Úprava stravy a užívanie Wobenzymu pri reume.Pomohlo vám to?

kaselka
24. dec 2014

Zakladám túto diskusiu nakoľko sa u nás v rodine vyskytla reuma konkrétne ľudovo povedané Bechterevova choroba. Nakoľko som zástancom toho, že lieky (hlavne také aké sa ordinujú pri tomto type ochorenia....) treba brať až keď zlyhajú všetky iné alternatívy a už niekoľko rokov sa intenzívne zaujímam o témy výživy a prevencie chorôb vďaka strave, zaujímalo by ma či sa tu nájde niekto, kto na základe diagnostiky nejakého druhu reumy (veď ich je niekoľko desiatok...) zmenil zásadne svoje stravovacie návyky (viacerí autori kníh o zdravom stravovaní odporúčajú vegetariánsku, ak nie veganskú stravu), či máte skúsenosti dlhodobou liečbou napr. s prípravkom Wobenzym atď. či ste riešili potravinovú intoleranciu a s akým výsledkom. Ďakujem všetkým čo sa zapoja vopred.

niki101988
25. dec 2014

@kaselka Nechcem Ťa nijako uraziť ale aby strava sama o sebe zastavila toto progresívne a devastačné ochorenie tomu never. Zázraky sa dejú ale odtiaľ - potiaľ.
Ja sama mám seronegatívnu reumatoídnu artritídu so znakmi lupusu. Ver mi keď prídu prvé ozajstné bolesti je Ti jedno čo si dáš len aby to zabralo a najlepšie hneď. Takže by som užívala lieky a popri tom riešila stravu ale rozhodne lieky nevynechala. Lieky treba brať hlavne preto aby sa spomalil alebo viac menej zabrzdil priebeh ochorenia a jeho rozsah a nie užívať ich až keď dôjde k ireverzibilným zmenám.
Liečim sa už 11 rokov a ver mi som tu a zatiaľ žiadne erózie na kĺboch mi nenašli klop klop
Stravujem sa asi ako každý zdravotník v robote v behu, rýchlo a mäso si dávam v primeranom množstve.
Lieky Ti zmenia chuť takže odopierať si to čo Ti ešte chutí mi príde choré.
Autori kníh X vecí ani nezažili ale najlepšie sa radí teoreticky
Wobenzym k reume? Ak máš doma zlatú baňu prečo nie 😎

alana1
25. dec 2014

manzel ma reumu - reiterov syndrom s pozitivnym hla b 27, dostal to ked mal 22 r po salmoneloze. bral kopec liekov, isli mu uz podavat injekcne zlato!!! ale nakoniec, kedze sme v tom case nemali deti, dohodli sme sa ze to brat nebude..nasiel na nete kryoterapiu ktora mam pocit, mu pomohla najviac...

kaselka
autor
25. dec 2014

@niki101988 Ďakujem za odpoveď. Určite ma neurazila, som človek otvorený všetkým názorom a práve o to my ide, zistiť aj iný pohľad a nie len na báze teórie a práve od ľudí čo s týmto typom ochorenia bojujú. Určite nie som apriori proti všetkým liekom, ale ako som písala v úvode vždy hľadám aj iné alternatívy. Čo sa týka wobenzymu tak áno, určite nie je lacný, ale keby pomohol u mňa by to voľba č. 1. A financie, zlatá baňa, kiežby som ju mala 😀, ale zasa na druhej str. niekto možno mesačne prefajčí zo 10 éčiek a ešte si "zarába" na budúce zdravotné problémy, alebo má mobilný telefón rádovo za niekoľko 100 € a jediné na čo ho využíva je, že telefonuje na čo by mu poslúžil aj úplne jednoduchý model, takže podľa mňa je to vždy o prioritách...

kaselka
autor
25. dec 2014

@alana1 To som už tiež niekde čítala. A prosím ako často, alebo resp. koľko kúr asi absolvoval?

gloria9
25. dec 2014

ahoj moj otec ju ma a jedine co zabera je bioliečba ani lieky mu nepomohli ani strava

gresa
25. dec 2014

@kaselka ahoj, mne zmena stravy pomohla. Minulý rok v lete som bola na tom zdravotne zle, tak som vysadila mäso, biele pečivo, mliečne výrobky a sladkosti a problémy zmizli, CRP mi kleslo zo 104 na 2 a žiadne kĺby ma neboleli 😉

niki101988
25. dec 2014

@alana1 Kryoterapia a sauna v kombinácii s protichodnými ročnými obdobiami, teda v zime sauna a prehrievanie tela a v lete keď je teplo a kryo to veľmi pomohlo aj mne 😀

niki101988
25. dec 2014

@kaselka Juuuj tak môj mobil keď vidí môj manžel tak mu ešte viac stúpa tlak 😀 prasknutý displej už rok ale mobil je tak starý, že sa nevyplatí ho meniť.
Wobenzym som brala keď som mala gynekologické problémy, bola po odstraňovaní znamienok takom hromadnejšom na hojenie pomáha podľa mňa ale k reume by som ho asi nejako dlhodobo nebrala jednak kvôli finančnej náročnosti a jednak radšej mám ovocie a zeleninku ako Wob 😀
Je však pravdou že odkedy užívam lieky nejedávam toľko mäsa a mäsových výrobkov a ak áno tak vyberám to najlepšie

kaselka
autor
25. dec 2014

@gloria9 To ma mrzí. A napr. strava môžem ak vieš poprosiť čo vylúčil a na ako dlho? A čo tie nežiadúce účinky bioliečby, keď som čítala príbalové letáky tak ma z toho mrazí. Nenachytal niečo z toho "super koktejlu" čo tam uvádzajú?

kaselka
autor
25. dec 2014

@gresa Tak to je super a teraz sa máš ako? Ešte pokračuješ s tou úpravou stravy? Moja mama má tiež nejaký druh reumy, ale asi nikdy sa neprejavila tak agresívne ako tento bechterev... Viem že keď mala silnejšie bolesti jedla 3 mesiace len surovú stravu a tiež vraví, že ju vtedy absolútne nič nebolelo. Akurát, že sa potom vrátila späť ku klasickému varenému jedlu...

gresa
25. dec 2014

@kaselka z mliečnych výrobkov si dám iba obyčajné maslo, sladkosti si dám, toho sa akosi nedokážem vzdať, mäso výnimočne a bielu múku tiež áno, ale už to cítim na kĺboch, že by som mala zase upraviť stravu. Moja Dr. tomu neverí, že by zmena stravy takto pomohla, ale ja áno 😉

gresa
25. dec 2014

@kaselka a teraz to nie je nič hrozné ( klop klop klop), ale vtedy má absolútne nič nebolelo

gloria9
26. dec 2014

@kaselka strava vylucil mastne jedla mliecne vyrobky kupoval si vsetko dietne ziadne tuky alkohol vylucil pil len mineralku alebo cistu vodu jedol vela zeleniny a nepomohlo ak davaju bioliecbu najprv musis podstúpit vela vysetrení a nie kazda poistovna to schváli je to velmi drahe neziaduce účinky mal bolo mu nevolno ak si dava injekciu tak na dalsi den je slabí ale potom to zmizne a funguje dalej uz je vidno aj ako pekne pribral a prsty mu odpuchli rano ked vstava tak v pohode nic ho nebolí bioliecba trva rok nesmies ochoriet ak ochories nevies brat antibiotika nesmies ani paralen takze liecis sa len prirodne a musi to byt rychle ak to podcenís je zle nedobre môj aj otec mal aj psoriazu mal tu najhorsiu reumu a neskutocne bolesti ak niic nezaberalo ani lieky tak nic ine mu neostalo len ta bioliecba

kaselka
autor
26. dec 2014

@gresa To je super, som rada aj za jedinú pozitívnu skúsenosť, človeka to podporí. Toto je totiž boj na dlhé trate... Sladkosti áno 😉 to býva problém. Ak chceš pošlem nejaké receptíky na zdravšie alternatívy. Čo sa týka múky, keď už, tak asi lepšia varianta je špaldová, nie je totiž prešľachtená ako klasická pšenica. Pšenicu viacerí neurológovia spájajú okrem problémov ako artritída, poruchy ADHD, Autizmus, aj s demenciou, cukrovkou, Alzheimerom, depresiami atď.... Veľa ľudí má navyše napr. celiakiu ani o tom nevie. Moja pediatrička mi potvrdila, že deti s celiakiou, ktoré má v obvode k nej chodia menej a sú zdravšie. Prečo asi?! Postoj Tvojej lekárky ma neprekvapuje, skôr by ma prekvapil opak, keby lekári (zasa česť výnimkám) pacientovi ako 1. alternatívu pri akomkoľvek ochorení odporučili úpravu stravy, fytoterapiu, akupunktúru atď. Keď si človek vezme len ako sa vraví zdravý sedliacky rozum, tak z čoho môže ochorieť? Zo stravy. Áno samozrejme sú tu aj vírusy, baktérie.... Uvádza sa, že až 80% imunity sa tvorí "v bruchu", tak potom nerozumiem tomu, prečo sa k tomu stavajú skepticky. Mňa zaujala aj kniha Správny spôsob výživy podľa krvnej skupiny a určite to má niečo do seba. Už dávno nie som presvedčená, že každý môže jesť všetko a v diagnostike sa podceňuje vyšetrenie potravinovej intolerancie teda IgG teda nie IgE pravá alergia. Pretože z dlhodobého hľadiska pri konzumácii potravín, ktoré nám nerobia dobre časom ochorieme. To už nevravím o tom, čo nám dnes sypú do jedla výrobcovia potravín.... 😝

kaselka
autor
26. dec 2014

@gloria9 Tak prajem otcovi, aby ho obchádzali infekcie a nech mu to stav stabilizuje, aby mohol fungovať. 🙂

bibistec
27. dec 2014

co sa tyka tej stravy my sme dali robit alcat test to najdes na nete kde ho robia. a tam vyjdu aj veci co u lekara nevedia zistit. drzim palce dufam ze pomoze. inac tolko syntetiky je v strave ze vysadenie akychkolvek sladkosti, ktore su kupovane myslim kdeake tycinky chipsy a podobne chemikalie pomozu kazdemu na vselico ale co sa tyka reumy je to autoimunne ochorenie a podla mna zmena stravy moze pomoct.

jaya47
27. dec 2014

@kaselka Ahoj, mozno Ti z tohto nieco pomoze. Ja som v stave, ze este nie som celkom dodiagnostikovana, ale myslia si, ze mam niektoru z reumatickych autoimunitnych chorob. Skusala som pol roka s wobenzymom, dala som tomu sancu v case, ked som mala neustale reumaticke bolesti, ale ziaden efekt, tak som sa na to vykaslala. Uz je to 5 mesiacov, co som zmenila stravu, najprv bezalergenovu formu paleo, potom som testovala potraviny, teraz mam uz iba vysadene vsetko, co som zistila, ze mi robilo zle (kravske mlieko, lepok).
Som zastancom pristupu "Sportom k trvalej validite", myslim, ze som dosiahla v sebe zdravotnu rovnovahu: Zmena stresujuceho pracoviska, znizenie pracovneho uvazku, pravidelny sport a oddych, prechadzky, zmena stravy (paleo ma naucilo jest vela ovocia a zeleniny). Chcelo to aj nejaky cas straveny u psychologicky, aby som vselico pochopila, naucila sa lepsie zvladat stres a problemy v sebe neuchovavat.
Po poslednom potrate sa mi objavili dalsie autoprotilatky, ale prejavov velmi vela nemam, tak dufam, ze na kontrole mi povedia, ze uz je to znova v poriadku a nebudem musiet znova brat antimalarika.
Akoze, neviem, ci mi ta celkova zmena zivotneho stylu pomohla aj laboratorne, ale pocitovo urcite (a bezne chora som uz 3/4 roka nebola).
Podla mna vsak niki101988 pise dobre, zase tie lieky niekedy treba, aby sa ti problemy nerozvinuli k horsim. Proste radsej zastavit v zarodku, lebo neskor by to bolo bud nezastavitelne alebo zastavitelne ale ovela horsimi prostriedkami.

radopp
27. dec 2014

@kaselka Skús sa dať otestovať na parazity. Vraj môžu likvidovať chrupavky. Počul som o vyšetrení biorezonanciou, je to neškodné a za odskúšanie to stojí. Na likvidáciu parazitov nestačí len MMS. Začínam sa zaujímať o túto tému, daj vedieť čo si sa dozvedela.

kaselka
autor
27. dec 2014

@jaya47 Ahoj, s Wobenzymom si to možno mala ešte "potiahnuť" dlhšie. Výsledky pri týchto typoch ochorení sa prejavia až po 6 a viac mesiacoch. Štúdie a porovnanie liečby Wobenzym verzus klasická liečba sú uvedené aj v NURCH a realizoval ich aj Prof. MUDr. Jozef Rovenský, DrSc. Čítala som o tom celú kapitolu v knihe o enzýmoch. No ale asi podstatné je, že si asi našla to čo Ti sadlo. Paleo je ale hlavne o prirodzených potravinách spomínané ovocie, zelenina, orechy a mäso ak sa nemýlim... Akú knihu o Paleo strave prosím máš a ako si prišla na to, že Ti nerobia niektoré potraviny dobre? Len eliminačný test, alebo nejaký špeciálny na intoleranciu? Paradox by bolo práve to mäso, lebo pri väčšine reumatických ochoreniach ho odporúčajú z jedálnička vylúčiť. Teraz máme dilemu, či má náš reumatik mäso nechať vylúčené, alebo nemusí. Zasa niektoré články zastávajú práve paleo s tým, že veľa ľudí má napr. alergiu, intoleranciu na zeleninu, ovocie, ale údajne nepoznajú nikoho, kto by mal takéto niečo na mäso. Pri 0 krvnej skupine sa mäso asi okrem bravčového, slaniny a šunky, ryby viaceré druhy (samozrejme žiadne salámy a pod....) odporúča. Zato mlieko a výrobky z neho pšenica (okrem špaldy) vôbec. Vajcia len občas a pod. Čo sa týka liekov, beriem ten názor, ale na základe vš. čo som prečítala ani nemám pocit, že ide o liečbu z dlhodobého hľadiska, bodaj by som sa mýlila. No veď uvidíme, čo život prinesie a či sa to podarí zastabilizovať takto prírodne, alebo to bude treba podporiť chémiou 😝

kaselka
autor
27. dec 2014

@radopp Ahoj, chodila na ňu kolegova žena, tiež má rôzne ťažkosti je aj po operácii chrbtice, ktorá ale bohužiaľ výrazne nepomohla, viem že má tiež nejaké reumatické problémy, intolerancie. Bola vyše 1 r. PN. Vybrala asi 10 - 15 sedení, ale nejako výrazne jej to nepomohlo. Údajne sa cítila lepšie, ale len prechodne. Je to však ťažko posudzovať, lebo viem, že ona napr. až tak nerieši stravu, čo je pri týchto typoch ochorení asi dosť rozhodujúce. Každopádne ďakujem za typ. 😉

radopp
28. dec 2014

@kaselka Asi sme si nerozumeli. Nehovorím o elektroliečbe, ale o zistení parazitov v tele pomocou prístroja ktorý sa dá nájsť pod pojmom biorezonancia. Zabíjanie parazitov sa robí pomocou chemických liekov, niečo ako MMS.

jaya47
28. dec 2014

@kaselka Knihu som žiadnu neštudovala, študovala som len mnoho stránok z internetu.
Čo sa týka testovania potravín, robila som eliminačno-expozičný test. Vychádzala som hlavne z tohto:
http://www.paleo.sk/domaci-test-citlivosti-na-p...
Overovala som si nejaké info u alergologičky a u gastroenterologičky. Napr som test opakovala 3x, všetko v kľudových časoch. Overila som si, že či náhodou aj človek bez problémov po dlhodobom vynechaní potraviny na ňu nereaguje, keď ju zrazu zje (vraj nie). Ale teda ešte nemám zďaleka všetko otestované (a teraz cez vianoce nemôžem, keď sa človek prepcháva).
Mäso veľmi neriešim, ja som milovník mäsa 😉 Ale tak, našla som si dobré zdroje mäsa, poctivo jedávam ryby, takže ho nemám úplne každý deň.
Ešte je možno veľký rozdiel v prospešnosti mäsa, ak máš problémy s obličkami.

certica
28. dec 2014

Gennadij Malachov: Totální detoxikace http://www.martinus.sk/?uItem=35276

laurika25
9. máj 2017

@niki101988 ahoj, ake lieky beries? Asi ti zaberaju,ked si tak pozitivne naladena🙂 sa tesim, ze to nemusi byt az tak zle

zabudnuta
9. máj 2017

@gloria9 ahoj prosim ta uzival aj metoject? ja budem s dcerou teraz prechadzat na bioliecbu. za aky dlhy cas bolo bidiet výsledky?ďakujem

marcos001
7. aug 2018

Nic nepokazis ked vycistis crevo sprchou, prejdes na superpotraviny, nasadis megaskopicku liecbu liposomalnym c.

sunset65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz