Vyčerpanie z detí

126
10. máj 2014

Ahoj. Mám 3 a pol ročné dvojičky chlapcov a 10 ročnú dcéru. Všetci mi dajú riadne zabrať na čele z mojou svokrou. V poslednom čase sa cítim akosi divne. Neviem čo sa so mnou robí, ale mám pocit ako keby sa so mnou všetko tocilow takú slabosť pociťujem a chvíľami mám pred očami takú tmu. Je pravda že sa aj veľa trápim a suzujem a niekedy mám pocit že každú chvíľu odpadnem. Čo mi je???? Čo mám robiť?

sheila72
10. máj 2014

@babo_n lepšie by som to nepovedala :D hlavne tú prvú vetu :D

sheila72
10. máj 2014

@126 Ahoj, dcéra keď mala strašné koliky a furt plakala tak som sa zabudala napiť vody. A tiež som bola potom taká unavená, bolesti hlavy, znížil sa mi tlak.

126
autor
11. máj 2014

@janinah máš pravdu mňa to tu strašne ubíja. A do práce ne nemôžem ísť lebo na malého mi schválili rodičovský príspevok do piatich rokov, je na tom dosť zlé. Každú chvíľu sme v nemocnici

bosoriak
11. máj 2014

@126 Urcite k lekarovi. Moze to byt cokolvek od vycerpania, nedostatku vitaminov, az po dost vazne veci ako depresia alebo poruchy zliaz s vnutornym vylucovanim. Na preventivnu prehliadku a odbery mozes pokojne ist aj s detmi, ja som tiez tak chodievala ku vsetkym lekarom, ja mam sice len 2 deti, ale zato male a tiez mi dlho starsia nechodila do skolky. A 10-rocna uz chodi do skoly. Takze urcite zavolaj, objednaj sa, zbal dvojky a chod najprv ku vseobecnemu na preventivnu prehliadku (mas na nu narok zo zakona raz za 2 roky). On ta potom na zaklade vysledkov posle dalej k endokrinologovi, psychiatrovi, neurologovi a podobne.

lulu369
11. máj 2014

@doty1 my sme 3.dieťa neplánovali, ale keď sa nám podarilo, tak sme sa rozhodli, že si ho necháme 😉

lulu369
11. máj 2014

@126 čo sa týka toho bývať s niekym v jednom dome (je úplne jedno či sú to svokrovci alebo rodičia) je veľmi ťažké najmä keď si stále niekym osočovaná ☹a môžeš mi veriť viem o čom hovorím, lebo to mám doma ja ja (my bývame s mojimi rodičmi)...to, že sa ti rozvádzajú rodičia a dcérka má problémy v škole je naozaj smutné a mrzí ma to...možno máš tie stavy práve preto, že sa nad všetkým trápiš a nemá ťa kto vypočuť, pomôcť, poradiť...

126
autor
11. máj 2014

@lulu369 mne by možno stačilo na pár dní od všetkého a všetkých utiecť. Odreagovať sa, ísť možno na dovolenku, lebo ako som sa vydala tak nepoznám nič iné len obrovské problémy, viem že ani ty to nemáš ľahke, drz sa a hlavne pevné nervy

lulu369
11. máj 2014

@126 tak dovolenka by určite prospela...a ak smiem manžel čo na to všetko hovorí (myslím na správanie jeho rodičov k tebe), mne je veľmi veľkou oporou manžel (aj keď pracuje v zahraničí).
Aj ja ty sa drž a tie pevné nervy aj tebe 😉

126
autor
11. máj 2014

@lulu369 on sa ich bojí. On sa voči nim nepostavy, radšej povie že za všetko som vinna ja

lulu369
11. máj 2014

@126 tak to je od neho veľmi zlý postoj ☹ Potom sa vôbec nečudujem, že sa svokrovci voči tebe tak správajú...on je ten, ktorý by im mal vysvetliť, že si jeho manželka a že ťa musia brať takú aká si, a nie ťa len osočovať 😒
mňa moja svokra tiež nepovažuje za nevestu, no našťastie tam ideme len 3 - 4-krát do roka a volať nevolá takmer vôbec, len keď niečo potrebuje...a čo sa týka mojich rodičov, tak si už aj s nimi kvôli mne manžel nie raz vymenil názor. No výsledok to má vždy len dočasný a to max. 1 mesiac

livben
21. máj 2014

Ahojte dievcata mam mensi problem so zaspavanim co robiť poradte. Dnes ma moj Filippo 5mesiacov vecer spinka dobre ale kym ho uspim stale s placom cez den ani nehovorim potom uz spinka. Takze vecer sa mi zobudi 2-3x kedze kojim vtedy ho neuspavam spi a papa takze nemusim iba vecer kolo siestej siedmej ten plac kym zaspi potom je to ok vecer, rano je uz hore o 6.00 cez den spi castejsie po pol hodinke hodinke neviem ako casto by mal spinkat ja ho davam ked uz vidim ze ma obocie cervene alebo sucha oci no ale staaaaale ale fakt staaale na rukach v perinke musim ho hojdat a on reve uz som mu zacala spievat niekedy sa mi to podari bez placu malo kedy niekedy bez perinky na rukach ale hojdat byt po riti ja nevladzem moje kríže su kaput som hotova sam nezaspi skusala som to no dokaze byt hore keby som ho nechala 10hodin ta bude hore a este nam idu zubky tak vkuse ruky v ustach kedze cumel flaska nechce. Ak ho necham sameho tak ruky v ustach a mna nepotrebuje hej ale to zase nemozem bo sa povracia alebo dusi sa no fakt uz neviem co robit aby sam zaspal. Je velmi tazky ma 7260g a ja o chvilku budem prehnuta jak stara baba s bakuľu :D Dakujem za rady babenky ♥

zuzi0110
21. máj 2014

@livben ja uspavam na prsniku a ked nezaspi tak ju dam do ergonomickeho nosiča alebo šatky. Trochu pochodím a hned spi. Na rukach uspavat je tazko mame na chrbticu aj deti tak rychlo nezaspia ako v satke.

havedka
27. máj 2014

@126 tak takeho manzela posli kede lahsie a ty sa zamysli nad sebou,a zacni mysliet aj na seba,kamaratky nemas ,chod dakam aj sama,na kavu pokecat

126
autor
28. máj 2014

@havedka bohužiaľ nemôžem chodiť kade tade lebo by mi svokrovci nadali. My bývame spolu pod jednou strechou. A manžela nemôžem poslať do prdele lebo máme spolu tri deti a treba ich živiť.

elenka4
9. jún 2014

To máš určite z vyčerpania. Potrebuješ nachvíľku vypnúť, ved nie si stroj. Keď som ja mala malé deti, musela chodiť do práce, tiež som mala podobné problémy. Podľa mňa bude najlepším liekom nachvíľku vypnúť , lebo sa z toho zblázniš. Musíš sa porozprávať s manželom aby svoje koníčky trošku obmedzil a nechal ťa vydýchnuť.