Výška výživného pri plate 600 eur mesačne

1anonym9
15. jún 2017

Zdravim dievčata,

môj kamarát platí po ustnej dohode s matkou vyzivne 100 eur mesacne, jej sa to zdá málo (matersku ma este 250 eur)

Pokial by to riesili na súde, kolko by mu priklepol sudca vyzivne? Plat ma 600 eur mesacne

anaj44
15. jún 2017

Ťažko povedať presne koľko by určili. Určite by tam musel zdokladovať príjem čo je 600 ale tiež náklady nie všetky musí zdokladovať ale iste on nech spomenie bolo by dosť možné že by určili 100 e 250e prudko pochybujem že súd odklepne najnižšie výživné ktoré súd odklepne je od okolo30 e ale to by dostal ak by bol nezamestnaný

deti95060810
15. jún 2017

závisí to od veľa faktorov....koľko partner zarába, koľko má ešte vyživovacích povinností, koľko má výdavkov za mesiac - byt, ...., s kým ešte býva - s rodičmi, manželkou.....
matka dieťaťa - doloží aký má príjem, kde býva, s kým býva, a v podstate to isté čo odporca....plus ešte výdavky na malé dieťza ktoré má s odporcom....
to všetko súd skúma a až potom vyhlási rozsudok o platení výživného.....
Takže tu ťažko len tak z 2 riadkov napísať či ocinko platí dostatočne, alebo nie....
Otec dieťaťa je povinný prispievať aj matke svojho dieťaťa na výživu - kým je ona doma s dieťaťom....

anaj44
15. jún 2017

A ešte jedno je lepšie ak by on napísala súd navrh do tohto návrhu spísať tie príjmy a výdavky. Ak má iné deti nech tam spomenie aj keď nechodia na záujmové krúžky kde sa platy prípadne ich tam čím skôr na určitú dobu prihlásiť kým sa to nedoriesi

1anonym9
autor
15. jún 2017

On ma 21 rokov. Byva u rodicov, ona tiez. Problem je aj v tom ze su naňho vraj protivný napr. teraz ma mat dieťa krst a oni chcu vystrojit (samozrejme za jeho peniaze) velku hostinu ako na dakej svadbe, im vraj nestaci male posedenie a vyhrazaju sa ze mu zatrhnu stretnutia s dietatom. Preto by bolo asi najlepsie ak by to riesil cez sud. Otazne vsak je ci by mu sudca neodklepol vyssie vyzivne ako 100 eur

blahowoman
15. jún 2017

A ty vies CO stoji dieta? Najlepsie je urobit dieta,a potom plakat,ze chudacik nan MUSI platit.

1anonym9
autor
15. jún 2017

@blahowoman on jej plati 100 eur + kupuje veci. Dalej ma este ona 250 matersku. Kolko jej ma platit podla teba?

dai
15. jún 2017

@1anonym9 ty myslis ze sa da velka hostina za 100 euro spravit? A zvysoknvydavkov na dieta kto bude platit? Tvoj znamy si uvedomuje kolko mesacne dieta stoji? Len cisto plienky a strava?

blahowoman
15. jún 2017

@1anonym9 ja rozumiem. Ale vyzit z 350€ s malym dietatom je naozaj malo. Potr.plienky,ak pije UM to stoji peniaze. To dieta rastie ako z vody. Postupne dieta treba prikrmovat. A este je tu matka ktora ma tiez pravo existovat. To,ze byva u rodicov neznamena,ze im nic neprispieva. Ja by dietatu prisudila 150€.

1anonym9
autor
15. jún 2017

@dai pocuvaj ty laskavo aj citaj co pisem. Oni chcu vystrojit decku velku hostinu za 500 eur - samozrejme to ma on zaplatit. On chcel len male posedenie ktore by vyslo tak na stovku. Samozrekme mimo vyzivneho co plati

1anonym9
autor
15. jún 2017

@blahowoman
Cisto naklady na dieta su do 100 eur ktore plato prave on. 250 co dostava ona materski fakticky zostava v jej penazenke. Veci resp. oblecenie atd taktiez dokupuje on.

Nie je to vela ale mne sa to zda dostatocne.

btus
15. jún 2017

Podľa mnňa platí dosť. Nech dá na súd, pochybujem že určia viac. Aby maminka nebola prekvapená, že určia menšie výživné. A ešte je možnosť,nech si dieťa vezme otec a prispievať bude matka jemu (a pôjde do práce, takže na žitie bude mať viac ako 250E).

dai
15. jún 2017

@1anonym9 nikde si nepisal ze chce hostinu za 500 euro - citaj ty po sebe laskavo😉 predpokladam ze dotycny ktoreho tak urputne branis so ty sam... nie - prekvapim ta ale vydavky na dieta nie su 100 euro😉 tvoja ex a dieta maju pravo na ten isty standart ako ty - kedze ona nema prijem tak by si mal zivit aj ju; cize je dodt mozne ak by mala dobreho pravnika ze dostane viac ako 100 euro...

dai
15. jún 2017

@btus to je dobry napad 🙂 uz vidim mladeho muza ako by zostal na materskej🙂

sense
15. jún 2017

Nuz ja by som ustnu dohodu nechcela a aj keby sme sa dohodlipo do rom su tym chranene o e strany, takisto aj s tyks dietatom upravit....ale ak on zarobi 600, a da 100 este stale ma 500, a ona ak ma 250 a dostane 100 ma len 350.... takze tvoj priatelje na tom stale lepsie ako matka dietata...apropo vyzivne100e pri dietati je takmer nic pri dnesnych cenach

1anonym9
autor
15. jún 2017

@dai
Pisal som ze oni chcu velku hostinu a on len obycajne posedenie takze CITAJ ESTE RAZ.

A nie, nie som to ja. Ide o kamarata ale vidim ze si afektovana a asi mas aj kramy. Pokial sa potrebujes odbavovat tak nie na mne laskavo.

dai
15. jún 2017

@1anonym9 🙂 dalsim prispevkom len dokazujes ze si to ty - uroven 20rocneho 600 euro zarabajuceho😉 pekny den a na buduce pri plodeni dietata aj rozum zapoj😉

zooeynka
15. jún 2017

@1anonym9 ja sa vobec nedivim ze sa jej 100€ zda malo. To JE malo. Sa divim ze este nedala navrh na zvysenie.
A na margo honosneho krstu - ved nech ho zaplati ten, kto po tom tak tuzi! Nesuhlasi - nezaplati, kde je problem? Nech jej navrhne sumu akou je ochotny prispiet a zvysok nech doplati ten, co potrebuje velku"zurku"

1anonym9
autor
15. jún 2017

@dai
Kriste pane ty si blb sa musim az za hlavu chytat

dai
15. jún 2017

@1anonym9 🙂 nemusis - prepac ale na tvoj primitivizmus sa neznizim - to ze mas 22 neospravwdlnuje ze si nevychovany a nevies pocitat...

1anonym9
autor
15. jún 2017

@zooeynka
:D ale ved velku zurku potrebuju oni a on to ma zaplatit a ked odmietol s tym ze ved staci male posedenie tak sa su protivní ze mu zamedzia pristup k dietatu lebo vraj malo prispieva...

zooeynka
15. jún 2017

@1anonym9 prispieva fakt malo, ale zamedzit pristup k decku mu nemozu, na to mame sudy a presne dohodnute navstevy. A on tiez nemusi kupovat nic nad ramec dohodnutej sumy ked uz sme pri tom, on sa tiez moze vyhrazat s tym, ze viac ako 100€ od neho neuvidia+ ani nic navyse nekupi. Proste treba sudne rozhodnutie, kde sice budu budu presne urcene prava a povinnosti. Ziadne ustne dohody dlhodobo nefunguju

fokuska
15. jún 2017

@1anonym9 Nedavno tu bola podobna tema, ked kamaratka pisala za kamarata, ze frajerka "schvalne" otehotnela a bola to len jej chyba a chudak chlapec bude musiet platit. Tusim tu vtedy tiez bola rec o 100vke a ci to nie je vela😂

1anonym9
autor
15. jún 2017

@fokuska
Dostava 100 eur + kupuje dietatu nejake veci a ona ma este 250 matersku. Podla toho co viem doma u rodicov nic neplati... Nie je to sice vela ale z mojho pohladu to je dostacujuce. Kolko krat vidim ze sudca odklepol 50 eur a o viac sa otec nestara...

mirica
15. jún 2017

@1anonym9 ...ak býva u rodičov tak je možné , že by mu určili aj vyššie výživné, kedže ani on nemá vysoké náklady na bývanie......ak žije s oboma rodičmi tak mu uznajú len tretinu .
ona ešte môže podať aj o príspevok na výživu na seba , ako na nevydatú matku.

a čo sa týka oslavy, tak ked chce - prispeje, ked nechce, nikto ho nútiť nemôže

jasminet
15. jún 2017

tak mlady dostane 600€ minus 100 pre dieta, byva u rodicov = ostane mu 500€ na svoju stravu, zabavu, 1-2 body pre dieta mesacne....
ex dostane 236€ rodicovsky s pridavkami + 100€ od otecka - byva u rodicov, minus plienky, minus mlieko, minus lieky pre dieta, minus oblecenie pre dieta, minus vydavky na krst (hoc aj len 20€ fararovi a 100,- posedenie) - kolko jej realne ostane? a to este nejedla....

jasminet
15. jún 2017

a krst - ak rodina ex organizuje krst, mali by si to zaplatit. on by mal prispiet nejakou ciastkou, kedze ide o jeho dieta, sam sa asi tiez zucastni aj so svojou najblizsou rodinou, ale predpokladam, ze vacsina hosti bude z rodiny matky...

1anonym9
autor
15. jún 2017

@jasminet
Pozrite sa dievcata pisem to dufam posledny krat. Laskavo citajte co som pisal a nie len uvodny prispevok a potom tu spamujete stale to iste dokolecka...

Takze este raz.

On jej plati 100 eur + chodia spolu kupovat oblecenie atd takze realne mesacne prispieva viac ako 100.

Ona dostava 250 eur matersku a to jej zostava pre vlastne potreby lebo ona doma u rodicov neplati nic, avsak ON u tych svojich platí, neviem sice kolko ale minimalne stovka to tiez bude.

Dieta chcú krstit a chcu urobit velku oslavu ktoru samozrejme ma zaplatit on a vyslo by to min. na 500 eur. On to odmietol a chcel len male posedenie ktore by bolo lacnejsie a na to sa vraj oduli a zacali ze malo penazi dava tak nebude videt dieta. Takze z mojho pohladu ocividne len od neho tahaju peniaze, lebo to nechcu na nic dolezite ale len na svoju velku žúrku atd...

zooeynka
15. jún 2017

@1anonym9 si predstav ze tvoju dceru by naprcal nejaky zasran, neozenil by sa s nou a platil by jej iba 100€!!! Ty ako rodic by si jej musel financovat vsetko okolo decka, lebo uz konecne pochop ze 100€ je smiesna suma na decko, preboha ved to je cca 3,30 na den. Z tejto sumy ho ma zivit, satit a vsetko ostatne? Ano, dostava 230€ aj matersku, ale ved ona potrebuje aj nieco pre seba! Sa zobud. A ako uz tu bolo xkrat povedane - ak nechce, nech neprispieva na honosny krst! A hlavne nech si da sudom urcit navstevy, inac mu mozu robit prieky.

kokorunecka
15. jún 2017

100€ je málo.

1anonym9
autor
15. jún 2017

@zooeynka
Mna z vas ozaj je**.

On jej plati 100 eur + oblecenie chodia kupovat takze realne jej prispieva viac. Ci co ste ozaj bez mozgu alebo vam to tu mam nakreslit aby ste to pochopili???

A za 2. On decko nechcel, dokonca v tom case uz boli rozidení kvoli jej povahe a hned jej povedal ze jej zaplati potrat ale jej mama chcela velice vnuca a presvedcila ju ze nech si to neha ze jej pomoze atd. Ked sa do toho prd vidis tak nekomentuj.

Keby som dceru mal a napusti ju daky zasran ktory nema ani vlastnu strechu nad hlavou ako pises tak hned ide na potrat a niesom taky imbecilny rodic ze jej pokazim zivot lebo ja chcem kriticky hned vnuca.

Kazdopadne aj on je debil. Ja na jeho mieste by som tlstu nechutnu svokru prisiel kopnut do riti