Vrátili by ste si život pred narodením dieťatka?

snehulienka99
17. dec 2013

maminky keby ste mali porovnať život keď ste boli s manželom (partnerom) same a po narodení dieťatka. Vrátili by ste to späť? nelutujete niekedy, že ste ešte mohli počkať atď..??

sashabb
17. dec 2013

@snehulienka99 vôbec nie

daniela242
17. dec 2013

nie neľutujem, ľutujem len to, že sme nešli do toho skôr 🙂

lolitka25
17. dec 2013

ani nahodou :D

ranya
17. dec 2013

vobec nelutujem🙂 je to najkrajsie co moze byt

mylittleone
17. dec 2013

ja sa priznám bez mučenia že občas ma napadne že všetko bolo akési jednoduchšie, menej problémové, človek mal viac času na všetko...aj náš vzťah s manželom sa zmenil po narodení detičiek...ale tešíme sa z nich a sme radi že ich máme 🙂

edie63
17. dec 2013

teraz ja budem asi ta najhorsia matka na svete, ale mne to obdobie chyba. nemozem povedat, ze to lutujem, ale obcas by som sa rada vratila do tych bezstarostnych cias, aspon na par hodin. ale to je asi tak vseko. 😎

dionyzka
17. dec 2013

lutovat toho nelutujem. Ale rozhodne som necakala, az take problemy, ked si opat hladate pracu - tie deti, prekazaju zamestnavatelom dost.

alex31
17. dec 2013

nie urcite nelutujem ... kym sme sa rozhodli pre "tento zivot " kazdy z nas si to "mladi" riadne odzil tak ako sa patri ... teraz je uz cas byt trochu viac zodpovednejsi 🙂 🙂 🙂 ....

carrie4
17. dec 2013

jaaaj pred narodením detí to bol skvelý život... ale teraz... teraz je najsamlepší aký som si len mohla vysnívať 🙂

zuzin78
17. dec 2013

Nikdy v zivote nebudem lutovat , ze mam doma dve zdrave a krasne dievcatka 😵 su to nase slniecka a su pre nas to najcennejsie co moze byt . ved je krasne byt maminkou a ockom 😵
Nikdy nepochopim , preco niektori nechcu deti, maju vsetko domy , auta ale vzdy budu mat vnutro prazdne ale na to pridu ked budu stari a nik ich nepride pozriet

jajitko
17. dec 2013

nie, len by som si priala si od maleho trochu oddychnut, sme nanho s manzelom len sami, sme bud s nim alebo ho jeden strazi... ☹

kirsi
17. dec 2013

Pracovala som v zahranici, mala som tam rozbehnutu skvelu karieru a mala som nastupit i na vysoku, ale neplanovane som otehotnela. Teraz ma syn 5 rokov a neviem si život bez neho predstavit. Dakujem Bohu ze sa nam "smyklo".

cherryl
17. dec 2013

nelutujem ze mam deti a nadovsetko ich milujem a cakam ze sa ten cas vrati ked vyletia z hniezda 😉 10rokov som bola vydata a bez deti -dobrovolne podotykam a s manzelom sme si riadne uzili a vyburili sa teraz sa toci a robime vsetko pre blaho deti a velmi sa tesim kedy dojde cas zase pre nas ♥

dejnas
17. dec 2013

nie, nevrátila, nič neľutujem.... život má rôzne etapy a každá z nich je pre nás nejak dôležitá... akokoľvek dlho trvá... či sa nám práve vtedy darí, či nie... musíme si prejsť všetkým fázami a posúvať sa vpred! nie obzerať sa do minulosti a hľadať spôsoby "návratu" 😉 žime prítomnosťou a hľadajme v každej situácii aspoň niečo pozitívne 🙂

danulicek
17. dec 2013

ja si obcas spomeniem, na to, ake bolo fajn pozriet si v kuse cely film, ist kedykolvek a kamkolvek alebo sa na hodinu hodit do vane a mat leharo 😀 a dokonca som rada, ked mi babka alebo dedko vezmu maleho na dve hodiny von a mam ticho 😀 ale toto mi uplne staci a naspat by som to nevratila, lebo takto je to super 🙂 zaciatky boli tazke, ale teraz je to tak, ako to ma byt a sme spokojni 🙂

fomarik
17. dec 2013

Napadne ma to, samozrejme, že aké iné to bolo. a akú zodpovednosť teraz máme. ale nemenila by som. pretože ak chcem mať čas trošku pre seba, mamina mi malú postráži kedykolkvek 😉

adulik23
17. dec 2013

sem-tam ano, ale len na chvilku 🙂

zaza218
17. dec 2013

Aj ja budem ta najhorsia, ja by som to niekedy vratila spat, zacala som chodit navysoku a otehotnela som. kym sme mali dceru tak sa to dalo,dokoncila som 2 rocniky.Ale potom som otehotnela skoro a dala som si odklad.O rok som znovu nastupila do skoly a zistila som ze som otehotnela treti krat. Nestihla som dokoncit skolu,lebo ma museli hospitalizovat. Takze niekedy by som to vratila spat,len aby som dokoncila skolu,ale ja som aj rada,ze mam 3 zdrave deti,stale som tuzila po detoch.Ale ta skola ma mrzi,lebo som tam investovala dost penazi

nicicka
17. dec 2013

Ja nemam velmi rada zmeny a toto pre mna bola mega zmena takze som si dlho zvykala a hadam aj pol roka som casto myslela na to, ake to bolo pred tym, obcas som to chcela aj vratit 😒 lebo je to naozaj dost narocne, ale az teraz som pochopila, ze moj zivot pred tym bol plytky a prazdny a ze az teraz ma konecne nejaky zmysel. Zacala som si to naplno uzivat, byt mamou je supeeer :D

bambibam
17. dec 2013

asi nie, neľutujem sa , aspoň som sa poučila a môžem svojim deťom povedať -tak toto bola chyba ...,a na toto som hrdá, a je len na nich či ma budú počúvať ,alebo nie .

horana
17. dec 2013

Vratila by som, kvoli niektorym chybam vo vychove co by som uz teraz robila inak, takze keby som to mohla zopakovat zo sucasnym stavom vedomia, ano. Alebo najlepsie este skor, tak do puberty, niekotore vyznamne krizovatky by som urobila inak.
Cakat s detmi by som necakala (prve v 28r.), skor som ich mohla mat aj skor, aj ked ten rozum casto chybuje este aj teraz.
Ale osud vie co kedy dava a preco, takze asi by som to zrejme tak ci tak nevychytala....

klincek
17. dec 2013

nelutujem, ale niekedy mi chyba ten zivot "pred" 😉
nie som len matka, aj ked tou som v prvom rade...ale este som nezabudla, ake to bolo predtym (a dufam, ze ani nezabudnem, lebo neznasam hlasky typu "ked nemas deti, nemas problemy"), a tiez mam aj plany do buducna, ktore nesuvisia s detmi. pre niekoho nepochopitelne, pre iného samozrejmost, kazda sme ina.

gitka55
17. dec 2013

V zidnom pripade, planovali sme deti okolo 30 a dovtedy sme si uzili spolu az az 😀

kofoluska
17. dec 2013

Jasne, ze ten zivot bol jednoduchsi, bezstarostnejsi a lahsi. Ale nie, mam pomaly 34 a manzel pomaly 40, keby sa nam neplanovane nezadarilo ako sa zadarilo, dieta by sme nemali nikdy a nikdy by sme nespoznali ten pocit mat niekoho tak sialene rad, sledovat ako sa uci a napodobnuje a napreduje a aky je stastny uz len preto, ze vas ako matku/otca vidi. 🙂
Takze jednoznacne aj ked som deti nikdy nexcela, nelutujem, ze mame nase male slniecko. 🙂

helsinka
17. dec 2013

Neľutujem, veď sú moje všetko 🙂 ale niekedy keď nestíham ma napadne, koľko sme mali času a peňazí . . . a ako sme to premárnili a nevyužili 😒

k_a_j_k_a
17. dec 2013

mne tiez nechyba zivot pred detmi 🙂 teraz sa mi to paci aj viac. mame aspon doma veselsie. a vobec ma nenapadne rozmyslat o zivote pred detmi, ale skor si robime z MM plany, ked budu deti trosku vacsie a budu sa vediet postarat o seba aspon trochu, i ked ani teraz nie je problem dat ich na vikend alebo prazdniny k starym rodicom, kt. sa o ne doslova biju 🙂
o a ci pockat s detmi? obcas ma napadne, ze by bolo fajn, keby sme mali starsiu aj skor - prvy poplach sme mali, ked som mala 19 🙂

22beba
17. dec 2013

nieviem či to je lutost ale chýbaju mi tie časy ked som bola mlada a život gombička lavne som si chodila kam som chcela a nemusela som riešit kde dam teraz maleho? 🙂 🙂 ale zase teraz som šttastna lebo viem že vždy ked prídem po škole po praci domov niekto sa tam na mna teši a beží mi v ustrety 🙂

matuskova003
17. dec 2013

Nie , nechcela by som ho vrátiť. pretože vtedy som nemala nikoho kto by ma tak úprimne miloval ako moje dieťa. a tá láska je tak silná , až niekedy nadobudnem pocit, či sa mi to nezdá 🙂 deti vyrastú a opat si budem mocť vychutnávať celý film . možnosť ísť kdekolvek a kedykolvek . vobec za tým nebanujem, banovala by som , keby som to všetko mohla robiť a nemohla mať deti ...

blondi2
17. dec 2013

nie, urcite by som nevratila.

vrn
17. dec 2013

nie - obcas je to obmedzujuce ked si spomenies co vsetko si robila a teraz nemozes (docasne), ale za to dostanes omnoho viac naspat 😎