Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vzťah a sex po pôrode

adriana9263
9. máj 2016

Ahojte maminy 🙂
Viem, ze je tu istotne tychto tem neurekom, ale zvacsa su to stare temy, pripadne len otazky v ktorych nie je mozne diskutovat.
Som cca o dva tyzdne presne 3 mesiace po porode. Vsetko je v poriadku, nic ma neboli, po jazve zo sitia ani stopy, sex. apetit by aj bol a myslim si, ze i cas, nakolko syncek vecer krasne kazde den pred 21:00 zaspinka i do 02:00, takze si stihnem i oddychnut 🙂
V sestonedeli som stale velmi krvacala a i 2 tyzdne po nom, kedze som hned dostala menstruaciu a este mi zistili, ze zrejme do mesiaca pojdem na zakrok, nakolko mi v maternici ostal kusok placenty. Momentalne uz cca 2 tyzdne nekrvacam a od vtedy sme mali s partnerom sex len raz. Dovtedy stale rozpraval ako sa tesi a ako ma chut a kedy mozme a od vtedy je tomu ale 5 dni a nic. Akosi sme sa o tom ani nebavili. A ten sex bol velmi dobry. Vobec ma to nebolelo, aj som sa hned na prvykrat krat spravila, len bol taky suchy bez striedania poloh, no ako prvy po porode. Chodil domov az pred 23:00, lebo mal poobednu, tak mozno skrz to sa to neriesilo. V sobotu sme mali navstevu do 23:30 a rano predtym bol v praci a v nedelu musel ist nieco zaviest na chalupu, ale vecer sme mohli, no nepadlo o tom akosi slovo, tak som sa ho nato spytala a on stale mlcal. Vravela som mu, ze velakrat sa skrz sex rozpada vztah a ked som sa ho spytala, ci on nad tym nepremyslal povedal, ze ano, ze vcera hej, ze premyslal, ze sme ho od vtedy nemali a dalej mlcal, akosi sa mu nechcelo debatit, vraj ze co mi ma nato povedat. A preto sa chcem spytat aky ste mali alebo mate sex, ale i vseobecne vztah s partnerom po porode? Lebo nas vztah uz tiez nie je to, co byval. Dakujem za prispevky 🙂

amairim
9. máj 2016

@adriana9263 Ahoj,to je zvlastne,, ze sa nechce rozpravat.Bol zvyknuty aj pred porodom, ked ste boli este bezdetni, pojaseni rozpravat o sexe? Niektori ludia s tym maju problem. Ja len, ze ci niesi teraz na tuto danu temu precitlivela. Kedze predtym vsetko klapalo, tak rozpravat nemusel.
U nasto bolo v poriadku po oboch porodoch. Chut by bola snad denne, cas uz nie a energie tak na 3minutovu akciu 😀 Len my sa zvykneme porrozpravat, ak je problem. Teda j stale rozoberam, ak sa mi nieco nepozdava.
Skus ho poziadat, ak nechce rozpravat, nech ti to napise (niekedy je to lepsie a nemusi tm vkladat tolko emocii) Takot castokrat vyhecujem manzela, nech povie svoj nazor, bo doma sa neopyta, aj ked som dva dni naduta.

seahorse27
9. máj 2016

Si po porode este velmi kratko, podla mna zbytocne tlacis na pilu a analyzujes. Nechaj tomu volny priebeh...A na margo vztahu a sexu po porode - uz nikdy to nebude take ako predtým, teda sex mozno casom ano, ale vzath ako taky sa posuva na inu uroven.

miku1
9. máj 2016

@adriana9263 Myslím, že zbytočne "preháňaš"....5 dní nebol sex a ty hneď riešiš a zamýšľaš sa nad tým, že by sa vám mohol rozpadnúť vzťah? Netlač na pílu a nechaj tomu voľný priebeh...

sue
9. máj 2016

5dní bez sexu je problm ? 😃 trpezlivosť dievča 😃

misel0806
9. máj 2016

@adriana9263 no mne sa to nestalo vobec.. Sex po porode chutil vzdy a vzdy bol dokonali...... No mozno zbytocne prehanas skus mu dat este cas,niektory ludia s tymto maju problem,,nechaj to zatial tak aspon si budete potom vzacnejsi😊

emilia25
9. máj 2016

Asi moc citss mk.je sice pravda ze toto je dalsi problem co sa tu večné rieši do kola.ale trebs brať aj to ze aj muži majú svoje dni.mi sme sice prvy sex mali po 3 týždňov od pôrodu a muzovi som to vynshrsdzovsls inak ale tých 5 dní naozaj není veľa na uvažovanie takýmto smerom.zeny tu riešia niekolko mesačne sbstinencie.tak sa neboj a ked chces sex náhod sexi prsdlo zsvrt zadkom a isto neodola.alebo sa len tak vášnivo bozksvsjte a uz to nevydrží.

katarinapekna
9. máj 2016

Pre muža vplyvom všetkých zmien už nie si atraktivna, venuj sa dieťaťu a užívaj si kľud, onedlho budes vďačná,že ta neotravuje s takými hovadinami.😀😀

tobnuf
9. máj 2016

Ja som 5 mesiacov po porode a sex sme mali asi tak 3x .. mozno 4x.. lebo malinky chce spinkat len so mnou. A aj on chodi do prace a je aj vycerpany. A ked je chut tak zase malu protestuje a nechce spinkat 😂

beabelisova
9. máj 2016

@tobnuf Tak ja sa ani nečudujem že po pôrode to nemôže byť až tak často ako predtým. Žena je veľmi unavená a ešte keď dieťatko nechce pekne spinkať tak to dá zabrať.

krystofkal
9. máj 2016

@adriana9263 Po pôrode to veru ani u nás nebolo so sexom najlepšie. Tiež dcérka nechcela dobre spinkávať takže ja som celé noci bola s ňou. No a manžel si musel zvyknúť. Ale teraz keď je už staršia tak si to vynahrádzame 🙂 🙂

volavka4
9. máj 2016

normalne ste ma baby vystrasili. Ja len dufam, ze sex v tom vztahu nie je taky podstatny a ten cas po porode nejako s drahym prezijeme 🙂 ono je asi potrebne mat pri sebe chapaveho partnera, ktory nemysli len na seba 🙂

6mia6
9. máj 2016

@volavka4 nelakaj sa, u nas to bola dvakrat pohoda. Cakali sme len na kontrolu po 600nedeli a mozno ani nie ale potom uz to zbehlo do uplneho normalu ako pred tym.

timea7
9. máj 2016

@adriana9263 netlač na pílu, daj tomu ešte chvíľu čas, aj on si musí zvyknúť na novú situáciu a vidieť v tebe opäť cicu, nie len matku. Nehovor o tom, trochu ho provokuj rečami, staraj sa o seba a uvidíš. Myslím, že robíš poplach zbytočne.

adriana9263
autor
9. máj 2016

@amairim No to si presne uhadla. On bol vzdy taky tichy a nikdy sa nechcel moc o sexe alebo i vseobecne o problemoch rozpravat. A raz uznal, ze s byvalou sa rozisli, lebo tam stagnovala komunikacia a tak som mu to vcera spomenula, ze aby sme tak nedopadli i my. Co som mala ja byvaleho ten sa tiez nikdy nechcel o problemoch zhovarat a preto je byvaly. Ked sa nevedia problemy riesit a len sa utlacaju, tak sa to podla mna raz vyhroti ☹

adriana9263
autor
9. máj 2016

@seahorse27 Ano, bohuzial velakrat si zeny myslia, ze dieta ludi spoji, no v zaciatkoch by som to ani nepovedala. Priatel synceka miluje nadovsetko aj my s nim pomoze, no obcas akoze zo srandy povie, ze uz vsetky objatia a lasku venujem malemu a jemu nic neostane a obcas pride a zacne ma obimat, ze nech ho pohladim, ze jemu to chyba. No potom, ze akoze to zo srandy, ale nemyslim si, lebo on je velmi citlivy.

adriana9263
autor
9. máj 2016

@miku1 No asi mas pravdu aj ostatni. Len ked doteraz stale o tom vravel a ked uz sex bol, tak uz nic. Mozno sa mu nepacil alebo co.
@miku1
Nemyslim, ze 5 dni nebol sex a je problem, ale ze pokym nebol, tak stale o nom vravel a ze teraz nie. Ale mate pravdu necham to tak 🙂

adriana9263
autor
9. máj 2016

@sue Nemyslim, ze 5 dni nebol sex a je problem, ale ze pokym nebol, tak stale o nom vravel a ze teraz nie. Ale mate pravdu necham to tak 🙂

adriana9263
autor
9. máj 2016

@katarinapekna Myslis zmien telesnych, ci zmien, ze je tu babatko a ze sa nam tym zmenili zivoty?

adriana9263
autor
9. máj 2016

@emilia25 No mate vsetky pravdu. Necham to tak a ak bude niekedy menej unaveny nejako sa nahodim a skusime tak 🙂 Ako osobne mi to nechyba, len uz mi je jeho luto, ale zjavne uz ani jemu 😀

adriana9263
autor
9. máj 2016

@timea7 Asi je to v tom, ze uz vo mne vidi len tu matku svojho dietata. Pritom on stale vravel, ze jemu sa to stat nemoze. Ale asi robim skoro plany poplach. Ja mam len obavy aby ma nepodviedol. Neviem si to predstavit, ze by to on spravil s jeho povahou, ale o byvalom som si tiez myslela, ze to nevie spravit a nakoniec kto vie s kolkymi vobec spal pocas nasho vztahu.

katarinapekna
9. máj 2016

@adriana9263 telesne....chlap je tvor primitívny, ale v tomto im dávam za pravdu. Som žena,ale predstava sexu so ženou,z kktorej nedávno vyšlo dieťa a z ktorej pŕs tečie mlieko......ups,to si radšej vyhonim....😀 to je proste asexualne,sorry....

tobnuf
9. máj 2016

@katarinapekna ale toto nemyslis vazne vsak? Nie vyslo z nej dieta.. ale dala zivot ich dietatu. Mal by ju milovat este viac. Co je to za chlapa pre Boha.. porodila .. je to uplne prirodzene a krasne. Moj chlap bol pri porode.. mam brucho sama strija.. pribrala som .. mam prsia plne mlieka a on mi povie ze som krasna a ze ma miluje. A vobec sa mi sexualne nevyhyba. Ten chlap je idiot! .. a tiez ma prekvapil tvoj nazor kedze si zena. Nic nie je krajsie ako priviest dieta na svet.. a nie vyslo z nej dieta .. omg

strnka5
9. máj 2016

@katarinapekna naozaj si myslíš, že takto to chlapi berú? podľa mňa nie.. veď to by práveže ich vzťah, ich sexuálny život malo upevniť, či sa naozaj mýlim? ale aj tak veď nie je chlap ako chlap. Každý je úplne iný.

adriana9263
autor
9. máj 2016

@katarinapekna To jemu nevadi 😀 On vraj uz aj zabudol, ze som rodila. Vahu mam o 3 kg menej ako pred porodom. No mozno tie prsia hehe 😀

misicka27
26. máj 2016

@adriana9263 my mame super vztah, o sexe sa nemame problem bavit a po porode to uz nikdy nebude ako predtym...sme casto utahani, on z roboty a ja z maleho, ked mame sex 1x do tyzdna tak to je super :D po porode sme 5 mesiacov nemali sex aj ked som rodila cisarskym lebo som nemala chut bola som unaven...a co?! Ked je normalny a lubi vas tak to vydrzi

sorciera24
26. máj 2016

@adriana9263 vztah aj sex je taky, aky si ho urobite...vsetko je v halve, jedneho aj druheho, mame 2 deti.....so vztahom, ani sexom po porode sme problem nemali........fungujeme hned od sestonedelia uplne normalne a zauzivane, radi a spokojne! 🙂 dieta je zmena, ale je velmi dolezite si po prichode dietata uvedomit, ze nie sme len rodicia, ale aj partneri! ved to sme boli ako prve a tak by to malo aj ostat!...
a sorry, ekd tu niekto pisal, ze zena po porode je rpe chlapa asexualna....?!....no, chvalabohu, ze ja som pre mojho po oboch porodoch nebola 😉 ....ale odporucanie, neodsuvat an druhu kolaj partnera!....skutocne, vsetko sa da a akt o pochopite, die to potom vo vsetko jednoduchsie...

sardinka335
26. máj 2016

@katarinapekna tak ty si vyhoníš a moj moz sa kludne aj prisaje na tie prsia z ktorých ide mlieko...nema s tym problém ved je to ,,niečo nove,, a ze fest vzrušujuce odporučam v ramci predohry.....Kati nemaš deti, chlapa..to len tebe pride asexuálne.

U mna ani neskončilo 600 nedelie a mali sme obaja chut, ked nie su problémy prečo nie. Prijemne uvolnenie, rozptylenie ako piše @sorciera24 ake si to uribíte tak take to je.
Je normalne ze obaja su po celom dni unaveny...taka spoločna vana ked deti spia robi zazraky, odporučam.

adriana9263
autor
26. máj 2016

@misicka27
@sorciera24

Babeny, tak u nas je to uz fajn a uz to tak ani neberiem. Mame sex, ked je cas a nie sme tak unaveni. Nechceme ho mat nasilu, len aby bol. A myslum uz i nato, ze casom, ked bude maly vacsi, mozno i o 2-3 mesiace to bude stale lepsie a lepsie 🙂

sisa134
24. sep 2016

Vidim ze niesom jedina ktoru trapi tento problem.. Len u nas je to dva roky od narodenia syna. Pred tehu sme si uživali aj niekolko krat do dna a teraz som rada ak je to aspoň dva krat do tyzdna. Osobne sa uz tak ani uvolnit neviem co je moja chyba lebo vsetko je to "v hlave" ... Ostalo mi par kil naviac a moje sebavedomie islo tak dole ze doviiiii....

egiginka
24. sep 2016

poznas ten vtip. ze mat male dieta je najlepsia antikoncepcia🙂)) tak si zvykaj🙂, ale teraz vazne, poial bol pri porode, moze mat trochuproblem, napriklad moj trochu mal, som to z neho pacila,,,, dalsia vec je, ze ked si doma tak mozno nie si az tak uprvena, teda ja tak spatne som sa pozeral na seba a fakt no, rano na tricku kruhy od mlieka, cez den domace tricko, make up odlozeny v skryni ale za dalsiu vec teda u nas hlavnu povazujem unavu u neho, my sice uz mame velke dieta, takze u nas uz make up sa zase vytiahol zo skryne🙂, ale stale my sme vecer obaja tak utahani, plus muz po praci sa este chce ( musi ) venovat malej a kym ju konecne uspime, tak je 22 a my obaja padame na hubu :( ale ja to berem ako take obdobie, ze po porode a kym su deti male, ze vstah uz nema taku zvieraciu hodnotu, ale naopak velmi hlboku rodinnu a ta zivocistnost ide do uzadia a este jedn vec, neviem ci kojis, ale ak ano, tak vraj, zena tym, ze nema menzes, nevylucuje hormony, ktore pritahuju chlapa,,,, a aj niektore zeny majub problem, ze su suche, tiez niaky hormon, ktory vdaka ziadnej menstruacii chyba. Ale neboj, postupne to pride, bude dobre🙂 vsetko ( ja kojim skoro 3r a po pol roku malej vsetko bolo ako ma byt, vsetky hormony )

Tu začni písať odpoveď...

Odošli