V jednoizbovom byte s bábom

kikundela
24. feb 2012

ahojte... s priatelom mame 5 mesacneho drobceka..... zatial byvame kazdy u rodicov ale chceli by sme jednoizbovy byt...vacsi sa nam asi neporadi vybavit :( ....nedokazem si to tam predstavit s drobcom..ako to zariadit ako tam fungovat..... ked drobec bude potrebovat klud...ked bude spinkat vecer...pozeranie telky pri nom a tak...poradte mi prosim ...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katrinka8
24. feb 2012

@kikundela - no, mozno je to blba rada, ale napadlo mi oslovit architekta, ci by nevedel nieco odborne poradit. Ono pri tej kupe bytu to uz nie je az taka velka polozka, si myslim (napr. kamoska za projekt prestavby kupelne, chodby, kuchyne platila nejakych 350€). Mozno by stalo za to sa obratit na niekoho, kto by Ti vedel v tomto dat kvalifikovanu radu. Myslim, ze architekt by zvladol 😉 Ale osobne by som sa asi priklonila tiez k vacsiemu bytu. Ale tak ak sa naozaj neda, tak je to ine.
Alebo mi napadlo este tak, ze popozerat ceny bytov riadne a robit prieskum v bankach, o kolko by sa predrazila hypoteka na vacsi byt (ci je moc velky rozdiel na hypoteku pre garsonku a pre 2-izbak). Ak je to len par eur mesacne (mozno, toto netusim), tak by som zvazila.
Drzim paste, nech to vyjde.

stardust
24. feb 2012

a telku pri nom pozerat musite?

jabera
25. feb 2012

@kikundela ahoj.... zijem tak odjakziva. uplne sm si zvykla. boli sme aj dvaja dospeli, uz som sama. telka sa da na sluchatkach, casom som si odvykla uplne. maly si zvykol a da sa pri nom aj rozpravat... chce to isty cvik. neboj sa toho, dostanete sa do istych postupov, ktore funguju. telka sa da dat do kuchyne, pokial ju velmi radi pozerate, ja ju terza ani nemam a ked nieco, tak na pc a tam sluchatka, jasne, vy ste dvaja, je to ine.... ale fakt to ide. asi aj velmi zalezi od miminka ako takeho.... ale nech ti je utechou, ze casom si zvyknete vsetci. nie je to vzdy lahke, ale proste sa tomu prisposobi kolobeh ziovta, uvidis... do istej doby som davla na obednajsi spanok spavat na balkon v kociku... teraz ma maly 3 roky a myslim, ze tukanie klavesnice a vrcanie pocitaca berie ako uspavanku ;o))) inak to, hold, neslo...

dorothy77
25. feb 2012

ja tiež nechápem ako mohli moji rodičia žiť s jedným dieťaťom prvé dva roky v garsónke... poradila by som ti toho architekta, poradí, ako usporiadať veci tak aby vzniklo viac miesta, a určite treba skúsiť tú hypo na väčší byt... držím palce 😉

kacena4
25. mar 2012

my byvame v 3-izbaku so 4 detmi a myslis, ze mame vacsi komfort ako by ste mali vy v 1-izbaku??? zacat sa nejako musi a vzdy je lepsie mat svoj 1-izbak ako sa niekomu (rodicom ci svokrovcom ci babke) prisposobovat. babatko si zvykne neboj bude to pre neho samozrejmost aj ked vam bude hrat telka, keby malo surodenca, tiez sa musi prisposobit, ked zaplace ci krici od radosti. vsetko je to o chceni, prisposobeni sa. ale mat vlastny byt je neocenitelne. mozno po par rokoch sa dostanete k vacsiemu a bude lepsie 🙂 🙂

lilke
25. mar 2012

Byvali sme dlho v 1-izbaku. Telku sme mali v kuchyni, ale dohodli sme sa, ze ju budeme minimalne pouzivat, z deti nechceme mat zavislakov. Vecer sme respektovali rezim dietatka, ked zaspalo, boli sme len v kuchyni. Aspon sme na seba s manzelom mali viac casu. 🙂

zdraviezprirody
27. mar 2012

Aj my sme začínali v jednoizbovom podnájme. Boli to pekné časy....nábytkom sme symbolicky predelili izbu na spálňu a "obývačku s telkou". 😉
Keď som išla do kuchyne, detskú postieľku som pritlačila k dverám a tak sme boli stále spolu.
Hoci moji rodičia mali veľký poschodový dom, ako mladá rodinka sme začínali v podnájme. Aj dnes by som sa tak rozhodla. 😎
Deti viac ako pohodlie potrebujú lásku rodičov

lentilka29
17. júl 2012

neviem si to realne rpedstavit...aspon ten 2izbak treba ak je dieta

graceful9
17. júl 2012

@kikundela ja by som brala aj garzónku, hlavne aby sme boli sami, ale my žijeme so svokrovcami, to je o inom ako ty,,,,ale ja myslím, že by sa to dalo,,,,moji rodičia tiež tak bývali,až keď mal brat pol roka dostali väčší byt,,,neviem, ako je to riešené v tom byte kde máš bývať, ale u nás sa v pohode dala v kuchyni spraviť aj obývačka a tá jedna izba bola teda spálňa se vším všudy 🙂

stelca
17. júl 2012

ahoj aj mi byvame v 1 izbovom byte /teda na 60m /ale mame to predelene stenou a mala ma sukromie ked spinka a¨aj ked sa hraje.Telku mame v kuchyni ta je spojena s obyvačkou a aj v spalni je telka ked chce mala pozerat rozpravky. Nestažujeme si hlavna vec že sme sami a nikto sa do nas nestara /mama,svokra/ 😀

dejnas
17. júl 2012

@kikundela život v jednoizbáku s dieťaťom si viem predstaviť... ALE pokiaľ je už dieťa na svete a vy ešte len teraz hľadáte byt, asi by som dlhšie nad tou možnosťou rozmýšľala... predsa len, perspektívne by bol aspoň 2 - izbový lepší aj do budúcna, keď dieťa podrastie a zvýšia sa aj jeho "nároky" na priestor ...
nepochopila som, či chcete byt kúpiť alebo chcete nájomný byt od mesta napr.
ak chcete kupovať, tiež si premyslite či chcete kúpiť prerobený alebo či chcete prerábať... ak vám to finančne nevychádza, hľadala by som, možno aj zopár mesicov dlhšie a čakala by som na lacnejší 2-izbák... napr. neprerobený... prerábka by mohla počkať na neskôr.... ono, vždy sa nájde nikto v situácii, keď byt potrebuje predať čo najskôr a vtedy je ochotný ísť dolu s cenou
ďalšia vec je financovanie pri kúpe - tiež - pokiaľ máte možnosť platiť "cash" z vlastných skúseností viem, že predajcovia sú takisto ochotní dať lepšiu cenu, ak majú ihneď peniaze....
my sme mali hotovosť z predaja predošlého bytu + niečo nám požičiali rodičia a vyjednali sme tak lepšiu cenu takmer o 3 tisícky 🙂 rodičom sme následne z poskytnutého úveru na prefinancovanie vrátili pôžičku

veronicka1901
17. júl 2012

Podla mna sa to da. My sme predali 4-izbak, prestahovali sa s malou naspat k rodicom a zhaname vlastny domcek. Tiez sme viac menej v jednej izbe, ktora ma 25 metrov stvorcovych 😀

martinaperinoa
8. aug 2012

@kikundela tak ti nejako poradim 🙂) my sme tiez v jednoizb. byte a malou, ktora ma 11mes. mame spalnu v ktorej je manzelska postel a postielka. ktora uz v poslednej dobe len chyt prach, lebo malinka spi vedla mna 🙂) a ....v kuchyni máme barovy pult a kupili sme aj sedacku, lebo nas tatinko chrapal a tak spi v kuchyni :( no a televizor tiez mame v kuchyni, cize je to kuchyna spolu s obyvackou a da sa to 🙂)) drzim palce

csina
13. aug 2012

@kikundela prosím ťa, čo sa stresuješ... 🙂 nie je nad to, keď môžete bývať spolu a sami ako mladá rodinka, hoci aj v jednoizbáku... my sme v jednoizbáku a to podotýkam, nie nadrozmernom...42 m2 🙂 a keď ti poviem, že sme v ňom už 4? 😀 😝 ale teda fakt je ten, že sme ho prerobili na funkčný dvojizbák..tak toť môj tip.. ak máš v byte možnosť urobiť takéto úpravy a máš na to prostriedky, alebo šikovných ľudí, ktorí ti to vedia urobiť za lacnejšie.. neváhaj... aj malý byt sa dá funkčne a útulne zariadiť tak, aby ste si v ňom našli svoj kútik.... s jednou dcérkou sme bývali do jej piatich rokov tak, že sme mali izbu, halu, kuchyňu a kúpeľňu... rešpektovali sme jej potreby a režim a všetko šlo fajn... často sú rodičia so svojimi ďetmi v spálni, aj ke´d nemusia a spia v jednej posteli a pod... tiež sme 3 roky pozerali telku len cez slúchadlá a po večeroch radšej hrali v kuchyni šach.. 😀 potom sme byt komplet prerobili a máme predizbu, kuchyňu, detskú a obyvkospálňu a kúpelku.. môžem ti povedať, že sme byt teraz dali do predaja, lebo čakáme bábo 🙂 a len sa tak za ním zaprášilo, fakt predaný bol okamžite, vraj tak skvele vyriešený byt ani nevideli.. tak neboj, zapoj fantáziu, predstavivosť a hor sa do úprav.. niekedy nie je nutné rovno búrať, len vhodne zvoliť čo kam umiestniš.... 😉

kuriatko84
13. aug 2012

aj my sme byvali s malou donedavna v 1-izbaku a tak ako hovori lilke, respektovali sme malej rezim, ked vecer o tej 19.30 zaspala, tak sme boli len v kuchyni kde sme mali aj telku. Dalo sa to v pohode, len casom sa kopilo viac a viac veci a byt bol coraz mensi, teraz sme v 2 izbaku a je nam to zatial akurat 😉
vadilo mi akurat to, ze som nemala poriadne miesto na prebalovanie a kupali sme v kuchyni na stole pretoze sme mali veeelmi malu kupelnu.
Ked budete kupovat 1 izb. byt ak mozem poradit tak aspon taky, kde je vacsia kupelna a chodba alebo miesto na poriadne velky roldor 😀 prip. murovana pivnica. Velmi vam to pomoze.

cerez
14. aug 2012

My sme bývali s dcérkou do jej 3 rokov v jednoizbovom byte. Izba bola malá, ale mali sme vyriešené spanie formou palandy cez celú dĺžku izby. Okrem matraca sme mali hore aj malý úložný priestor. Pod palandou sme mali gauč, detskú postieľku. Izba bola vybavená naozaj len tým najdôležitejším. Regálové riešenie. Jediným rozdielom bolo len to, že v našich poličkách boli hračky a nie porcelán. Rešpektovali sme malej nočné zaspávanie a boli sme v kuchyni. Aj keď sme boli v malom byte, nebolo nám až tak zle. Jedine negatívum bolo to, že som maximálne postrádala balkón, ktorý som nemala. Takže ak budete hľadať, najlepšie veľký jednoizbový byt aspoň 6m izba a balkóóóóón.

lucyfuk77
14. aug 2012

Porozmyslaj nad dvojgarzonkou. Cena plus minus cena ako jednoizbak, no viac priestoru, dve loggie...

ivana.natasha
14. aug 2012

my bývame traja v jednoizbáku s balkónom cca 40m2 a je to úplne v pohode, treba si dobre rozmyslieť úložné priestory a hlavne hľadať byt s dosť velkou izbou a kuchyňou, nie zbytočné úzke chodby, a tak ako očakávaš, že sa dieťatko prispôsobí vám, musíte sa aj vy prispôsobiť jemu a postaviť si priority, myslím, že pozeranie televízie dlho do noci nebude v rebríčku v prvej 5,možno ani 10.
do budúcnosti ak sa to podarí by sme chceli väčší dvojizbový, ale uvidíme aká bude realita a ak sa to nepodarí, tak budeme hľadať nejaké iné riešenie aby sme sa v pohode zmestili a každý mal aj svoj priestor.
malé dieťa potrebuje hlavne lásku, nie veľký byt bez lásky

mirka_mt
19. sep 2012

@kikundela Už ste niečo podnikli ohľadom vášho bývania? My sme začali bývať s manželom v 1izbovom po svadbe, po 2 rokoch sa narodila dcéra, s ktorou tam všetci traja bývame doteraz, hoci už mala 3 roky. Pravdupovediac, začíname sa obzerať po väčšom, treba viac priestoru pre hračky 😅 Možno by sa to časom podarilo aj vám. Tiež je veľký rozdiel, akú výmeru ten 1izbový byt má (náš má 25 m2, ale bývajú aj takmer raz také veľké) a pri niektorých býva veľká kuchyňa, čo tiež dosť pomôže. Držím palce, aby sa vám podarilo osamostatniť 😉

jabatko
20. sep 2012

...my tiež sme v jednoizbáku 🙂 a je to v pohode, aj miesta máme dosť =), z kuchyne ideme robiť malému izbu, kuchyna bude menšia, ale malý bude mať svoju izbičku 🙂...dôležité je že ste spolu a vedieť robiť kompromisy 🙂...

mirka1308
29. sep 2012

@kikundela ahoj, my sme tiež v 1-izbáku a zatiaľ sa to dá... 😉 Malý zatiaľ nechodí a to si potom neviem predstaviť ako to tu bude u nás vyzerať. Náš byt je malý a veľmi zle riešený, predchádzajúci majiteľ navrhol v relatívne veľkej kuchyni murovanú špajzu a máme 2 kuch.linky, čo nie je ani v domoch, nieto ešte v malom byte 😝 😝 Bol to proste odborník 😠 Na prerobenie nemáme peniaz a na kúpu vačšieho tiež nie ☹ Zatiaľ nám to musí stačiť. Tiež som toho názoru, že radšej malý bytík a veľa lásky v ňom...My sme sa hlavne prispôsobili malému, telku odkedy sa narodil takmer vôbec nepozeráme, radšej idem na pc ktorý je v kuchyni, veď v tej telke nič nedávajú a reality šou mi prídu trápne 😖 Po večeroch sedíme s mužíkom v kuchyni, on je buď na pc alebo kecáme, občas dáme scrable, a ja sa snažím trochu upratať kuchyňu alebo žehliť či tak podobne... 😵 zatiaľ sa dá... 😉

domin85
30. sep 2012

Nejak to musi ist. Ked sme sa stahovali do nasho bytu (dvojgarsonka, 42metrov) tiez som mala pocit ze je to pre dvoch tak akurat, dokonca by som niekedy aj uvitala troska miesta navyse. No a potom som si uvedomila ze popred barak behaju stvorclenne rodiny obcas aj so psom- a tieto baraky su povodne ubytovne, viem na 100% ze vacsie byty jak je ten nas tu nie su. Len garsonky a dvojgarsonky. A ti ludia sa tvaria spokojne, tiez som prechadzala bytom hore dole a uvazovala ako to mozu mat usporiadane ze sa pomestia. Ale ako pisali baby vyssie, co tiez fungovali v jednoizbakoch, ze ked sa chce tak sa da. Aspon na to spolieham do buducna 🙂

irriss
30. sep 2012

@domin85
My jsme bydleli radu let ve 47m2 ..Nejdrive jen se synem,- takze 2 dospelaci a dite..
prislo mi to straaaaaaasne malicke...
.postupne prisla na Svet a do techto minimetru i dcerka...a nakonec jeste dvojcata..Takze jsme tam byli nakonec 2 dospelaci a 4 deti...
A mam vzpominky UZASNE...Vse jsme resili smer "vyska"..vsechno od Ikea doplnky..smer nahoru a loznice byla zaroven obyvaci pokoj ..
Podle meho nezalezi KOLIK metru - ale KDO v nich bydli..a jestli se maji radi,...
to, ze se mackaji ani nepoznaji, protoze "se mackaji" radi 🙂

kiknjhuknzuk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubkam
28. dec 2012

@kiknjhuknzuk chod spinkať, lebo nenarastieš 😎

csina
5. feb 2013

baby, idem na to.. voda pukla priamo na vizite 😀😀😀 drzte palce

csina
5. feb 2013

toto patrilo inam 😀

luciau72
6. feb 2013

Ahojte ja som maminka troch deti a tiež bývame v 1izbovom byte sice je tu trochu tesno ale treba si urobiť akýsi plan kto čo a kedy bude robiť.treba si aj deti tak naučiť že napr.on ide spinkat a maminka bude písať s tetami na internete bohovi

erika160669822
7. apr 2013

@luciau72 Aj my sme byvali v jednoizbovom a ked mam povedat pravdu chyba mi to.Sme boli viac spolu.