Som zlá matka

12. aug 2022

Možno ma viaceré tu ukamenujete,no potrebujem sa rozpisat z toho.Mam synceka,ľúbim ho najviac na svete.No už ma to s ním nebaví doma.Ledva čakám kedy pôjde do škôlky v septembri a ja si trochu budem aj sama,porobim si čo treba sama,pôjdem do práce,neaka zmena.Teraz doma každý deň to isté,varím upratujem, samozrejme syn mi pomáha so všetkým,no dlho ho nič nebaví.Mna zas nebaví stále hrať sa s autíčkami.Kazdy deň chodiť von na ihrisko,barskam,stále ten istý stereotyp.Castokrat sa aj nudime doma.Niekedy ledva čakám kedy bude večer a pôjde spať a ja si konečne sadnem.Nemozem sa ani najesť,ani na zachod.Maly dôjde za mnou a volá ma pod sem mama hrať sa.Vidim že mu chýbajú rovesníci a ja ho už natoľko neviem zabaviť sama doma.Citim sa hrozne že som zlá matka.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
seahorse27
12. aug 2022

Nie si zla matka. Skolka vyriesi prirodzene potreby vas oboch 😊

zuzanockamt
12. aug 2022

Nie si zlá matka, ak si vydržala celé tri roky, tak máš môj obdiv. September je o chvíľu a začne ti nový život 👍

lily14
12. aug 2022

Mám to isté a ešte keď sme chorý a stále doma je to na nervy ja ešte mám rok kým pôjde do skollky

nerya
12. aug 2022

Vitaj v klube 🙂

beata_k
12. aug 2022

Po 3 rokoch nevydrzis 3 tyzdne? Ved je vonku pekne. Preco len ihriska? Ved s 3 rocnym sa uz da vsetko.

evica17
12. aug 2022

Ja mám dve malé deti, cítim sa rovnako, až na to že ja nečakám kedy pôjdu do škôlky (je to ďaleko ešte) ale kedy ten menší trochu vyrastie,lebo celý deň len uspavam a kŕmim a to ma nebavi

marcellka32
12. aug 2022

Prečo necháš dieťa sa hrať samé? Už sa musí vedieť hrať aj sám chvíľu, netreba deťom robiť animatora celý deň, že nejdeš ani na wc

dusankomoj
12. aug 2022

Čestne vyhlasujem,že tieto pocity som mala pri oboch deťoch🤣 tak som sa tešila do roboty a medzi DOSPELÝCH ľudí( čo nezačínajú každú vetu slovom ,,mamiiii") že keby ma boli poslali zametať námestie,tak sa teším.

janickacrazy
12. aug 2022

ved chod s ním do detského centra, tam si sadni na kávu, dieťa sa bude hrať s ostatnými, behať , skákať, ty máš oddych, ideálne aj s kamoškou, pokecáte a bude ti lepšie

autor
12. aug 2022

@beata_k Vydržím nemám na výber,len občas to na mňa tak doľahne že už nevládzem.Samozrejme nechodíme len na ihriská,aj na výlety po okolí,no už to máme všetko pochodene.A koľkokrát aj malý je taký že sme vonku a po pol hodine povie že chce domov.Doma sa zas nudí tak vymýšľa

thereisabear
12. aug 2022

Nemáš okolo seba žiadnu kamošku s dieťaťom? Mne to veľmi pomáha sa občas stretnúť a pokecať.

liusa82
12. aug 2022

Presne.Nech sa zahrá aj sám.Somnou sa naši ked som bola decko do tých 3,4 rokov nikdy nehrali málinko až ked som bola staršia tak sme si loptu hádzali alebo pexeso, karty hrali a to mali len mňa jedináčika.Tam ma dala mamina do izby detskej a sama som sa prehrala aj pol dňa.A mamina si robila veci doma.To je to že dneska vidím že sú decká moc rozmaznané,nesamostatné rodičov majú furt za zadkom.Samé sa to prehrať nevie a takto to potom dopadá. A nevidím teda že by som mala nejaké ujmy

autor
12. aug 2022

@marcellka32 Nechám ho hrať samého,no on po chvíli zbadá že som tam není,a už ide za mnou.
@janickacrazy Do detského centra nechodíme.S kamoškou raz za mesiac sa stretneme ,no to je málo.

lily14
12. aug 2022

@liusa82 ty asi deti nás,že?

liusa82
12. aug 2022

@lily14 Nemám.Ale vyjadriť sa hádam môžem čo to s tým má.To treba takto učiť od mala a zvykne si.Ked je už staršie to ťažko.Pekne to vidim aj na deťoch kamošiek.Také čo si ich takto naučili od mala toto neriešia pekne sa im prehrajú aj samé a také čo im stále trajdali od mala za riťkou sú teraz v smútku že nemajú ani chvilku času na niečo iné bez dieťaťa

stannkal
12. aug 2022

Podľa mňa sú také pocity normálne. Ale na tvojom mieste by som skúsila ho nechať viac hrať sa samého, v takom veku už nemusíš robiť vždy to co chce on, dokonca to ani nie je pre neho prospešné.

luccija
12. aug 2022

@lily14 nie nema🙂a je sranda, ze si pamata ci sa s nou rodicia hrali do 3,4 r.
Autorka chyba je, ze nemas kamaratku s ktorou by si travila cas s detmi, takto nemate co robit.Daj mu strihat farebne papiere, plastelinu, nieco lepit, navliekat koralky, plny web mas dobrych inspuracii.Ved nemusite byt iba vonku ci hrat sa s autickmi.Daj mu krabicu od topanok olep cistym papierom a nech si robi garaz daj mu papieruky nech si to olepuje.Alebo novu hracku puzzle, nieco co este nepozna.Iba sa nudite nie si vobec zla mama ako si o sebe myslis.

liusa82
12. aug 2022

@luccija no predstav si kolko si toho decká pamätaju aj do tých 3,4 rokov.Ja si pamätám aj to ked som mala 3 roky a tancovala som ako decko na kuchynskom stole ked bola u nás teta na návšteve.To si dovol mať takú pamäť😀

andreatytler
12. aug 2022

Vobec nie si zla matka. Vzdy sleduj svoje pocity a v momente kedy to uz zacne byt prilis zle, tak sa nenut do toho co ti vadi. Ja by som dala do skolky aj skor ak by som zacala byt otravena rutinou. Nie je dolezita kvantita ale kvalita casu co stravis s dietatom.

nykkushka
12. aug 2022

@liusa82 prepáč, ale to už kde sme aby rodičia ktorí sa hrajú a venujú svojim deťom boli považovaní za ľudí, čo vychovávaju rozmaznané nesamostatné deti?
Ja nášho syna učím samostatnosti odkedy sa dá, ale máva počas dňa chvíľky, že príde a chce sa so mnou hrať, to mu mam povedať NIE, nebudem lebo sa musíš vedieť hrať aj sám? Tam choď do svojej izby a hraj sa tam 4h?
Ja zas nepovažujem za normálne, odložiť 1-2-3 ročne dieťa samé do izby, nech sa hrá a ja si budem robiť svoje. Pre mňa je úplne normálne, zapájať ho do roboty ak chce a mať ho pri mne a vonkoncom mi nevadí, keď ma zavolá hrať sa s ním...

kris_tin257
12. aug 2022

Presne preto som dala syna do škôlky keď mal dva roky a ja sa vrátila skôr do práce 😊 syna to posunulo o dosť viac vo vývine a ja som socializovana spokojná a viac sa teraz malému aktívne venujem 😊

autor
12. aug 2022

@luccija Tieto vychytávky tiež robíme,no dlho do to nebaví tak 10 minút a dosť.
@andreatytler Skorej mi ho nezobrali do škôlky.
@kris_tin257 U nás berú od troch rokov do škôlky.

nikpa
12. aug 2022

Podľa mňa si normálna unavená matka, nie zlá. Kúp si večer víno a pukance, vylož si nohy a opusti sa 😂 občas to pomôže 🤷🙂 Mne tiež niekedy už lezie na nervy ten stereotyp, že jediné v čom sa realizujem, je čo dnes navarim ale tak je to len obdobie a ešte mi raz za ním bude smutno. Deti sú maličké, teraz nás potrebujú najviac, treba si to vedieť aj užívať, za pár rokov budeme pre nich už ,,trápne a nepotrebné,, 😃

nykkushka
12. aug 2022

@liusa82 ono v téme, ktorá sa týka vyslovene detí je dosť dôležité, že tie deti nemáš, nemyslíš? 🤣 Ja sa tiež nebudem vyjadrovať k niečomu, čomu nerozumiem alebo nemám s tým osobnú skúsenosť, len preto lebo mám potrebu napísať svoj názor 🤣
A je pekné, že ty to u kamošiek vidíš, ale realita v tvojom prípade môže byť úplne ale úplne iná a budeš mať také decko (hrozný výraz 🤷‍♀️), že sa s prepáčením ani nevy 💩💩💩💩 čo ti bude stále za zadkom chodiť a ty sa môžeš aj poskladať a nezmeníš to 😳😘

andreatytler
12. aug 2022

Myslela som jasle alebo sukromnu skolku. Urcite nieco je kde by ho zobrali. Ale teraz to uz neries. To by ho doplietlo ak by mal zacat na par tyzdnov niekde inde.

andreatytler
12. aug 2022

@liusa82 Ano mozes naucit dieta takmer cokolvek, ale nie je to vzdy bez ujmy. Ak je dieta extrovert uz od najutlejsieho veku bude bytostne potrebovat spolocnost takmer 24/7. Aj take dieta mozes ucit samostatnosti ale bude tam na zaciatok vela placu az kym sa nieco v nom zlomi a pochopi ze mama sa s nim hrat nebude a tak za nou prestane chodit.😢

vetthy
12. aug 2022

Zarmutim Ta, ano, si zla matka(bez autority),ci skor zla sluzka(pracujes bez nadsenia)😜... Ale predtym, néz sí sa urazila: zivot sa ma tocit okolo dospeleho clena rodiny a dieta sa musi naucit prisposobovat ...a je to velmi dolezita zrucnost, ako som ja zvykla hovorit svojim, aj ked Tá ráz korunuju za cisarovnu, aj tak budes musiet vediet prisposobit...kto nevie, bude mat problémy stale, zial...
Mna ide porazit, ked v Tescu maminka sa opyta trojrocneho, Co maju kupit, Co budu varit....chapete, dieta to ma urcit...bez barjakych kucharskych vedomosti,bez poznatkov O hygienickych potrieb, bez toho, aby malo sajnu, co je to rozpocet, zdravotna strava...hlavne krmit jeho ego,ze riadi celú rodinu a bez neho by rodicia nic nevedeli...takto sa buduje respekt...
Diéta sa musi poradit uz samo.rodic tó neskutocne ulahci (aj sebe), ak "zadovazi" rovesnikov, kamosov, aby sa dieta socializovalo, budovalo vztahy mini rodiny..namiesto mechanickych hraciek (auticka a umelohmotne haraburdy) spolocenske hry, Co bavi aj dospeleho (pexeso,domino, clovece S obrazkami, karty a pod ) alebo hracky kreatívne, S cím dieta dokaze piplat aj hodiny, vyskladat, zmontovat volaco podla predlohy napr., naucit ho na bicykel, na korcule, hrat na divadlo, na obchod,.spravite K tomu kostymy, babky.tovar...trojrocny uz to da....

basska_b
12. aug 2022

Na mna inak prisla tiez taka kriza piatym rokom na materskej. A tiez som mala pocit, ze som zla matka, ked ma nebavi sa hrat na hladanie pokladu a na strasidla,neznasam ihriska, kde mam pocit, ze na mna kazdy cumi a nemozem byt sama sebou a neviem co. Ale som dobra mama, ved sa staram, deti maju vsetko,citam im knihy a chodime na vylety, kupaliska... ja chapem toto vyhorenie, na kazdeho to raz dolahne. A to ja som fanusik dlhodobej retazovej materskej 😄 ale na materskej sa daju aj ine veci, ja sa cele dni nenudim, chodime do lesa, na navstevy ku kamoskam, co tiez maju deti, detske hernicky, kruzky... da sa toho vela

basska_b
12. aug 2022

Este dodam, ze nebudem radit ze strc ho do skolky a tvoje problemy budu vyriesene. Ved naco sme tie deti mali, ked s nimi sme neradi... skor by som povedala, ze chlapcovi velmi prospeju outdoorove aktivity, zmeny prostredia, navstevy, vylety. Robte vsetko spolu