Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Zbláznila som sa na materskej

wvwv
18. apr 2016

Ahojte.som na materskej pomaly dva roky.uvazujem nad navratom do roboty,ked aj sa obavam ci to nebude este viac starosti a viac komplikovane.moje dieta chce byt s kazdym len so mnou nie.som z toho nestastna.som s nim cele dni a vsetci su mu lepsi ako ja.byvame u svokrovcov,co som uz na milionkrat olutovala.ked sa narodil,svojra mi ho stale brala.je jedina osoba,ktora mi kedy zobrala dieta z narucia.pravdaze vsetko pod zamerom pomoct mi,tak sa tomu tazko brani.skryvali ho pred svokrom predo mnou,ked sme stretli na dvore.utekali s nim hned do vnutra tak,aby ma syn nevidel.velmi mi bolo z toho smutno,ale neviem ci mi niektora porozumiete,ze je velmi tazke sa takemuto branit,lebo vsak povedia,ze to nie je pravda.manzela podla mna otcovstvo prekvapilo,velmi pomaly sa podla mna prejavuje ako otec.az ked si je v niecom isty,ze to bude lepsie zvladat ja.ked niekam odchadzame povie,ze mam mu povedat 10 min.pred odchodom.on sa len oblecie a ide.vsetko ostatne je na mne a najmudrejsi je,ked nieco zabudnem.prvykrat s nim bol vonku,ked mal 7 mesiacov.kupem ho ja cely cas.vstavam k nemu a s nim vzdy len ja.ale pravdaze svokrovci ine nevidia,len ze ocko ho vsetko naucil...ocko ho naucil vodu prelievat z flasky do hrnceka,ocko ho naucil,kde ma havo zradlo,ku mne ked sa pyta,tak mu svokra ruku drzi,ze ano ano tam je slnko...na auto ked ukazuje,tak k otcovi chce ist,aj ked na opacnej strane je,ale svokra sa tak otoci,aby syn na otca ukazoval.a syn je cely po otcovi (co je aj pravda) , ale vsetko ma len po ich strane.a este po svokrinej.tolko nepravosti a nespravodlivosti citim,ze ked sme aj vsetci vonku,tak mna ignoruje a viem ako ich to tesi...za kazdym place len za mnou nie.a ked aj ano,tak musim pocuvat,ze jaaaj,len mamicka,mamicka .. a odidu prec.manzel ma niekedy take reci,ze jaaj,co len mama je tu,kasli na mamu aj ja som tu...na to som sa ohradila pravdaze,ze nech na to nezabudne a raz ked poviem synovi,ze kasli na otca,ze ako sa bude citit..ale len dovtedy je otec kym netreba k nemu vstavat,kym s nim netreba byt aj ked je unaveny,podrazdeny, kym z akcie netreba ist domov-lebo to len mna posle,ci s nim nejdem spat.vtedy nie sme par,ze vsetci odideme domov.som nervozna,podrazdena,nestastna a nepomaha mi ani cerstvy vzduch,ani zelezo...kricim po malom.dnes som ho odsotila od seba,ze nech ide za tymi s kym chce byt,ale oni maju vsetci svoju pracu na dvore( vtedy sa mu nevenuju).ja musim pravdaze popri synovi vsetko stihat a robit.a uz nevladzem.neviem ci nezvladam materstvo,ci som zla matka,alebo ma ubijaju tieto vztahy,tato nespravodlivost.chce sa mi kricat.

natalym
18. apr 2016

@wvwv Choď do roboty.
Prídeš na iné myšlienky.
Malý sa bude na Teba tešiť, pravdepodobne.
Zarobíš peniaze.
Neváhaj.
A hlavu hore, každému občas šibe. 😉

tobnuf
18. apr 2016

No tak svokru by som pekne do prdele a horsie poslala a bolo by mi jedno co si o mne mysli malehi by som jej zobrala aj keby som jej mala pritom ruky dolamat a velmi razne by som jej vydvetlila kto je tu matka a koho to dieta potrebuje ... nemas kam odist? Ved to je hrozne... jja by som to urcite nevydrzala

7certik7
18. apr 2016

Mam to iste..byvam u svokrovcov..mame to tazke..chapem ta. Napis zpravu moze pokecat 🙂 tiez ssom tu s nich na nervy :P

kvetulienka253
18. apr 2016

Ak manzel pracuje, jednoznacne sa od svokrovcov odstahovat. "Pomohli"ti uz dost. Az ich nebudes mat kazdy den pri sebe, nebude sa ti tolko krivdit. Upokojis sa, a budes vediet co dalej. Ci praca, ci pokracovat v domacej vychove.

jana_eyre
18. apr 2016

urcite nie si zla mama, na to ani nemysli.. v prvom rade sa poriadne porozpravaj o tom s muzom, vysvetli mu co zazivas a citis a v druhom rade by ste si mali najst samostatne byvanie.. ked budes mat sukromie a vychovu pod svojou kontrolou, urcite sa to zlepsi.. ale dolezite je osamostatnit sa - uprimne ja si ani vo sne neviem predstavit zit s inymi dospelymi v jednej domacnosti.. mne stacili viac ako dva roky zit so sestrou a jej rodinou.. mam ich velmi rada, ale v dospelosti to uz proste nejde dokopy.. rodina ma mat svoje sukromie a to by mal vediet aj tvoj muz..

20iffka
18. apr 2016

@wvwv hlavne si nevyčítaj, že ty nezvládaš materstvo, alebo si zlá matka atď. podľa mňa by sa u vás veľa vyriešilo, keby ste odišli do vlastného... lebo ono podľa mňa sa so svokrovcami dá byvať, ale sa musia stanoviť a potom aj rešpektovať pravidlá (a to zväčša nevychádza, aj keď sem tam sa niekto taký nájde). Si matka svojho dieťaťa... a ono je toho na teba veľa, ísť do roboty podľa mňa problém nevyrieši, lebo sa aj tak vrátiš vždy do toho istého prostredia... a ty budeš potrebovať pocit, že keď prídeš z roboty domov, budeš mať svoju pohodu... ja by som to tiež nezvládla, takže máš môj obdiv a držím ti palce 😉

wvwv
autor
18. apr 2016

Ked sme sami so synom,tak je vsetko ok.pravdaze,ale svokrovcom aj muzovi je vlastne jedno ci on spi alebo nie...ja ho proste este cely den hore nenecham.jeden spanok musi byt.ked ale povedzme o jednej idem pre neho na dvor,ze ide sa papat a spat,tak zacne cirkusovat...pravdaze jemu je dobre na dvore,ale keby to bolo na nom,tak aj do studne skoci.a tak este k tomu vsetkemu som ja ta,pri ktorej hysakuje a place...ale ostatni nemaju k nemu povinnosti.su s nim pre radost.svoju.ked obedujeme u svokrovcov,oni by sa aj na mihalnice postavili-vsetko mu dovolia.aj odchadzat od stola,lebo vsak este je maly este moze.a teraz ked odide a chodim za nim s tanierom,tak to ja som si ho zle naucila(ked uz by to malo byt -my -ako rodicia,ale takychto zabomysich vojen by tu bolo na tisic denne) ale to nevidia,ze to oni su k nemu ako med,len aby sa chlapec nejedoval.svoje chyby nevidia...ked vsak my doma jeme,tak pekne sedi za stolom a je...pomaly si zacinam otvarat usta,ale je to take tazke.nechcem byt ako nevdacna mrcha,aj ich pomoc potrebujem sem tam.aj si to vazim.(ked aj som az neskoro pochopila,ze ja nejdem byvat-vtedy- k priatelovi,ale ze s priatelom k svokrovcom.zalubena,hlupa som bola.ale zase neprisla som z ulice s holym zadkom)

mirka4713
18. apr 2016

chodte čím skor sami bývať. to že pojdeš do roboty ti nepomože. syn pojde stále za nimi lebo mu všetko budú dovolovať. ked ty mu niečo zakážeš, budeš ty zlá. a malý si vyberie čo mu bude najviac vyhovovať. a to ešte nemá obdobie vzdoru. to sa aj zblázniš. bude kričať pokial mu danú vec nedáš.... /vykričí sa a bude pokoj/ ale to oni určite nevydržia a dajú mu čo bude chcieť ............ a to bude o ničom. dvojaká vychova. a čo sa týka manžela..... vy dvaja by ste mali v prvom rade držať spolu, podporovať sa, zastať si jeden druhého. nie držať s rodičmi. my sme mali niečo podobné, ale našťastie moj muž pochopil čo je pre nás najlepšie a išli sme sami bývať a nevieme si vynachváliť obaja. nikto o nas nevie, či sa hádame, či deti pištia, či je tu bordel..................... ja by som nemenila.

v prvom rade musíš mať pokoj v doma. aj materstvo si budeš viac užívať. robota to nevyrieši. moj nazor

20iffka
18. apr 2016

@wvwv tak si s manželom proste v súkromí sadni a porozprávaj sa s ním o tom, otvorene, a zároveň aj o tom, že si vážiš ich pomoc, ale že proste ako by si to ty chcela riešiť, alebo nech ti on navrhne riešenie, aby si potom neskôr nemala výčitky, že "mala som vtedy...."

wvwv
autor
18. apr 2016

Ja dufam,ze do pol roka budeme byvat zvlast...a porozpravat sa s manzelom? Isla som sem byvat s tym,ze je to pre dobro nasho vztahu a casom pojdeme do vlastneho...a ked bola ruka v rukave,tak otocil a drzi sa rodicov ako kliest...vsetko s nim ide tak pomaly...ale malo by sa to doriesit do pol roka.to ma drzi pri zmysloch,ale pride mi to tak vzdialene

sardinka335
18. apr 2016

@wvwv si normálna a spravna mama, baba...to len tvoji blizky si z teba urobili nosnicu a služku a asi si taka povaha, ze na tebe aj drevo rubat...Takze len smelo do toho. Usta si otvaraj. Slušne ale jasne a nekompromisne. Idealne je osamostatniť sa...v tej rodine budeš stale hrat len druhe husle, svokrovci sa nezmenia, maju to zažrate pod kožou. Aj ty si musiš ako matka viac veriť, nabrat sebadoveru, ze robiš veci spravne. To ja poznám x takých chlapov čo zena všetko nachysta a oni si pridu na hotove a ešte mudruju. Slahnut ma ide z takých chlapov...a ani sa ti nečudujem ze zial si uz aj na dieta ,,naštvana,, ono za to nemoze, ty si mozeš ešte ten zivot zariadit ako tako podla seba...tam bola chyba ze si si nechala hned nazačiatku vythnut opraty vychovy a materstva z ruk, da sa to zvratiť len musiš byt pevna v kramflekoch a trvat na svojom resp. na tom o čom si presvedčena ze je najlepšie pre tvoje dieťa.

20iffka
18. apr 2016

@wvwv tak potom by ti možno tá robota aspoň dočasne pomohla... ak veríš tomu, že to naozaj bude ten pol rok ... ale dôležité je, či ten sľub dodrží, že to nebude naťahovať, aby si bola aj ty spokojná a štastná, lebo sa tak nejak hovorí, že: " len spokojné a štastné maminy majú spokojné a štastné deti" alebo tak nejak 😉

janka743
18. apr 2016

ja by som sa osamostatnila ... odišla od svokrovcov, a vychovávala by som si dieťa sama. ukľudnila by si sa... a ani do práce by si nemusela. To si z celej rodiny a hlavne svokry taká zničená... a možno potom sa Ti to doma s dieťaťom aj zapáči... je iné vychovávať deti sama, a iné ak majú okolo seba veľa ľudí. Syn ide tam, kde mu je najlepšie, a kde nemusí poslúchať. a ty ho musíš aj keď s citom učiť určitým pravidlám... ak budete samí, bude to oveľa jednoduchšie. Bude mať teba, budeš sa mu venovať, ale zistíš o koľko menej nervov a stresu máš. viem to podľa seba. tiež som žila najskôr s mamou, potom so svokrou... a ako sme sa osamostatnili je to najlepšie.

wvwv
autor
18. apr 2016

@janka743
@20iffka
@sardinka335
@mirka4713
@jana_eyre
@kvetulienka253
@7certik7
@natalym
Ste skvele baby...dakujem pekne za mile slova.pri niektorych som si poplakala.teraz musim prec,ale este zareagujem

janinah
18. apr 2016

Pol roka je nič,len aby to fakt bolo pol roka...dovolia si k tebe toľko,koľko si ty dovolila,aby si oni dovolili....behať za dieťaťom s tanierom,lebo svokra dovolí?to kde sme?...aj ked si pristala na spoločné bývanie,tak si mala trvať na svojej izbe,kuchyni,kúpelni,takto nemáš nijaké súkromie....aaby mi niekedy niekto vybral dieťa z náruče? to ani keby traktory z neba padali...veľa si im dovolila,teraz trp a vydrž ten polrok a postaraj sa,aby to nebolo u nich bývanie donekonečna....

janinah
18. apr 2016

Do roboty sa netrep,kým ste tam,nijaká domáca povinnosť ti totiž neubudne,len to budeš robiť v časovej tiesni a unavená po práci.Ak doteraz muž nekúpal dieťa,teraz nezačne,ak doteraz nevaril,teraz ťa doma teplý obed nebude čakať /dúfam,že nevarí svokra,že ste v tomto oddelení,lebo raz ti to vyhodí na oči,že ona vás krmi/.Musíš časť povinností preniesť na muža, unás napr. muž vždy uspával,rozprávk yčítal,bola to chvíľka len ich dvochdieťa+otec.

0silvia0
18. apr 2016

@wvwv skús to robiť tak, že odovzdáš dieťa svokre a nech kŕmi, stará sa, behá ona. Buď maj dieťa na starosti ty alebo ona. Nebuďte spolu pri starostlivosti o malého, lebo po prvé oni rozmaznávajú a ty vychovávaš, po druhé musíš sa na to pozerať a lezie ti to na nervy.
Každej z nás by toto liezlo na nervy, večné pindy a vtieranie sa malému a hranie sa na dobrú babku a dedka. Keď chcú rozmaznávať, odovzdaj malého a povedz, že si ideš zatiaľ niečo urobiť, aspoň čiastočne by to mohlo pomôcť.

charity
18. apr 2016

@wvwv Ludia si dovolia k Tebe tolko, kolko ich nechas. Svokra vedome nici vztah Teba s Tvojim vlastnym synom, berie Ti ho z narucia. A Ty? Si smutna.
Toto ale nie je riesenie, ze som smutna. Ty mas byt nastvana a bojovat ako levica o mlada a ma Ti byt jedno co si nejaka svokra pomysli. To dieta si memala z naruce pustit... Az Ti pridem dieta ukradnut z naruce, tiez budes len smutne kukat?? No a presne tak ako so mnou, mas jednat aj so svokrou.
A nechcem malobat certa na stenu ale toto mi znie ako predpritava na vysudenie dietata od matky. Ja by som z takeho prostredia vypadla prec. Samozrejme AJ S DIETATOM.

4ocka
18. apr 2016

Uff..teraz mi povedz..kolko si bola s muzom kym ste dieta spravi? Ved to musis vediet ci je otcovsky typ alebo ci maju doma zaobstarane- zena okolo deti, hrncov atd..my mame s mm rovnaky nazor..ok sem tam riesime stravu deti, ale nema problem sa postarat o deti.ked mala dcera 1 mesiac hrozne sme prechladli..ja som tak kaslala ani spat ,nos zapchaty, teraz malej soplik odsavat a to nie s tou vysavacovov ale pekne ja a cez hadicku..nespalq som..a manzel prisiel po nocnej zobral malu a davaj vyspi sa, malq si toho vela..manzel kupat, prebalil..lebo su aj jeho deti a vie pomahat. Dnes manu 6.5roka a 5 rokov..navari, pohra sa..pouci.. A dcera beha za mnou a syn za nim..syn je taky ze ked nieco chcem a on nie..tie hovoril a ja ta nelubim iba tatina..a ja ta nepocuvam iba tatina..proste dy ham..

Ked pojdes robit co ta bude cakat..8 hodin sichta a zatial doma budu maleho proti tebe huckat..doma budes zla lebo treba varit, o maleho sa starat..vzdy budes najhoršia.. TREBA ODIST OD SVOKROVCOV! A ked to nebude s chlapom na poriadku..odist od neho.. Podla mna sa neda dokopy ani ked budete sami..aspon lodls cinov co opisujes doposial:( kde mas rodicov? Neda sa k nim? Surodencom...?

20iffka
18. apr 2016

@wvwv nemáš za čo 😉 písmenká to je to najmenej 😉 držíme palčeky 😉 papa

marcelatje
18. apr 2016

@wvwv no poraza ma uz len pri tvojom opise. Chapem ze pomoc sa sem tam zide len ci to stoji za to co musis prezivat. Moja mala do dvoch rokov nechcela na nikoho ani pozriet nie to este sa nechat strazit. Prvy krat spala mimo domu bezo mna az ako 3,5 rocna. Po narodeni maleho boli chvile kedy by som bola vdacna za akukolvek pomoc pretoze este aj pracujem ale vsetko preslo a ja som rada ze si vychovavame sami podla seba. Inak presadit si svoje sa da aj slusne. Nikdy som na svokrovcov nezvysila hlas no ked pride na sladkosti a spol len bokom pozeraju ci som to pocula 😀 ale vdaka bohu nemusim to zazivat denne to by ma piclo. Drzim ti palce aby o pol roka bolo skutocne vsetko tak ako si predstavujes.

majusjurisophi
18. apr 2016

Mali sme to dost podobne.az kym sme aj my s muzom neboli zo vsetkeho mimo a na rozvod...tak som na neho tlacila a odstahovali sme sa a je to lepsie...starsia dcerka sa zmenila...mala som to s nou presne takto isto.teraz k nim ani spat nejde lebo jej chybame...nedaj sa,otvor si usta.je to tvoj syn,nie svokrin... hlavu hore,klud,nestresuj,maly to z teba citi a potom je vsetko este horsie ☺

mickao
18. apr 2016

@wvwv tebe svokra nepomaha, teba umyselne nici. Tie naschvaly poznam. Mne toto istd robila moja tiez. Trpela som to necele 2 roky. Potom bola taka hadka, ze onemela. Vykricala (a to doslova) som jej aj vianocne opekance. Dovtedy to bolo zle a ja som bola nestastna a podrazdena. Ked ja som povedala malemu aaaa, ona povedala beeee. No, ako som uz pisala- dobeeekala, striga jedna. Teraz si dovoli nieco, uz len ked sa pomyli. Vtedy staci jedno moje RAZNE slovo a skrotne. Karty sa otocili. A aj ked sa po tomto vsetkom zmenila, nedokazem ju mat rada, lebo tie zazitky s nou su na knihu. Beriem ju len ako nutne zlo.
A este som zabudla- tiez som bola ticho, "ved chcela len dobre". Teraz viem, ze robila vsetko preto, aby mne bolo najhorsie. Dnes som uplne ina a to, co poviem malemu je pismo svate. Ach, normalne som rozculena, ked na to spominam. Aj tep mam zvyseny.

cuculiatko88
18. apr 2016

Mas to tazke,ja by som.nikdy nedovolila svokre aby mi vzala maleho bez mojho dovolenia a nie este aby ho ku mne nepustila,to praveze ty by si mala.zakrocit a nedat jej ho,jednoznacne musite odist od svokrovcov...drzim palce

misel0806
18. apr 2016

@wvwv v prvom rade nie si zla matka....kazdy mame svoje hranice odtial potial ale nikdy nedovol nikomu aby ich prekrocil ci uz su to aj svokrovci.... Ked su taky mudry nech si vyskusaju co je to ozajstna starost a zodpovednost, o dieta krmit ho satit ho,bdiet pri nom ked je chore a nie sa len pysit na vsetky strany mam vnuca ti iste plati aj o muzovi... Teraz machruju ze su tu oni prenho ze ti ked si synom povedia mu mamu nepotrebujes... To co je za charakter su ti len velke slova a skutek utek. Svoje dieta si bran zubami nechtami ty si matka tvoje dieta tvoje prava tvoje rozhodnutia tvoje co povies to plati,nedovol aby sa ti do toho miesali.... Nebud nervozna ani na seba ani na syna je este mali casom bude na tebe este viset.... Drzim ti palce nech sa ti dari nech je vsetko tak ako si to ti zelas..😉

priora
18. apr 2016

Mi chodime k svokre casto na vikendy, maju dom a maleho zboznuju a samozrejme aj on ich je tam este svagrina, cely vikend maleho "nevidim" staraju sa oni ja si oddychujem samozrejme som s nim aj ja.,, svokru mam rada ale tiez sem tam robi veci ktore sa mi nepacia a hned si "otvorim hubu" jasne narovinu jej poviem a vysvetlim.,, ked skusa dalej poviem jej este raz.,, nahana s tanierom po dome ze aspon daco zje ja to neznasam! Teraz cez vikend mu nasilu dala daco do ust kompot ci co a maly hned rev a on to vyvracia.,, tak muz chytil nervy a jasne jej povedal.,, muz je na mojej strane.,, tym chcem povedat ze jej jasne povedat co sa ti nepaci a nenechat si "srat" na hlavu a samozrejme aj s muzom o tom porozpravat.,,,

wvwv
autor
18. apr 2016

- muz mi povedal,ze ked sa mi nieco nebude pacit,mam si kludne usta otvorit,ze bude na mojej strane.ale tie reci...kasli na mamu,to je vplyv svokrovcov.
-ano,mam tu pocit,ze vnuka som im porodila a mozem ist.
-chcem ist jednoznacne do vlastneho,dufam sa da pochopit,ze ked uz je vo vztahu dieta,tak clovek parkrat mincu prehodi,kym sa pohar naplni
-my mame vlastnu domacnost.ale svokra by nam najradsej vyvarala kazdy den.bojujem s tym od zaciatku,pretoze to bolo hned prve v com som si chcela urobit poriadok-narovinu,otvorene.neuspesne,lebo moja svokra je ten clovek,co chodi kazdu nedelu do kostola.ona sa vyspoveda a pacha svoje zlo prezlecene do najmilsieho,najochotnejsieho dobra.
-viem,ze odtialto potrebujem odist,u nasich mam dvere otvorene
-tazko povedat,ci je dolezite ako dlho sme sa poznali...dost dlho a predsa malo...
-ano....nemam byt smutna,ale bojovat.a za vela veci som aj.moja svokra mojho syna nekupala polroka a to bola u nas kazdy vecer.ja som si ho prezliekala,prebalovala...raz som nas?ma?dostala do blbej situacie,lebo pri jednej prilezitosti sme boli u nasich aj s mojou sirsou rodinou a moja teta vravi,ze pokakany je maly.a ja jej,ze vsak ho prebal..svokra zavistlivo kukala,lebo ona ho este nie...ale tie vztahy su tazke.lebo si castokrat vravim,ze ci ja k nej nie som nespravodliva.ci by som aj mojej mame nedovolila,zakazala,ci by mi to a to vadilo...zijem tu s nou-s nimi.nemozem v nich vidiet len zle...ak mi rozumiete o ake spolunazivanie sa ja snazim.
...ale tento zivotny postoj mi je na hovno.
Ach baby....laska zaslepuje mozog. Nikto mi nerozumel,ked som povedala kam sa stahujem...

7certik7
18. apr 2016

Presne tak ty kks..ja neviem,ale nasi svokrovci si mozu ruky podat!

charity
18. apr 2016

@wvwv Tvoj zivotny postoj je ok, ale nie v pripadoch psychickeho tyrania a manipulativnej svokry. A az Ti zobrriem ja dieta, tak sa budes sama seba pytat, ci by Ti to vadilo u Tvojej mamy?? Ty si bran dieta proti kazdemu. Mama, svojra, suseda... to je jedno. Ked ho chces mat v naruci, tak Ti ho nikto nesmie zobrat. Tvoja intuicia Ti hovori, ze si tam navyse. Ze si mala porodit a odist bez dietata. Pocuvaj instinkty. Vypadni odtial kym je cas. Ty mas pravo na svoje dieta! Nie svokra. Si uz uplne zmagorena z tej psychiatrie, v ktorej zijes.

gretocka
18. apr 2016

www - urcite co najskor sa osamostatnite. Podakuj svokrovcom za doterajsiu pomoc a skuste to sami. Ja mam skvely vztah ako s mamkou tak aj so svokrou, ale keby sme byvali spolu, urcite by sme o seba narazali.... ja som dokonca odmietla ponuku mojej mamky, ktora mi po kazdom porode chcela prist pomoct na par tyzdnov. Podakovala som a povedala, ze ak nebudem zvladat zavolam ju, ale chcem to skusit sama a vzdy som zvladla.....
Co je smutne, ze manzel ta nezastane a tiez ze svokra nevidi to, ze potrebujete svoj samostatny priestor - fyzicky i psychicky a tiez, ze neuznava tvoje rozhodnutia ako tie hlavne.
Drzim ti palce, aby si to ustala a aby manzel zacal branit teba a vase dietatko.....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli