Problémy s priateľom, bývaním . Ako to riešiť?

viki48
24. okt 2009

ahojte..aj vy ste nešťastné z vašej polovičky?..ak áno tak vitajte...v skratke chcem rozpísať môj príbeh..som s priatľom 6 rokov a máme spolu 1,5 ročného krásneho synčeka..náš vzťah bol super...celý čas bývame u mojich rodičov...od kedy sa malý narodil od vtedy má z rodičov ponorkovú nemoc..neni dňa kedy nezapotí nejakú blbú poznámku čo sa týka mojich rodičov..stále mu niečo vadí ...už mám toho plné zuby..a najhoršie je na tom to,že to nie je všetko...keď má volno,malému sa venuje minimálne,len vtedy kedy on chce...keď sa ho spítam,prečo je vlastne taký,tak mi povie že ak budeme vo vlastnom bude to úplne inak..že bude kludnejší,že my bude pomáhať s malým,... nedávno sme kúpili byt aj to som s ním moc neni spokojná,ale tak velice už chce odísť že vôbec nerozmýšlal nad tým čo kupuje a nestaral sa že čo si ja o tom byte myslím..ja som ho od toho bytu odhovárala,ale on my vyčíta,že nechcem odísť od rodičov(pričom to pravda nie je)..keď som mu povedala nevýhody bytu,tak my na to odpovedal..na všetko sa dá zvyknúť...že keď si vedeli iní zvyknúť,tak si zvyknem aj ja...ale neuvedomuje si to ,že len ja sa natrápim s malým,keď bude v robote..totižto ten byt je na 3poschodí bez výťahu ☹ ,obchody sú od ruky a ani auto nemáme 😠 ..byt bol aj dosť drahý nakolko ma len plastové okná a v akom je stave..a aj nájomné sa my zdá privelké..ale on my slúbil že nám nebude nič chýbať...že ak nebudeme vedieť víjsť do výplaty že bude mať 2 roboty nakolko som ja na materskej...ešte v tom byte nebývame,pretože ho prerábame a už nevieme víjsť...poplatíme hypotéku,nájom,telefóny,poistky a zostane nám necelá moja materská 😢 😢 ...toto som mu ešte pred kúpou bytu vysvetlovala,že takto to bude kým ja som na materskej...on ma vtedy uisťoval,že to tak nebude..do nadčasov sa mu zrazu nechce,vyhovára sa ... o druhej robote nerozmýšla a on ešte flegmaticky s úškrnom povie,že sa len sťažujem,nič sa my nepáči a ešte niekedy mám pocit pri hádkach že my vyčíta aj to že som na materskej a že preto nemáme peniaze..že kvôli mne 😒 ...že on je spokojný s výplatou čo prinesie (no,ktorá pokrije len šeky,inkaso,hypo)...do obchodov chodíme už teraz tak,že si s malým musíme vela vecí uprieť 😢 ..včera sme boli v obchode za posledné peniaze a on si kupoval veci do roboty(ako v pohode,nech si kupuje do roboty proti tomu nič nemám,ale on si tak kupoval ako keby sme mali deň po výplate...už som z neho zúfalá..na byte nám pomáha moja rodina,čo sa týka jadra,vody,odpadu,...proste všetkého...on nevie nič urobyť,ani vymalovať 😢 alebo vymeniť zástrčku...je lenivý aj pomáhať...furt sa len vykrúca,vyhovára a keď niekto po ňom niečo chce a on nemá náladu to spraviť tak horko ťažko to urobý ale potom mi povie keď sme sami,že prečo mu kážu čo má robyť,veď je to jeho byt a on si na ňom bude robyť kedy on chce a čo chce 😒 ...už ho majú plné zuby...viem to nepriamo mi to bolo povedané..je neochotný,nezodpovedný,nespoločenský...proste hrôza..taký nebol...a ja eviem čo ďalej..kebyže neni malý,už dávno som s ním neni ☹ ..prosím viete mi poradiť alebo stretli ste sa s podobným prípadom?ak áno ako ste to riešili?

emyly
24. okt 2009

viki.... sama si musíš uvedomiť čo ťa k tomu priateľovi ťahá, prečo si pri ňom, čo máš na ňom rada... na druhej strane si musíš uvedomiť, čo ti na ňom vadí... daj si dokopy plusy a mínusy, a ak sa máš s ním viac trápiť, ako byť s ním šťastná, tak lepšie bude sa rozísť...v tomto to máte jednoduchšie,kedže nie ste manželia...ale ťažko povedať, môžete mať len obdobie krízy, ak taký predtým nebol, tento stav môže byť len prechodný.... na rozchody a rozvody bývajú aj vážnejšie dôvody, ale to už musíš ty sama poznať, čo by bolo pre teba a malého najlepšie... držím palce nech sa to čím skôr vyrieši..... 😉

bihan
24. okt 2009

Radšej sama (s dieťaťom) ako z chlapom, ktorý nestojí ani za deravý groš.

titkovamiriam
24. okt 2009

tiez by som odisla z takeho vztahu 😠 😠 😠

maruschka
24. okt 2009

viki, bolo by treba, aby si sa zamyslela nad niekoľkými vecami:
-prečo sa tvoj priateľ zmenil-je v tom niečo viac z jeho strany?/nevera,nezáujem o rodinu a potreba voľnosti/ Treba sa zamyslieť nad rôznymi možnosťami a:
- či si ochotná riešiť tento problém s partnerom-otvorene a triezvo
- či si po tomto kroku ochotná zotrvávať v tomto vzťahu

Či si schopná zabezpečiť svojmu drobcovi budúcnosť-máš kde bývať v prípade rozchodu? Ako by si finančne zvládla tvoju situáciu? Môžeš rátať s pomocou tvojej rodiny?

Vidím, že si silná žena, preto by si sa mala rozhodnúť tak, aby sa situácia začala konečne riešiť v tvoj a drobcov prospech..Držím ti palce.. 😉

macka01
24. okt 2009

že si časom zvykneš?a prečo si on nezvykol?ččo mu uroboli tvojí rodičia?kašlala by som na takeho trtka,nič nie je schopný len sa vyhovarať.No s takym ťa toho dobreho moc nečaká 😢 ☹ asi by som ostala u rodičov pokiľ sa nerozhybe a nezačne plniť čo ti sľúbil(dalšie zamestnanie,lepšie vzťahy,..

ankam
24. okt 2009

ja by som s nim do bytu nesla-nakolko je len priatel-aby si nahodou neostala v tom sama....

mywiel
24. okt 2009

Sprava sa ako pubertak a nie ako dospely chlap, budes vychovat dve deti, musis mu dat ultimatum a o vsetkom sa porozpravat.

mywiel
24. okt 2009

Najdi si nestranného cloveka napr. manzelsku poradnu a tam sa vyrozpravajte, inac si budete vyhadzovat na oci jeden druhému, urcite by som ti radila tretiu nestrannu osobu co vas nepozna pri vasich rozhovoroch, ktora vam pomoze najst riesenia.

zelmirka1
24. okt 2009

ja teda neviem ale to znie dost jednostranne, ved pises ze si s nim 6 rokov co je dost dlho a zrazu je uplne iny?
skus porozmyslat aj ci ty si sa aj ty nezmenila, vlastne urcite ano lebo ak mate dietatko tak to je uz uplne iny zivot
a mozno sa nevie s tym vyrovnat. Vsetci vidime veci len zo svojej strany a niekedy treba aspon skusit pochopit ako to vidi on. Zit u rodicov nie je jednoduche. Inak samozrejme ak sa vztah naozaj tak pokazil a nechce to riesit
tak si budes musiet zvazit buducnost s nim. Drzim palce aby si sa spravne rozhodla.

hasleerka
24. okt 2009

viki tiež by som to riešila asi manželskou poradnou, pretože my si tu čítame len tvoj názor , jeho nevieme, kde sa stala chyba, prečo je taký ... tam by ste sa otvorene porozprávali a sama by si rozhodla či váš vzťah má nádej, alebo je najlepšie z neho vycúvať ...

mywiel
24. okt 2009

Co sa tyka jeho nazoru, ze potrebuje ist byvat inde ako s tvojimi rodicmi tak v tomto ho uplne chapem, ty to vidis inac, lebo su to tvoji rodicia, ale chapem, ze on musi mat ponorkovu chorobu, ja by som nikdy nebyvala so svokrovcami, co ako ich mam rada, potrebujete sukromie, to potrebuje kazdy si myslim, byvanie s rodicmi nie je ono pre partnera. 😕

janinah
24. okt 2009

s týmto chlapom chceš zostarnúť? ☹ a ešte vari ďalšie deti mať? 😒 nezmení sa,už si zvykol na lenivosť,pohodlnosť,nezodpovednosť,veď vidí,že to akotak ide,že máte čo jesť,že vaši pomáhajú a podporujú...

nnikka
25. okt 2009

ja suhlasim s mywiel - ani mm by nechcel byvat s nasimi a ja so svokrovcami uz duplom nie!!!

libka1
25. okt 2009

urcite by som s takymto clovekom nekupovala spolocny byt... ak je taky ako si ho opisala, to nemoze dopadnut dobre... 😔 aj ked suhlasim s tym ze byvat so svokrovcami je tazka zivotna skuska 😀

babatko88
25. okt 2009

trochu si to pokazila aj ty, nekupovala by som s ním byt... a radšej budem so synčekom sama u rodičov, ako s takým chlapom, bez pomoci a peňazí... zle si si to uvážila, ... ja by som ho opustila

vroni
25. okt 2009

Tak neviem, som tu jediná, ktorá sa tomu chlapovi nečuduje? Sorry, bývať 6 rokov u svokrovcov, to je priveľa aj na koňa. Byt evidentne hľadá len on (tak to vyznieva z textu autorky), čo urobí je na houby, je nespoločnenský, nezodpovedný a vôbec úplne nemožný, že ho vôbec matička zem na svojom chrbte nosí.... (to je irónia) Nezarába dosť, ale nájsť byt (drahý byt, podľa autorky) zohnať problém nemá. Zaujímavý kontrast. V jedinom súhlasím s babami predomnou - takýto pár nemá budúcnosť.

darina77
25. okt 2009

Viki, ja by som ešte šancu dala. Možno práve preto nechce niečo urobit, že mu to nakážu tvoji rodičia. Evidentne si s nimi prestal vychádzat, a mal pocit že odtial musí vypadnúť aj za cenu nevýhodnej kúpy bytu. Ked si predstavím, že by som si kúpila byt a svokra by mi prikazovala, že čo tam ešte musím porobiť, tiež by mi to ťažko padlo. Ked ho máš rada skús to s ním ešte vo vlastnom.

bets
25. okt 2009

co sa tyka bytu, mozno v tom to bolo u nas podobne. este v tom case priatela (manzela) tlacil cas a rychlo musel nieco kupit. ten byt bol na zaplakanie. pred nastahovanim sa urobila aspon zakladna prerabka. byvat sa dalo. pocas materskej, ked som v byte travila uz vela casu, vtedy som si viac uvedomovala mnozstvo nedostatkov. ale naladila som sa pozitivne, byt som si skraslovala mnohymi doplnkami alebo som sama zorganizovala prerobenie napr. dveri (kedze nove sme nechceli kupovat). a pomalicky sme byt tak prerobili a zabyvali (mnozstvo zlepseni som sama navrhla a zapracovala pripomienky a navrhy manzela), ze ked sme ho predali bolo nam za nasim prvym byvanim smutno, aj ked sme sli do lepsieho....

chce to pozitivne naladenie, komunikaciu a pochopenie jeden druheho...

monkula
25. okt 2009

vroni, súhlasím.... 😉
Viki, a ty si s ním byt nevyberala? ja teda neviem, ale kúpa bytu/domu, je záležitosť, snáď na celý život, tak prečo si nevyberala s ním? Aj ja má z Tvojich riadkov pocit, že Ti bývanie s rodičmi vyhovuje.... 😅 😅

ada32
25. okt 2009

podla mna privelmi angazujes do vasho vztahu rodicov.
mozno ti niektore veci robi uz aj trosku naschval ten tvoj chlap.

presne ako pise bets.pozitivne naladenie a hlavne komunikaciu a pochopenie z oboch stran to chce.

co keby si isla aj ty spat do prace len na par hodin?
prisla by si na ine myslienky,trosku by ste si financne pomohli a nebola by si frustrovana z absolutnej zavislosti na nom.
ja som tiez bola dlho doma a aj ked nemame az take problemy,dost mi to uz islo na mozog.
len sa treba na veci pozerat zo svetlejsej stranky.
su aj ovela horsi muzi,ludia ziju aj v horsich podmienkach...neboj,podla mna mate krizu ale ak sa v jadre mate radi da sa to este vyriesit podla mna.

jonatanka
25. okt 2009

ja sa mu ani necudujem, byvat u svokrovcoch musi byt pre tvojho priatela tazke, ja mam mamu velmi rada aj draheho rodicia su v pohode ale byvat s nimi by som veru nechcela, chyba tam sukromie, rodicia vedia o vsetkom, su stale v patach...., ani sexovat poriadne sa neda, ved psst co ak mama este nespi 😝 , skuste ten vlastny byt, urcite to bude velky rozdiel, sukromie je na nezaplatenie