Vracal dvojročný syn z točenia sa?

anjika42
24. sep 2017

Chcem sa opýtať.... Malý takmer dvojročný syn približne okolo pol piatej olovrantoval, dve necelé jablká, polku banánu a necelý malý pribináčik. Potom sme išli von. Asi tak o štvrť na šesť. Prišla tam aj moja svokra, hneď ťuťuli muťuli, dvíhala ho, točila, v priebehu hodiny asi 15 až 20krát. Malému sa to samozrejme páčilo. Keď som s ním došla domov, tak vygrckal trochu jablka. Ja som to podrobne neskúmala, ale asi toho bolo za dve kávové lyžičky. Tak mohlo to byť z toho točenia? Lebo veselý je, chorý by vyzeral inak. Ako jej mám povedať, aby to viac nerobila? Lebo keď som na ňu zvýšila v minulosti hlas, ako sa malý v jej prítomnosti hral s liekmi, tak sa urazila. Ale aj ja som sprostá, že som jej to točenie hneď nezakázala. Len či to má z toho, lebo keď ide nejaké dieťa po jedle na kolotoč, tiež potom vracia? Ďakujem

anjika42
autor
25. sep 2017

@jasminet možno tvoja svokra sa neurážala, tak to bolo jednoduché

willino1
25. sep 2017

vieš poradím ti... pokiaľ to nie je nič vážne tak nerieš... zbytočne stresuješ seba, okolie aj dieťa... moje dvojročné dvojky predminulý víkend grcali ako štence ... (ja detto..) chytili nejakú virózu niekde medzi ľuďmi (obchod, jasle, preliezky... môžeš si vybrať...) a čo teraz? zabarikádujem ich doma aby náhodou negrckali znovu? lebo od kohokoľvek môžu niečo chytiť znova ... neter mala asi 3 roky, dostala trojkolku... tlačili sme ju a ju fascinovalo predné koliesko ako sa krúti... vyšiel von aj včerajší obed... normálne používala trojkolku ďalej... nepozeraj videá čo všetko nesmieš robiť aby si neublížila dieťatu... lebo mu ani len pusu nedáš, aby náhodou neumrelo... ako dobre, svokra spravila chybu, keď nechala dieťa sa hrať s liekmi (neviem ako boli balené, ak bezpečne to by som neriešila) ... zdrbkala si ju za to... predpokladám, že sa poučila a viac sa dieťa s liekmi nehralo (priprav sa, keď zistíš, že pri tebe sa hrá dieťa s prachom na pranie, avivážou, tabletami do umývačky, saponátom, ostrým nožom.... a to si budeš myslieť, že ich máš bezpečne uložené... mamky dvojek alebo detičiek skoro po sebe by ti vedeli rozprávať ...) ale pucovať svorku za "točenie" dieťaťa je podľa mňa z tvojej strany niečo ako že si potrebuješ nájsť niečo, čo by si jej mohla vyhodiť na oči... pokiaľ máš zdravé dieťa budeš musieť prežiť podstatne "horšie" veci... dieťa vylezené na strome, na plote, vytrhne sa ti z ruky cez cestu, vylezie na rebrík, napadá sa na bicykli, rozbité kolená, možno aj nejaké zašívanie rán, zlomená ruka, noha... a to môže byť tesne vedľa teba ... asi máš málo starostí a tak vytváraš si vlastné... vykašli sa na to a radšej sa choď pokochať dieťaťom ako ti spí v postieľke, alebo ako sa hrá s kockami... užívaj si dieťa a nevyrábaj si zbytočne stresy...

anjika42
autor
25. sep 2017

aj to je pravda, ale zase umelo vytvárať nebezpečenstvá je takisto veľľľľmi zlé - teraz je svokra vo vedľajšom byte, malý mal záchvat zlosti, lebo CDčko som mu pustila na inom prehrávači, ako chcel on, takže svokra počula, aká som nemožná matka, že dieťa takto zúri...jej by sa to určite nestalo

willino1
26. sep 2017

@anjika42 povedala ti, že si nemožná matka a že jej by sa to určite nestalo? alebo si myslíš, že si to myslí? nepovedala ti to, že? ale ty určite vieš, že si to myslí, že? no vieš ja mám takú sestru... ktorá mi vykrikuje moje myšlienky... väčšinou sa dozviem úplne šokujúce veci, ktoré si myslím... neznášam to na nej... nikto nevie druhému čítať myšlienky...v skutočnosti tie myšlienky nie sú tých ľudí, ktorým ich pripisuješ ale tvoje...rieš realitu... nie čo si kto myslí či už svokra alebo ktokoľvek iný... keby som ja riešila čo si kto myslí, keď sa mi jedno dieťa hodí o zem uprostred obchodu a prirodzene druhé sa k nemu solidárne pridá a všetci na nás čumia ako puci... keď mi jeden ujde na jednu stranu a druhý na inú a ja matka roka si idem svojim smerom tretím a všetci pozerajú, prečo si nechytám deti..., keď vreštia v košíku a ja si v kľude vyberám tovar z regálov... keď ma kopú, alebo hryzú a ja sa otočím a od nich odídem 🙂 však by som sa zbláznila, keby som si niečo robila z toho čo si kto myslí 🙂

anjika42
autor
26. sep 2017

aj ja sama sa považujem za nemožnú matku.. inak vždy ma poteší, keď vidím, ako sa iné dieťa zlostí 🙂

willino1
26. sep 2017

@anjika42 tak vidíš 🙂 nie je to o svokre... je to o tvojom nastavení... a nie si nemožná matka... tvoje dieťa ťa ľúbi a všetky matky, ktoré ľúbia svoje deti a deti ľúbia ich sú dokonalé... v jeho očiach si TOP... takže si dokonala matka... a hop hop pred zrkadlo ... usmiať sa na seba a hovoriť si to ... si dokonalá matka... 🙂 aj keď sa ti dieťa hodí o zem, vreští, spraví ti hanbu ... stále si dokonalá matka ... 🙂

lenadka
26. sep 2017

Tak ja som asi divná, lebo si urobím ovocný šalát a švihnem do toho biely jogurt a mňamka, prečo by to mala byť divná kombinácia? Ovocné jogurty sú potom čo? Alebo slivkové gule v tvarohom ceste???
K téme mohol to mať z točenia, nabudúce menej točiť.

anjika42
autor
27. sep 2017

Až na to, že tam nie je ovocie, ale iba nejaké ovocné prášky a podobne - teda v niektorých určite..dnes mi psychologička na prednáške v lige proti rakovine poradila, že mám dodatočne svokre povedať, aby mi dieťa netočila za ruky kvôli tomu, že je to zlé na klbiky

anjika42
autor
27. sep 2017

bola u nás večer okolo deviatej moja svokra
hádzala malému loptu, povzbudzovala ho, aby skákal a som jej povedala, že susedom to asi vadí, tak sa urazila a vraj, že tam ani nemusí byť
vraj jej nedovolim s ním nič robit
ale ona mu dovolila hrať sa s liekmi, vozila ho v kresle, kde mohol zletiet, krutila ho držiac za ruky atd...

tak sme išli za nou, že ked takto neskoro chodí, nech s nim neksáče, ale nech si s ním kreslé, stavia kocky, nech mu číta
a ona, že vraj to nebude počuvat, vraj behá, aj ked tam nie je ona
áno, behá, ale ja ho v tom nepodporujem, on behá, ked sa napriklad potrebujje vykakat

anjika42
autor
27. sep 2017

psychologička v lige proti rakovine povedala, že ked sa mi niečo nepáči, mám sa ozvat..tak ja konečne sa osmelím a zase ja som tá zlá, nabudúce sa vyseriem na to, aby som bola slušná k nej a poviem si na plnú papuľu, ked sa mi niečo nebude páčiť

kobrtko
4. jan 2018

Z toho točenia po 2 jablkách, banáne a Pribináku by som grcla aj ja... však si mala svokre povedať, že jedol... 🍏🍏 a že má plný žalúdok... neva druhý krát budeš vedieť 😉

kobrtko
4. jan 2018

Inak ako čítam, je tvoja svokra väčšie decko ako to tvoje... nejaká ješiťáčka...nič si z toho nerob, ona je evidentne typ, ktorý potrebuje citovo vydierať a aj tak by sa urazila... takže nič za to nedáš (a nemusí Ťa to mrzieť, ak jej niečo povieš...) však aj tak sa zduje... kašli na ňu... je to tvoje decko... nech sa ona naje a potom ide na kolotoče alebo cez Strečno na aute 😝

kobrtko
4. jan 2018

chcela som napísať Šturec... ten je o dosť brutálnejší...

matabb73
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka1981
4. jan 2018

To pre dve lyzicky grcky hned robis paniku? Ak viac grckat nebude, tak je ok, ak sa to zopakuje moze to byt viroza. Pokial nie je dehydrovany, paniku by som nerobila. A svokre alebo komukolvek kto robi nieco, co si neprajem, slusne vysvetlim a ked sa urazi, jeho problem. POmohla som ti aspon trochu?

katka1981
4. jan 2018

@anjika42, pocuj ty si matka a ked niekto robi nieco co sa ti nepaci, tak zakroc, slusne povedz a hotovo a svokra, ked sa urazi, nech sa urazi. Ty potom musis riesit prusery s deckom, vecer ked ho rozjasi, to je tiez super vyhra. Aj to ze chces mat uz vecer svaty pokoj a nie este strazit svokru.

jana_eyre
4. jan 2018

a to so svokrou nevies hovorit inak ako zvysenym hlasom? ked skusis nabuduce normalne ju upozornit medzi recou aby nieco nerobila/robila nema sa preco urazit.. ale mam taky dojem, ze si sa skor chcela postazovat na nezodpovednu svokru ale zase raz sa diskusia neubera smerom akym si si predstavovala.. mimochodom hra s liekmi a blaznenie sa s dietatom sa podla mna neda porovnat..