Som "alergická" na syna

lotalujza
17. sep 2013

Žienky potrebujem surne poradit, pomoct! Už neviem ako dalej, som za tych pat rokov uz normalne "alergicka" na syna, na jeho kazdy pohyb, vsetko mi uz na nom vadi, uz aj ako dycha. Ma 5,5 a od pol roka neskutocne zacal vyvadzat a samozrejme ako rastol tak aj pritvrdoval, niekedy mam sice pocit, ze sa bavim s hlupym, ale absolutne zakladne veci nechape. A to ma vytoci, teda vytoci ma skoro vsetko co urobi.
On je dobry, poslusny, slusny, citlivy, ale to je len 10% zo dňa
50% zo dna je ze ma vytača a tych 40% uz si asi domyslam a vadi mi aj ked mu omylom nieco padne na zem
Hned zacnem kricat, rozculovat sa, atd, Co sa tyka capnutia tak sa mi to zda pri nom uz blbe, aj to len naozaj v krajnom pripade, ked napriklad narocky zrazi sestru z trojkolky a ona vyleti z nej na hlavu.
Jemu nie je nicoho luto, nic mu nevadi, nevadi, ze sa mu nieco pokazi, alebo ked mu nieco odoberiem, ze neposlucha, je mu to jedno.
Nevie sa sam hrat, teba lepsie povedane, vobec sa nehra, az ked ho vyzeniem, inac skace a vrti sa na sedacke, vala sa, furt si pcha ruky do ust, spara sa v nose...
Neznasa svoju sestru, najradsej by bol keby neexistovala, ked kresli obrazky nakresli len mna,tata a jeho, sestra neexistuje.
Neviem ako dalej, boli ma uz z neho zaludok, ked sa nahnevam.
Samozrejme dcera nezaostava, ta tiez robi zlosti, ale ona sa aspon vzdy pride pritulit a usmeje sa dojde ma bozkavat, tak na nu sa neda hnevat.
Syn hodi ksicht ako keby ma zadsej zabil, kope, nervaci, vriecka, jaci... a vsetky tieto uzasne prejavy.
Poprosim poradit, pomoc, viem, ze sa musim nejako zmenit aj ja, len neviem, ako zacat, ktore veci si nevsimat, ale naopak, pri ktorych zakrocit,
nemozem ich zase nechat zvlcit.
dakujem

lotalujza
autor
19. sep 2013

@h2 ano presne si to zhrnula, viem ze tie veci su normalne a musim byt ja v pohode, len je to na mna vela a som rada, ze tu prispievate, a poradite - vsetky vsetky kocky, lebo vzdy si to tu citam a aspon sa vzdy ukludnim a opakujem si ze klud mama klud 😀 aj cez na Vas vsetky myslim ako sa snazite pomoct a snazim sa byt v klude,
ale zatial stale ma vytaca to oblizovanie ruk a sparanie v nose, no neviem predychat, neviem 😠

@gretocka ano presne je to tak ako pises o svojom synovi, tiez to iste zabera

dnes bolo tiez fajn, sice som musela obcas zvysit hlas, ale nemozeme zase cely den medovo, 😉 musia vediet kde su hranice, dnes sa len dcera valala po parkovisku, to je dalsi tvrdohlavy oriesok a uz ani to tulenie velmi nepraktizuje, lebo presla do stadia vzdoru, dufam, ze rychlo pochopí, ze takym nervom nic nevyriesi 😕
ako na nu hovorit ked dostane zachvat? lebo chcem jej pekne nieco vysvetlit, ale ked tak jaci a reve nechce pocuvat, ja ju vzdy necham sa trosku skludnit

h2
19. sep 2013

@lotalujza Ahoj, ešte jedna vec mi napadla, čo by Ti mohla trochu pomôcť. Ak si nervózna, podráždená, rýchlo sa vytočíš a vybuchneš, možno je to nedostatkom vitamínu B. Nechcem vyzerať, ako nejaká vitamínová fanatička, ale ja beriem multivitamíny s minerálmi a nie len, že som pokojnejšia, ale mám aj viac energie. Brala som aj čiste len B-komplex a bol to fakt rozdiel. Mňa napríklad syn vytočí málokedy, pri ňom mám svätú trpezlivosť, ale zato muž to má doslova ako športovú disciplínu, rýpe a podpichuje, kým nevyletím, až potom je spokojný. 🙂 Odkedy beriem tie vitamíny, je to lepšie, nenechám sa vytočiť, vynerváčiť, som nad vecou. Dokonca aj môj muž, keď niekedy zvýšim hlas, mi povie: daj si vitamínik! 🙂

ariadna22
13. dec 2013

@lotalujza
skús zmeniť ton reči, nahraj sa na video, počúvaj sa, všimni si, že to dieťa len reaguje na to ako sa ty správaš. je to zákon akcie-reakcie.
čo sa týka vecí, ktoré chceš aby urobil, lebo už sú veľkí, skús reciprocitu - ja pomôžem tebe ked pomôžeš mne. miláčik prídi mi prosím ťa pomôcť toto upratať.... a ja ti teraz pomôžem s kopou prádla, čo som ti dala poskladať. ked mu niečo padne, kľud, pohladkaj ho ...stane sa.
skrátka ked budeš ako kosa na kameň tak to isté od neho aj dostaneš. čo dáš to sa ti vráti.

stanislavao
13. dec 2013

@lotalujza bol iste u psychologicky? syn ma problem, lebo ziarli na surodenca, ale problem mate asi hlavne vy, lebo neviete situaciu zvladnut. mala som podobny problem, ale nastastie sa to nejako upravuje a nebol to az taky extrem neznasanlivosti, ako asi u vas. podla mna psycholog by bol super.

lotalujza
autor
1. jan 2014

Nie neboli sme zatiaľ, lebo sa všeličo zmenilo, aj u mna aj u syna, je to take celkovo iné, začala som citát jednu knihu, snažím sa z nej vychádzať, na syna to celkom platí, co sa ale naopak nedá povedať o dcére 😒 . Jedine co začalo byt iné a neviem si s tym radi, je že syn začal za všetko teraz hrozne plakať, neviem či to má zo škôlky, ale je to otras 😕

daisynka_
26. feb 2014

@lotalujza určite navštíviť psychológa ... kto to nezažil nikdy nepochopí o čom píšeš ... tipujem na tvojho synčeka aspergerov syndróm alebo vysokofunkčný autizmus, podľa prejavov (provokovanie, nadávanie, "nepočuje" príkazy, neustále poskakovanie, netrepe pri tom náhodou aj rúčkami?) máme takého doma a viem čo prežívaš, nie je to výchovou ... treba zistiť ako na neho a pochopiť jeho správanie, že nerobí naschvály ale je jednoducho taký a ty to musíš do určitej miery akceptovať