Vianočné darčeky medzi manželmi

koritsi
2. jan 2013

Ahojte
Chcem sa s vami trosku poradit, pripadne sa spytat na vas nazor.
S manzelom mame taky bezny vztah, kde tu je hadka, udobrovanie, samozrejme domacnost je "viac na mojich pleciach", aj ked, ked naozaj "musi" tak pomoze, sam od seba, bez reptania... Povedala by som ze taka klasika.
Trapi ma vsak jedna vec, vedome sa ju snazim potlacit aj ked casto sa pristihnem ze na nu myslim. Moj vianocny darcek. Pytala som sa manzela co by chcel pod stromcek - kedze ho poznam a viem ze darceky rad dohaduje. Povedal, vybral si vec za 90 eur, kedze ju nema, tak som ju bez problemov kupila. Od neho prisla ta ista otazka, a ja vzhladom na to ze uz po materskej chodim do prace, poprosila som ho o nejake nausnicky. Kedze nevedel vybrat poslala som mu zopar napadov. Islo o bizuteriu, ktoru objednal a kedze som mu navrhy poslala viem aj ze stala priblizne 30 eur.
Vobec, ale vobec ma to netrapilo, trochu ma "mrzelo" ze si darceky hovorime, celkom by som sa potesila nejakou hlupostou alebo prekvapenim, ale nevenovala som tomu pozornost... Kedze mam ale v decembri aj sviatok, pytal sa ma co by som si priala, kedze som vedela co bude pod stromcekom povedala som mu ze nejaky kvietok do bytu bude stacit. Nedostala som nic. A tu zacinaju moje myslienky.. Aby som sa vyjadrila spravne - v zasade ma nemrzi ze nemam materialny darcek, ale mrzi ma ze si nedal tu namahu ze by skocil aspon do kvetinarstva a kupil kvet. Hovorim si ci aj u vas to tak bezne byva ze manzelia "odignoruju" taketo veci, alebo ci si darceky vyberate a balite same pre seba, ci to len ja nejako zle vidim alebo je to bezne.. Proste ma to trapi ako zenu, ze nestojim ani za taku malu namahu - nejde mi o samotny dar, skor o tu pozornost, ved ked to tak vezmem cely darcek som si na nete nasla ja, este som si ho "proforma" aj zabalila pod stromcek...
Ako je to u vas?

princeznicka3
2. jan 2013

no popravde clovek riesi take problemy ze sa mi ani nechce odpovedat...mne to pride ako malichernost co riesis.dal si v dnesnej dobe vobec namahu sa ta to spytat,,nezabudol,bud rada😉

lubkaeck
2. jan 2013

@koritsi no Vianoce zvlada mm bravurne - fakt mi nakupi darcekov az niekedy sa mi vidi velmi vela, sem tam sa aj opyta, ze co by sa mi zislo, ale zvacsa je to jeho fantazia. Avsak napriklad "za syna" som nedostala vobec nic, ani kvetinu ani nic a pre neho napriklad su rezane kvety "mrtve" kvety tak ich nekupuje a vraj crepnikovych mame dost - tot vyhovorka jedna z mala.

zuzana76
2. jan 2013

@koritsi my to mame podobne, teda u nas je to tak,ze muz mi tiez povie, nech si nieco kupim pre seba, takze darceky pod stromcek, ci na sviatok si kupujem vlastne sama, ale zase ani ja nekupujem muzovi nic, on si kupuje tiez pre seba a pod stromcek si tie darceky davame lne kvoli detom, aby sme tam aj my nieco mali. Ked mam narodeniny, ci meniny, tak donesie akurat cokoladu, hoci ja sladke velmi nejedavam 😀 . Mne staci, ze viem, ze nie je lakomy a dopraje mi, takto je to lepsie, pretoze ja si pre seba nakupim lepsie ako on. Takisto on je dost narocny, co s aoblecenia tyka, takze ja mu neviem kupit ani ponozky 😖 . Ale zase aspon mam o starost menej. Sice sa ukracujeme o to prekvapenie, ale aspon neminame zbytocne peniaze na darceky, ktore nepotrebujeme a neurobili by nam radost. Moj muz tiez nenosi kvety, kedze je alergik a takmer kazda rezana kvetina mu vadi a tie crepnikove zase u mna nepreziju 🤐 . Pre nas je najvacsi darcek, ked mozeme byt spolu, vybehneme si spolu na veceru, ci uz s detmi, ci bez deti. Ak ta to trapi, tak to povedz otvorene muzovi, myslim,ze chlapi su taki,ze sa nedovtipia. Treba im taketo veci, na ktore sme citlive povedat na rovinu.

sisaha
2. jan 2013

@koritsi niektorí chlapi proste take veci ako darcek v hlave nedrzia, takze pokial si asi na plne usta nepovies co chces, pripadne nekupis a nechas preplatit, nemas... Na druhej strane, nesetri ho...Oplat mu to rovnakou mincou. ak tvoje narodeniny odignoroval, odignoruj aj ty tie jeho...

tatiana7777
2. jan 2013

Podla mna je vela muzov, kt.treba povedat presne polopate, co chceme, kde to kupi....A teda mu to aj pripomenut. ja myslim ze keby sa ho opytas, kde je ten kvet tak Ti odpovie ze zabudol alebo ze si mu nepripomenula ;) a to s uplnym kludom! Oni toto neriesia a nepovazuju za podstatne. Mas takeho muza, hlavne ze nerobi horsie veci 🙂 papa

kristinaanna
2. jan 2013

@koritsi u nás je to tak isto, mne môj drahý kúpi to čo mu poviem ale tiež spojí narodky s Vianocami a darček mi vlasne dá v tedy keď ho kúpi , teda žiadne blahoželanie a prekvapko pod stromček sa nekoná, ale som rada že aspoň tak, že aspoň počúva, čo by som chcela , 😵

lencici
2. jan 2013

my si s manželom na vianoce kupujeme spoločné darčeky...a máme po probléme 🙂

vroni
2. jan 2013

@koritsi, nemam tento problem, ale jedovalo by ma to riadne. Muzovi by si asi mala povedat, ze si prosis darcek - fakt neviem, preco by som sa mala hrat na skromnu. Romantika v tom sice nie je, ale vsetko mat nemozes 😉 Ja si muza tiez musim navigovat, inak by som pri kazdej prilezitosti dostala technicku vtakovinu poslednej generacie (mobil, ipad, nintendo....) Nie ze by si ich celkom odpustil, ale zlepsuje sa to (na Vianoce som nedostala ani jednu technicku rarohu, uplne som bola na neho hrda 😀 ), takze komunikuj, komunikuj, komunikuj....

angelin84
2. jan 2013

@koritsi Ahoj🙂Ja si môžem povedať čokoľvek, nedostávam darčeky ani na narodeniny, ani na meniny, ani Vianoce, takže to ber z tej lepšej stránky, že dostaneš aspoň niekedy🙂...tiež ma to vnútorne trápi, ale ak si mám niečo doslova vynucovať, tak to radšej nechcem nič...

tea333
2. jan 2013

@koritsi takto - muzi sa casto pytaju co maju kupit, casto dokonca neoriginalne pytaju LINK na internetovu predajnu 😀
ale nedostat nic, to by ma mrzelo. Urcite by som mu bez vycitiek povedala ako sa citim. Ze ma mrzi ze som nic nedostala, pretoze kazda zena rada dostane malu pozornost ako dokaz toho, ze na nu jej muz mysli.
ja dostavam na narodky aj meniny kvety a k tomu nejaku malickost. a fakt sa netesim z tych kvetov ale z toho ako ich muz na mna v necakanej chvili vytiahne a ja sa citim taka DOLEZITA 😉

rebroza
2. jan 2013

@koritsi ja som na tom velmi podobne. viem, ze veci ako "darceky" su pre mojho muza uplne nepotrebne. takze on osobne nic nepotrebuje a spokojny bude, ked ho nebudem otravovat, ze co by chcel. a ak ja nieco chcem, nema s tym vobec ziaden problem, ale nech si vyberiem a idealne aj kupim sama, bo on si to netrufa ....
hold, casy, ked som dostala plysoveho dracika a bola to romantika su uz prec 🙂
je proste taky a ma milion inych prednosti, takze neriesim (ale trosku ma to skrie, jasne)

zuzka1.
2. jan 2013

my si darceky nedavame, na narodky a meniny, ja spravim oslavu sebe aj jemu, ked ma on alebo ja, darceky si nedavame vobec, kupujeme si bars kedy pocas roka, ja nie som nijak romanticky zalozena cakajuca na prekvapka. jedine prekvapko bolo za maleho, to bolo krasne. inak ma to nejak nevzrusuje. kupujeme si spolocne, dohadujeme spolocne, ja akurat na narodky a meniny a podobne, vzdy dostanem kyticu, z toho isteho kvetinastva, tak isto uviazanu ako vzdy😀DD

bubbles
2. jan 2013

necitala som celu diskusiu, po precitani prveho prispevku musim odpovedat.. nebudem hodnotit nazory inych, napisem svoj..
uz som nebola decko, ked u nas doma prebehli vianoce tak, ze som dostala mobil, o ktorom som vedela, vybrala si ho, vlastne som ho uz pouzivala. s nasimi som sa dohodla, ze to je darcek a nic viac nebude. mam este 2 bratov, ktorym sa kupovali darceky, nemame penazi nazvys. ale napriek tomu si pamätam ten pocit sklamania. viem, ze vianoce nie su o daroch, racionalne tomu nemozem nic vycitat, ale predsa - chybalo mi tam nieco, mozno z detstva, take tajomstvo, z niecoho necakaneho sa tesit.. nejake prekvapenie, ze niekto na Teba aj tak myslel.. navyse, sam od seba.. tak som to po case mamke povedala.. a ten pocit o rok, ked zbadas, ze niekto Ta vypocul, pochopil a najdes si pod stromcekom nieco extra.. malinkeho anjelika, kupeneho len pre Teba.. za par centikov.. ale je venovany len Tebe..
uplne chapem ten pocit, ze Ti nieco chyba.. nie dar, nie penazny rozdiel, lebo si si mohla najst bizutku alebo klenoty za dvojnasobnu cenu.. ved aj o tom su tie sviatky, ze sa zastavis a myslis viac na rodinu.. si s nimi, a nieco si vymenite.. to prekvapenie, alebo proste darcek pre druheho k tomu patri.. je to symbol.. ze druhemu na Tebe zalezi.. nie je to malicherne.. lebo takych "somarin" sa nazbera, ten druhy nebude brat na Teba ohlady, na Tvoje prezivanie, na Tvoje potreby.. ale na to je len jedna rada.. normalne mu to povedz.. ze bizutka je super, ze nemas problem si nieco vybrat sama, aj o neho sa postarat.. ale mohli by ste si zaviest tradiciu malinkych darcekov ako prekvapenie.. dajte si na to 2 eura a nech je to somarinka, slamena ozdobka na stromcek, alebo sviecocka...
on sa chvilu potrapi, kym najde kvetinarstvo a rozhodne sa, ci kupi kvietok alebo sviecku, Ty budes stastna ze na Teba predsa len myslel, nevyjde to draho a pocit z toho bude nadherny.. mozno to teda je malichernost, ale prave take drobnosti sa potom nakopia a vztahy sa nastrbia, manzelia sa rozchadzaju.. kamaratka mi tiez nevedela povedat, preco sa rozisla.. ziaden velky dovod nemala.. len kopu malickych.. a uz sa to nedalo uniest..
takze, komunikuj, povedz mu to.. nevycitat!! len navrhnut tradiciu, zdorazni, ako by Ta to potesilo, ako by si sa z toho radovala.. ked to spravi, treba vela chvalit, aby si to zapamätal 🙂

koritsi
autor
2. jan 2013

@princeznicka3
@lubkaeck
@zuzana76
@sisaha
@tatiana7777
@kristinaanna
@lencici
@vroni
@angelin84
@tea333
@rebroza dakujem vam 🙂 cakala som aj reakciu ze riesim hlupost, a ano, svojim sposobom je to hlupost, na druhej strane si teda hovorim ze ci sa naozaj mam uspokojit s tym ze sa spytal a spomenul si..preco? Ved ked mi nechce nic kupit nech sa nepyta a necha to tak. Ja si naozaj o sebe myslim ze som skromna 🙂 nikdy som si ziadne drahe dary ani nepytala ani uprimne nechcem, dokonca ked ide o manzela nie je mi luto dat nanho peniaze, napr ked sme spolu chodili polroka a mal prve narodeniny co oslavoval so mnou dostal odomna hodinky za vtedy 7tis korun.. A nebolo mi to luto.. Nedostala som ani ja nic "za porod" a tiez ma to nemrzi, nedostavam kvety len tak, alebo darceky len tak, a neriesim to, som vdacna aj za malo, ale zda sa mi zvlastne spytat sa "co by si chcela" a potom to odignorovat...

martija
2. jan 2013

fuka kocky, ja kukam, co odpoved, to zhruba to iste 😀 . Ja som teda na tom rovnako, tiez bola pod stromcekom hola vatra, ale zase je pravda, ze financie nas nepustili tento rok. No ale aspon som si nemusela davat namahu ani ja. Viac ma mrzi,ze na okruhlinu som bola chora, a on potom cele moje narodeniny odignoroval, - ja som mu to asi 4 krat pripomenula,ze mi mohol aspon ruku podat, no ale nic sa nedialo 😢 . Ako tak ale citam, vacsina muzov to maju rovnake, asi im chyba daky hormon, alebo co 🙂 . Ja som vsak tiez ten typ,ze ma to trosku trapi. On ked mal okruhlinu dostal odomna (ja som vyberala on platil 😀 ) velmi drahu striebornu retiazku,aby mal pamiatku, ja nic 😢 , ani ten mrtvy kvet nie.

zuzana76
2. jan 2013

@koritsi suhlasim s bubbles, muzom to musis povedat na rovinu, vacsina sa nedovtipi, resp. su dost prakticki a takymito vecami sa nezapodievaju

kristinaanna
2. jan 2013

@koritsi odingnoruj aj ty 😉

amouramour
2. jan 2013

vobec nie je bezne odignorovat tieto veci, je to skor smutne

sue
2. jan 2013

Hmm, tak ja mám asi šťastie - síce je pravda, že cca dva týždne pred sviatkom "nenápadne" pripomínam blížiace sa narodeniny, meniny, výročie 😀 ale drahý ma naoplátku až do konca drží v tom, že nič nemá a furt sa tvári prekvapene - že to naozaj už je ten dátum? 😵 a vždy dostanem malý, ale originálny, pekný a s citom vyberaný darček - teraz cez vianoce som bola prekvapená a trochu aj smutná - digi fotorámik - ale len kým som ho nezapla - chalani mi tam namaľovali vianočný pozdrav a odfotili sa s ním 😵 😵 😵 😵

tessy44
2. jan 2013

No môj manžel sa celé roky obhajuje tým, že pre neho je to nedôležité. Občas sa zariadi a keď dostane echo od svokry alebo od mojej mamy, že mám nejaký sviatok, tak aj niečo dostanem. Alebo ak niečo potrebujem, či chcem, čo by som bežne nekupovala, jednoducho ho dopredu informujem a síce nie je prekvapenie, ale mám, čo som chcela. Ale teda tiež som z tých, čo očakávajú aspoň niečo - čokoľvek, dôkaz, že si dal tú námahu. Keď mi však naposledy nepodal ani ruku (hoci som mala iba meniny), mala som dosť. No on si to vôbec neuvedomil, typický chlap. Tak som sa rozhodla dať mu takýto nezáujem vyskúšať a k narodkám dostal iba SMS. Potom som mu pekne vysvetlila, že hoci pre neho sú to blbosti, sprostosti a podobne, pre mňa je to dôležité. Prvýkrát, zdá sa, počúval, čo hovorím. A hneď som mu aj oznámila, že tento rok si darček pod stromček sama kupovať nebudem a ak tam pre mňa nič bude, bude to on, kto bude nášmu synovi vysvetlovať, prečo maminka nemá žiadny darček. Možno správanie nehodné dospelej ženy, no podľa mňa nie je problém 2 x do roka kúpiť kvet alebo čokoládu a 1x iný hmotný darček. Na jednej strane fakt blbosť, že si za tým stojím, akoby na tom stálo všetko, veď inak sa o nás stará perfektne, no na strane druhej, prečo by ho mala obťažovať taká maličkosť naviac?

a2303
2. jan 2013

Ja Ťa chápem.. nejedná sa tu o sumu, alebo o to čo je to ale jedná sa o to, že sme ženy... dobre padne, ak na nás manžel, priateľ nezabudne, prípadne nás niečim prekvapí... jednoducho je to tak!
My sme sa tak isto dohodli, kto by čo chcel aj sme si to kúpili. Ale môj drahý ma prekvapil /robí to každý rok/ ešte parfémom a krémom, o ktorých vedel, že sa mi strašne páčia. Padlo mi dobre, že i po 11 rokoch, čo sme spolu mu na mne záleží a dá si tú námahu ma prekvapiť. Ja ho zas na oplátku cez rok prekvapím dobrou večerou, zákuskom, ktorých ho čakáme s deťmi keď príde z práce. Tieto veci proste padnú dobre... Láska a partnerstvo nie je len o domácnosti, deťoch ale aj o citoch k tomu druhému..

mima4
2. jan 2013

@koritsi my si nekupujeme nejako klasicke darceky na vianoce, ale taky spolocny darcek, napr. teraz tlakovy hrniec a bola aj dovolenka a na jar sa chystame do Prahy na muzikal... to budu dalsie styri dni pohodicky a berem to ako OK, lebo take veci ake chcem si v pohode kupim aj sama a ja viem co chcem najlepsie 🙂 Moj manzel mi nema problem kupit co chce, ked ukazem na parfem za 100 EUR, urcite mi ho kupi, takze aj ja jemu co treba. Takze neraz to je tak, ze sme napr. v obchodaku a kopec veci mi pokupy, ktore sa mi pacia 🙂 a mam to, co naozaj chcem.
Zas ja to tak berem..ano prekvapko je fajn, ale zas aby som dostala volovinu, tak to naozaj nechcem, ani volovinu darovat muzovi 😀 Nie sme deti. Pre nas skor je dolezitejsi cas spolu, nase konicky, rozhovory... tam investujeme cas, ako do nakupovania veci, o ktorych sa domnievame, ze su to veci, ktore ten druhy chce.
A kvety nechcem aby mi manzel kupoval...zda sa mi to zbytocne vyhadzovanie penazi, lebo ja kvety moc nemusim 😉 ... radsej pojdem s drahym do divadla a na pivo... 😎

digysa
3. jan 2013

@koritsi Musim sa pridat na tvoju stranu.

Myslim, ze mate zhruba vsetky pravdu o chlapoch...chyba im ta jedna nozicka na "chromozome"
my zeny sme XX
a muzi su YX - TUTMACI !

Je pravda, ze materialny, fyzicky chytatelny darcek im musime odfotit, opisat, ukazat v casopise, poslat priamy link na stranku, kde ho kupi.....proste ziadne prekvapenie.

Ale teraz budem kruta na chlapov- nejaka tak cokolada, alebo jeden KVETdo ruky - to predsa nemusia vyberat.... To by ich ozaj mohlo trknut, ze len ta myslienka potesi.....
Moj manzel mi tiez este nikdy v zivote nekupil ziadne prekvapenie......teda okrem 30-tky (dostala som auto 😵 ).
Ale na jednu vec nikdy nezabudne- vzdy mi kupi nejaky narodeninovy pozdrav a polozi ho rano na kuchynsku linku. Kvety uz prestali.... sladke som mu zakazala, ale aspon ta pohladnica potesi....

Takze, asi by ma zamrzelo, keby uplne zabudol na tvoje narodeniny.... Ja by som mu to ale nedokazala odplatit...asi by som mu povedala, ze To bolo dost smutne, ked si od neho nedostala absolutne nic....a dost si sa zle citila.

bets
3. jan 2013

@koritsi ja ta chapem. my si na narodeniny davame len drobnosti typu kvety, sladke. nema zmysel nieco vymyslat, lebo kazdy si kupuje veci, ked potrebuje. ked sa nahodou v case narodenin vyskytne nejaka potreba nejakej veci, tak sa to vtedy spoji so sviatkom.
ale vianoce su o niecom inom. ja vymyslam a kupujem darceky mojej aj manzelovej rodine. niekedy rozmyslam aj 2 mesiace, aby som kupila nieco pre radost a nie blbost. o to viac si dam zalezat na darceku pre deti a manzela a preto by ma rozladilo, keby som si nenasla ziadne prekvapenie aj ja.. manzel mi maloco vie kupit, preto to casto robime tak, ze ideme spolu, plne sa mi vtedy venuje aj ked neznasa nakupovanie, prezijeme pekny cas a k tomu si aj nieco kupim. tento rok nemal priestor na vecne prekvapenie, na mobile pre mna sme sa dohodli. tak aspon ma prekvapil tym, ze mi zlozil basen a pribalil k darcekom, ktore som si sama vybrala. velmi ma to potesilo, potesilo ma to vedomie, ze na mna myslel, ze do tej basne vlozil kus svojho srdca, ze ukazal, ako mu na mne zalezi. a o to mi ide pri tych darcekoch. nie o materialnu hodnotu daru, ale o to, co do toho darceka vlozil. uz z typu aj kupovaneho daru sa da spoznat, ci ho clovek vyberal pre radost, s laskou k obdarovanemu, alebo len aby si rychlo odbil tento typ povinnosti.

jankastubka
3. jan 2013

My mame na vianoce este z mojej rodiny taky super zvyk kreslit jeziskovi co si prajeme. Robime to zaciatkom decembra a vystavime na chladnicku. Podla toho ten druhy vie, co by partnera potesilo, tzn. nekupi nieco uplne mimo misu. Tento rok kedze cakame babatko som si ja zazelala hlavne tehotenske veci, ktore som si bud sama alebo spolocne s mm pokupila. Ale mala som nakreslene aj prekvapenie. A na tom si dal mm dost zalezat este mi ho aj super originalne zabalil ako matrosku a pred kazdou dalsou skatulkou bol odkaz ako ak ma milujes pokracuj v rozbalovani.
Co sa tyka narodiek a menin bud sa dopredu dohodneme, co by som si zelala, alebo sa opat necham prekvapit. Na vyrocia chidime skor na veceru alebo niekam do wellnessu.

angua27
3. jan 2013

ako tu už niektoré kočky napísali, chlapa proste to, že má jeho žena sviatok nenapadne. potom je nešťastná ona a väčšinou aj on, ale nedá to najavo. treba komunikovať, povedať, že aj tie "mŕtve" kvety dvakrát za rok potešia, že prekvapko pod stromčekom je super. chlapi nevedia čítať medzi riadkami, treba im to povedať rovno. 😉
a aby nezabudli? ja som to u exa spravila tak, že som mu do mobilu dala pripomienky, tak aby sa mu zobrazili dva týždne pre mojimi sviatkami, potom týždeň pred sviatkom a aj v deň môjho sviatku. tak som mala zabezpečené, že nezabudne a minimálne pusa a pozvanie na večeru bude. 😉 väčšinou sa však snažil a bola čokoláda, kvetinka, na Vianoce parfém. nedávno sme sa práve o tomto rozprávali a priznal sa, že tie opakujúce pripomienky má ešte aj teraz, päť rokov po tom ako sme do seba. 😀 a dáva si ich pri každej priateľke. 😀

marthuska
3. jan 2013

chlapi vsetko vnimaju inak, aj darceky. napr moj ma najvacsi stres z toho, ze kebyze mi nieco kupi, ze by sa mi to nepacilo. a ja som si 5 rokov myslela, ze mi nechce nic kupit. ked som mu x-ty rok vravela intenzivne, ze potrebujem nausnice a uistovala som ho v tom, ze mi isto vyberie (sam, bez mojej pomoci) najkrajsie na svete, baby, predstavte si to, stalo sa tak. po vyse 5 rokoch som sa dockala takeeeeho prekvapenia ze dovi dopo 😀
opakujem to, co tu bolo pisane: treba sa s muzom rozpravat o vasich pocitoch, lebo on to mozno vidi uplne inak.
to, ze ked nedostanete darcek a ofucite sa, tomu veru chlap nebude chapat. ale ked mu poviete strucne, ze ste cakali napr naramok alebo parfem alebo to tricko, okolo ktoreho ste spolu isli asi 5krat, potom sa chlapovi rozsvieti a pochopi.

ivuska027
3. jan 2013

@koritsi ja som sa s manzelom niekolkokrat intenzivne porozpravala, ze nechcem od neho tak vela, ked mam sviatok, ze chcem kvietok a cuduj sa svete, dostavam na kazdy sviatok. Sice to trvalo roky, ale podarilo sa, sviatky-vyrocia mame takto 13.12., 28.12., 31.1., 14.2., 18.3, trochu na husto, ale to som zavalena kvietkami 😵 Stacilo sa porozpravat 😉 Necakala som, ze to mojmu manzelovi "dojde", proste som mu to na rovinu povedala, viem, ze neznasa, ked mam poznamky alebo hovorim v naznakoch.

vadimka
3. jan 2013

fuuuu, nuz som prekvapena kolko zien ostava bez darceku, kvetinky....ci prekvapenia, ktore nestoji vela....

ignorovat?????? v ziadnom pripade....

to si nezasluzite raz do roka na narodeniny kvetinku??? no mna by to velmi trapilo....
my ked sme s muzom zacinali mali sme malo peniazkov a to bolo super....vymyslali sme si kadeco....najkrajsie pre mna raz bolo, ked mm siel skoro rano do prace na dlazbu rozostavil cajove sviecky do tvaru srdca a dovnutra dal vyznanie lasky.....rano som sla na wc a skoro sa pocikala od dojatia....bol to darcek takmer zadarmo....teraz tesne pred vianocami mal mm 35rokov...byvame v rod. dome a mame aj vonku drevenne wc...mojho mm oblubene, travi tam vela casu....rano si da cigaretku a kavicku na dvore a hned tam bezi...nuz a ja som mu do toho dreveneho wc polozila casopis playboy na neho kvalitnu cigaru a zapalovac so sexi babou....do vnutra este vlozila 3 baloniky a na stenu hrubou fixkou napisala
S DNOM ROZDENIJA kedze je rus 😀 ....ani sa nepytajte kolko radosti.....ani sa nepytajte ako mi teraz klaci na kolenach...ani sa nepytajte akeho mam teraz doma byka 😀 ....slo o banalny napad, no vsetci kamosi mu zavidia, aku ma super zenu.....viac ako darcek je samotna pozornost a ochota potesit....

no a kedze teraz uz tych peniazkov mame viac, ja som si na vianoce tiez zelala nausnice a tak som s mm sla do klenotnictva a spolu sme tam vybrali jedny za 270eur....potesilo ma to, nehovorim, su krasne, ale keby miesto nich bola len dajaka srandicka potesilo by ma aj to...no byt bez darceka ci kvetinky na nar. ci vianoce mi pripada hrozne chrapunske....no prevychovajte si svojich baranov...lebo raz vam to budu vycitat aj nevesty...

jankapiknova
3. jan 2013

my sme si pred vianocami kupili parny hrniec ale vždy male prekvapko musi byt,je jedno či stoji 5 eur alebo 100eur ale niejake prekvapko určite. ja som si na stromčeku našla zavesene dvoje naušnic,neboli drahe ale bolo prekvapko a sme spolu 12 rokov a teši ma že vždy tam niečo najdem a on si najde tiež.
ale aby som aj ja bonzla ...na prve a dokonca aj na druhe vyročie zabudol 😀 nekupujeme si nikdy velke dary , napr. ja som len dezert kupila čo viem že lubi...a ked som ho večer o 10tej vytiahla už vedel kolka bije...naročky som čakala aby sa nemohol vyhovorit že ešte len ide do mesta 😀 ale vždy som sa nad tym len zasmiala,je pozorny manžel a vo všetkom pomaha,stara sa o maleho super,tak to neberiem tragicky...odvtedy už nezabuda 😉