Som zlá mama

25. máj 2021

Dobrý večer, už dlho mam chuť sa vyrozprávať, pretože mám pocit že to nezvládam. Otehotnela som chcene, bolo to také ze sme si povedali keď sa stane nevadí. Keď som zistila ze som tehotná bola som neskutočne rada. Hrozne som sa tešila na malú, na materskú a všetko spojené s nou. Ze sa budem venovať malej a všetko ju učiť. Ide o to ze veľmi som sa bála lebo som nevedela aké je to mat bábätko. Ale na koniec to bolo najlepsie bábätko aké som si mohla priať. Až do 2 mesiacov mi dala kopec času nato zvyknúť si aké to je mať babo bola hrozne kľudná a dobrúčka. Ide o to ze od kedy jej od boli 3 mesiace je to s nou hrozne ťažké. Za všetko sa zlosti je nervna, nikde ju nemôžem položiť lebo kričí od hnevu. Proste robím všetko aby som jej vyhovela a aby sa cítila šťastné a vždy je proste niečo zle často mi rupnu nervy, ublížiť by som jej neublížila len proste občas keď mám nervy ze niekde nechce byť tak ju z tade hnusne rýchlo akoby vytrhne. Niekedy keď plače s nervami (a viem ze ju určite nič nebolí) tak ju proste nechám len tak plakať a čakám kedy od únavy zaspí. A potom keď sa zobudí a usmeje sa na mňa mi je neskutočne zle zo seba aká s hnusná a ze už ju tak po plakať nenechám ale proste vždy stratím nervy 😞 veľmi ju ľúbim len neviem ako mam bojovať s tou mojou zúfalo stou ktorú zrejme zakrýva nervami.

gleep1
25. máj 2021

Mojej dcérke prvé 3 mesiace začínala noc o 4 ráno. Od 10 večera do 4 nespala ani sekundu, plakala pri všetkom okrem jednej činnosti- držanie na rukach a chodenie po dome. Nosic milovala, ale len cez deň. Zastavila som, nespokojnosť a zachvíľku krik. Sadla som si, krik. Muž mi s tým pomáhal a obaja sme chodili ako zombie. Potom to prešlo, z týždňa na týždeň jej začala noc o polnoci. Potom sa to postupne posúvalo. Aj keď mala takéto obdobie, kedy naozaj dlhu dobu nebolo možné s ňou robiť nič okrem nosenia a chodenia, považujem ju za úžasne dobre dieťa lebo pokial som vyhovela jej potrebe, neplakala, usmievala sa. V živote by ma nenapadlo položiť ju do postieľky a nechať plakať. A zdrapit ju!? Prepac ale to je choré si na nevinnom dieťati ventilovať svoje nervy ktoré ty nevies ovládať ale som si ista že nie si jediná a preto tu najśdes pochopenie a podporu podobne psychycky labilnych žien. Zachvíľku ju budeš mlátiť, ublizivat jej a pomaly sa budeš do kategórie “zla matka” dostavať. Teraz každý kto k nám príde len hovorí aké mám úžasne nenáročné veselé dieťa. A áno mám, ale keby som ju nechávala plakať a ignorovala jej potreby na 100% by taká nebola.
A nie si zla matka. Si nevedoma matka. Zatiaľ. V rannom detstve programuješ jej mozog. Čím viac bude plakať, tým viac bude pre ňu plač normálny a tým viac bude plakať a tým viac ti bude robiť nervy. Čím viac budeš ignorovať jej potreby, tým viac bude na tebe lipnut a dávať ti najavo nenaplnenie svojich potrieb. Prosím ta, nájdi v sebe kus odhodlania a lásky pre svoje dieťa a prečítaj si knihu psychológia pre milujúcich rodičov. Hneď teraz. Čím skôr. Vypni modrého koníka a porosim ta čítaj to, čo ti naozaj pomoze. Ďakujem za tvoje dieťa a za (dúfam že lepšiu) budúcnosť, ktorú svojim dieťaťom formujes.

evistaevista
25. máj 2021

@maciatkolulu to že má podporu nemení nič na tom, že má zjavne náročné dieťa. Ty si presne ten druh matky, ktorá na mňa bude volať sociálku, keď dám svojmu dieťaťu po zadku na ihrisku? Demokracia worldwide ou yeah, hlavne v tých správnych rukách. Len tými nikdy nie sú tie matkine. Pani doktorka, s ktorou máš skúsenosť tiež dostala taký náklad? Že nevie, že jediné čo vo svojom živote tvoje dieťa potrebuje si TY????

derdia
25. máj 2021

@panelacikova no dnes si asi nemala naladu, ledze si dala takyyyyto komentar....
Zena je len zena, a bohuzial ked je zufala tak je zufala...co nechapes, ze dnesne zeny s ôk myslia podla fotiek z ig ze zivot je gombicka.

Ze fotka z 8 detmi rok co rok po sebe je proste na id top? Takze svet je chory.
.. Vodlaked sa decko slahlo von do kolisky a nikto sa s nim "nesral" tak ako sa dnes...dne sje vseeeetko tak prespekulivane a premodernizovane a preduuuuumane ze dovi dopo... A rastu nam doma same drze decka...ach jaj. Radsej som sa mala narodit v 60 rokoch...lebo ked rozmyslam co ma na tomto svetw este caka

Mam pocit ze nic.

mony38
25. máj 2021

Nie si zla mama, niecim podobnym.som.si aj ja presla, mala bola inak dobra, v kociku spavala super ale po 3 mesiaci na vecer revavala, mrzuta bola do 10 -11 vecer, ja tiez uz som.mala dost z celeho dna, v noci byvala aj 5 a viac krat hore, a to si myslim ze sa najdu mamy ktore mali o dost narocnejsie deti, ale proste tie nervy, vycerpanost a bezmocnost sa prejavyli. S odstupom casu, mala bude mat 3, je dolezite prijat plac dietata nebrat to ako nieco kde ta matka zlyhala, lebo nevie utisit vlastne dieta, proste toto je rodicovstvo, materstvo a realita... a ako uz ine pisali prejde to budu ine veci aj zuby aj hysaky ale myslim ze uz ako mama budes sa snazit inak reagovat a hlavne budes poznat dovod placu... takze vydrzat a tesit sa z peknych chvil. Drzim palce

sasitimi17
25. máj 2021

@evistaevista to je v poriadku že ma nervy, veď ktorá mama nemá občas nervy zo svojho dieťaťa a nevie si dať rady ? Ale čo v poriadku nieje že s ňou trasie šklbe ju z postieľky či odkiaľ to písala a že ju nechá vyrevať tak že chúďa malé až od únavy zaspí ? To je podľa teba normálne ? 3 mesačné dieťa ? Ktoré chce cítiť len svoju mamu a necítilo ju lebo ho nechala revať až kým nezaspala... to dieťa jedine čo potrebuje je láska, prebaliť, dať papať a nič viac. To nieje náročné dieťa ako píšeš... náročné dieťa si ešte asi nemala inak by si takto nepísala... ide o to že keď nezvláda teraz ten plač a dorába s ňou toto tak čo bude neskôr ? Ta žena ma pomoc od priateľa a mamy čiže ma asi kopu času aj na seba o čom iné mamy môžu len snívať a sú rady keď sa vôbec najedia cez deň... takmer každá jedna si týmto prešla ale to je tak keď si niekto predstavuje život s dieťaťom ako s baby Born babikou ktorá zaplače len na povel, potom príde krutá realita bábätko plače reálne a bum už je zrazu náročné... nie, je úplne normálne🙃

maciatkolulu
25. máj 2021

@evistaevista som upl e normálna matka troch detí, z toho dve dospelé, prežila som pubertu a všetko možné a poviem ti úprimne, trojmesačné dieťa sa od zlosti netrase, môže opakujem sa, tresnut do vankúša, jacat a pod, ale nie na bábätko. To asi nedráždi naschvál, asi ma dôvod na rev. A určite v tej chvíli nepotrebuje triasť. A ani som svoje malé deti nikdy nenechala vyrevat. A to som nemala mamu za ritou a muž tiež dlho robil, takže v skratke som bola sama. Podľa mňa to ôk, nie je. Môj nazor

whatever1
25. máj 2021

Davaj si prosim velky pozor. Prudkymi pohybmi a trasenim mozes babatku velmi ublizit a to urcite nechces. Nabuduce radsej nachvilu odid z miestnosti aby si sa ukludnila. Kasli na to co si mala prave naplanovane, to vobec nie je dolezite, nic ti neujde. Navaris neskor, najes sa v obyvacke s dietatom na kolenach, nebude upratane a co?..svet sa nezruti. https://www.modrykonik.sk/zdravie/syndrom-traseneho-dietata/

andreatytler
26. máj 2021

Chapem ta... asi si nervak... nie si sama.
Co ta najviac vytaca? U mna su to dve veci:
1. Ked syn nechce urobit nieco o co sa ja snazim, lebo viem ze ak to neurobi, bude to este horsie. (nechce zaspat aj napriek tomu ze je unaveny, alebo nechce jest aj napriek tomu ze je hladny). Tu pomaha, ak to vzdam a prestanem sa snazit a kaslem na to.... ale je to nesmierne tazke... zatial sa mi to podarilo asi len 3x za 1.5 roka. Ale snazim sa.
2. Ked mam dojem ze moju pritomnost nepotrebuje ale odmieta ma nechat robit ine veci. (zobudi sa uprostred spanku a nechce spat a musim ho drzat na rukach a on tam len lezi a cumi do plafona ale ak ho polozim do postielky, tak place. Vtedy si pripadam ako matrac... velmi unaveny a ospaly matrac). Tu pomaha muz a niekedy tiez uvedomenie ze tym matracom uz nebudem dlho.
Snaz sa prist na to PRECO ta vytacaju tie ktore situacie. Mas dojem ze dieta chce od teba viac ako mu ty dokazes dat? Hneva ta ze sa nesprava tak ako by si si zelala? Mas dojem ze jej nerozumies a nevies preco place? Ak prides na pricinu, bude lahsie sa ovladat.

tramtada31
26. máj 2021

Obe deti boli hrozne, nervne 6 mesiacov. Pri oboch som to riešila tak, že som im dala prso, keď vrešťali(bez priciny), aby boli utisene😀 a nerobila nič. Poriadok a varenie muselo pockat, kým bude môcť muž strazit. Je to vyčerpávajúce, na psychiku, ale mali potrebu byt so mnou, tak som sa im ju snažila naplniť. Veľmi má prekvapilo, že je materstvo take narocne. Teraz nemyslím 100x cez noc vstavat, s tým som nikdy nemala problem. Skôr mi vadi tá strata slobody, odsun tvojich základných potrieb(teraz nemam na mysli chodit po baroch, ale len sa ist v klude vycikat, najesť), lebo dieťa bude plakat(myslim tým revat ako zmyslov zbavené). Možno keby mám kľudne deti, tak sa na to pozeram inak😂

jaskolka
26. máj 2021

Ide tu o dve veci. Na jednej strane rozhodne nie je správne, že mykas tým bábätkom, nechtiac mu skutočne môžeš ublížiť, trhnut silnejsie a nešťastie je hotové. Nechať ho vyrevavat do vyčerpania tiež nie je najlepšie, keď máš možnosť, radšej ho daj k mame na ten čas, a ty sa ukludnis, dáš do pohody. Druhá vec je, že byt mama e skutočne náročné najmä teraz, lebo z každej strany sa hrnú veci typu materstvo je uzasne celebrity sa vystatuju dokonalými fotkami ako si užívajú na materskej, žene sa predkladá na sociálnej sieti len to, že iné ženy sú skvelé, majú vysperkovanu domácnosť, na pečené 4 druhý pečiva, kvaskuju, pracujú z domu, učia sa jazyky, držia super diétu, majú skvelé účesy, nechty a podobne a k tomu dokbale dobrucke pokojne dieťa, alebo deti(podľa fotiek). Teda keď to zvládne jedna, musí každá. A k tomu byť aj dokonalá milenka, v sexi bielizni čakať muža večer v posteli. A toto je predkladané ako ideál. Teda niet divu, že žena ktorá to "nedá" lebo každá je iná, veľkú rolu hra aj temperament, vek, výchova, prostredie, kde žije, záujmy a podobne, no a potom je frustrovana, nešťastna, nervózna. Nikde nie je napísané, že musíš byť doma 3 roky. Toto je obdobie, a potom príde iné. Bohužiaľ, materstvo je 24/7 ,je to jediná práca, kde nemáš nárok na dovolenku. Ale stojí to za to, lebo máš toho najkrajšieho šéfa na svete 🙂🙂

autor
26. máj 2021

Ďakujem vám za každý názor. Jasne nenechám ju plakať 3 hodiny do vyčerpanie nie som harpia. Proste len ona niekedy je taka unavená a nervózna ze nevie za spinkať ani na rukách, ani v postieľke ani naozaj nikde. Tak ju občas nechám nech sa po nervuje ale to netrvá viac ako 5 minút a proste zaspinka, nepredstavuje si to ze ju nechám 3 hodiny plakať aby od úplného vyčerpania fakt ze odpadla. Prečítala som si všetko a veľa z vás mate pravdu. Snažím sa len niekedy už neviem ako na to. Snažím sa všetko sa naučiť a robiť to s pokojom. Ja nie som ani veľký nervak ale hormóny to tiež už asi nebudú, neviem kde nastala taka chyba ale snažím sa naozaj najviac ako viem.

ankaanka1977
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
27. máj 2021

Inac to som robila aj ja, ze ak syn nevedel zaspat, tak som ho nechala poplakat par minut. On po tom hned zaspal. Prislo mi to lepsie ako ho nechat nervozneho a odolavajuceho spanku este dalsiu po hodinu. Aj tak po tej pol hodine tiez plakal od uplnej unavy. Takto mal k dobru extra pol hodinu spanku.