Pomáha vám manžel pri starostlivosti o dieťatko?

salome15
10. aug 2022

Ako to máte vy?
Môj manžel mi pomáha minimálne...pripravuje mi mliečko, sem tam nakrmí a odgrgne...
V noci nechce k malej vstávať, lebo vraj chodi do práce..malu trapia koliky a v noci sa budi...ma mesiac uz som mesiac nevyspata ..nevladzem fingovat na dalsi den...☹
Stale mi vravi ze som na materskej musim sa starat a ze on chodi do prace ☹

zuzuliennka1
10. aug 2022

@rivini 👍🏼👍🏼👍🏼

terez246
10. aug 2022

@salome15 Cez týždeň nikdy nevstával, ale cez víkend vždy aspoň na 1 kŕmenie občas aj na všetky vstal a nechal ma vyspať aspoň 1-2 krát v týždni. Bola som unavená, ame nechcela som od neho, aby v noci vstával a cez deň bol v práci. Zase buď troška chápavá aj k nemu.

mima172
10. aug 2022

Och, zasa "pomáhanie" so spoločným dieťatkom. Nie, nepomáha mi, normálne funguje ako rodič, spoločne vychovávame a staráme sa o naše dieťa.
Keď bola dcéra maličká a boli ťažké noci, tak vstal aj on. Ja som napr šla zarobiť mlieko, on zatiaľ prebalil atď. Samozrejme, snažím sa vo väčšej miere brať na seba všetko okolo malej a domácnosti, kým som na rodičáku, tod vsio 🙂

zuzana9393
10. aug 2022

A co robis cez den, ked dieta spi? Ved si tiez pospi, alebo ked pride muz z prace, nachystaj kocik a vysli ho do ulic. Pripadne popros niekoho z rodiny ak sa da. To aby on vstaval je hlupost. Mozes byt rada, ze nie je z tych, co popri starostlivosti o babo ocakavaju aj full servis a nablistanu domacnost. Neboj zlepsi sa to. Koliky prejdu a vy si najdete rezim

radinkaskalinka
10. aug 2022

@salome15 nepomáhal, robil to rád a stále robí. Neviem, prečo si všetci muži myslia, že keď chodia do práce, tak celá starostlivosť ostane na matke. Aj matka je len človek. Myslím, že to rozhodnutie mať dieťa, nebolo len tvoje, ale aj jeho, tak by sa mal starať aj on 🙂

trinneo
10. aug 2022

So vsetkymi babami sa stotoznujem, ale nechapem ako obranujete toho chlapa,ze v noci musi spat, ze chodi do práce....ja som pracovat po porode musela tiež, a tiez som sa v noci nevyspala, kedze som kojila a kazdu chvilu bola hore a to 1.5 roka... od muža som sice nechcela,aby vstaval, veď načo,ale vzdy vedel, ked bola dcerka hore, lebo sa zobudil tiez...ale na zenu, ktora cez den musi fungovat a popri domácnosti a dietati pracovať a sustredit sa (a bez kofeinua pod.latok) akoby ste nebrali ohlad...inak suhlasim s tým, ze rodicia su 2 a preto sa aj obaja starajú a preto muz nemal nikdy problém sa postarať o dieta,keď bolo treba a tie reči o zene na materskej ani raz nevypustil z ust...

marzuz89
10. aug 2022

@laura164 nie nie je kazdy taky, ani skoro kazdy. Naozaj nie. Nerozdychala by som, keby muz mal takyto vztah k vlastnym detom 🤔 ze ho nebavia, ze sa pohra raz za tyzden a povazuje to za v poriadku. Nedokazala by som "to prezit" tak, ako ty. A nedokazala by som to ani takto "vyslovit" so smajlikmi, tak by ma ta tazilo. Ze sa vlastny otec nezaujima o deti. Potom ani vas vztah nemoze byt pekny.

zuzuliennka1
10. aug 2022

@trinneo nejde o obranu, ze “musi spat”, skor ze “nemusi vstavat”, nie je to nutnost.
Ine je, ked by islo o vazne chore dieta, alebo dvojcata. Ale robit zo seba “obet”, ze musi vstavat a je vycerpana, a nevladze - ale to sme boli kazda, v zaciatkoch je to extrem, ale da sa na to normalne zvyknut a ona ako matka doma ma cas a priestor to dohnat, oddychnut si. A ze on pripravuje mlieko, dokonca semtam nakrmi - ona napise, ze pomaha minimalne. No mala by byt rada, niektori nerobia ani to

majlo1234
10. aug 2022

Moj muz sa odstahoval zo spalne po par tyzdnoch, tiez sa v noci potrebuje vyspat, kedze cez den plnohodnotne funguje. Urobili sme to tak, ze vecer na par hodin dostal maleho a ja som sla skor spat a on mi ho potom na kojenie doniesol do spalne(dajme tomu do polnoci) a potom uz som ho mala ja😏 ale ver mi, tie prve mesiace su fakt zaberak, ale naozaj si zvyknes aj na unavu aj na novy zivot s babatkom.
Tak ako ostatne zienky radia, oddychuj cez den s babatkom, daj si kavu, dobre sa najedz a pospi si, alebo si pozri telku alebo proste oddychuj kM spi

marzuz89
10. aug 2022

@trinneo ale my predsa rozoberame situaciu zakladatelky a situacie, ktore mame my doma. Ak pracuju obidvaja rodicia, musia si najst iny system tak, aby to vyhovovalo. Myslim, ze absolutne kazda sme sa vyjadrovali k situacii, kde je zena na RD.

elizabet173
10. aug 2022

@trinneo nezachytila som, že by žena pracovala

luckynat
11. aug 2022

@salome15 mne muz nepomaha, ale ze s nicim- nikdy neprebalil, nepokocikoval, nenakrmil ho do 3 rokov vobec a potom uz len tak v ramci srandy. Ale ja som to od neho necakala, my to mame inak nastavene. Podla mna zalezi na partneroch, ako sa dohodnu. Mne pride az divne ked dojdem k sestre a jej muz hojda jedno dieta a s druhym sa hra a ona pije kavu. Ale! Co je mne divne jej pride normalne a naopak. Zalezi na partneroch, ako si to nastavia 😉 preto sa vobec neporovnavaj so zenami tu a radsej si vydiskutuj s muzom veci 🙂

luccija
11. aug 2022

@luckynat mne je viac divne, ked zeny su ovesane detmi a muz sedi na gauci ci s kamaratmi🙂a mozno robil len formu, aby si videla ako sa stara srandujem...
@trinneo ale to bola tvoja volba , ze si pracovala tam by som ocakavala velku pomoc od muza.

luckynat
11. aug 2022

@luccija ja naozaj nepotrebujem tvoj nazor na vec, ako som povedala, nam obom to tak vyhovovalo a vyhovuje. Vy si to majte ako chcete.
PS: a na gauci s kamosmi naozaj nesedel 😉

eskop
13. aug 2022

@salome15 môj muž bol presne taký istý, a doteraz sa moc neangazuje .. on si myslel, že mala keď sa narodí hneď budú na zmrzku chodiť za rúčku 😃 ale zas je v robote 14hodin 5-6x v týždni, takže ho aj trochu chápem a na druhu stranu mi je ľúto keď čítam, vidím ako sa stara niekto iný otec o deti..

ambient
15. sep 2022

Môj muž mi zo začiatku pomáhal tak že varil a aj upratať mi pomohol. V noci nevstáva ale to od neho ani nechcem keďže kojím čiže neviem na čo jedine keď malého bolievalo bruško a reval dlho tak na chvilu sa prebral. Asi tri krát sa stalo že ráno zobral malého aby som dospala ale to som max 2 hodky vydržala. Pomaha mi pri kúpaní niekedy a to je všetko. Cez deň je buď v robote alebo si nejakú robotu sám vymyslí