Svojho manžela milujem viac ako naše dieťa

nanunkaaa
30. mar 2015

Po narodení synčeka som si myslela, že dieťa bude pre mňa všetko a na prvom mieste. Ja to tak však necítim i keď ľúbim svoje dieťa na prvom mieste mam manžela. Je to podľa Vás správne? Aké pocity ste mali vy?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hammy
30. mar 2015

manžela ľúbim, deti ľúbim, všetci sú u mňa na prvom mieste 😉 a tá láska k mužovi je trošku iná ako k deťom

sluci
30. mar 2015

nie si zlá matka 🙂 ja som sa veru nikdy nezamýšľala, kto je na prvom mieste, ale milujem ich oboch a drahého možno aj viac :D Ani ja som pri synovi nemala pocity, čo som myslela, že prídu :D žiadne slzy radosti neboli, museli sme si na seba zvyknúť :D

nanunkaaa
autor
30. mar 2015

@sluci ja to presne citím tak podobne

terus00
30. mar 2015

Ja milujem manzela, ale synceka este viac. A to som po dietati tak strasne netuzila.

ataz
30. mar 2015

láska k manželovi je iná ako láska k deťom.... u nás oboch sú deti na 1. mieste 🙂 Ale takisto aj ja u manžela a manžel u mňa 🙂 @sluci ani ja som nikdy nemala taký pocit...a pripadala som si až divná, keď v pôrodnici doniesli detičky a ja som na svoje pozerala a žiadna euforia a slzičky neprišli ( až pri poslednom trochu ).... čím sme s deťmi dlhšie, tým je naše puto, naša láska väčšia 🙂 preto sa podľa mňa hovorí, že matkou nie je tá, ktorá porodí, ale tá, ktorá vychová
@nanunkaaa takže podľa mňa to vôbec nie je divné 😉

mamulka211
30. mar 2015

to je mile, manzel musi byt stastny, aj ked podla mna synceka lubis len inou laskou, ako manzela, preto to tak citis.

nanunkaaa
autor
30. mar 2015

@mamulka211 skor by som povedala ze ta laska je intezivnejsia.........viem ze je ina 🙂

gerci90
30. mar 2015

Ja osobne to neviem vobec porovnat,ku komu viac lasky citim ci k svojim detom ci k mužovi ! Niektore sa zas zamyšlaju ze ked uz jedno dieta maju a to miluju, ako budu este aj to druhe,tretie...ale ani nad tymto sa nepozastavujem ved laska sa nasobí a nedelí ... urcite tym niesi zla matka

katarina644
30. mar 2015

@nanunkaaa ja mam rada vsetkych, ale moj manzel sa citi odstrceny. bohuzial, mame koli tomuto momentalne problemy. ale u mna deti su prvorade, aj manzel, ale je to ine ku detom ako ku manzelovi.

buba1993
30. mar 2015

Podľa mňa je to správne. Matky zabúdajú na úlohu manželky často krát. Pokiaľ žena miluje viac svoje dieťa ako svojho manžela nastanú problémy, skôr či neskôr.
Samozrejme je to každého osobná vec.

vroni
30. mar 2015

Laska nie je vzdialenost, neda sa odmerat. Z horiaceho domu by som ratovala najprv deti a az potom muza. Ale svoj zivot zdielam s muzom, nie s detmi. A tesim sa, ze o nejakych 20 (plus minus) rokov deti z domu vypadnu a my budeme s chlapom zase sami pre seba. Opacne garde (deti doma, muz fuc) sa mi neprihovara ani trochu.

sissy27
30. mar 2015

@nanunkaaa nedá sa to porovnávať... a bez manžela by si predsa nemala dieťa 🙂 teda možno áno, ale nie presne toto, ktoré máte 🙂 a človek má dosť veľké srdce na to, aby miloval viacero osôb - rodičov, deti, partnera, priateľov, samého seba...
nemyslím si, že dieťa ľúbiš menej ako manžela, len je to proste iná láska - sú veci, ktoré predsa nebudeme robiť s deťmi a sú veci, ktoré nebudeme robiť s partnerom...
úprimne, ja niekedy len krútim hlavou nad tými ódami, ktoré tu mnohé denno-denne skladajú na svoje materstvo... príde mi to dosť prehnané a umelé, nech sa na mňa nikto nehnevá... aj ja svoju dcéru ľúbim a tiež dala môjmu životu nový rozmer, nechcem si ani len predstaviť, že by sa jej niečo stalo a neviem si predstaviť, že by nebola, ale zas odtiaľ potiaľ s vyznaniami na sociálnych sieťach, dobre? 😀 a teda niektoré ženy pôrodom akoby zabudli, že majú manžela, partnera a potom ten cirkus, keď ide tam, kde ho majú za viac ako len chodiaci bankomat...
ja osobne na tvojich pocitoch nič tragické nevidím, ale chápem, že o sebe pochybuješ, keď si zo všetkých strán zavalená úplne iným prežívaním druhých žien (aj keď ktovie, do akej miery je to realita a do akej pretvárka, snaha byť za dokonalú a zapadnúť do štandardu 🙂 )

nanunkaaa
autor
30. mar 2015

@sissy27 Ďakujem Ti za povzbudenie 🙂...presne príliš veľa žien je posadnutá naoko možno vlastnym materstvom......myslela som to tak, ze deti chcem do zivota poriadne pripravit aby tak raz mali svoje vlastne rodiny a predsa jedneho dna odidu.ale manzel je tu stale predtym i potom a myslim ze je to najvacsia laska mojho zivota a deti su plody z tejto lasky

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanunkaaa
autor
30. mar 2015

@anetkaadamko toto je forum a ludia tu riesia co ich trapi ok ? ak ta to hneva alebo to nechapes tak neprispievaj dakujem 🙂 pekny den

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanunkaaa
autor
30. mar 2015

@anetkaadamko ja nechapem napriklad ako niekto moze uvazovat a riesit ci ma ist na potrat...je zvlastne ze nekomentujes takto razante diskusie venova takejto teme ako potrat myslim ze vrahom svojich deti sa mas asi viac co cudovat ...................
s

asocial
30. mar 2015

@nanunkaaa ja ked sa maly narodil, tiez to nebola ziadna euforia...ani potom, potom som len mala typicke baby blues a potom bolo ok, laska velka prisla potom..manzela lubim, no uprimne poviem, dieta je na prvom mieste..

jana_eyre
30. mar 2015

podla mna je zvlastne porovnavat lasku k muzovi a lasku k detom, kedze kazda laska je uplne ina..
tak isto je podla mna zvlastne hodnotit, co je "spravne" - ako tu v diskusii citam.. kazdy predsa zije/miluje tak, ako je mu to ide najlepsie..
a este nieco, to ze niekto pise ody o tom, ako lubi svoje deti, este neznamena, ze zabuda na svojho manzela..

ja si hlavne myslim, ze zeny na modrom koniku az prilis vsetko riesia, chcu vediet, porovnavaju, maju pocit, ze su bud divne, alebo jedinecne.. 😲

nanunkaaa
autor
30. mar 2015

@jana_eyre ale pozri mas rada svoju kamaratku a aj svoju sestru a predsa asi laska k vlastnej sestre je vacsia a tiez sa to neda porovnavat ...myslim intenzitu....manzelska laska je z hladiska mojej viere tou najsilnejsiou...som katolicka......preto ten zmatok teraz

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima4
30. mar 2015

@nanunkaaa

v zdravom manzelstve vzdy muz ma prve miesto pre zenu. Pokial ten vztah nefunguje tak ako by mal..je prirodzene, ze na prve miesto zena dava dieta, na ktore sa upne a je pre nu vsetkym. Poznam viacero takych matiek a ich spravanie je uplne pochopitelne... a je vyustenim chybajucej lasky zo strany manzela.

bubinka181
30. mar 2015

Aj ja si myslim, ze to co pocitujes je len zmätok emocii. Je podla mna rozdiel medzi materinskou laskou a partnerskou- manzelskou laskou. Do tej materinskej vkladas a ocakavas ine ako od tej manzelskej.
Ale raz sme mali prednasku na VS, ani neviem v akej suvislosti to bolo a prednasajuci nam povedal priklad : topia sa manzel a aj syn, obidvaja nevedia plavat, koho bezis zachranovat?? Mozno toto ti da jasno 🙂 🙂

nair
30. mar 2015

@anetkaadamko tie bodky sú lepšie ako koment, ktorý si vymazala 😉

fra
30. mar 2015

@nanunkaaa to správne poradie - teda pre kresťana (čiže aj teba) - je
1. Boh
2. Manžel/ka
3. Deti
4. Všetko ostatné
možno sa to zdá mnohým čudné, aj mne sa zdalo pred 20 rokmi keď som to čítala, ale čím dlhšie žijem, tým viac som presvedčená o tom, že je to skutočne pravda 🙂

mima4
30. mar 2015

@bubinka181
vyskusala si si zachranovat typickeho dajme tomu 90 kiloveho chlapa - neplavcu v hlbokej vode?

nebola ta prednaska pre absolventov "socialnej prace" alebo niecoho podobneho? 😉 Lebo take nelogicke porovnanie nemoze vypustit vzdelany clovek.

jana_eyre
30. mar 2015

@nanunkaaa ziadna laska nie je vacsia, alebo mensia - ku kazdemu koho milujem pocitujem lasku jedinecnu tomu cloveku.. porovnanie ci milujem viac svoju sestru, alebo kamaratku mi pride tak isto zvlastne ako keby sa ma niekto pytal ci milujem viac syna, alebo dceru.. nikoho nemilujem viac, ci menej, kazdeho milujem osobitne.. neviem si ani predstavit ci sa da laska nejako merat - ci sa da nazvat intenzivnejsou, alebo nie - intenzivna moze byt vasen, hnev, strach - ale nie laska..

ja som ateista a mozno preto neviem pochopit, ze niekto moze milovat podla toho co vravi jeho viera? snad kazdy miluje podla toho, ako mu veli srdce, nie?

okrem toho, v tvojej viere sa sice nevyznam, ale nie je aj u vas laska nekonecna a nemeratelna?

mima4
30. mar 2015

@fra
ja sice deti nemam zatial, ale uplne zdielam tvoj rebricek...a co poznam krestanky...maju ho takyto.

zuzka0605
30. mar 2015

ano je to spravne..aj ja to tak mam..ak je dieta v poradi pred muzom, tak nieco vo vztahu zena/muz nie je v poriadku