S partnerom spolu nebývame

nezabudkaa8
13. júl 2016

Ahojte,vytvorila som si novy nick,lebo tu mam aj rodinu a nechcem aby boli v rodine reči.Zacnem asi tak,mame spolu dve deti (6 a 3roky).Zo zaciatku sme byvali spolu,no ked mala mladsia dcerka 10mesiacov,kvoli financnym problemom som sa s detmi vratila k nasim a partner k svojim rodicom.Nie,nemohli sme byvat spolu ani u nasich ani u partnerovych rodicov.Nasledujuce 2roky som to ani neriesila lebo partner bol prec(nechcem rozoberat preco) no uz je naspat cca 5mesiacov,pracuje,zaraba v ,,cistom" nejakych 700eur,cize na podnajom by urcite bolo.Som z tejto situacie neskutocne na nervy,nasi tiez lebo uz by chceli mat svoj klud.Byva tu este moj brat ktory nedavno zmaturoval,cize tu chodi aj jeho priatelka(mne to vobec nevadi je to zlate dievca) ale nasi uz urcite maju dost toho ze tu vkuse je niekto ,,cudzi".Partnerovi asi situacia vyhovuje,nezenie sa do spolocneho byvania a nas pobyt u nasich ho vychadza na 40eur(tolko prispievam nasim)+nejake drobne nakupy robi detom(jogurty,nejake nanuky a pod).Ja ani neviem co od tejto diskusie cakam,len som saa potrebovala vyrozpravat a vediet ci este niekto zije tak ako my,lebo mne to nepride normalne.

tomikejt
13. júl 2016

Urcite to nieje normálne. Ty nepracujes?

majka99999
13. júl 2016

@nezabudkaa8 a chces s nim byvat?

sardinka335
13. júl 2016

@nezabudkaa8 ziješ ako slobodna matka a verím, ze aj rodičia chcu mat aj svoj klud. Kazdopadne treba na partnera pritlačiť ako si predstavuje vašu buducnost, proste mu povedz, ze situácia je neudržatelna a ako to budete spoločne riešiť? Proste chapeš, nemozeš v kute čakať kym sa ,,niekto rozhýbe,,. Aj ty musíš konat. On pracuje, ty neviem - dieta ma tri roky tak asi by si tiez niečo mohla vymysliet. Takze jedine tak, ist s partnerom ,,do stretu,, a hodit s nim reč. Prípadne hladat cestu ako sa osamostatníš sama. Ale tak asi váš vztah nebude ,,eňo ňuňo,, ked sa do ničoho nehrnie alebo?

nezabudkaa8
autor
13. júl 2016

Nie momentalne nepracujem,pracovala som od septembra ked mladsia zacala chodit do skolky no teraz cez prazdniny by som ich nemala kam dat,tak po vzajomnej dohode s partnerom som ostala doma.Byvat by som s nim samozrejme chcela a co sa tyka nasho vztahu,tak teraz je to zle pretoze fakt som z celej tejto situacie na nervy a uz neviem ako dalej.

sardinka335
13. júl 2016

@nezabudkaa8 prazdniny su ešte niečo vyše mesiaca - od septembra treba hladat pracu. Ano, lahko sa mi to hovori ale zial asi inak to nepojde. Nepíšeš stale prečo on sa nehrnie do spoločneho byvania, čo ti na to on povedal? Prečo nechce? Prečo mu je takto dobre? Sak to z teba ide ako z chlpatej deky.... 🙂

6mia6
13. júl 2016

čo k tomu dodať. ste rodina, nie je normálne keď nežijete spolu... Deťom a tebe sa venuje kedy?

nezabudkaa8
autor
13. júl 2016

@sardinka335 pracu od septembraa mam,no a nehrnie sa lebo stale len ze:musis este ppockat,nie su peniaze,ved u rodicov ti je dobre a aj tak je to tvoj dom.pre vysvetlenie:vlastnim 1/4 nasho domu,kt na mna a brata dali nasi kvoli problemom.Ale ja to ako svoj dom neberiem,vzdy tu budem u nasich

nezabudkaa8
autor
13. júl 2016

@6mia6 poobede ked pride z prace,byvame na jednom sidlisku.No a cez vikendy chodi k nam spat,co uz lezie na nervy aj mne.

nezabudkaa8
autor
13. júl 2016

@sardinka335 proste ziaden taky normalny dovod k tomu byvaniu nema.Ja si myslim,ze jemu to takto vyhovuje,mamicka ho obskakuje,s detmi je 2-3hodiny denne,ziadne starosti

lubkavargova1
13. júl 2016

Bud sedel v base a preto je ta situacia taka aka je...on ked takto uvazuje ze tebe je fajn u rodicov tak to nebude mat dlhu zivotnost.

sardinka335
13. júl 2016

@nezabudkaa8 tak čo uz na to povedat....ma full service, postarane o deti, ma svoj volny čas...ma sex...a dava na to 40 eur...no kto by sa ponahlal do samostaneho byvania? Mozno pomoze ultimatum...mozno nepomoze...ťažko povedať.

lubkavargova1
13. júl 2016

Sorry...ale on ta lwn pekne zneuziva ako matrac...vsak co. Na vikend si pojdem suchnut so zenickou a tot vsjo....ze2-3 hodinky s detmi...sorry, ale toto robia pubertaci ala tvoj brat...a nie dospelaci s detmi

nezabudkaa8
autor
13. júl 2016

@sardinka335 zas nie takto ze 40eur.Kupi vsetko co potrebujeme,oblecko kozmetiku,prasok na pranie a tak+fajcim cize aj nato mi dava peniaze.Chodike cez vikens s detmina kofolu na kupko..

natalym
13. júl 2016

@nezabudkaa8 A ty by si chcela s ním bývať?

sardinka335
13. júl 2016

@nezabudkaa8 tak potom je to asi naozaj len jeho pohodlnost....

n0mi
13. júl 2016

Nuž, vskutku zaujimave. Urcite to co vy robite normalne asi nie je. Ja osobne by som mu povedala, ze ma cas 2-3mesiace, nech zmanazuje podnajom ak nie tak dovi dopo. Sa handrkujete jak deti. Priatel by mal pochopit ze ma rodinu, cize zenu a deti. A sprava sa ako slobodny. Ak nemieni nic robit s danou situacia, tak je rad na tebe a skus sa osamostatnit.

nezabudkaa8
autor
13. júl 2016

@n0mi podal si ziadost o socialny byt tu v presove.Ziadal sam pretoze ja som nemohla nakolko vlastnim podiel na dome.Ale je samozrejme ze sam byt nedostane lebo sa tu uprednostnuju rodiny a detmi.Ziadosti je vyse 5 000 a volne byty ziadne.Cize on tvrdi ze urobil aspon nieco..a led argumentujem ze to bolo zbytocne ze ten byt nedostane,skonci to hadkou..a ze aspon nieco urobil

lubkavargova1
13. júl 2016

@n0mi ale on slobodny aj je 🙂 Mne to vychadza ze bud sedel v base, alebo pobrali tolko poziciek ze bolaexekucia tak prisli o byvanie. A tak su u rodicov...toto potom tazko.

natalym
13. júl 2016

@nezabudkaa8 Tak ale má pravdu, urobil.

magmolatus
13. júl 2016

@nezabudkaa8 Tak to vidí ako jednoduchšiu variantu bývania a nechce sa hrnúť do hypotéky, to neni nikomu po vôli. Jasne ze je rozdiel platit 40 eur alebo 200 eur hypo a dalsich 150 najom.
Treba to s ním prebrať a uvidíš. Ak sa vyskytnú fin. problemy zase nie je problem sa vratit k rodicom a byt proste prenajat po dobu kym budete zase stabilný.

natalym
13. júl 2016

@nezabudkaa8 Otázka je, že čo by to prinieslo Tebe, keby spolu bývate?
Starať sa ešte aj o neho? Musieť riešiť platbu za podnájom, lebo už v tom budete spolu? Zváž či si s tým pomôžeš.

martinenka886
13. júl 2016

ak ti mozem poradit tak to zober do svojich ruk a zacni konat... nic sa same nespravi a v tvojom pripade ako pises tak sa nemozes spoliehat nato ze partner nieco spravi... zacni konat a bdues to mat najistejsie 😉

nezabudkaa8
autor
13. júl 2016

@lubkavargova1 ani jedno,ani druhe

nezabudkaa8
autor
13. júl 2016

@natalym ano urobil,ale z vypocitavosti aby mohol tvrdit ze aspon nieco urobil.lebo je jasne ze ten byt nikdy nedostane,je to proste fakt

nezabudkaa8
autor
13. júl 2016

@natalym byvali sme spolu a fungovalo to.Vie upratat,navarit

n0mi
13. júl 2016

@nezabudkaa8 sorry ale v Presove nemoze stat najom tak ako v BA. Kto chce cestu si najde, kto nie, najde vyhovorku.

nezabudkaa8
autor
13. júl 2016

@n0mi to nikto netvrdi!podnajom 3izb bytu tu vychadza na 350-400€ s energiami

dazdovka
13. júl 2016

@nezabudkaa8 do kedy mas cakat, ma nejaký ciel, ze nech vám vyjde hypotéka, alebo kym sa uvolni nejaká nehnutelnost, ci na co presne caka?

natalym
13. júl 2016

@nezabudkaa8 Tak sa ho spýtaj na rovinu.

nezabudkaa8
autor
13. júl 2016

@dazdovka nie nic take.Nad hypo neuvazujeme ani nemame nejaku nehnutelnost vytipovanu