kludna,aj sa tesim,ze pride z prace.Lenze potom mi zacne vsetko vadit.Asi si to nezasluzi,ako sa spravam,lenze ja to inak neviem.

evittam
17. nov 2018

@rodinnahomeopatka Staci si precitat zlozenie homeopatik. A preco ich preplacaju to vie tiez kazdy inteligentný clovek. Určite to nebude kvoli tomu,ze su to lieciva čo pomáhajú.😁
Ospravedlňujem sa za odbočenie od diskusie vsetkym.

evittam
17. nov 2018

@rodinnahomeopatka
Homeopatia je systém alternatívnej medicíny založenej na použití minimálnych (až nulových) koncentrácií liečiv, ktoré v masívnych dávkach údajne majú vyvolávať efekt podobný tomu, aký má liečená choroba.
Účinnosť metódy, ani jej princípov nebola vedecky preukázaná, homeopatické prípravky v testoch nepreukázali vyššiu efektivitu ako placebo a homeopatia je považovaná za pseudovedu.

diana20
17. nov 2018

@beky1813 nedá sa mi odísť, to bolo prvýkrát za tie tri roky co má starší, že som mohla niekam ísť.. Inak to mam také ako ty, keď spím päť hodín v noci tak som veľmi rada tomu, väčšinou tak štyri hodiny sa mi ujdu aj to nie vkuse samozrejme.. Ráno tiež vstávam lebo starší nastúpil do škôlky, tu treba dokonca v strede dňa poňho ísť na obed domov a potom zas do škôlky.. Takže aj s druhým malým chodím hore dole ako debil.. Muž je v robote.. No a ze tvoj muž si netrúfa, o tom by si sa s ním mala porozprávať.. Veď je to aj jeho dieťa a ty máš tiež nárok na oddych... 😊U nás to tiež tak bolo..muz stále robil a keď mal voľno, tak to naozaj bolo jeho voľno.. Lenže ja už som tiež nevládala, 24 hodín denne sa o deti starať, ja viem, je to normálne, je to rola matky.. Ale nie som stroj, aby som to mohla zvládnuť bez spánku.. Proste som už nemala na výber, musela som odísť a tak sa muž zariadil konečne tak, aby som mohla a je rád nakoniec.. S malými si to užil.. ☺️

diana20
17. nov 2018

@beky1813 niekedy musím dať mladšieho do kočíka v noci, aby som nemusela s nim byť tak dlho hore a na rukách ho mat alebo tak.. Aby som ho mohla "len" kočíkovať.. A keď sa starší do toho zobudí tak to je koniec keďže tiež musím pri nom vždy chvíľu byť kým zase zaspí.. To obaja revu, že nie som tam, kde chcú, a teda sa zobudia à koľkokrát ostanú pekne dve tri hodiny hore než znova zaspia.. 😄 Ale s mužom sú úplne iní obaja.. Poslúchajú upratuju, nebiju sa à aj lepšie spia v noci..

beky1813
17. nov 2018

@diana20 no on by ju postrazil, to nie je problem, aj starsiu v tomto veku strazil, len ked ona chyti hysak, tak ju neukludni

beky1813
17. nov 2018

@rodinnahomeopatka keby si ponukala nezistnu pomoc, tak nechces isat v ip a uz tvoj nick svedci o tom, preco si na tejto stranke zaregistrovana

sasa1310
17. nov 2018

@jaja23 sprav si z manžela najlepšiu kamarátku. Treba si nájsť na seba čas a komunikovať. Hoci aj o blbostiach. U nás by nebol deň, kedy by sme sa o niečom nerozprávali.

diana20
17. nov 2018

@beky1813 chápem, môj mladší tiež taky bol, ale už ho to prešlo.. Skus ísť teda s niekym na kávu alebo na víno len tak, najlepšie nie ďaleko od domu, a nie do kina a pri najhoršom ti zavolá manžel, že treba sa vrátiť rýchlo domov.. Neviem, nám to obom veľmi prospelo, že som tu chvíľu nebola.. ☺️ Držím palce, nech sa ti to zlepší

evittam
17. nov 2018

@beky1813 Ale veď my nicomu nerozumieme a este sa aj zhadzujeme.😁😉

beky1813
17. nov 2018

@diana20 stačí ist do obchodu, dieťa najedene, prebalene, vyspate, prejde 5 minut, niekde sa buchne a uz to ide 😂 zatiaľ ju beriem vsade zo sebou, aj na to vínko, hladame miesta, kde je kutik

rodinnahomeopatka
17. nov 2018

@beky1813 Ak by si trochu rozumela homeopatii, tak chapes, ze pre vyber lieku potrebujes o cloveku vediet trochu viac informacii. A respektujem jej sukromie, takze nebudem davat osobne otazky verejne. Moj nick je o tom, kto som. Nepotrebujem sa skryvat. Ak sa ukaze, ze niekto potrebuje sirsie vysetrenie, lebo su tam chronicke a dlhsie problemy, tak odporucam kolegov najblizsie k bydlisku cloveka. Takze nerob si zbytocne domnienky, skodia len tebe.

diana20
17. nov 2018

@beky1813 aj moji boli obaja takí na mne nalepení aj sú stále, to len teraz sme začali sa snažiť, aby to bolo jednoduchšie trochu pre mňa.. Ale keď sme obaja s mužom doma, tak on si môže pospať cez deň, on sa môže v kľude najesť, on sa môže osprchovať kedy chce, vypiť si kávu... TEPLÚ!! 😂😂😂 Ja nemôžem ísť ani cikat bez toho aby zjapali za dverami a trieskali na ne, alebo ak sa nezamknem, tak mladší je tam 100% so mnou 😂

beky1813
17. nov 2018

@diana20 presne, chlap moze vsetko a hned, ked si zmysli a my musime planovat, nie je to fer

diana20
17. nov 2018

@beky1813 co narobíš.. Aspoň si môžme byt iste, ze zatiaľ nás majú radšej 😂

hettinka
17. nov 2018

@beky1813
@diana20
Ako ste di naučili, tak máte. Ale dobrá správa je, že od určitého veku sú špeciálne chlapci nalepení na otcoch, keď sa dá.

beky1813
17. nov 2018

@hettinka tak toto je blbost dna, preco by som dieta ucila len na mna? Robili sme pri nej to iste ako pri starsej

katka1981
17. nov 2018

@hettinka, kolko mate deti? Lebo toto mi pripomina matku kt. ma len jedno dieta.

hettinka
17. nov 2018

@beky1813 myslím muža, že si môže robiť čo chce a kedy chce, že sa nepostará ... nie dieťa.

prevenar
17. nov 2018

@jaja23 ..zrejme rozhadzane hormony ..odporucam zacat na sebe pracovat. meditacie , joga , spolocne prechadzky v prirode a pod. bud so sebou nieco spravis, alebo prides o vsetko ... tvoja volba.

hettinka
17. nov 2018

@katka1981 mám dve, prvé bolo mimoriadne náročné, ale všetko prejde, ustali sa.

beky1813
17. nov 2018

@hettinka ved sa postará, ale aj tak musim kalkukovat, co kedy urobit, nemam ho furt doma

katka1981
17. nov 2018

Ludia niektore tie vase rady, ja normalne nechapem. Ale toto je klasika.

katka1981
17. nov 2018

@hettinka, aj u nas to tak bolo, potom si to druhe clovek uziva a ma ho za odmenu. Keby sme to mali opacne ach jaj, ani nechcem pomysliet.

beky1813
17. nov 2018

@katka1981 horsie je, ked si clovek zvykne na dobre a potom pride druhe dieta, ktore je uplne odlišné a uz to nie je take lahke

hettinka
17. nov 2018

@beky1813 myslím, že pre mužov je obdobie, keď je žena na materskej tiež náročné. Už len ta zodpovednosť, že sú hlavni živitelia rodiny často na niekoľko rokov, tiež stratia kus voľnosti, musia plánovať, obmedzovať sa. Keď ide tvoj muž preč, a ty si s deťmi sama, on sa ide zabávať, alebo ide zarábať pre vás?
Ja mám skvelého muža, čo od narodenia prvej funguje aj okolo deti nie preto, že musí, ale preto, že chce. Kúpal, prebaľoval, v noci vstal, spravil fľašu aj nakŕmil, keď som už nekojila.
Teraz sú už deti veľké a stále majú skvelý vzťah. A keď ma pri druhom, keď mal pol roka, odviezli náhle do nemocnice a zostala som tam 6 týždňov, tak ani na minútu som nezapochybovala, že to nezvládne.

beky1813
17. nov 2018

@hettinka ale ty splietas uplne nieco ine, moj odide o 5 rano, pride poobede, pekne si da kavu, kedy chce, nemusi ju pit na 3 krat, obed si vychutná, nemusi odbiehat a podobne. A zena je doma, v jednom kolotoci, nic spontanne nemoze a to, hlavne v prvych mesiacoch, moze urobit poriadnu citovu burku, ked sa to nakopi

eliska13
17. nov 2018

@evittam tiež si čítala ten článok v Téme?🙂

evittam
17. nov 2018

@eliska13 Nie. V akej a aký?

evittam
17. nov 2018

@rodinnahomeopatka Si lekárka?

jaja23
autor
17. nov 2018

@rodinnahomeopatka to by bolo super dakujem,brala som homeopatika na ine veci tiez a pomohli velmi. napisem..