Stereotyp s bábätkom. Ako to prežívate?

nikinka008
31. máj 2009

Ahojte,mate aj vy pocit ze kazdy den robite stale to iste dookola?Prat,zehlit,varit,upratovat a k tomu vsetkemu sa starat aj o babatko?Lebo ja ano,mam 2 mesacne babatko ale niekedy som uz na konci so silami,nevladzem.Niekedy sa za cely den najem az niekedy vecer okolo 6-7 pretoze cely den som s malickou,a ked sa podari ze zaspinka,tak miesto toho ze by som spravila nieco pre seba,tak bud upratujem alebo zehlim atd...a niekedy neni cas ist ani na wcko 😀 ...Mam chut niekedy od toho vsetkeho vypnut aspon na jeden den 🙂 ...Ale to sa malo kedy podari...Dufam ze niesom jedina co nieco take preziva.Ako ste na tom vy ?

maminuska
31. máj 2009

a kde máš manžela, priateľa, druha alebo otca dieťaťa ?
Tento pocit som počas dvoch materských poznala, teraz ma čaká ďaľšia. Prvému mužovii - dve deti - som povedala že mi musí aj pomôcť, že raz za čas musím vypadnúť inak sa zbláznim - jediné čo bolo že iné ženy to zvládajú , ja nie , akoby to vyzeralo keby si matka dvoch detí niekde občas vyrazila a tak potom aj dopadlo naše manželstvo. Absolútne citové ochladnutie , ťažký rozvod.
Pri druhom mužovi som nastavila podmienky hneď - máme rozdelené dni cez víkendy, kedy sme spolu , kedy si napĺňa on svoje koníčky a kedy si budem ja. Výsledkom je on oddýchnutý, ja oddýchnutá ( aj ked v depke - ale to je o niečom inom ).
napríklad včera som bola posedieť si s kamarátkou tak na dve hoďky, dali sme si pizu, horúcu čokoládu, poklebetili a išla som domov. Večer som sa bez akýchkoľvek výčitiek svedomia postavila za žehliacu dosku a žehlila, manžel si niečo robil na počítači, jednoducho o deti sa staral dve hodiny on. Neodpadlo mu z nosa, neutrpel o jeho mužské ego, nič.
Skús to, viem že je to ťažké keď kojíš, ale aj bábetko bude mať časom svoj režim, kedy budeš môct si aspoň na hodinku odbehnúť.

claudinka
31. máj 2009

je to uplne normalne.. najma ak mas muzika, s ktorym su uplne najviac rozumies, ale poriadok a staranie sa o maleho mu nic nehovori ☹ neboj sa, snad sa to casom zmeni, ked mala vyrastie..

kaskya
31. máj 2009

ano, mam to iste, ale uz som si zvykla, prestala zehlit veci - nech si vyzehli manzel sam ked mu aspon ja vyperiem. prvy polrok som musela varit na dva krat. nam a malemu, teraz uz maly je takmer vsetko co my. neboj, bude to lepsie casom. neupratuj tolko. venuj sa radsej babatku a kasli na poriadok. oddychuj s babatkom. ked spi, pospi si aj ty. prvy polrok je najtazsie. potom je to uz lepsie. ale hlavne oddychuj a nerob vsetko tak ako predtym. casom ked bude babatko vacsie uz si najdes system.
ja to robim takto: jeden den vyumyvam kupelnu, druhy den povysavam, treti den zachod, stvrty den kuchynu, piaty den prach... na kazdy den si naplanuj nieco ale nie vela. len trosku.
tiez som bola z toho na zaciatku nestastna. ale pojde to casom, uvidis.

marinka
31. máj 2009

niki, neboj, to se změní, jak prcek poroste.. Teď je to ještě malý brouček, který má režim, spinká a papá a to furt dokola a proto má snad každá mamina v tomhle miminkovském věku pocit, že jsou dny jeden jako druhý. Až malá poroste, bude se učit nové věci, bude komunikovat, hrát si apod., bude to něco úplně jiného 😵 Snaž se i teď si dny nějak spestřit - potkávat se s kamarádkama, co mají malé děti, dát malou klidně jen na hodinku na hlídání manželovi a jít se sama projít apod. A když malá spí, využij ten čas taky pro sebe, něco si přečti, uvař si něco, co máš ráda, dej si vanu apod. 😉

nikinka008
autor
31. máj 2009

Ale jasne ze mam manzela,ved co sa tyka malej on sa o nu vie postarat ze by som ako tak nieco mohla spravit,zvykne aj poupratovat ak ho k t,omu donutim 😀,nanho sa neda nic zle povedat,ja som skor myslela na to ze ma niekedy nebavi robit kazdy den to iste dokola,varit,upratovat atd... 😒 ci aj ostatne zazivate nieco podobne,a ako to zvladate a tak? 🙂

kaskya
31. máj 2009

ja som nikam nechodila prve tri mesiace po porode. bola som taka znicena, ze som nevedela ani ako dni ubiehaju. ale ako pisu ostatne, casom sa das dokopy. mas za sebou porod, novy cloviecik v rodine o ktoreho sa musis starat nonstop, bude lepsie o par mesiacov si na to ani nespomenies ako bude dobre. Sarka bude vacsia a bude to uz ovela ovela lepsie. ja mám doma ročného synceka a je to uplne o niecom inom ako na zaciatku. skús si dopriat fajny kupel po sestonedeli - bodne! zapal aroma lampu, pusti si ukludnujucu hudbu a takto doma relaxuj. pritul sa k malej a spi s nou.

jeudi
31. máj 2009

ahojky neboj se casem se do toho dostanes a az budes vedet co a jak tak to pujde ...ja to mela take tak kdyz se maly narodil az do 3 mesicu pak zacal lepe spat lepe prdet a tak..ale s manzelem mam stereotyp 😒

hupcza
31. máj 2009

no mě všichni připravovali na to, že přesně takhle to bude 😀
a není 🙂
mám uklizeno, uvařeno, vypráno a vyžehleno, mám osázený celý barkák truhlíkama, konečně založenou bylinkovou zahrádku atd.
k tomu s prckem chodíme dvakrát týdne na plavání, já chodím jednou týdně cvičit + alespoň jednou týdně výlet někam dál autem (aby nebyl stereotyp 🙂 - za ségrou do opavy, za kámoškou do ostravy, za jinou zas do rožnova..)
každý den snídám ráno, obědvám v poledne a večeřím v podvečer 🙂 ..zvládnu si dát po obědě kafčo a ráno se namalovat
přitom ondra (9 týdnů) není nijak extrémně hodné dítě - je sice moje zlatíčko, ale rozhodně se nám nevyhnuly takové ty radosti - občas prdíky, občas pláče "jen tak", občas v noci nespí, přes den nespí takřka vůbec (některé dny ani minutku, rekord máme tak dvě hodinky) ...
manaža sice pomáhá, ale z práce se vrací až kolem sedmé, takže žádné křiky to nejsou
prostě jsem věřila, že to tak nebude ..věřím, že to je o přístupu a o organizaci ....hodně mi v tom, abych všechno zvládala pomáhá šátek - prostě tam ondráška šoupnu - nemám výčitky, že se mu nevěnuju a ondří je taky spokojený a můžu si dělat svou práci (dělám to hlavně kvůli jeho nespavosti - měla jsem výčitky, že ho nechávám samotného v postýlce a pleju záhony, tak to teď děláme spolu 🙂)

jeudi
31. máj 2009

ano mas pravdu je to o organizaci,ale nekdo si zvykne driv a nekdo dyl treba o tom materstvi jeste tolik nevi a hleda cestu jak na to ja s tim take mela problemy napriklad s kojenim nad tim jsme stravili nejvice casu treba i2hodiny v kuse nevedela jsem o tom nic ale ted uz vim ze to bude jinak...nikinko neboj do toho se casem dostanes chapu te je to prvni mimco a kolikrat si treba neumis poradit a zorganizovat tak jak bys chtela neboj prijde to samo uz brzo uvidis 😉

jeudi
31. máj 2009

ja se omlouvam tato odpoved sem nepatri 😎 ja se prekoukla 😒 pardonek 😀

consti
3. jún 2009

nikinka a když jsi mímo neměla, tak to bylo jiné? My děti ještě nemáme, ale stereotyp u mě taky vládne 😀 . Celý den v práci, pak nakoupit, uklidit, nachystat něco k večeři, žehlit atd. Taky mám pocit, že nic nestíhám, nebaví mě to apod. A to mám taky manžela, co se se mnou dělí o práce 😉 . Prostě bohužel stereotypu se asi nevyhneš. Leda že bys byla bordelářka a tak často neuklízela a nežehlila a tak 😀 . My teď máme psí mimčo a taky je kolem něj dost práce a s manželem se střídáme. I tak mám ale pocit, že nic nestíhám a odpočinu si v podstatě jen o víkendu. A to jsem ještě ráda, že už je hezké počasí a o víkendech si k obědu jen něco ugrilujeme a nemusím vymýšlet, co zase budu vařit 😀.
Ale mám kamarádku, co má dvě děti a to docela krátce po sobě a ta zvládá vše a má můj obdiv. Když přijdu na návštěvu, tak má uklizeno, je nalíčená, usměvavá, děti spokojené. Minule mi řekla, že je to jen o organizaci času 😉 . My děti nemáme a stejně nestzíhám si dojít ani ke kadeřnici 😝 😀 .

hupcza
3. jún 2009

consti: jj ...v návaznosti na tvůj příspěvek jsme si vzpomněla na takovou příhodu, kdy moje máma měla dvěmalinké děti, domácnost, dělala sestřičku na chiře na střídačky ado toho stavěli barák svépomocí ...no a přišla babička,která si jí stěžovala, jaký je chudák, že nic nestíhá - babička měla 2+1, dělala administrativní práci od 6 do 2 ...a vůbec jí to nepřišlo hloupé 😅
prostě věřila tomu, že to má okousek horší než mamka, která to stíhala, takže přece toho nemohla mít víc 😀

consti
3. jún 2009

hupcza 😀 .
Jinak opravdu závidím těm, co si to dokáží zorganizovat 😉 . Já ten typ asi nebudu 😀 .