Prišlo bábo a manžel sa zmenil. Aj ten Váš sa zmenil?

sonja2
10. máj 2008

Ahojte ...
Aj Váš mažel sa zmenil po tom ako sa Vám narodilo bábo?
Lebo ten môj si myslí , že môže behať po baroch sedieť tam do rána a piť ... ☹
Došli sme do takého štádia , že som včera vzala dcéru (8 mesiacov) a odišla k mame .
Viem , že útekom nič nevyriešim ale už mi praskli nervy, možu za to okolnosti ako : jeho rodičia chcú klúče od nášho domu , jeho otec na mna vybehne a on sa ma nezastane ešte na mňa nakričí , že neviem držať ústa , jeho brat mu závidí " aj nos medzi očami " a ešte kopec iných ... Som nahnevaná a nešťastná ( a nieje tomu tak poprvé...)
Riešit? Ako?
Poradíte ?
☹ ☹ ☹ ☹

mirka414
12. máj 2008

stonozka tvoj pribeh mi neda reagovat na vetu,,ved s mojej vyplaty zeries aj ty 😠 😠 ako som pochopila si na MD,tak ako ja...moj mi len raz povedal,nieco podobne aj ked jemnejsim slovom,ale to som ho hned scladila,ze mozme fungovat na baze ja sa budem starat o nase (povedala som tvoje)dieta a ty mi to budes platit,a ja ti budem platit cast bytu,stravu..uvidime,kto na tom bude lepsie...ked si to preratal,lebo by mi musel nechat pri svajciarskyh pomeroch ai 3/4platu hnedzmenil ton a prestal vykrikovat...ja viem je to trosku iny priklad,ale treba im ukazat nemat strach a oni potom zmeknu a rozchod by tvojmu asi tiez nevonal....ale toto by som si vazne nenechala...

sisulik
12. máj 2008

sonja..si ma rozosmiala... 😀

sisulik
12. máj 2008

stonozka...je mi tvoju situaciu velmi luto..ani nemam slov...mam z toho az zimomriavky..a kde zmizla ta velka laska??? 😠

alififi
13. máj 2008

stonozka, nemas moznost ist do prace ? pripadne panovi manzelovi povedat, nech je doma on a ty pojdes robit.
by sa zbadal hned, keby bol doma 😉

stonozka
13. máj 2008

dakujem za podporu, no s mojou robotou je to horšie, síce som stále zamestnana, ale už sa tam nevrátim, ja som robila v BA, a kedže byt máme v žiline a manžel vela kvoli práci cestuje, nie je možnosť sa tam vrátiť, takže som v podstate bez práce a on si to uvedomuje a evidentné ťaží so svojej situácie... a ked som povedala, že chcem isť späť do BA, lebo tam mám prácu a byt sa predá tu a tam kúpi tak ani počuť... no s bytom nam pomohli moji rodičia... predali nam ho lacnejšie... takže nemáme až takp velku hypoteku... no už som to skúšala aj s rozvodom... a on len však v poriadku, daj mi polovicu bytu a chod si kde chceš... ☹

alififi
13. máj 2008

ach jo, to je teda .... 😖
tazko ti nieco poradit, to uz by chcelo asi odbornu radu
a on ma aku predstavu ? asi mu to tiez nevyhovuje

mirka414
13. máj 2008

no stonozka to je vyhadzovanie a nie polovicu,ale mensiu cast ved ste traja,nie?a tebe musi platit aj vyzivne na teba a dieta...

stonozka
13. máj 2008

alififi: no viem, že mu to nevyhovuje, ale nema chuť urobiť nič preto, aby sa to zmenilo, a ja som ta ktorá môže za všetko... aj za to, že on sa zle v robote vyspal... už sa teším ked v piatok otvorí dvere a zas ma odignoruje a beži k malemu... no a zabudla som, povedať, že zas utrúsi niečo na moju osobu... a skúšala som mu navrhnúť aj manželskú poradnu, však takto sa to nedá ale on ani počuť, že nie je debilný aby tam chodil...

martina.d.
13. máj 2008

Mne sa manžel nezmenil 😀 . Stále u nás platí samo sato. Deťom sa venuje, mne tiež ale domácnosť, to je pojem neznámy. A čo sa týka majetku??? Urobili sme u notára podielové spoluvlatníctvo. Byt bol môj, odkupovala som ho do OV už za manželstva, ale ja som ho vždy postavila pred hotovú vec. Keďže môj manžel má ešte deti z prvého manželstva a im nechal byt aj so zariadením, tak som povedala, že moje deti sa tiež s nikým deliť nebudú. On súhlasil. Takže teraz je všetko písané na mňa a len auto je na muža. Ak by sa čokoľvek stalo, takéto nepríjemnosti ma obídu.
Stonožka, nezávidím ti, máš to ťažké. ☹

ivkka
13. máj 2008

Ahojte,normálne nemôžem uveriť tomu čo som tu čítala,ako sa môže niekto správať tak škaredo ku niekomu koho tak veľmi miluje alebo miloval?Nám dieťa ešte viac upevnilo náš vzťah a manžel je poklad,síce je celé dni v práci ale keď príde domov alebo cez víkend mi so všetkým pomáha aj keď nemusí.Zniesol by nám aj modré z neba a neviem si ani predstaviť že by to bolo inak.Vadili mi akurát jeho rodičia.Bývame totiž nad nimi v rodinnom dome ale máme zvlášť vchod.Svokra má samozrejme kľúč a hocikedy si ku nám prišla ako duch.Naznačila som jej že mi to vadí a od vtedy aspoň zazvoní ale aj tak na ňu niesom zvedavá každý deň 😀 tak jednoducho nechám kľúč v zámku akeď nemám čas neotvorím.

mimakro
13. máj 2008

ivkka. Správny prístup k svokre 😀 Niektorých ľudí Ti stačí vidieť tak raz za dva týždne

ivkka
13. máj 2008

Presne tak,a možno aj za mesiac 😉

martina.d.
13. máj 2008

Ja ju vidím raz za pol rok a stačí. Ani moje deti ju častejšie nevidia. Ale musím povedať, že som spokojná. A vyhovuje to aj manželovi. Oni sa tiež nemusia 😝 😉

sonja2
autor
13. máj 2008

ani moj manžel sa nehrnie ku svojím rodičom, tiež ich velmi nemusí, ale ak na niečo príde tak sa ma nezastane , lebo im predsa nebude oponovať 😝 😝 😝 🙄
Tak som mu naposledy povedala, nech žije s otcom ... 🙄

martina.d.
13. máj 2008

Tak to mám šťastie, lebo môj manžel si stojí za nami (mnou a aj deťmi). 😀 😀 😀

matka26
13. máj 2008

ahojte...no ako som povedala ja som už dva mesiace mimo domu a namiesto pokory je to len horšie a horšie...a dnes mi urobil to, že neposlal na účet celú výplatu, len časť na účty a ostatok si nechal vyplatiť v hotovosti...takže som asi nahratá a všetko si musím utiahnuť z materskej, ale asi mi neostáva nič iné, ja ho prosiť nepôjdem ☹ 😠 😠 😠 najhoršie je, že je to aj jeho dieťa a najviac potrebuje ono ☹

mirka414
13. máj 2008

matka26 a echal ti neake aj na stravu a pre dieta a pre teba??? 😠 to je hrozne ako sa ty chlapi vedia hrozne chovat 😠 😠

davidko73
13. máj 2008

matka26 ahoj mne to robi byvali kazdy mesiac ma mi posielat 2500 aj aj to vzdy meska...a navyse malemu nekupi nic....katastrofa...je to tazke z tej materskej...keby som nemala mau tak som na ulici...lebo ztoho clovek ani najomne nezaplati...a tento mesiac neviem ci vobec posle...odisiel do irska a tak netusim..este ma dva dni....

mirka414
13. máj 2008

boze hnus ...

lencici
13. máj 2008

tak to su važne hoväda...

sonja2
autor
13. máj 2008

No tak takto ďaleko sme nezašli , a dúfam, že sa to napraví ...
Ale fakt sú hrozné hovada ... 🙄
Utekám robit mlieko 😀

mirka414
13. máj 2008

aspon na tie nadherne deti by mali brat ohlad!!co je zaujimave skoro kazda matka nemoze byt ani sekundu bez svojho dietata a oni 😠 😠 ako to len dokazu,to im to malinke vobc nechyba???

prasiatko30
13. máj 2008

tiez to nechapem - obidvom rodicom sa zmeni rebricek hodnot ale sa mi vidi ze niektorym muzom uplne inym smerom 🙄 ja to tiez nemozem pochopit - a ked vidimtoho mojho ako sa rozplyva nad dcerou tak to je uplne mimo mojho pochopu. ☹

janino
13. máj 2008

och...to je zle čítať...

...........a nie ešte zažívať .... 😖 😢 😢 😔

držím vám palce ženy, nech to prekonáte .... 😔

mirka414
13. máj 2008

prsiatko30 dodnes mam v usiach slova mojho manzela ako raz dcerke povedal,,moja ty si nieco carovne,uchvatne 😵 😵 ,,bolo to v nemcine a znelo to tak nadherne a este ako na nu pozera,to je vazne uchvatne...

prasiatko30
13. máj 2008

mirka414 - je to fakt nadherne vidiet ich takych rozneznenych nad tymi spuntmi 😀, najviac sa mi paci ze teraz su ti moji dvaja spiklenci zvyknuti tak ze rano ranajkuju spolu - ak sa ja nahodou zobudim skorej a idem si k nim sadnut tak mala na mna pozera akoze co jej kazim jej rannu seansu s jej tatim 😀

prasiatko30
13. máj 2008

inaksie dobre si mi skomolila nick - ked som bola tehotna a kojila som tak som bola take prsiatko - teraz je to uz normalnejsie 😀

vivien742
13. máj 2008

je mi smutno, veľmi smutno z toho, čo tu čítam, sisulík sorry, ale si veľmi ovplyvnená mentalitou muža, s ktorým žiješ a prostredím, kde si s ním žila, máš trošku skreslený pohľad na spolužitie manželov, aj keď si to zrejme neuvedomuješ. S mužom, ktorý sa správa tak, ako sa správa a pri pokuse porozprávať sa s ním a pokúsiť sa problém vyriešiť, sa spýta manželky, či už skončila si neviem predstaviť ďaľší život. A pri poznámke-za moje peniaze sa nažerieš aj ty, by som začala na nete hľadať tlačivo žiadosti o rozvod. Taký primitív nie je vhodný pre ďaľší život. Pod takéto výroky sa podpísala výchova žien,ktoré sa riadili tu opísanými debilnými pravidlami a niektoré sa nimi ešte riadia. je nám to možno smiešne, ale v podstate je to strašné.

martina.d.
14. máj 2008

Matka26, veľmi sa ti čudujem, že si už nepodala na súd žiadosť, aby ti manžel prispieval na domácnosť, teba a dieťa. Máš na to nárok, pokiaľ žijete v jednej domácnosti (to znamená, že tam máte obaja trvalý pobyt - to je jedno, že on je mimo) .Urob si prechádzku na súd a v kancelárií prvého kontaktu ti dajú info. Alebo choď za advokátom, za prvú hodinu konzultácie nemusíš platiť nič. Len sa poraď čo by bolo najlepšie.
Môj manžel je tiež rozvedený, v čase rozvodového konania prispieval ex čiastkou 5000 SKK na domácnosť a deti. Potom keď ich už rozviedli, tak to určil súd.

alexandra
14. máj 2008

Su zial muzi, co nedokazu byt otcami, aj keby velmi chceli. Ci je to vychovou, ich lenivostou, alebo inym vnimanim reality. Jeidnym vychodiskom je zial v tom pripade naozaj rozvod, lebo laska je sice nadherna vec, ale nestaci na stastne a funkcne manzelstvo.. A je lepsie teraz plakat za laskou k manzelovi ako rozvedena, ako potom vlastneho muza nenavidiet za to, ze som s nim stravila zivot aky som nechcela.. Nehovoriac o tom, ako velmi citlivo toto vnimaju deti a akym priklad im to dava do zivota..