Prišlo bábo a manžel sa zmenil. Aj ten Váš sa zmenil?

sonja2
10. máj 2008

Ahojte ...
Aj Váš mažel sa zmenil po tom ako sa Vám narodilo bábo?
Lebo ten môj si myslí , že môže behať po baroch sedieť tam do rána a piť ... ☹
Došli sme do takého štádia , že som včera vzala dcéru (8 mesiacov) a odišla k mame .
Viem , že útekom nič nevyriešim ale už mi praskli nervy, možu za to okolnosti ako : jeho rodičia chcú klúče od nášho domu , jeho otec na mna vybehne a on sa ma nezastane ešte na mňa nakričí , že neviem držať ústa , jeho brat mu závidí " aj nos medzi očami " a ešte kopec iných ... Som nahnevaná a nešťastná ( a nieje tomu tak poprvé...)
Riešit? Ako?
Poradíte ?
☹ ☹ ☹ ☹

ivca82
10. máj 2008

Ahoj Sonja, no nemáš to ľahké, u nás naštastie fungovalo zoradenie priorít, aj keď často mu to musím pripomnínať, že najprv by sme mali byť my s malou a potom všetko ostatné.. Ale staranie sa svokrovcov ak som to dobre pochopila, keďže chcú aj kľúče, to všetko len zhoršuje, to je podľa mňa tiež o prioritách ale samozrejme nie tvojich ale tvojho manžela..
A od včera sa s tebou manžel neskontaktoval? Neprehováral ťa by si sa vrátila? Neviem ako dlho ste spolu a aký ste mali vzťah pred dieťatkom, ale môže byť, že on na to nedozrel?

sonja2
autor
10. máj 2008

Volal , ale nedvihla som ...
Je medzi nami 6 ročný rozdiel sme spolu styri roky on má 29 a ja 23 ...
Náš vzťah bol super aj ked aj predtým boli problémy s jeho rodičmi . Prišlo spoločné bývanie , potom svadba ( ktorá ani byť nemusela , ale jeho mamička si to tak želala a kvoli tomu boli časté hádky ...So zámerom vyhnúť sa im sme sa teda dohodli, že spravíme malinkú svadbu a svokra na ňu zavolala 100 ludí ..., všetko bolo OK aj po pôrode , ale potom akoby uťal a asi od decembra s ním nieje rozumná reč . 🙄 ☹

vivien742
10. máj 2008

ahoj sonja, na tvojom mieste by som urobila presne to isté, keď nie je záujem z jeho strany o rozumný rozhovor, bohužiaľ...tvoj manžel už nemá 20 a mal by mať v sebe trochu zodpovednosti. Mimochodom, aj vy máte kľúče od domu jeho rodičov? A tvoj manžel ešte neprišiel na to, kde je jeho miesto...Len tak ľakho by som sa k nemu nevracala a oznámila by som mu, že náš vzťah môže ďalek fungovať iba za určitých podmienok. Držím palce 😉

sonja2
autor
10. máj 2008

Klúče od ich bytu ? Ani omylom ...Najviac ma dojíma , ked sa jeho rodina začne ohánať doživotným užívacím právom , lebo dom sme dostali darom od jeho babičky , kt. ešte žije , ale ona má svoju časť domu a všetko ,čo k životu potrebuje, nijak ju neobmedzujeme a aj tak sa do nás naváža celá jeho rodina ...
Dom bol v katastrof. stave , a teraz ked sme ho opravili, asi by v ňom chceli bývať všetci ( predtým po ňom ani pes neštekol)

A moj manžel stiahne chvost medzi nohy a uteká ..., resp. nepovie nič...

zuzana76
10. máj 2008

ahoj sonja 🙂 , ty si chodila k nam augustovkam, preco sa uz neukazes?

je mi luto, ze mate taketo problemy, musis sa s nim hlavne porozpravat, aj moj manzel chodieva tak 2x do tyzdna hrat tenis s kamosmi, obcas posediet si na pivo, ci oslava narodenin a ja som sama doma s malym, ale zase chapem, ze musi aj on vypadnut niekam von, a dost pracuje, takze to akceptujem, raz za cas vypadnem niekam aj ja, na kozmetiku, kadernicke, nakupy, sama bez maleho a vtedy strazi on. Nemohli by ste sa dohodnut, ze sa budete striedat, ze aj ty potrebujes obcas cas len sama pre seba? A to s jeho rodinou, tak to je zlozitejsie , myslim si

ifrimka
10. máj 2008

aka je to smola, ze si nemozeme okrem manzelov vybrat aj buducu rodinu vsak? hlavu hore sonja2....

sonja2
autor
10. máj 2008

Jej ahoj , no dlho dlho som nemala prístup k netu , preto som sa neozývala ale teraz som častejšie tak sa ukážem🙂
No , a rozprávať sa s mojím manželom , je ako hádzať hrach na stenu ...
Či to skúšam s kľudom , či pri tom kričím, či plačem nafunguje to .
Ja rozprávam, a on sa ma na konci opýta, či som už skončila, alebo zahnojí niečo podobné ...Som s nervami na konci , po každej hádke , či už s ním alebo s niektorým členom jeho rodiny len vraciam a nic v sebe neudržím 😢
Bolí ma žalúdok a podobne .
Preto som to riešila odchodom ... ☹
Som neštastná, nervózna a potom sa to ukazuje aj na malej ☹

sonja2
autor
10. máj 2008

Zuzana76 neviem vás nájst , sú tam dve témy ale sú zamknuté 🙄

sonja2
autor
10. máj 2008

ifrimka : Stretla som sa so všelijakými Ľudmi ale toto je prosím asi výstavný kus , na výstrahu všetkým 🙄 A ja blbá...

zuzana76
10. máj 2008

sonja tema sa vola Levicatka 2007 😉 , rady ta uvidime znova

je to tazke, sprava sa presne ako nevyzrety pubertiak, skus zostat u rodicov nejaky cas, ak teda mozes, daj sa do kopy, nemysli teraz na problemy s nim, ale hlavne na teba a dcerku a cakaj, co bude robit, teda tak by som to asi robila ja, ked je taky, ze sa ani nechce bavit, ak su nejake problemy a nechce ich riesit

ifrimka
10. máj 2008

kedze plac, krik ani rozum nezabera, skus ignorovat! ale natvrdo! 😔

zuzana76
10. máj 2008

ifrimka, presne, ignorovat a neoblomne, nech sa spamata

janino
10. máj 2008

ahoj sonja...

ja som prežívala to isté s bývalým čo ty teraz...až na to, že u nás to nedospelo k svadbe a dieťatku (našťastie)

ale po tom, čo som mu navrhla, že od neho odídem, a on súhlasil, (zrejme si myslel, že to neurobím) a ja som to urobila....potom malo byť všetko inak...ale ja som už nechcela...myslím, že mu treba hlavne dať najavo, že nie si od neho závislá...a vyčkať, či si uvedomí....keď sa s ním nedá rozumne porozprávať 😖 ☹

sonja2
autor
10. máj 2008

IGNORUJEM !!! A NATVRDO 😎

On je jednoducho hrozný , jeho fakt nerozhádže ani granát 😝 🙄

Ostanem u našich , tu ma aspoň nikto nebuzeruje ...

janino : včera som mu povedala , že ak nezmení minimálne svoje správanie viac ma neuvidí ...
Jeho odpoveď : MNE JE TO JEDNO !!!, ale potom sa spamatal a povedal že nie ( samozrejme mel vypité...)

A svokrovci? Majú smolu , pokial sa so mnou nebudú normálne rozprávať , ani tam nepáchnem... 😎

A teraz už budem tvrdá ja !!!!!!! 😎

janino
10. máj 2008

tak to má byť soni...držím ti palce, ale vydrž to kvôli sebe a kvôli malinkej...neboj, on sa spamätá...chlapi proste asi potrebujú občas prefakať 😔

sonja2
autor
10. máj 2008

Len mám strach , aby už nebolo neskoro , keď si to konečne uvedomí... ☹

Na spestrenie:
Na východe sa hovorí : Urob stojku aby še ci zľalo z rici do hlavy.... 😀

nitka
10. máj 2008

Sonja ked ti povedal ze mne je to jedno tak to dalej neries...vies ze opity ci podnapity clovek hovori vzdy pravdu...kaslat nanho

maca793
11. máj 2008

sonja2
ja som to zistila, už keĎ sme sa zobrali, že manželstvo pre neho nie je nič dobré. že mu to zviazuje ruky, a tak. hneď prvý týždeň, čo sme boli spolu išiel s chlapmi na futbla, a nič mi nepovedal, vraj je to jeho vec, a takto to pokračovalo ďalej, neskôr prišli bitky a ponižovania a tak som sa radšej rozviedla, pretože vyhrážal sa aj mojim rodičom, a tí mu nič nerobili. potom som sa dozvedela, že hrá vo veľkom automaty a kradne peniaze po krčmách. vraj to robí preto, že nemohol na to všetko zabudnúť, čo som mu urobila. stratil robotu, lebo tak kradol veci a robil načierno objednávky. tkaže peniaze potreboval. ale našiel si jednu hus, ktorá mu všetko toleruje, je s ňou 3 roky, majú spoločné dieťa a o tie jeho z prvého manželstva sa veľmi nezaujíma, a keĎ tam idú raz za čas, tak na ne nemá nervy, bije ich učebnicou po hlave alebo im naloží na chrbát alebo zadok, často ich berie aj do krčmy, tak to vravia deti a ja im verím. držím palce.

sonja2
autor
11. máj 2008

maca793: bitky nie ale ponižovanie to si neodpustí ...
🙄

matka26
11. máj 2008

ahoj sonja,
mám doma asi niečo podobné ako ty....manžel sa po pôrode nejaké tri mesiace začal flákať viacej ako som mu bola ochotná tolerovať, často som sa po poobediach prechádzala sama, pretože on sedel s kamarátmi na pivku, pretože bol smadny a podobné veci...aj chaty na víkendy mali z roboty a furt nejaká príležitosť ako si ísť posedieť...ani nepamätám kedy nebol v piatok niekde vonku piť a ráno chodil o piatej a nikdy ani nezavolal a nevedel pochopiť, že sa aj bojím...
ja už bývam u rodičov dva mesiace a mám pocit, že mu je to stále jedno...skôr si myslím, že som mu dala priestor a možnosť naplno si to všetko užívať, som z toho smutná a nešťastná, ale hádam to raz prejde a ja začnem žiť odznova a ty určite...vieš ja začínam mať pocit, že človek sa nezmení, či chceme alebo nechceme je to tak...možno zase na nejaký čas, ale postupom času to zase skončí tam kde predtým ☹

maslenka
11. máj 2008

kočky je mi vás ľúto, ale ruku na srdce - naozaj sa ich správanie zmenilo až narodením dieťaťa? Možno ste to tak nevnímali, pokiaľ ste neboli priviazané doma pri dieťati a mohli si ísť večer posedieť s ním. Medzi mužmi sú bohužiaľ typy, ktoré sú pre manželstvo nepoužiteľné. Nezabudnite, že kým ste na MD, je manžel povinný platiť výživné aj vám.

minusa
11. máj 2008

ahojte

tak aj ja riesim podobny problem...... moja polovicka posledne mesiace travi s nami strasne malo casu, tiez chapem, ze pracuje a aj po vikendoch a chce si oddychnut, ale prco by nemohol zrelaxovat aj s nami???? pride z prace, chvilku je doma, potom sa prezlecie a vraj musi ist nieco vybavovat na hodinku dve a vrati sa o styri, ked mu volam, nedviha mi telefon, vraj nepocul ☹ takto to je posledny mesiac kazdy den.....a ked mu pekne vysvetlim, ze chceme byt s nim, maly je strasne na neho naviazany, tak som ja ta najhorsia, pretoze ja som doma, mam veget, on maka a nedovolim mu ani zrelaxovat

ked som otehotnela sme sa nevzali, ze to spachame po porode, na vianoce ma poziadal o ruku, vyzeralo to, ze sa vezmeme toto leto, ale nedavno mi povedal, ze by sme tu svadbu mali odlozit ☹ vraj ked nasetrime viac penazi, aby sme si to uzili....ja som nechcela velku svadbu, len tak v kruhu rodiny a na to by peniazky boli, takze keby si ma chcel zobrat, stacila by mu aj svadba pri dvoch svedkoch

matka26
11. máj 2008

mimusa máš to smutné, ale na druhej strane ber to tak, že ked sa to nedá do poriadku aspoň nebudeš musieť zažívať stresy týkajúce sa rozvodu, od ktorých by som bola veru rada ušetrená, ale asi sa im nevyhnem ☹
...chlap ktorý ťa miluje zodvihne telefon aj keby mal obidve ruky zlomene...
všetky ich výhovorky sú také smiešne, najviac ma hnevá to, že nás majú za totálne slepice, že im to uveríme 😠

horallka
11. máj 2008

ach baby, keď to tak čítam, tie vaše príspevky, musím sa zamýšľať nad tým, prečo je to tak, že najprv veľká láska a potom problém za problémom a samé nedorozumenia? Mám pocit, že všetci chlapi sú rovnakí - nedá sa im rozumieť, nedá sa s nimi vyjsť, nie je s nimi rozumná reč a duševne sú úplne niekde ako my. Každá si myslíme, že dieťa nás s partnerom zblíži, že náš vzťah upevní a častokrát to býva práve naopak.Čím to tak asi bude?

sisulik
11. máj 2008

baby...a co tak sa zamysliet nad tym, co robime my...ja neviem...skusme takto spolu porozmyslat...skusme byt v ich kozi..nechcem sa staviat na ich stranu...my zeny nikdy nepochopime muzov a zaroven oni nikdy nepochopia nas..ale...ako sa mozu citit oni? nerobime na nich zbytocne velke natlaky? muzi nemaju radi ked placeme...a my sme v tom naozaj dobre... 😀 takisto nemaju radi ked hovorime negativne, ci sa stazujeme, vycitame, atd...oni sa proste chcu citit muzmi...zeby od nas utekali? neviem...skusme porozmyslat.. 😎

atima
11. máj 2008

no ja neviem je mi z týchto pribehov smutno ak si pomyslim, že ja tiež chcem babo a takto sa zmeni aj ten moj tak mi je do plaču už dnes 😔

matja
11. máj 2008

atima, len žiadna panika, musíš veriť svojmu mužovi a veriť vo vašu lásku, načo sa zbytočne vopred strachovať, ak na to nemáš dôvod?

sharlotta
11. máj 2008

Sisulik, jedina chyba je, ze toto ich spravanie nevnimali uz predtym, resp. ho nepokladali za tak vazne, alebo chceli mat tak velmi rodinu, ze si to nechceli vsimat. Nevsimli si, ze ich chlap je zbabelec a nevyspele decko neschopne zodpovednosti. Ano, to je chyba tychto zien. Ak ta chlap lubi a ma to v hlave v poriadku, neurobi ti nieco take.

sharlotta
11. máj 2008

Dospely clovek musi niest zodpovednost, tym viac, ked sa ma postarat o svoju zenu a dieta a nie vysedavat po krcmach a este aj cloveka, ktory sa onho stara(vlastne sa stara o vsetko) ponizovat. To teda nie je nijaky zbytocny natlak, ale normalne prevzatie zodpovednosti dospelym clovekom. Ziadna z nas urcite neplace kazdy den (a ja teda uz vobec nie, naposledy tak pred 2 rokmi) a urcite nie bezdovodne... Spoluzitie je spolocne delenie sa s radostami aj starostami. Keby som sa nemohla vyzalovat svojmu manzelovi, komu potom? A keby sa on nemohol postazovat mne? Pre mna je moj manzel moj najlepsi priatel a dufam, ze aj ja prenho. Keby som sa nemohla ani postazovat, aby mu to chudacikovi nahodou nevadilo a prilis ho to nezatazovala, tak by som ho ani nechcela. Dokazem sa postarat aj sama o seba v takomto pripade, ze on by chodil do krciem a ja drzim hubu a krok a o vsetko sa staram. Sorry, ale taky chlap je nanic a darmozrac, ktoreho by som vyhodila z domu, az by sa za nim zaprasilo...

malaskoricka
11. máj 2008

niekedy je lepsie takych chlapov opustit na trvalo,....nidky nevie co s nich mzoe vyjst 😖