Prišlo bábo a manžel sa zmenil. Aj ten Váš sa zmenil?

sonja2
10. máj 2008

Ahojte ...
Aj Váš mažel sa zmenil po tom ako sa Vám narodilo bábo?
Lebo ten môj si myslí , že môže behať po baroch sedieť tam do rána a piť ... ☹
Došli sme do takého štádia , že som včera vzala dcéru (8 mesiacov) a odišla k mame .
Viem , že útekom nič nevyriešim ale už mi praskli nervy, možu za to okolnosti ako : jeho rodičia chcú klúče od nášho domu , jeho otec na mna vybehne a on sa ma nezastane ešte na mňa nakričí , že neviem držať ústa , jeho brat mu závidí " aj nos medzi očami " a ešte kopec iných ... Som nahnevaná a nešťastná ( a nieje tomu tak poprvé...)
Riešit? Ako?
Poradíte ?
☹ ☹ ☹ ☹

sisulik
11. máj 2008

ale vacsinou aspon co ja viem...ked muzi travia viac casu mimo domu, niecomu unikaju, ci vyhybaju sa...
a co tak my ked sme tehu...aky natlak my na nich robime? a to nehovoriac po porode...prave o tom vravim, ze sme dve odlisne stvorenia...nepochopime viacero veci co sa tyka muzov a tak ani oni nepochopia viacero veci co sa tyka nas zien ako napr. uz tie nase stresove situacie a nahle zmeny nalad pocas tehu a po porode...hehe..ale ide o to, aby sme sa to naucili zvladat to SPOLU...nemyslim ze je spravne nariekat alebo sa hadat kvoli niecomu..skor si treba sadnut a porozpravat sa ale zbytocne nehovorit viac nez treba, myslim tym, neopakovat sa...staci len podat informaciu..niektori muzi sa vyjadria, niektori zase info prijmu a tak..

prasiatko30
11. máj 2008

suhlasim so sharlottou - podla mna chlap, ktory sa citi obmedzeny svojou vlastnou rodinou a malym dietatom je nedozrely pubertak. vyhovorky typu ze on potrebuje ist s chalanmi von aby sa trochu odstresoval - to ma dokaze priviest do zurivosti - hlavne ked zena moze byt s detmi 24h v kuse - bez vlastneho zivota a on chudacik zrazu sa citi odstrceny a nedoceneny a unaveny a doma sa zena odvazi ho otravovat s blbostami 😠 kebyze sa snazi podielat sa na starostlivosti o prcka tak by sa zarucene taky odstrceny neciitil.

sisulik - a nerobia sa zbytocne velke natlaky na zenu ked ostane na materskej???? - mas za sebou cloviecika/cloviecikov, ktori su na tebe zavislich 24h denne takze prve mesiace nemozes ani sa len pohnut bez sprievodu 🙂 a to este nehovorim o tehotenstve ak je nahodou nieco zle, nemozes jest to na co mas chut, pit to na co mas chut, nemozes robit to co by si chcela 😖 sorry ale nesuhlasim s tym ze muz ma mat vsetko doma prichystane a ked pride domov tak najst zenu a deti pekne ucesane a pripravene rozpravat len vtedy ked sa ich na nieco otecko opyta - nedaj boh aby deti zacali plakat alebo sa hrat ked otec chce oddychovat alebo ked je doma ??????? a otravovat ho s nasimi prizemnymi problemami - tak to ich asi fakt debtame - toto dodrziavala tak moja svokra pred 40timi rokmi so svojim muzom a neraz nam hovori, ze ako fajn ze to uz tak neexistuje ale obidvaja - tak otec ako aj matka sa podielaju na vychove a na celom chode domacnosti. ta doba uz presla ked zena len mala sediet doma drzat hubu a krok a chlap sa prisiel domov len naobedovat, oddychnut si a nezapajat sa do rodinneho zivota. - ja neviem ako ty ale sa mi vidi ze uz sme trosku pokrocili a muz a zena sa mozu zdoverovat jeden druhemu a cakat ze ho ten druhy vzdycky podrzi a podpori. 😉

jaduska
11. máj 2008

Väčšina žien (nie všetky) po narodení dieťatka dokáže úplne zmeniť svoj rebríček hodnôt, na prvom mieste je dieťa, potom dieťa, potom zase dieťa a tak všetko ostatné. Chlapi to bohužiaľ nedokážu (samozrejme tiež nie všetci). Jednoducho majú určitý systém života a nevedia ho zmeniť. V okruhu mojich známych poznám jediného chlapa, ktorý nechodieva na takéto posiedky. Už máme s kámoškami aj prekladový slovník, ako chápu čas chlapi:

Prídem o 5 minúť - to znamená, že ešte minimálne 2 hodiny bude preč
Dopijem pivo, pokecám a prídem - to sú nejaké 3 až 4 hodiny, lebo to pivo asi musia najprv uvariť
Už som na ceste - to je tak hodinka (samozrejme tá cesta inak trvá 5 minút)
atď, atď 😀 😀 😀

sharlotta
11. máj 2008

Ja som svojmu muzovi este pred svadbou povedala, ze ma este sancu si vybrat, kamarati a krcma, alebo ja a rodina. Manzelia su manzelmi nie preto, aby kazdy z nich zil svoj vlastny zivot, ale aby zili spolu spolocny zivot. Moj otec nechodil po krcmach a staral sa o rodinu, vsade chodia s mojou mamou automaticky spolu. Toto je manzelstvo a rodina pre mna, laska, delenie si povinnosti a starosti.

jaduska
11. máj 2008

sharlotta - keď vtáčka chytajú, pekne mu spievajú... 😀 😀 😀

sisulik
11. máj 2008

prasiatko..neviem preco si sa tak do mna pustila ale z tvojej reakcie je zrejme, ze si ma uplne zle pochopila... 😉

sharlotta
11. máj 2008

Kto koho chyta? Ja jeho, ci on mna? Na tieto veci som si vzdy davala velky pozor, lebo ja som clovek velmi upodozrievavy a analyticky. Neboj, rozanalyzovala som kazdu jeho povahovu crtu a rodinne zazemie, kym som si ho vzala. 😉 Podla mna sa clovek nemoze zmenit len tak zo dna na den z nicoho nic.

sisulik
11. máj 2008

moj manzel nikdy v zivote alkohol nepil, takze ani po krcmach sa neflaka...ale vsetci sme ini...v kazdom vztahu ide o vzajomne sa chapanie..

sharlotta
11. máj 2008

Sisulik, tak si sa asi zle vyjadrila, lebo ja som ta pochopila rovnako, ako Prasiatko.

sisulik
11. máj 2008

ono staci nahla zmena v zivote a clovek sa moze zrazu zmenit..zmenit nahle postoj k niecomu...divne, ale co k tomu dodat...zivot nie je lahky, ale treba drzat spolu..

sharlotta
11. máj 2008

Ano, to moze, ale uz dopredu vidis, ako je clovek na tom so zodpovednostou, so vztahmi a tak celkovo...Moze sa zmenit, ale zodpovedny zrely clovek nemoze z nicoho nic povedat svojej zene s dietatom, ze su mu ukradnuti, proste to nezvladol a nie je ochotny mysliet na nikoho ineho, len na seba. Pri takom cloveku je tazko drzat a tazko s nim komunikovat a nieco riesit.

sisulik
11. máj 2008

no ja osobne takuto situaciu nemam, vdaka bohu..ale poznam pary, ktore sa do takej situacii "zrazu" dostali.. 😔
a preto..my zeny sme silnejsie nez muzi...zvladneme toho viac nez muzi.. 😉

sharlotta
11. máj 2008

Skor to nebude len tak "zrazu", ale pre nich to bolo tak "zrazu" preto, ze pred niecim zatvarali oci a nechceli to vidiet a riesit. Ani ja taku situaciu nemam, netvrdim, ze sa mi nemoze stat, dufam, ze nie, ale clovek ma nejaku predstavu o svojom zivote a idylke, ze proste niektore veci nechce vidiet a ony ho skor, ci neskor aj tak dostanu a s tym skusenosti mam....

sisulik
11. máj 2008

ale vo vztahoch obcas treba zavriet oci nad niektorymi vecami..samozrejme ze nie nad vsetkymi a nie nad vaznymi...pisem tu o malickostiach...a na druhej strane, nerob z malickosti velke veci... 😀

sharlotta
11. máj 2008

Ja som hovorila skor o tendencii sa spravat urcitym sposobom. Ak sa niekto zoparkrat dokaze na vsetko vykaslat koli kamaratom(tym myslim nezavolat a vysedavat s nimi a nedvihat telefon), je nepravdepodobne, ze by sa po prichode dietata zmenil. Takisto ak je niekto sebecky, tiez sa nezmeni. Ked sa niekto sem-tam ku mne sprava s neuctou a uraza ma, bude sa to len stupnovat a bude skusat, kam az moze zajst. Moja kamaratka tvrdi, ze ak ti niekto ublizi raz, urobi to aj nabuduce. Je to aj o hraniciach, ktore clovek ma a ked ich raz prekroci, je nepravdepodobne, ze by sa naspat do nich zmestil. To musi byt velka vynimka a zmena hodnot. A hodnoty sa nemenia len tak zo dna na den.

sharlotta
11. máj 2008

Teda ked ti umyselne ublizi...

sisulik
11. máj 2008

no to ano...s tym mas pravdu...joooj...az mam z tychto pribehov zimomriavky.. ☹

sharlotta
11. máj 2008

No, je to smutne...A smutne je aj to, ze ten chlap raz dospeje a bude lutovat, co spravil? Alebo zeby nie? 😕 Ja si myslim, ze to raz pochopia...mozno...

davidko73
11. máj 2008

mila sonja..aj ja som mala take problemi...kym som nemala Davidka tak bolo vsetko fajn...moj byvaly bol zase na tom tak ze vsetko ostatne bolo rednejsie len mi dvaja nie...na prvom mieste boli kamarati a alkohol,,bary....atd...z jeho rodinou nekomunikujem vobec a mam od vtedy pokoj...jeho mamicke som povedala co som mala na srdci.....a on???vzdy ked som ho potrebovala tak bol niekde uplne na mol....rozisla som sa snim...je to velmi tazke vychovavat maleho sama..byvam s mamou...a on disiel asi pred mesiacom robit von ze tam sa zmeni...to mi slubuje odkedy je Davidko na svete,,cize 14 mesiacov...a vzdy mu to vydrzalo asi dva tyzdne.... 🙂 teraz chce aby sme boli stastna rodinka...ale ja mu neverim aj ked nad tym rozmyslam lebo velmi ma trapi ze maly bude bez otca..je to tazke a asi ti ani neviem preto poradit...ale skus to este asi koly dietatu..ja neviem ja som mu dala tisic sanci a vzdy ma sklamal...chlapi su strasny....

sonja2
autor
11. máj 2008

sisulik: Ak sa chcú cítiť mužmi , nech sa správajú tak aby nimi boli , a nie aby to tak len vyzeralo ... 😉
Skúsim sa vžiť do kože toho mojho : Tak prídem domov z práce , nohavice vyzlečiem v spálni a pre istotu aby sa nenudila , nechám ich polospadnuté na zemi ..., tričko zase v kúpelni ...., vetrovku prevesenú cez stoličku v jedalni. Nakuknem do hrncov, sadnem pred telku a " zmorený" čakám, kým mi dá jesť ( VEĎ som kancelárska krysa) Potom sa opýtam či mi nespraví kávu a medzitým ako prebaľuje dieťa, odídem von pod zámienkou, že musím upratať garáž, kotolňu alebo si vymyslím niečo podobné ( keď upratujem garáž 3-krát do týždňa je to nápadné...) Ak ma zavolá , či nemožem ,vziať malú a trochu ju zamestnať alebo sa hrať ,tvárim sa , že nepočujem, alebo odídem na koniec záhrady ...tam za mnou nepojde ... 😎
Zdržím sa také 3-4 hodiny.Kedže malá ide spinkať už o siedmej , 19:05 prídem dnu ...osprchujem sa , otvorím si pivo, lahnem pred telku , možno niečo zjem... 😎
" Všade porozhadzované hračky , neumytý riad a ona si o 19:30 sadne k správam na jojke , nezabudnem jej pripomenúť, že by mala poupratovať .... 😀 Keď si ku mne príde ľahnúť o 22:30, a nechce sex , tak sa jej opýtam z čoho je unavená, veď celý deň sedí doma , tak sa nahnevá... 😖
NO CHLAPI TO MAJÚ FAKT ŤAŽKÉ 😝 🙄

Sisulik bývali sme spolu 2 roky pred svadbou a nikdy nemal problém po sebe upratať ...

Chlapom: Česť výnimkám 😀

sonja2
autor
11. máj 2008

davidko73: ano vydrží asi dva týždne a potom kol dokola
Najviac ma štve , že sa so mnou nechce rozprávať , tak ako máme potom problém vyriešiť ? 🙄

matka26
11. máj 2008

ono je všetko veľmi ťažko...my ženy sa snažíme urobiť veľa vecí kvôli dieťaťu a skoro vždy na úkor nás...ale ja tiež hovorím, že určite lepšie pre dieťa bude vyrastať bez otca, ak majú byť obidvaja spokojní a šťastní ako vyrastať s otcom a neustále cítiť z mami nešťastie a trápenie, pretože oni to cítia veľmi...
môj manžel bol práveže vždy veľmi zodpovedný, nikdy takto von nechodil,vždy radšej večer trávil v mojej spoločnosti, koľkokrát sa stalo, že už aj ja som ho poslala, na svoj vek bol veľmi vyspelý a zodpovedný...ale zdanie asi niekedy veľmi klame ☹

prasiatko30
12. máj 2008

sisulik - to co som si po tebe precitala mi strasne pripomenulo jednu knizku, ktora bola sucastou vychovy mladych zien asi pred 50timi rokmi - moja svokra ju mala prestudovanu od A po Z- a pred niekolkymi mesiacmi kolovali citaty po nete - a my sme sa na tom strasne smiali - take pokyny typu - nezatazuj tvojho muza tvojimi banalnymi problemami ked on pride unaveny z prace domov, snaz sa byt vzdy upravena - do postele sa uloz namalovana a ucesana a ked manzel zaspi tak sa odmaluj a priprav na spanie, cakaj manzela s obedom pripravenym a ked prejde cez prah domu tak mu zobuj topanky a obuj mu papuce. snaz sa aby deti nerobili velky hluk a plac a dalsie taketo perly 😀 takze ked som si precitala o tom aby sme sa zamysleli ako sa my spravame k muzom tak ma skoro zdvihlo zo stolicky - i ked podobne ako ty - moj muz nechodi do krcmy, pomaha mi s malou aj v domacnosti - takze ja s tym tiez doma problem nemam. ale niektori muzickovia sa fakt riadia este podla pravidiel z roku 3 a ocakavaju, ze zena sa bude starat o ich pohodlie bez toho, ze by ich obtazovala s takymi prizemnymi vecami ako je chod domacnosti a starostlivost o deti. a to uz davno tak nie je - vsak po materskej vacsina zien zacne znovu pracovat a do rodinneho rozpoctu priespeva aspon v takej miere ako aj manzel - po financnej stranke - ale potom co domacnost??

mari.m
12. máj 2008

sonja2,
mozem sa ta spytat len jedno? nie je tvoj podareny manzel v znameni leva??????? 😲

sonja2
autor
12. máj 2008

marim : Nie , je býk 😒

sonja2
autor
12. máj 2008

Prasiatko 30 : Súhlasím s Tebou
Muži si myslia, že žena zvládne všetko, je im jedno či máte dve, tri alebo desať detí, či Vás bolí hlava, alebo ste málo spali , všetko musí byť perfektné , a k nie tak si kritiku alebo nejaký komentár neodpustia... 🙄

atima
12. máj 2008

levy su take komplikogvane povahy? Moj Je strelec, ked sme začali spolu žiť bol hrozny v ničom mi nepomahal, nechaval všetko na mna ale teraz to je ine ako by dospel

prasiatko30
12. máj 2008

baby nasla som ten navod na to ako byt supermanzelkou - nemozem si pomoct ale musim vam ich zopar tu vypichnut aby ste vedeli ako sa mate spravat k vasim "panom domu" 😀 🙂

jedno z najlepsich odporuceni sa mi zda toto:

minimizuj akykolvek hluk. v case manzelovho prichodu vypni pracku a vysavac. pozdrav ho s jemnym usmevom na tvari a ukaz mu ze mu chces maximalne vyjst v ustrety. pocuvaj ho, nechaj ho rozpravat ako prveho, nezabudni ze manzelove temy na rozhovor su ovela dolezitejsie ako tvoje. NIKDY SA NESTAZUJ ze chodi neskoro, alebo ze ide vecerat alebo na zabavy bez teba. pokusaj sa, na oplatku, pochopit jeho svet plny stresu a napatia a jeho skustocne potreby. ........ nepidaj si od neho vysvetlenia ohladom jeho skutkov a nespochybnuj jeho usudky a nazory - pamataj ze je panom domu. 😀 😀 😀 😀

alebo

podporuj tvojho manzela aby sa venoval svojim zaujmom a hobbym a bud mu oporou bez toho ze by si bola prilis naliehava. ak mas ty nejake hobby, pokusaj sa ho nenudit tym ze mu budes o nom rozpravat- pretoze zenske zaujmy su uplne banalne ak ich porovname s muzskymi.

alebo:

vecer ocisti cely dom aby bolo vsetko pekne cista na druhy den rano.

sonja2
autor
12. máj 2008

No mám taký pocit , že takto nejako asi fungovala domácnosť mojej svokry ...Mala dcéru a dvoch synov. kým boli všetci pokope , tak oni dve lietali ako špinavé handry , zatial čo chlapci hrali futbal na ihrisku, alebo sledovali telku , a ich otec bud bol preč alebo tiež čumel na telku ....
Ked sa jej dcera vydala , tak lietala ako špinavá handra sama a nedajbože , žeby si chlapci mali sami nabrať jesť alebo si po sebe upratať ... 😲 🙄

Takže sa pri najbližšej možnej situácii svokre poďakujem, že ich takto vychovala ...

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

prasiatko 30 : Hovorím , superženy 😀 😀 😀

stonozka
12. máj 2008

ahojte, práve som si prečítala vaše príspevky... tak niečo podobné prežívam aj ja ... manžel sa po porode tak neskutočne zmenil... no naš drobec bolo velmi nervozne dieťa... narodil sa s refluxom a maminky ktoré to poznajú tak vedia že taketo dieťa je živá atomovka, dieťatko reve aj celý den a spí len 20min a v noci prezmenu nespí vobec a akoby to nestačilo tak nas trápili koliky... ja som bola príšerne unavená, vyčerpaná lebo som bol ana všetko sama, moc úžasný manžel chodil na týždnovky a to čo som ja mala doma, tak ho to nezaujímalo... s malým mi pomáhala mama a to tak že do pol noci s nim bol ona a potom ja, aby sa vyspala on ado roboty a ked príšiel "ocko" domov, tak mi len nadával, že som neschopná matka, že trápim dieťa hladom a že som protivna atak dalej a tak dalej, nakoniec to skončilo tak že sme mu ukradnutí a mam pocit že domov chodí len tak... a to skončilo ta že si nevieme ani pekne povedať a sa len urážame a už ano nespávama v manželskej posteli, on si ustelie v obyvačke... a stále ma ponižuje, uraža, a neustále mi vykríka že vela mínam, kupovali sme byt a mame hypoteku, ale na seba nemínam nič, len pre maleho ... a keby mi mama nekupila len tak zopár tričiek tak nemám ani čo na seba a to ho vobec nes... 😠
dopelo to takeho štádia že mi vykríka... z peniazí ktoré zarobím ja tak sa nažerieš aj ty...
občas sa stane že ma svetlé chvilky... ale to je fakt málo... trapim sa a prenášam to na meleho a on to znáša zle... niekedy si myslím že by som bola radšej sama, ale asi by som to nezvládla... ☹