V 27. týždni som porodila dvojičky, jeden má krvácanie do hlavičky. Ako to mám zvládnuť?

24. máj 2022

Ahojte...povedzte mi ako zvládnuť toto hnusne obdobie ? Dlhšie som nemohla otehotnieť, otehotnela som q hneď potratila a následne znovu otehotnela z dvojičkami. Tehotenstvo bolo bezproblémové a zrazu v 25 týždni odietkla voda . V 27 týždňi som porodila dvoch drobčekov s ledva 1kg ... jeden je na tom lepšie druhý drobček ma krvácanie do hlavičky 3 stupňa a mne sa rúca celý život ja neviem či to zvládnem vôbec toto čakanie každý deň čo je s nimi , čo bude e nimi strašne sa bojím o nich ...chodím každý deň za nimi q už teraz to nezvládam keď vidím plačkat toho jedného q nemoct si ho zobrať na ruky ani nič. Ako ste to zvládli vy ? Mam úžasného muža ktorý je pri mne ale už sa rucam , a nevládzem. Drobčekovia majú dnes 10 deň.

pribinak
24. máj 2022

Neviem Ti nič poradiť, prepáč, len zaželať veľa zdravia drobčekom

Je tu viacero skupín pre predčasne narodené detičky, skús napísať tam

autor
24. máj 2022

@pribinak ďakujem krásne... možno by som mala skôr vyhľadať psychológa 😔

pribinak
24. máj 2022

Veď prežívaš náročné obdobie, kľudne vyhľadaj.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreagartnerova
24. máj 2022

Držím vám palce, len treba veriť. Švagrinej sa mala narodila v 28tt a mala okolo 900g a teraz má 4roky, len sa modliť a veriť. Prajem veľa síl!

werony_n
24. máj 2022

Určite navštív psychológa alebo psychiatra, pripadne si kúp nejaké voľnopredajné lieky na upokojenie, pi čaje . To, že máš strach je prirodzené a samozrejme v tvojej situácii, ale musíš byť v pohode, pretože psychické zdravie sa vie podpísať aj na tom fyzickom a keď prídu bábätká domov, musíš byť fit. Veľmi silno držím drobcom prsty, aby bolo všetko v poriadku 😊

ceklis
24. máj 2022

Hlavne sa neobvinuj za to, že sa bojíš. Strach v takejto situácii je úplne prirodzený. Jedna vec je to niekde pocut a druha zažiť sama so svojimi babatkami. Určite pohladaj pomoc, psychológ, pracchiatet. Možno sú skupiny mamičiek, ktoré by ta nasmerovali aj na nejaku špeciálnu skupinu, kde sú terapie.
Babatkam držím veľmi palce, všetky čo mám. Tak rada by som ti akokoľvek pomohla, len neviem čo spravit aby bolo lepšie. Drž sa.

autor
24. máj 2022

@ceklis
@werony_n
@andreagartnerova
@elizabet173 ste úžasné ďakujem už len zato že im budete držať palce ....určite navštívim psychológa lebo som ako vygumovana neviem nič urobiť na nič myslieť už som kúsok od toho aby som sa úplne zrutila

zuzana9393
24. máj 2022

Suhlasim s Elizabeth. Deti su ozaj obrovski bojovnici. Tete sa nadodil v 50tke chlapcek. Samozrejme neplanovane, v 26tt ( tusim) niekolko krat ho brala zachranka, lebo nedychal. Mnoho mesiacov stravil v nemocnici. Ale vypiplali ho a do roka svojich rovesnikov dobehol. Drzim palce, nech ste vsetci v poriadku. A dobry psycholog by sa ti zisiel. Kedy, ked nie teraz ? 💖

jjanulienka
24. máj 2022

Držím silno palce budem na vás myslieť, viem, že je to ťažké ale ani na chvíľu si nepripust inu možnosť akú tu, že to bude v poriadku. Detičky sú veľký bojovníci, zvládnu to💪

faturka
24. máj 2022

Ja viem že je to ťažké, úplne viem čo prežívaš, môj synček sa narodil 26+3 tt, mal 1080 g, presne som sa cítila ako ty, ale vďaka podpore manžela, rodiny sme to zvládli. Synček dostal dva krát transfúziu krvi, mali sme rôzne prognózy, veľa času stráveného v nemocnici. Dlho som cvičila so synom Vojtovu metódu, všetko sme zvladli.Tento rok v auguste oslávi svoje 4. narodeniny. Je zdravý. Presne deti sú bojovníci, zvládnete to, držím veľmi palce ✊

tara42
24. máj 2022

Silno drží palce nech všetko dobre dopadne. ❤️

kacena4
24. máj 2022

ahojko je tu skupinka predcasniatka moralne ta podporia a ziskas prehlad co a ako bude nasledovat drz sa

zankalh
24. máj 2022

Kamoske vyvolali predcasny porod v 7.mesiaci tehotenstva,nakolko mala velmi vysoky krvny tlak.Mala mala necelych 950g a zazivali velmi narocne obdobie.
Dnes ma mala 4 roky a je zdravucka.
Drzim velmi palce,nech su vytuzeni drobci v poriadku 🙏❤️

hviera81
24. máj 2022

drzim palce
psycholog veru nie je zly napad, kludne vyhladaj, nie je sa za co hanbit

lumikuma
24. máj 2022

Nase dvojicky narodene 25tt, zakrvacanie do mozgu 2 stupna, prekonana celkova sepsa, zapal pluc, problemy s crevami a travenim. V nemocnici sme boli 74 dni. Dnes su to uzasni sikovni a zdravi predskolaci 🙂 je to tazke ale budte pozitivna a co najviac s nimi a verte im! 🙂

lusyc
24. máj 2022

Vyhľadaj tu skupinu s predčasniatkami. Na fb je aj o. z. Malíček, možno Ti pomôžu. Ak si ešte v nemocnici na šestonedelí, vypýtaj si psychológa. Viem aspoň približne, čím si prechadzas, ten strach je neopísateľný.
Treba veriť, že všetko bude dobré. V perineonatologickych centrach vedia, čo robiť.

kiki68
24. máj 2022

Neboj, dnes sa uz da vela zmaknut, drzim celej rodine palce a hlavne babatkam 🙏🏻❤️ Poriadni bojovnici, este budu o par rokov futbal hrat a clovek bude len spominat, ze ake drobatka to boli

lienka.7
24. máj 2022

Nemajú psychológa priamo v nemocnici?
Moc tebe aj detičkami drzim palce, nech to zvládnete co najlepsie🤗🤗🤗

luccija
24. máj 2022

Podrastu a budeš ich klokankovat.Mojej susede sa priskoro narodili dvojičky boli dlho v nemocnici, ale sú zdravé.Drz sa a určite vyhľadaj v nemocnici psychológa teraz im nevieš nijako pomôcť len musíš byť silna

haanovajana
25. máj 2022

Držím palčeky, nech všetko dobre dopadne.

mamkalentedkova
26. máj 2022

To,čo prežívam ,je úplne v poriadku .Vyhľadať psychológa nienje vôbec hanba ,skúsila by som aj ako radia baby vyššie voľnopredajné lieky /homeopatiká z lekárne .Si ešte len na začiatku niečoho,nevieš,čo ťa všetko čaká ..máš strach ,obavy z toho čo bude ,ako to celé zvládneš ..ešte asi ani sami lekári nevedia povedať nejaké prognózy.Vsetcibti budú rozpravat,ako musíš byť silná ..ako tu musíš byť pre deti ..Ale ak potrebuješ,kľudne si nájdi čas si poplakat ..dostať to zo seba von.Vsetko to negatívne zo seba vypust.Vsetko sa dá zvládnuť ..a aj to všetko zvládneš ,toho sa neboj .Tá nekonečná láska tá bude hnať vpred .Modlíme sa ,aby to drobci obaja zvládli a čoskoro ste sa všetci spolu tešili doma.Je super,že je to manžel oporou .Nie si na to sama ,na to myslí .
Všetko chce čas .Keď sa mi narodila Linda ( síce v termíne a na prvý pohľad bola úplne zdravá ) ,na 4. ty deň ,keď som sa chystala domov mi povedali ,že nemá vyvinutú jednu časť mozgu a pravdepodobne má Dandy- Walker malformaciu ( cysta v zadnej jame ).Vtedy som mala pocit ,že sa mu zrútil svet.Vsetky možné scenáre mi bežali hlavou .Nevedela som,ako sa s tým vyrovnať,ako s tým budeme žiť .Plakala som celé dni ..Ale radosť z bábätká a láska k nej to všetko zatienila .A ja som sa s tým pomaly naučila žiť .Mali sme aj ťažké chvíle ,ťažké obdobia,niekoľko operácií ,dvakrát komaticky stav..ale viem,že ona je to najlepšie ,čo má v živote stretlo.Ona má toľko veľa v živote naučila a našťastie ,žije úplne normálny ,plnohodnotný život ako ostatné deti v jej veku .Dôležité je ,nikdy sa nevzdat .
Držím prsty ,posielame virtuálne objatie a modlíme sa za vás 🙏

parcelka
6. jan 2023

Ahoj, momentálne prezivam to iste co ty si prezivala v maji.... Ako ste to zvladli? Ako sa mate?