Rodina a denný život. Ako vyzerá u vás?

eliska1986
11. sep 2008

Dobré ranko milé maminky i veselé rodinky.Ako u vás vyzerá denný život?

miriam25
16. sep 2008

ahoj eliska, no ako kedy 😉
vacsinou rano vstaneme, ranajky, prebalit, prezliect, pohrat sa, ist doobeda spinkat, obedovat, ist von, poobede spinkat, papat, zasa ist von, hrat sa, osprchovat/okupat, dat papat a sup do postielky. A potom niekedy pride manzel z prace, takze jemu veceru, potom sa idem sama osprchovat, upratovat doma, zehlit a pod a spat 😉 to je taky bezny den u nas... a ako je to u vas?

binki
16. sep 2008

eliska1986: ahojky, většinou to vypadá tak, že MM jde do práce, já se dopoledne věnuji malému a domácnosti a na oběd jdu s manželem venku, pak jdu po vyřizování, nákupech, na hřiště, navečer vařím véču, koupu malého a pustím mu jeho oblíbená DVD a hrajeme si, pak následuje rituál uspávání 🙂 pak si dáme čajík a manžel pracuje a já studuju nebo surfuju 😀 , telefonujeme rodině

elenaakiko
29. sep 2008

ahoj eliška. u nás je to väčšinou ako u miriam 25, len s tým rozdielom, že manžel chodí na týždňovky, tak som s malým sama párkrát do týždňa chodím do školy a vtedy je malý 4 hodinky u opatrovateľky. 😅

danulka2
29. sep 2008

ahojte,aj ja pridam moj rozvrh dna:rano vstavame o cca 6,30h,starsia dcera sa uz nastasrie vypravuje sama/aj ranajky a desiatu/, ja si uvarim kavu a malemu kakao.Potom hygiena,chvilu sa hrame alebo pozerame telku a pripadne dam prat ci uvarim polievku. Potom ideme von na cca 2hodiny. Podla potreby urobim nakup.O 11.30 dam malemu obed a o 12tej ide spat. Ja vtedy dovarim, upracem, povesiam ci pozbieram pradlo, pripadne nieco upeciem a pomedzi to trosku obcas surfing. Maly spi 2-3hodiny, potom mu dam jest a znovu ideme na 2-3hodiny von/podla pocasia/.Vecer vecera, hranie, kupanie, pravidelne sledovanie Panelaku 😉 ,umyt zuby a sup do postele. Ja potom este chvilu surfujem,osprchujem a okolo 22hod uz neresgujem 😉 a vladzem sa presunut uz len do postele. Trosku volna mam, ked obed navarim na dva dni 🙂

moni1412
29. sep 2008

eliska a co u vas? 🙂

claudinka
30. sep 2008

my este nemame presny rezim dna, ale casom sa to urcite upravi 😀 ja vnimam den len ako papanie, grganie, kakanie, cikanie, hajanie.. ked sa podari, nejaka prechadzka 🙂

gangulienka
30. sep 2008

my rano vstavame okolo 7.00 spravim si kavu a hrame sa s malou este je doma aj manzel tak rodinna spolocenska chvilka 😉 okolo deviatej si mala ide este na hodku zdriemnut (nakojim ju) a manzel ide do prace...ja zatial som na nete dam prat popracem po ranajkach...okolo 10,00 mala vstane dam jej desiatu a ideme von tak do 12.00 potom sa vratime dam malej obedik a okolo jednej ide spinkat tak do tretej stvrtej....ja zatial navarim, robim v zahradke, periem...dam si poobednu kavicku podla toho co treba a kolko mala spi...ked sa zobudi dame si olovrant a zase von tak do siestej....potom vecera o siedmej kupkanie kojenie a spinkanie...ked zaspi ja sa vrhnem na upratovanie...riad z celeho dna....poumyvat dlazky a podla potreby bud prach utriet alebo kupelku umyt atd....popritom mam pusteny Panelak alebo Ordinaciu 🙂 okolo deviatej pol desiatej si sadnem k manzelovi do obyvacky na chvilinku a potom spinkat 🙂

kristi
30. sep 2008

vstavame vsichni okolo 7:30, maly udelam mliko, sobe kafe, manzelovi snidani. Okolo pul 9 manzel odchazi, my zustavame samy. Vetsinou sednu k PC a udelam praci (pomahat manzelovi), pak nejake dom. prace, obed, mala jde spat. Pote jdeme ven, na nakup, za kamoskama td. Vecer uvarim jidlo, vykoupu prcka atd. Pak si vetsinou povidame, koukame na telku a tak.

j.a.n.u.s.
30. sep 2008

kristi, a co dela mala jak jsi u pc?ptam se, protoze jak si nahodou sednu k pc ja...tak chce hned pustit CHNAPIKA 😀 😀 😀

danulka2
1. okt 2008

j.a.n.u.s. co je chnapik? pekne meno 😉

vikykiss
1. feb 2009

No tak ja popíšem náš deň v skrátke 🙂
Ráno okolo 9:30 sa zobudí Alexko na mliečko spapá a spinká ešte takú hodinku hodinku a pól.
Okolo 10-10:30 sa zobudí Maya kým ja robím raňajky Mayka sa oblečie a baví Alexa.
Doobeda sa hráme doma alebo ideme na malú prechádzku do parku alebo okolo domu ako sa nám chce.Medzi 15-16tou decka spia Maya občas hodinku hodinku a pól Alex dve dve a pól ako sa im podarí potom ideme na dlhšiu prechádzku alebo na výletík do večera 😉 🙂 😵

lasina
8. máj 2013

Ja sice vlastne deti nemam, ale opatrovala som jednej pani 3 deti. Najmenšia mala 11 mesiacov, prostredná 2 roky a najstarší mal 4 roky. Ráno vstávali už okolo 6-7 ako kedy. Ja som prichádzala okolo 7-8. Ráno urobiť raňajky, tí starší sa už najedli aj sami, len najmensej som musela pomahat. Potom prezliecť , pripadne prebaliť , dať trosku doporiadku kuchynu a navariť na obed. Najmensia spávala 2 krát do dna, tak tu som ulozila, a ostatne deturence sa hrali, alebo pozerali nejaku rozpravku. Najedli sme sa a isli sa prejst, no nie na dlho, lebo mala musela znovu ist spinkat. Vacsinov sme chodili k mojim rodicom, oblubili si ich a kedze som byvala na dedine, tak sme chovali zvieratka. deti radi obzerali zajackov, ovecky alebo sa radi vyšalili u nas na dvore. Potom som najmensiu a prostrednu ulozila spinkat, bud u nas doma, alebo u nich, podla toho kde sme boli. A zatial som sa venovala najstarsiemu. A vecer ich nakrmit , okupat a dat buvat. A takto dokola. Najhorsie bolo pre mna ist s nimi do mesta, na anglictinu, a ked sme isli na autobuse, spoje boli strasne zle, s kocarom mi nemal kto pomoct...hroza...a s detickami sa dodnes navstevujeme...oblubila som si ich, aj nasi. beru ich ako vnucatka🙂

lenusiatko
27. máj 2013

6.00 budicek, robim ranajky, caje, mlieka, upratujem
7.00 budicek deti, ranajkuju, prezliekanie, umyvanie, rozpravky
8.30 sme hotovi
8.30 - 9.30, robim desiatu, varim obed, chystame sa von
10.00 - 11.30 sme vonku
11.30 - ideme domov, hygiena, obed
12.30 - obed ukonceny, mladsi syn ide spinkat, starsia dcera sa hra (nie je v skolke, je dlhodobo chora)
12.30 - zapinam PC, pracujem, sem tam asistujem dcere
15.00 - vypinam PC, budim syna
15.30 - hygiena, olovrant
16.30 - 18.00 - sme vonku
18.00 - hygiena, vecera, upratovanie, rozpravky
19.00 - zaspava dcera, prichadza manzel z prace
20.00 - zapinam PC, pracujem, manzel sa venuje synovi, u
23.00 - vypinam PC, sprcha, upratujem domacnost
0.00 - idem spat

zszudorova
4. aug 2013

5:30-6:00 vstava mala, 6:00-6:30 ranajkujeme, 6:30-7:00 ideme znova spat spolu s malou, spime do 8:45, vstaneme, spracem postele, hygiena, dam prat alebo varit, co treba alebo lepsie povedane co sa mi chce🙂, 9:00-9:30 nakrmim malu, spracem riad, zehlim, upratujem, mala sa zatial hra alebo je so mnou a diva sa na mna, rozpravame sa-no, ja rozpravam, mala ma len pol roka🙂, jasime sa...proste podla nalady a tak,jaka je mala,prisposobujem sa jej, ked ma zly den a pisti venujem sa len jej,ked ma dobry den,porobim si popri nej vsetko....10:45 dam malu zase hajat a ja sedim na PC alebo pri telke, popripade zase volaco porobim, 11:45-12:45 mala vstava, zase ju prebalim a tak sak viete ako, okolo tej 13:30 papa, a potom sa len tak ponevieram viac menej,hram sa s malou a tak...okolo tej 15 ide znova hajat a ja bud idem s nou alebo zase PC,alebo pobalim,chystam jedlo a tak lebo ked sa zobudi okolo tej 16tej tak niekam ideme....to uz pride manzel z roboty a robime si program...k vode,prechadzka,navsteva a pod. Do 19tej sa vratime, mala sa kupe,papa a vzdy najneskor 20:00 je v postely a haja...pokial nikam nejdeme tak uz haja o 19 lebo vecer je mrzutejsia a je tazsie ju zabavit. Takze asi tak. ale u nas sa to dost menilo, teraz vydrzi mala dlhsie hore,uz sa s nou lepsie da....momentalne sa nestazujem🙂 Aj ked......unavena som, v noci k malej vstavam X krat. ale uz mi to nevadi, pospim si cez den ked tak. Ja si potom ked zahaja citam,kukam TV,s manzelom....a do tej 21:30 ideme spat lebo muz je tak zvyknuty roky,jak hodinky tak som sa prisposobila🙂a samu ma nebavi vecer kukat TV alebo nieco...ale aj tak som uz unavena.a niekedy ked je narocnejsi den tak idem aj skor spat

eliska1986
autor
8. aug 2013

Ahojte milé rodinky a mamičky.Prímite odomňa jedno veľké ospravedlnenie.Nevedela som sa tu pohybovať-ani sa stale dobre neviem:( Ospravedlňujem sa,že som sa neozvala,no zároveň ďakujem za Vaše príspevky.Budem rada keď naďalej budete sem prispievať.

eliska1986
autor
8. aug 2013

Zato obdobie deti nám už dosť odrástli,aký máte teraz režim?

eliska1986
autor
9. aug 2013

Zaujímavé je čítať Vaše príspevky aké máte režimi dňa,a aké režimi sú zo staršími deťmi?