Výživné pre novorodenca

nikol147
16. feb 2014

S priateľom sme sa na dobro rozišli, som teraz v 21+0tt. Ako prvé hneď riešil striedavú starostlivosť a výživné. Na starostlivosti sme sa ako tak dohodli, no on mi chce na malú ktorá sa má narodiť v júly, prispievať 100 eur mesačne. Ja nemám nárok na materskú len na rodičovský príspevok. Príde mi dosť málo 100 eur. Máte niektorá skúsenosti so súdmi, koľko súd pridelí? Som z toho dosť na nervy. A ani teraz sa nevieme dohodnúť na veciach pre malú, každému sa páči niečo iné a vždy ked vyberiem niečo ja povie mi že mi na to nedá ani cent ☹

trasko
16. feb 2014

Cele zle......aka striedava starostlivost?! Od narodenia??? Tazko.... nastudujte si najprv zaklady...obaja ste deti a nie v zlom toto pisem.sto eciek malo-vela-dost??? ine by ta malo teraz trapit moja...rodicia?jeho? tvoji? Byvanie? Zacala si od konca... @nikol147

nikol147
autor
16. feb 2014

Byvanie ja vyriesene mam, tak isto aj mijich rodicov. Striedavu sme riesili celkovo aj do buducna len ako si zo predstavujeme, prosim nehovor mi moja nepoznas ma.

maminuska
16. feb 2014

@nikol147 napríkald ja mám výživné na 14 ročného syna 100 EUR, môj ex zarobí 950 EUR v čistom , ale na staršiu dcéru platí 180 EUR.
Výživné je závislé od viacerých faktorov , či je dieta zdravé , kolko zarobí platiaci rodič , jeho oprávnené výdavky , vyživvacia povinnost dalšia ..... .
V každom prípade žiadaj aby ti preplatila aj polovicu výdavkov suvisiacich so zľahnutím , výbavičku na malé a požiadaj aj o výživné na seba. Moc s týmto o tom nediskutuj, narobí to do pôrodu len a len dusno.
Teraz sa sustred na seba a na to aby si to doviedla do zdarného konca. 🙂

nikol147
autor
16. feb 2014

Ja viem že moji rodičia ked sa rozvádzali (vtedy som mala 16) môjmu otcovi dali platiť na mňa 200eur a to zarobí v čistom možno 500. Kamarátka má pol ročnú dcérku a expriateľ jej musí platit 150 eur plus 50% z každej väčšej položky. Ja teraz ešte len končím školu, nerobila som v podstate nikde pokiaľ nerátam letné brigády. Bývať budem u ocina, no jemu budem musieť prispievať samozrejme

senta_sofia
16. feb 2014

@nikol147 ak sa dohodnete na vyske vyzivneho, sud schvali dohodu a nebude nic skumat, ak sa nedohodnete, urci ju sud a bude prihliadat na majetkove pomery kazdeho z vas... ty mas pravo poziadat aj o uhradu nakladov nevydatej matke

kristiii
16. feb 2014

@nikol147 výživné nezávisí od toho koľko dostávajú tvoje kamarátky ale podľa skutočných nákladov ktoré budeš mať na bábatko, od príjmu otca dieťaťa /toho čo vieš zdokladovať, nie od toho reálneho ak je napr. živnostník 😖 /, či má bývalý nejakú ďalšiu vyživovaciu povinnosť....ja dostávam na takmer 4 - ročného syna 140 eur ale známa dostáva na 6-ročného 80 /aj to už po zvýšení/, ďalšia na 14-ročnú dcéru 130 eur...takže porovnávať by som moc neporovnávala, neviem teda koľko tvoj bývalý zarobí, ale ak to nie je niečo extra tak 100 eur na novorodenca nie je najhoršie /pokiaľ bude malinké zdravé a nebude vyžadovať nejakú extra zdrav. starostlivosť/, až pôjde do škôlky môžeš žiadať o zvýšenie

fantocy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinam89
18. feb 2014

Takze ak sa neviete na nicom dohodnut myslim oblecenie kocik atd. kup si co sa paci tebe a odkladaj si kazdy jeden blok cokupis ci uz tehotenske veci pre seba ako aj kozmetiku( napr. krem na strie a podobne ) a taktiez pokladnicny doklad ked kupis nieco pre babatko a po narodeni si okrem podania o urceni vysky vyzivneho podas aj navrh na vyplatenie polovice nakladov vynalozenych na kupu vybavicky pre novorodenca a tehotenske veci pre matku. Nejake velke vyzivne necakaj 100 eur je vyborna suma sud ti viacej asi tazko urci,no zalezi najma od expriatelovho zarobku.A ci uz mas ci nemas narok na matersku po polroku aj tak budes dostavat len rodicovsky cize bude to za jedno. Tiez byvam u rodicov a od narodenia som nedostala ani cent a trapi to niekoho nie,mas vyhodu,ze ex ti chce platit dobrovolne a hlasi sa k babatku,tak pevne nervy a vela stastia🙂