Výška výživného

alienka33
15. feb 2010

manzel zaraba 500eur. a vyzivne mu bolo prisudene 133eur. ja poberam matersku 164.22eur. sme stvor clenna rodina. jeho ex zaraba 730eur a zije sama z dcerou.. poziadal sud o znizenie vyzivneho v maji 2009 pojednavanie bolo v septembri2009 kde mu ziadost zamietli s tym ze moze byt rad ze mu nezvysili a vobec nebrali do uvahy ze sa nam narodilo dieta. odvolal sa ale termin este nie je stanoveny. 133eur platime ale s odretymi usami. chcela som sa spytat kolko asi by mal platit? pretoze moj ex plati z 500eur na syna 66.50eur s vyjadrenim ze si viac nemoze dovolit. podla coho sa vymeriava vyska vyzivneho???????dakujem.

adriano11
23. feb 2016

@alenah31 ďakujem, si zlatá 🙂

draik
23. feb 2016

@adriano11
Tzv. diéty sa počítajú do príjmu pre určenie výživného, nie však v plnej výške.

zabkazelena007
23. feb 2016
Používateľ zabkazelena007 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabkazelena007.

@alenah31 nenecha buducu zenu chodit do prace autobusom 🙂 kraaasne..

adriano11
23. feb 2016

@alenah31 stále si neviem pomôcť s tým,koľko mám vlastne napísať,koľko žiadam. Keď som kedysi žiadala 100 €,sudca na mňa pozrel, že máte nárok na viac.. Hm. A to je koľko

monca38
28. júl 2016

Chcela by som poradit mam 14 rocnu dceru byvaly plati na nu 80€ mesacne ma 6 rocnu dceru jeho plat je priblizne 600€ zo skolskeho platu popri ma fusky na stavbach kolko by som mohla od neho ziadat? Dakujem

iveta26
20. aug 2016

Ahojte. Viete mi poradit ci mam narok na vyzivne ak mam sama nadpriemerny prijem? Mam si podat ziadost i ked sama dokazem uhradit vsetky vydavky na dieta, moze sa stat ze mi sud zamietne vyzivne ak muz je oficialne nezamestnany?

draik
20. aug 2016

@iveta26
Minimálne určí minimálne výživné, cca 27 eur.

iveta26
20. aug 2016

@draik dakujem, neuveritelna suma. To nema zmysel ani nieco vybavovat.

minkohenika
4. dec 2016

Dobry den..mam 5ročneho synčeka.Žijeme sami v nájme 300e .ja zarobim cca 430-450e mesačne.Jeho otec pracuje vo Švajčiarsku.ma tam druhe dieta a priatelku kt.tiež už pracuje.čiže maju dva príjmy.posiela mi na maleho 180e a to su aj tak peniaze kt.pobera od štatu ako pridavky.
koľko mám žiadať výživne...Dakujem

bratislavcankanm
6. dec 2016

@minkohenika nenapisala si, kolko otec dietata v tom Svajciarsku zaraba 🙂.

180Eur nie je malo pre bezne 5rocne dieta. Tolko presne, 180Eur, urcil na sud exmanzelovi, syn bol vtedy prvak, 6rocny - podotykam, ze syn nechodi do uplne beznej skoly, platime mesacne skolne 100 Eur, k tomu samozrejme este jedalen, kruzky a ine platby - spolu okolo dalsich 50 Eur/mesiac(v case rozvodu to bolo menej, asi 30 Eur/mesiac). Moj ex pracuje na Slovensku, ale zaraba dost.

Nepochopila som to s tymi pridavkami. Ak je dieta zverene sudom do starostlivosti tebe, tak aj pridavky by si mala dostavat ty, takisto ty by si si mala uplatnovat ine vyhody suvisiace s dietatom, napr. danovy bonus (aspon myslim). Ak sa tie pridavky tykaju vylucne jeho druheho dietata (s novom partnerkou), tak to sa ta netyka, pridavky dostava ine dieta a s urcovanim vyzivneho pre tvojho syna to nijako nesuvisi.

minkohenika
7. dec 2016

@bratislavcankanm
my sme manželia neboli a sud sme este nemali.peniaze su čisto len o našej dohode.pridavky dostava on vo Švajčiarsku ja tu dostavam iba danivý bonus ku vyplate.pridavky zo švajciarka mi posiela no zda sa mi to nefer že ja sa tu musim sama obracať a on z vlastneho vrecka neplati ani cent.posle len to co dostane od svajciarska z vlastnych penaZi nic

minkohenika
7. dec 2016

@bratislavcankanm
nepotrebujem sa na nom priživovat no chodim do prace tiež som ovplyvnena tym ze som na maleho sama....len by som chcela aby platil aj výživne nielen to čo ma fakticky on zadarmo...jeho naš syn v podstate nič nestoji a je to dnes ozaj tažke sa takto sama obracat a platit najomne a vsetke veci okolo toho

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minkohenika
9. dec 2016

@alenah31 nie ja tuna nič nepoberam.iba on tam.no hačik je v tom že vyživne neplari žiadne.a mne tie peniaze nestačia.platim mesačne najomne školka a pod.ved to každa mamina poznaá...chcela som sa len podozvedať koľko by som mala vypytať vyživne na súde.

pepan1978
7. dec 2017

@chorvatka dobrý den chci se semtat,Na slovenske soudy soudy maj pravomoc pokud pracuju v DE,mne najit kde pracuju?a můžou bez prijmy ,naklady mne určit Alimenty?dekuji moc,popřípadě kde sidlite ze bych vas najal,

barbi_modrykonik
25. apr 2018

@gruchy77 😂😂😂 laska tak tomu uver ja na syna mesacne dam tak 600 eur a to dieta aj niekde byvat musi naprikad, tvoja ex zije pod mostom ? 😉 vysmiala by som chlapa, co da dietatu 150 eur

jurakm
19. sep 2018

@andzi boli by ste taká dobrá a vedeli aj mne poradiť ?

Dobrý deň prajem , rad by som sa informoval koľko mi vypláva platiť na môjho 2 ročného syna .
S priateľkou sme sa rozišli , neboli sme spolu zosobášený . Doteraz som platil všetko hypotéku na byt , nájomné , všetki poistky , nákupi, veci pre malého atd + som partnerke dával každý mesiac okolo 100-150e k jej materskej . Vždy som kvôli tomu musel mat vedľajšie fusky lebo zarábam len minimálnu mzdu .
Partnerka už začala pracovať , už jej prešla aj skúšobná doba , malého ideme dať do škôlky . Predstava mojej ex je že náklady na malého sú okolo 900e. Chcela odo mna aspoň 400€ ale po dohovoreni aj iných ľudí žiada odo mna 250€ + platiť jasle - maly mal teraz 2 roky .
Hypotéku si prepise ona na seba nakoľko jej ostane byt a ja sa ho vzdávam , doteraz som do bytu ak s prerabkou atd investoval okolo 40000€ ale chcem naspäť len okolo 13 000€ pre pokoj v rodine a tie by som chcel malému vložiť na vkladnú knižku - teda ona povedala že mu ich vloží ale známy mi radia nech to spravím radšej ja .
Môj príjem je minimálna mzda , vlastne auto ani bývanie nemám . Bývam teraz v podnájme u známych inak by mi to nevyšlo . Auto lám ako benefit firemne . Moja ex má odo mna kúpené auto v hodnote asi 6500€ áe to neriešim je písané na ňu . Je to veľmi historická žena .
Hypotéka ako som spomínal pôjde na moju ex v hodnote nekalých 80000€, ex zarába teraz okolo 1000€ ale nebiem koľko reálne prizná ...
Rad by som sa spýtal či to mám dať na súd nech mi Sid určí vyživovaciu povinnosť alebo jej mám platiť to čo žiada ? Ex sa mi vyhráža že ak jej nevyhoviem nebudem vidieť syna že o to sa postará alebo možno len raz mesačne a ja svojho syna veľmi ľúbim a to nechcem dopustiť
Dakujem

renyrenka
27. nov 2019

Mne ex plati 50e uz 6rokov som nepoziadala o zvysenie on zaraba cca 650-700e a jeho zena je zd.srstra tak cca 1000e maju jedno dieta myslite ze bude problem ak poziadam zvysit aspon na 100e nieje to vela?

bratislavcankanm
28. nov 2019

@renyrenka podla 100 Eur je suma, ktoru by ti mal sud schvalit. Nepises sice vek dieta ani ci je to na jedno dieta (predpokladam ano , ze ide len o 1 dieta a vek viac ako 6 rokov 🙂 )

renyrenka
28. nov 2019

@bratislavcankanm ide o 13 rocne dievča

bratislavcankanm
30. nov 2019

@renyrenka ja mam na 11r syna 180 Eur, uz 4 roky (od rozvodu). Extra vydaje su 100Eur na skolne ...teda este nejake extra zdravotne vydaje, ale tie v case urcovanie vyzivneho este neboli a teda sa ani nezohladnovali. Moj ex priznal vyssi prijem na sude, vyse 1000 EUr.

V kazdom pripade - v BA by tebe takmer urcite 100 Eur schvalil sud, pokial nema tvoj ex nejake velke vydaje na to dalsie dieta (opravnene nevyhnutene vydaje, napr. zdravotne).

renyrenka
30. nov 2019

@bratislavcankanm moja ma potravinovu alergiu takze stravovat sa musi doma nie v Sj navstevuje kruzky folklor jazdia po slovensku a to vsetkp stoji nieco , no uvidim pokusim sa dufam ze aspon 100e schvalia ,on sa o dieta nezaujima vobec ziadne sviatky narodeniny nic napodledy ju videl ked mala 3roky

lucik612
2. mar 2020

@gruchy77 mladý muž len keď žena poskytuje dieťaťu strechu nad hlavou v 2- izbovom prenajme, kde platí 500 euro príklad... pre dieťa ide na bývanie už tých 250 😉 ono sa to zdá že svet Gombička... ale treba myslieť aj na to podstatne, a to je bývanie pre DIEŤA