Sme nenormálna rodina?

svetka66
10. apr 2015

máme spolu 6 mesacnu dcerku
a aj po jej narodeni mame pekny vztah
kazdy v nasom okoli mal hlupe poznamky, ze nech si uzijeme, lebo ked sa narodi mala - uz na seba nebudeme mat tolko casu, budeme sa hadat, budem na vsetko sama a podobne, same hrozostrasne scenare
- no prisla som k zisteniu, ze pokial sa mame dobre, kazdy sa cuduje, priam pohorsuje, ako je to mozne a hladaju niekde problem,
stretli ste sa s tym aj vy?
na otazku, ci mi moj mily pomaha - ano,pomaha, samozrejme mohol by aj viac, ale v ramci moznosti a to,ze je to chlap, si myslim,ze sa nemam na co stazovat
, ci nechodi von sa flakat s kamaratmi, ci si nevypisuje s kolegynou z prace, ci nema milenku? - ako ked sa ma toto niekto pyta, fakt len pozeram s otvorenymi ustami, ze este aj v tejto dobe, trpi niekto doma muza, ktory ani nepomaha doma, ani s dietatom, flaka sa s kamaratmi, pripadne este ma aj milenku...

ale kedze ja doma nic take nemam, casto pridete na to, ze na Vas ludia pozeraju,ako na prizrak...to tu fakt nie su maminky, co su spokojne vo vztahu a su stastne a s laskou vychovavju dietatko?

fakt sa musi clovek len stazovat,aby som v "kurze"???

svetka66
autor
10. apr 2015

@natalym MAS PRAVDU...to tu som zistila, ze je kopec normalnych rodin...len okolo nas chybaju zatial =)
takze mas pravdu

natalym
10. apr 2015

Príjemné čítanie, zišlo by sa niekedy viacej pozitívneho.
Ja si myslím, že od začiatku ak sa nastavia pravidlá, to je základ a samozrejme vhodný výber a neprehnané očakávania.

natalym
10. apr 2015

Lenže ja som na to prišla až po 20 tich rokoch.

svetka66
autor
10. apr 2015

@natalym PODSTATNE JE, Ze si na to prisla =)..nie kedy...nikdy nie je na vacsinu veci neskoro

0silvia0
10. apr 2015

@svetka66 buď sama sebou a nerieš, čo je normálne a čo nie je. Neposudzuj sa podľa iných. Ak niekoho baví sťažovať sa, nech sa sťažuje. Ak baví niekoho sa chváliť, nech sa chváli. Ak niekoho baví normálne fungovať bez sťažovania a chválenia sa, bod pre neho, nemusí riešiť somariny 😉

natalym
10. apr 2015

@svetka66 No len vieš, teraz ako to opraviť? A prišla som na to len ja, neviem na čo prišiel manžel. Takže zatiaľ som v režime stand by. 🙂

piacere
10. apr 2015

Rozmýšľam v akom prostredí žiješ, pretože ja som sa vo svojom okolí s reakciami, ktoré opisuješ nestretla ešte ani raz a to sme prestriedali už niekoľko miest pôsobení 😀 čo sa bydliska týka... a som vydatá už 7 rokov, dve deti...
Ak máš na myslí (okrem iného) to, čo tu často na tomto fóre opisujú mnohé (žiaľ) ženy... nuž sme rôzni ľudia a žijeme rôzne životy s rôznymi povahami a typmi partnerov....
Môžeš byť rada, že máte taký život aký máte... a pokiaľ sú reakcie ako píšeš, tak sa nad nimi len pousmiať a žiť si svoj "ideálny" život ďalej... načo to riešiť? 🙂

alaguema
10. apr 2015

@svetka66 človek má tendenciu hovoriť/písať o tom, čo ho trápi, alebo čo aktuálne rieši. To, čo ho teší a čo ho napĺňa, si jednoducho užíva...Možno preto je tu viac tých negatívnych príbehov. A čo sa týka toho, že by ste mali byť nenormálni, lebo si nažívate spokojne? Veď nech si myslí kto chce čo chce, nie? 🙂 Môžem ťa uistiť, že nie ste jediní 😀

marse
10. apr 2015

@svetka66 nie ste nenormalni, to som potom aj ja, som s tym svojim 12 rokov, od 15..stale ho lubim, a nevymenila za ziadneho ineho, kolegu, kamarata ani nikoho, mozno nie je dokonaly, a ponozky doteraz nechava bars kde, ( a tento boj som uz vzdala 😀 ) ale je moj, a je to ten moj pristav pokoja, ochrany, istoty...
Mame sa radi takí akí sme, nie je to len zvyk, ale pasujeme k sebe ako puzzle.... mame spolu deti, domcek, ideme v lete k moru, a nie sme na tom financne ze genialne... tiez som pocula, ze som si poriadne neuzila iných chlapov, ale naco ked ten prvý mi sadol ako rit na serbel? nebije ma, nechodi domov opitý .. tesíme sa z drobnosti ...ak je to nenormalne tak som total nenormalna.....prajem nech vam to dlho vydrzí 😉

alaguema
10. apr 2015

@piacere ani ja som sa tým nestretla..

@svetka66 možno prehodnotiť aký je okruh vašich priateľov a známych?

svetka66
autor
10. apr 2015

@alaguema ano, silne nad tym premyslam...PREHODNOTIT =)

adamar
10. apr 2015

@svetka66 sme na tom ako vy, vsetci dookola sa stazuju, dufam, ze ma muz neprekvapi a nebudem patrit k nim😉

alaguema
10. apr 2015

@adamar problémy vo vzťahoch prídu. Bolo by naivné očakávať iba prechádzku ružovou záhradou. Ale ak prídu, to ešte neznamená, že sa treba sťažovať. Tým sa nič nerieši 🙂

brady1
10. apr 2015

@svetka66 sorry ale co mas vlastne za problem???? preco tu to pišeš ked si štastna a spokojná??? že by si sa nudila ? hm. ale ak chces odpoved len ti možno závidia však aj je čo. ale neboj nie si sama je nas viacej takych co sme spokojny a to my už mame tri roky. su ludia ktory su večne nespokojny s niečim a my spokojny a v podstate teda aj štastny 😉

natuska87
10. apr 2015

@svetka66 Keby si si takuto otazku nepolozila, bolo by to dokonale...Naco meditovat nad samozrejmostou? Alebo si sa chcela pochvalit? / nic v zlom/

natuska87
10. apr 2015

@svetka66 Tak trosku humoru...

svetka66
autor
10. apr 2015

@natuska87 hej, jasne...NIE, NECHCELA...preco kazdy caka, ze je vsetko negativne? treba len o tom pisat?
pre mna toto nebolo dobre zistenie, ze ludia nedopraju, tak bohuzial, asi fakt najlepsie nepisat nic..=) a teraz nic v zlom pre Teba =), len ma zaraza,ze este aj v tomto hladate, ze sa chcem pochvalit...ved, ked je to samozrejmost, tak to nie je pochvala, no nie? =)

svetka66
autor
10. apr 2015

@natuska87 HEJ...len uz to tu nejaka baba napisala, ze chvalim sa...nie, moja, nechvalim..vdaka tomu, ze sme prilis "nenormalni" si kazdy mysli, ze zijeme neuveritelny zivot, tak si hladaju radsej takych, kde mozu nakladat =)))

svetka66
autor
10. apr 2015

@brady1 vravim, najlepsie nic nepisat..este aj do tohto sa musi kazdy obuvat?
ked tu baby nakladaju na svojich manzelov, partnerov, tak sa zapoji snad kazda druha zena, ked je tu nieco pozitivne vlastne, tak este si rypneme, ze?

natuska87
10. apr 2015

@svetka66 A keby si sa aj chcela....mne to nevadi..Nikdy som sa v svojom okoli nestretla s reakciou, ktoru opisujes...Nikdy, prave naopak...Zdaleka vidiet na cloveku, ze je spokojny, vyrovnany a nepotrebuje meditovat nad okolim...Iba tolko...

natuska87
10. apr 2015

@svetka66 Nemyslim...

samasa
10. apr 2015

@svetka66 no v dnešnej dobe večne nasratých žien a salamistov mužov vytrčaš z davu 😀 zažili sme si niečo podobne...ale už ignorujem....pomáha to najviac 😀 no moj muž si vypisuje s kolegynou z práce...niekedy padnu aj ponuky na obed, večeru či nezávazný sex, 😅 😅 😅 😅 ešte že jedinou mužovou kolegynou v práci som ja... 😀 😀 😀 😀

svetka66
autor
10. apr 2015

@samasa TERAZ TLIESKAM JA, si ma pobavila...pekne =)

jaruska8
10. apr 2015

Bohužial dnes je v móde sa sťažovať. A nedajbože, keď máte viac peňazí. A ešte si aj kupujete ,,značkové veci"-to ste už snobi.😜😜😜😜😜❤️❤️

salamistka
10. apr 2015

u nás je to tak trochu podobné, hoci možno zvonka to vyzerá, že máme nejaké problémy, ja si v tichu s radosťou v duši hoviem s pocitom, že nikdy som nebola spokojnejšia, dakedy mám dokonca výčitky svedomia, prečo to aj ostatní tak nemajú

nikoletka8090
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima4
10. apr 2015

@svetka66

mnohe zeny ziju neraz zivoty... s ktorymi nie su stotozenene... sú frustrovane, smutne, vyuzivane... a rady by boli, keby fungovali takto aj tie ostatne...

janickacrazy
10. apr 2015

@nikoletka8090 podľa tvojho opisu to podľa mna moc šťastne nevyzerá, ale ked myslíš... 😕

0silvia0
10. apr 2015

@nikoletka8090 schytávať po hlave? to vyzerá skôr na materskú škôlku, nie na šťastné manželstvo 😎

mima4
10. apr 2015

@jaruska8

mat peniaze = byť nešťastným človekom 😀