Spanie v jednej miestnosti s bäbätkom

mlil77
16. okt 2015

Mamicky, chcem sa vas opytat, po narodeni babatka, spava alebo spaval s vami aj muz v spalni, alebo kvoli praci aby sa vyspal spaval v inej miestnost ? dakujem za odpovede

lucka1987
16. okt 2015

@mlil77 ono dlhodobo by som to ani ja nezniesla, ale tak v kritickych situaciach, rza za cas, ked skutocne ma pred sebou narocny den, a dieta place a je hlasite, v tom nevidim problem. ale dlhodobo , ked dietatko si len mrmle, alebo sa len krmi a nerobi hluk, tak to zas nie..to by som ani je nevydrzala bez neho stale.

mlil77
autor
16. okt 2015

moj muz urcite nema problem inde, inak by mi uz teraz nevravel ze chce aj druhe babo so mnou....takze o tom to nie je nesuhlasim s tym nazorom..gretocka.....

barnica
16. okt 2015

Manzel spava s nami v miestnosti z babatkom ale stane sa ze ak malemu sli zuby alebo mal teploty a manzel sa potreboval vyspat spal mimo trebars v obyvacke ale v izbe so starsun synom ale to bolo zriedka kedy.

lauricka
16. okt 2015

heh, no, momentalne ja spim s babom a moj muz v inej miestnosti pri dvojickach 😀 . Ved to sa stale meni. Ale keby sme mali vela miesta v spalni, viem si predstavit, ze aj vsetci spolu sme tam. Ked sme boli niekde na par dni a spali sme v jendej miestnosti vsetci, tak to bolo v pohode. Akurat, ze sme mali kazdy aspon kusok svojho miesta. 5 ludi na dvojlozku si ale neviem predstavit 😉

siska53
16. okt 2015

@mlil77 nas najskor spal neskor odisiel,hoci maly sa takmer nebudil ak raz,tak vobec.
Pri malej uz spal s malymv jednej izbe a ja s malou v druhej. Ale mala bola kolikova vela plakavala.

lavinis
16. okt 2015

zatial nespava, ma na starosti maleho do druhej, tretej a potom ja do rana, tak aby sa vyspal, ked ho zas rano preberie...uvidime, ked nastupi do prace zas, ake to bude

vanda81
16. okt 2015

@mlil ahoj, ja som do jedného roka spávala s malým v detskej izbe a muž spal v spálni. Nám to takto vyhovovalo. Ja som si mohla kludne zapáliť svetlo, malého nakojiť, prípadne uspať a muž sa zas vyspal do práce. Záleží aj ako naročnú prácu má ten muž. Ten môj je napriklad vodič a robí od piatej do jedenástej večer.

lucka1987
16. okt 2015

@gretocka a kde teda ? , lebo co ja mam v okoli chlapov otcov malych deti. vela z nich ma pracu, kde skutocne vyspatí byt musia..
moj to urcite nepouzival ako vyhovorku, kedze som ho sama poslala, spat vedla, aj ke dokolkoval a po ceste do obyvky sa este spytal, ci mi ma ist nieco pomoct. pretoze som s nich chodila na dlhe jazdy kamionom a skutocne mat pred sebou tam a spat cca 6 tis km, nie je nic moc, a ten spanok povazujem ja, za vlemi potrebny v jeho praci, preto ked pride aj teraz po tyzdni z prace, poskaceme po nom so snyom, vystisame, naje sa, ale nechavam ho na pokoji sa apson jendu noc vyspat tak poriadne aspon 10 hodinovym spankom. kazdy den na sk niekto doplati na mikrospanok 😔

bubelko
16. okt 2015

@gretocka u nas to nebola vyhovorka. bol to nas spolocny nazor, ze to tak bude pre nas lepsie. a aj bolo. a ked sa narodil druhy, tak miesto mna chodil do spalne starsi k tatikovi zaspavat.
po pol roku som sa vzdy vratila do vlastnej postele a bolo vsetko ako pred tym. nevidim v tom problem. skratka kazdemu vyhovuje nieco ine.
ja napr. s detmi neviem spat. este so starsim to uslo, ale spat s mladsim je horor. mam vzdy vymasirovane krize od kopancov, detto rebra, lica ofackovane. bud mam pod bradou nohy alebo pod pazuchou hlavu. a muz tiez. a ked bol babatko, tak po nas v spanku lozil a to sme ho len chytali, aby nezletel dole. nevyspal sa tak z nas nikto...
a co sa vstavania v noci tyka, tak ked uz som nekojila, tak vstaval k detom rovnako casto ako ja...ak nie aj castejsie, kedze ja sa niekedy ani nezobudim 🙂

maja2039
16. okt 2015

mne sa nepaci ked sa odstahuje ocko, to by uz muselo byt fakt velmi uplakane babatko aby sa to tak riesilo 🙂

sorciera24
16. okt 2015

@mlil77 pri oboch detoch, spaval vedla v obyvacke......on vsatva rano o pol5tej....musi sa vyspat preboha a ekdze som oboch kojila, tak on by ho ajt ak nenakrmil....on chodi do prace, skoro vstava.....samozrejme, pri druhom synovi, ten je extremne uplakany...ako fakt 11mesiacov vkuse plakal, den/noc...bezne bol v noci hore 2 hodky a plakal...nosili sme ho v nosici, na rukach...nic...tak to mi pomohol, prestriedal ma,a by som aspon obcas 2 hodky vkuse spala a ja jeho....nevidim dovod na to, ak sa da, aby dieta budilo oboch rodicov naraz......je to o dohode rodicov.....ten rocik, kym nespi v noci sa dal vydrzat....

timikaj1
16. okt 2015

My tiež spíme všetci v jednej izbe, staršia dcéra medzi nami v manžel. posteli a mladšia 8. mes. v postielke, ja som sa skôr bála, že sa staršia dcérka nevyspí, keď bude bábo plakať, ale prebrala sa prvé dva dni a teraz spia obaja ako dudky aj s manželom, ani nevedia koľkokrát sme v noci hore 🙂

sorciera24
16. okt 2015

@gretocka ja neviem, mojho som posalala sameho, resp. sme sa tak dohodli..zaidne vyhovorky....vazim si ho, vazim si jeho pomoc a myslim, ze, ekd pracuje a musi byt v praci sustredeny, tak ho nebudem nutit spat s nami....nacO?...aby som mu urobila zel?...nie, vazim si svojho muza, ako on mne....a vzajomne si aj takto pomahame..... 🙂

lavinis
16. okt 2015

@maja2039 ja myslím, že každá rodina má inú situáciu a zvolí si to riešenie, ktoré je pre nich najpragmatickejšie a vyhovuje im

gretocka
16. okt 2015

juj, baby, neberte si to osobne, napisala som ze chapem ze su chlapi, ktori pri placucom dietati spat nevedia a su chlapi, ktori maju naozaj zivot ohrozujucu pracu, ale poznam dost aj takych, ktori to maju ako zasterku. Moj muz sice nie je ani vodic z povolania ani lekar, ale ma neskutocnu pracovnu dobu a chodi spat neskoro, vstava skoro.... a vedie to len k tomu, ze mi rano povie, ze ani nevie ci deti v noci plakali alebo nie.... dokonca u nas neplati ani to ked sme chori, ze by sme sa izolovali.
Je pravda, ze deti nespavaju pravidelne v nasej manzelskej posteli, maju svoje postielky, ale sme v jednej izbe - teda medzi nasou postelou a ich postielkami je 1,5 m stena, ale zvukovo je to jedna izba.
Ano aj nas mala v noci dokope ked spi s nami v posteli.
Naozaj je to u roznych ludi rozne.... ja len hovorim, ze treba odstahovanie riesit az ako "poslednu" moznost, nie ako prevenciu hned po narodeni, lebo co keby nahodou.....

sorciera24
16. okt 2015

@mlil77 sama si poznas muza, aj mne chyba v noci muz...ale viem, ze to nebude vecne, ak ams obavy, ci by si nezvykol...tak tam asi nieco nefunguje......alebo co.....urcite by som ho nenutila!...to moze byt este horsie.....vztah vobec nemusi ochladnut...zalezi na vas, vztah nie je totiz len o spolocnom spani......my si napr. takto jeden druheho este viac uzivame a vychutnavame.....aobaja vieme, ze to nebude trvat vecnost...ale obaja sme si vedomi, ze raz opat budeme v manzelskej posteli spolu a hlavne sami!;) ja sa preto neobavam.... 🙂

gretocka
16. okt 2015

alebo este inak povedane, netvrdim, ze kazdy kto spi oddelene ma alebo bude mat problem vo vztahu tak isto ako spolocne spanie celej rodiny pokope nezaruci manzelske stastie, ALE... je velmi lahke zvyknut si na svoj klud a pokoj a obcas sa potom tazko vracia k nejakemu prisposobeniu .....

sardinka335
16. okt 2015

Staršie deti su v detskej a my s mužom na manzelskej posteli v spalni a krpata vedla v postielke. Ked je zle ze nevie zaspať často nad ranom, tak ju dam k nam do postele ale nie je to pravidlo, podla potreby.

Každé kura na svoje bydlo. 🙂

charlie1980
16. okt 2015

@mlil77 Ono, tak ako sa uz vyssie spomina, ak vztah ochladne, nie je to jeden jediny dovod ten, ze nespite spolu, Ale pridruzuju sa tam aj ine veci, ktore vo vztahu nie su v poriadku. Ale zas ako hovori Stare porekadlo : v posteli sa veci najrychlejsie vyriesia...mozno nie az tak doslovne, Ale je na tom kusok pravdy...tam su si partneri najblizsi a mozno najochotnejsi pristupovat na kompromisy. Je to proste jedno s druhym. Nemoze sa ten vztah dostat do stadia, kedy oddelene spanie sa stava samozrejmostou, prip dlhodobo a opakovane. Aspon u nas to tak fungovalo, resp.nefungovalo.

bosoriak
16. okt 2015

@mlil77 Kvalita vztahu rozhodne nezavisi od toho, kde ludia spia. Vztah neochladne kvoli tomu co robite, ked spite, vztah ochladne kvoli tomu, co robite ked ste bdeli 🙂

betunka39
16. okt 2015

máme 5 deti, vštky s nami spavali skoro do 3 rokov, najmenšia ešte spava. Manžel nikdy neodišiel spať preč, len aby sa vyspal. To by som potom aj ja musela odisť, kedže som od pol roka nastupila do prace.

jabadaba
16. okt 2015

@mlil77 treba si zariadit tak, aby to vam vsetkym vyhovovalo. Kazdy ma inu potrebu spanku, aj inu intenzitu spanku....tiez kazde babatko je inak narocne. Jedna mama koji, dalsia nie. Cize, je to velmi individualne a zavisi od viacerych faktorov. Hlavne je, aby ste boli v pohode, vyspati, oddychnuti. Nema zmysel, aby nevyspati boli obaja. 😉

ikaika
16. okt 2015

Vsetci v jednej miestnosti, ja by som nenechala babetko spat same v izbe, 😔 to by som sa skor ja nevyspala od strachu co by som ho neustale kontrolovala 😕

katarinamarkova
16. okt 2015

@mlil77 🙂 neda mi nepousmiat sa 🙂
dieta place....nie mesiac....dllllho......su noci ked viac, ked menej, ked stale, ked vobec.....place den, tyzden, mesiac, rok......ked je chore buntosi aj ako 7rocne......
to vazne zvazujete oddelene spalne? uvedomte si na aky dlhy cas to bude 🙂)) a comu to vlastne prospeje.....
ono jasne, ze ked sa x noci manzel zle vyspi a vie, ze rano ma odsoferovat 500km ci odoperovat srdce, tak si ide lahnut raz za cas inde......ale oddelene spalne, lebo dieta? nepochopim.

katarinamarkova
16. okt 2015

@mlil77 aka je jeho praca?

mimik79
16. okt 2015

vzdy od zaciatku spolu vsetci v spalni, ani nas nenapadlo aby ze by isiel spat inde

chovancova27
16. okt 2015

čo spanie v jednej miestnosti, my spíme v jednej posteli si predstav🙂) a nič krajšie nepoznám ako voňať jeho hlávku celú noc 😉 😉

mimikas
16. okt 2015

My sme spavali spolu do roka a pol vsetci v jednej posteli 🙂 moj muz maleho aj prebalil niekedy aj mlieko spravil ked bolo treba. Jasne ze ked mal vela v robote necakala som od neho nocne vstavanie, ale zas on sa vyjadril ze on bez nas spat nebude a ja som sa to u len tesila. Tie krasne vikendove rana vsetci traja v posteli, maly sa s nami mojkal lozil po nas, no proste uplne stastie

kikusa008
16. okt 2015

pokial sa mala budila na vsetko,spaval v obyvacke,kedze dost chrape....teraz ma v spalni mala posttel a my manzelsku,takze mam eletisko a manzel spava s nami..teda,tak 5krat za tyzden,kedze zvykne zachrapat pred telkou a zobudit sa az rano 🙂 a ked bola mala este miminko,spaval v obyvacke,ma robotu,kde robi do cca 23tej,chcela som,aby sa aspon on vyspal,ja som dospavala cez den s malou,ked nemala koliky...inak,teraz rozmyslam,on nevstal ani raz ku malej,aj ked sa doteraz budi,,totizto,on ked zaspi,pes mu moze pri uchu stekat a mladeho nehne 🙂 ale mne to nevadi,aj ked robim,stiham sa aj vyspat 🙂

jurko77
16. okt 2015

Ja som mojho posielala spat do obyvacky,ale nechcel chcel pomoc,kedze maly bol dost zarevany a to chodieval do BA na otocku a pri druhom synovy to iste aj ked druhy doteraz spal celu noc az na tie dni ked je chory a ma horucky.